Šta je novo?

Nanya i Elixir

Korektna memorija, neke srednje klase. Poprilicno sam ih montirao, ali mislim, da su sve bile iz doba ddr2, pa navise.
Koliko se secam, nisam ih sretao u ddr1 izdanju..
Imao sam 1-2 crkavanja, sto je jako malo, u odnosu na ugradjeno, ali su pojedini modeli trazili malko vise napona [da l kombinacija sa plocom ili sama memorija, ne znam].
Obicno je bio dovoljan prvi veci napon u biosu ploce [0,025 ili slicno], jer je bilo BSOD-a ili samo zamrzavanja, crveneo se mem test.
Posle podizanja napona sve je radilo kao sat.
pozz
 
Imao sam Elixir ddr2 memoriju, sasvim je korektno radila na fabrickim vrednostima, koliko se secam nije bila nesto oc raspolozena, ali s obzirom koliko je kostala (pre nekoliko godina 15 evra za 1 GB, sto je bilo smesto jeftino) zao mi je tada sto ih vise nisam pokupovao :)
 
I njih sam ugradjivao, ali tek poslednjih pola godine ili godinu...Mislim da ih ranije nije ni bilo, da l kod nas, ili uopste. Ne znam.
Nije neka kolicina u pitanju, da bih nesto komentarisao. Rade korektno, nisam morao nista podesavati u biosima, ali nisam nikakav OC ni radio...
pozz
 
hvala

ja sam ih uzeo polovne, radili isto nekih 3-4 god. 2x2GB DDR2-800, SP sa elixirom.
 
Vrh Dno