Šta je novo?

Naknada za raskid ugovora

StefanK

Poštovan
Učlanjen(a)
26.07.2018
Poruke
49
Poena
59
Pozdrav,da li neko zna kako MTS racuna tu naknadu za prevremen raskid ugovora,da li racunaju samo mesece koji su ostali do isteka ugovora ili celih 2 godine na koliko je potpisan ugovor,posto sam dobio papir da ce naknada po mesecu iznositi 555 dinara a do isteka je ostalo 10 meseci sto znaci da sam trebao dobiti 5550 dinara naknadu,medjutim oni su meni obracunali cele dve godine i umesto 5550 dobio sam 13320 dinara.Da li to ide tako ili nesto muljaju:smoke:
 
Ide popust koji si dobio x broj meseci koliko si bio u mrezi ILI sve preostale pretplate, zavisi sta je povoljnije po tebe. Plus maloprodajna cena telefona, ako si uzeo uz ugovor.

Napisi koji paket imas, po kojoj ceni, na koliko si potpisao, koliko je proslo i da li si uzimao neki telefon, pa cemo videti.
 
Poslednja izmena:
Ne,nisam telefon imao,nego box 2 paket TV+Fiksni
 
Koliko je bio paket bez ugovora/posle isteka a koliko tokom ugovora? I jesi imao 2-3-4 meseca po dinar ili ne?
 
Poslednja izmena:
Kako mislis bez i posle isteka ugovora,paket sam tokom ugovora placao 1,999 dinara,a ugovor je trebao da istekne u 7 mesecu 2019. A ja sam ga pre isteka raskinuo.
 
Pre je bila razlicita cena za Box pod ugovorom i nakon isteka ugovora. A ni tv i fiksni nikad nisu kostali 1999.
Uglavnom ili treba da platis tih 1999 x 8 (do jula sl. godine) ili 16 x iznos popusta koji si ostvario potpisivanjem ugovora (meseci za dinar, niza cena mesecne pretplate i sl.).
 
Poslednja izmena:
Ja sam konstantno bio pod ugovornom obavezom i placo sam 1900 dinara zbog dodatnog STB
 
Poslednja izmena:
Al opet to nije to, kako god da izracunas nigde ne ispadne 13320 dinara,a opet dobio sam izvestaj da ce naknada po mesecu biti 555 dinara po mesecu,sad stvarno ne znam...
 
Nema tu sta, ili puna pretplata x preostali period ili popust x prethodni period. Nadjes lepo ugovor, pogledas na portalu specifikaciju prethodnih racuna pa ti bude jasno. Ili cutis i platis koliko traze
 
Ako nisi imao meseci po dinar, trebalo bi da samo platis unazad razliku, koja treba biti sitna.
Fora je ako nisi imao telefon, onda bi placao i +6000 za uvodjenje koje verovatno nisi platio jer si odmah uzeo na 24m Box.

Seti se da li si imao mesece po dinar, dodaj 6000 ako nisi imao fixni pre toga, i eventualno +1200 ili +2400 za razliku do pune cene Box paketa. Moja naivna pretpostavka je da si imao 3 meseca po dinar, 6000 za fixni, i +300*14 za 14 meseci razlika u ceni paketa. +/- nesto sitno, jer nisi zadnjeg meseca tacno 31. raskinuo, vec nesto tipa usred.
 
Ma nema tu sta da bude, sigurno je tih 8x1749 = 14000, samo sto on nije sigurno raskinuo od prvog u mesecu pa nije jedan pun mesec nego manje i onda ispadne tih 13320.
Uglavnom za pismene piše u ugovoru koji su potpisali šta je kazna za prevremini raskid ugovora, tako da dzaba mi vračamo.
 
Poslednja izmena:
Ima pravo da odluci i da plati razliku od pocetka, da nije potpisao UO.
Mada si verovatno u pravu, oni su samo tu opciju odlucili da iskoriste ;)
 
Idi u poslovicu i kaži da želiš da raskineš ugovor ili ugovorenu obavezu i da ti pošalju uslove raskida. Meni su tako poslali koli će me koštati...Možda da navedeš da hoćeš da znaš u oba slučaja koliko će koštati...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Та рачуница је вероватно неки пресек или просек, требало би да се види разлика за ~14 месеци коришћења у односу на цену без попуста плус додатни СТБ плус вероватно прикључна рента. И ако је био неки месец по динар онда и ту пуна цена. Како год, алтернатива је била 10 месеци по 1.999 па је овде нека рачуница која можда и пише на папиру који је дошао. Сумњам на неки месец по динар.
 
Nazad
Vrh Dno