Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

tnx ali mislim da se kod domaćih operatera u Španiji za 12eur može dobiti više, mnogo više neta

nažalost nemam esim
 
Pa nisam baš siguran ali svakako probaj. Alternativa ti je bonbon ili neka dr. HR kartica
 
 
A1 prepaid dodaci za internet vaze i u Norveskoj. EEA roaming isto radi u Norveskoj.
 
Tako ce i biti onda, eventualno dual sim pa da se kupi lokalna sim kartuca tamo, godinu dana je boravak u pitanju.
 
Za godinu dana boravka bilo gde, najbolje je lokalni SIM.
 
Dopisivali smo se mi preko PP. Pregledao sam malo pripejd ponudu (nisam to koristio godinama), i najbolja kupovina za kombinovane razgovore i data je kod Telia. Kartica mora da se plati 99 kr, nije besplatna kao kod drugih, ali je upotrebljiva od starta jer nudi besplatne razgovore i 250 MB prvih dve nedelje. Posle mogu da se kupuju dodaci koji sadrže i razgovore i podatke.
1653720828818.png
1653720791982.png

Ukoliko mu razgovori nisu neophodni, a želi da uštedi Mycall nudi besplatnu karticu i povoljnije data-pakete. Razgovore/SMS bi morao da plaća po minutu poruci, pa ovo lako može da ispadne skuplje od Telije. Ne znam kakve navike imaju studenti i srednjoškolci, ovde svi postpaid paketi godinama imaju besplatne razgovore, pa mi pričamo prilično i ne obraćamo pažnju na to više.
1653721002258.png

Telenor mi deluje najskuplje, bez mogućnosti da se kupe upotrebljivi data paketi. Daju neki rabat na razgovore kad se uplati "velika" dopuna, ali i dalje imaju najskuplji start i očajnu ponudu za data. Isto ovo je bilo aktuelno i kad sam se ja preselio...

1653721210244.png
1653721319204.png

Imaju još firmi što prodaju pripejd, ali nisam siguran da li imaju fizičke radnje u centru Osla, da bi se aktivirao paket mora u poslovnici da se identifikuje sa pasošem. Ja bih izbor sveo na dve mogućnosti, ili komforno korišćenje za nešto više novca 3 GB ili 6 GB kod Telia za 249/329 kr, ili štedljivu varijantu kod MyCall gde bi uzimao po 1 GB za 79 kr. Na kraju najbolje da vidi kad dođe kako ostali studenti funkcionišu.
 
Da li neko mozda zna da li se moze aktivirati paket simer 15 na internet sim kartici, vidim da ima da se odabere paket, ali navodno je to samo za studente. I takodje, koliki je FUP, iz bonbona mi ne odgovaraju na pitanja.
 
da li možda neko ima da preporuči prepaid SIM za internet za 7 dana u Španiji? gledao sam neke ponude preko neta ali za slučaj da neko ima neko konkretno iskustvo ili preporuku značilo bi mi. I da li je te kartice moguće iskoristiti barem za ovo leto u slučaju boravka u EU?

unapred hvala na odgovoru
Ja sam pre 4god bio u spaniji nekih 3-4nedelje... Tada je najisplativija bila prepaid kartica (mislim da je bio neki zeleni provider, yoigo ili movistar mozda), za 20e sam dobio gomilu gigabajta (ako se ne varam bilo je ~10gb) koji su me pokrili... moglo je i na aerodromima da se kupi, mada sam ja uzeo u nekom trznom centru u Mursiji... mozda su bile i neke jeftinije opcije tipa bonbon-a ali nisam mogao da dodjem do te kartice...
Sad vidim da imaju jos bolje opcije, tipa za 10-15e po 50-100gb daju... i slicno je kod svih operatera...

Jedino sto se ne secam je zasto nisam ja na svoje ime uzeo karticu vec je to uradila zena kod koje sam uzeo apartman... To bi trebalo da se raspitas/izguglas malo...
 
Poslednja izmena:
1. Zna li neko da li je aktivirana Hrvatska Bonbon kartica već spremna za korišćenje u Grčkoj ili se moraju dodatno podešavati neki parametri?
2. Da li može da se poveže na bilo kog operatera ili samo na određenog?
Hvala unapred na odgovorima.
 
1. Spremna je, uplati kredit i aktiviraj paket po želji
2. Možeš bilo kog operatera (valja jedan ne radi). Biraj ručno, da vidiš na kojoj mreži ćeš dobiti 4G
 
Kod Yettela ima interesantan paket ko putuje u evropske zemlje koje nisu u EU, Rusiju, Kinu, Tajland i još par zemalja.
Screenshot_2022-06-04-22-32-59-38_0c8dde9255920c0099cd9fdf817c8e30__01__01.jpg
 
Za sve koji idu u Grcku na odmor , ne bacajte 18 evra na Cosmote broj sa neogranicenim internetom na mesec dana jer je brzina uzas , u vecini slucajeva nepostojeca cak i za viber , konstantno pokazuje konekciju sa slovom e , otvaranje bilo kakve stranice je u vecini alucajeva nemoguce , youtube ne radi uopste , jednom recju bacenih 18 eura s moje strane .
 
Da nije slučajno potrebna aktivacija 4G interneta? Bilo je u nekim mrežama takvih slučajeva. Besplatna SMS aktivacija ili kroz aplikaciju.
 
Za sve koji idu u Grcku na odmor , ne bacajte 18 evra na Cosmote broj sa neogranicenim internetom na mesec dana jer je brzina uzas , u vecini slucajeva nepostojeca cak i za viber , konstantno pokazuje konekciju sa slovom e , otvaranje bilo kakve stranice je u vecini alucajeva nemoguce , youtube ne radi uopste , jednom recju bacenih 18 eura s moje strane .
probaj pozvati call center da pitas za 4g
 
Ne bih da nekog zeznem ali zar nije Monte Karlo poprilično pokriven Francuskim mrežama? Tako da teoretski ko ima plan za Francusku moze da koristi i tamo?
 
@Miki919

Evo šta piše:
Evropa 27 dodaci važe u 27 evropskih zemalja:

Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Severna Makedonija, Albanija*, Hrvatska, Slovenija, Grčka, Turska, Bugarska, Rumunija, Mađarska, Austrija, Nemačka, Italija, Švajcarska, Španija, Francuska (bez Monaka), Velika Britanija (bez Gibraltara i Kanalskih ostrva), Belgija, Holandija, Češka, Slovačka, Poljska, Danska, Švedska, Norveška, Luksemburg.

E sad, ako ručno namestiš FR, možda može da hvata i neke delove Monte Karla, ali ako ti prebaci na Monte Karlo provajdera a ti nemaš paket možeš da pogodiš koliki račun će ti stići (a razlika između paketa je 200-300 din).
 
@Miki919

Evo šta piše:
Evropa 27 dodaci važe u 27 evropskih zemalja:

Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Severna Makedonija, Albanija*, Hrvatska, Slovenija, Grčka, Turska, Bugarska, Rumunija, Mađarska, Austrija, Nemačka, Italija, Švajcarska, Španija, Francuska (bez Monaka), Velika Britanija (bez Gibraltara i Kanalskih ostrva), Belgija, Holandija, Češka, Slovačka, Poljska, Danska, Švedska, Norveška, Luksemburg.

E sad, ako ručno namestiš FR, možda može da hvata i neke delove Monte Karla, ali ako ti prebaci na Monte Karlo provajdera a ti nemaš paket možeš da pogodiš koliki račun će ti stići (a razlika između paketa je 200-300 din).
Ma to je OK, ali ako neko planira stvarno da ide u Monako, doduse koliko vidim Orange ima signal kao i u Francuskoj... ali dobra je svakako praksa da se koristi Rucni izbor mreza u zemlji kojoj boravis. Da ne bude ko sa zapadnim balkanom u BiH i pogranicnim podrucjem sa Hrvatskom.
 
1 dan u Monte Karlu šestocifren račun.
 
Za sve koji idu u Grcku na odmor , ne bacajte 18 evra na Cosmote broj sa neogranicenim internetom na mesec dana jer je brzina uzas , u vecini slucajeva nepostojeca cak i za viber , konstantno pokazuje konekciju sa slovom e , otvaranje bilo kakve stranice je u vecini alucajeva nemoguce , youtube ne radi uopste , jednom recju bacenih 18 eura s moje strane .
El to ovo:
Radi loše znači? Ima li neka alternativa, dovoljno mi je za 10 dana.
 
Da , to je upravo to . Razmisljam se da razbijem fon koliko dobro radi , s**em im se u mrezu .
 
Ne bih da nekog zeznem ali zar nije Monte Karlo poprilično pokriven Francuskim mrežama? Tako da teoretski ko ima plan za Francusku moze da koristi i tamo?
2019 sam bio u monaku koristili smo hrvatski a1 rucno setovan na francusku mrezu i bilo je signala.Mifi ruter je bacao mrezu i nas 5 je bilo zakaceno za njega.
a bonbon kartica mi se zakacila na monako mrezu sto sam drzao u telefonu isto je bio ukljucen paket doduse imao sam neki paket sa par gb na telefonu i minutima jer vodici su svi imali hr kartice pa su svi kome je hitno trebao direktan poziv uzimali moj telefon i zvali posto smo bili spanija it monako na ekskurziji.
 
Meni je za Grčku super radio giffgaff...ko želi mogu mu poslati giffgaff sim kartice besplatno neka mi na p.m samo javi tačnu adresu... :cool:
 
Da , to je upravo to . Razmisljam se da razbijem fon koliko dobro radi , s**em im se u mrezu .
Ja prošle godine na sitoniji sa tom karticom pogledao preko eona ceo vaterpolo turnir na OI , dok sam blejao na plažama. Ne znam gde si prošao (koji deo GR), ja za gornji deo sitonije nikakav problem nisam imao.
 
Nazad
Vrh Dno