Šta je novo?

Najnoviji Xoro HSD 3100 ili Skyvision IP 966 pitanje je sad?

milirad

Slavan
Učlanjen(a)
06.04.2005
Poruke
609
Poena
330
Procitao sam sve postove gde se spominju ova dva DVD/DivX playera. Otprilike su iste cenovne kategorije (Sky oko 7.300 i Xoro oko 7.800 din) i otprilike podjednako dobri. S' tom razlikom sto se primedbe kod Skyvisiona 966 svode na klimavi tray mehanizam i bljestavu diodu a kod Xoroa (402,415) na mali font i u zadnje vreme na kvar motora po isteku garantnog roka (sto je po meni veliki minus - sta ce mi uredjaj koji ce raditi godinu dana!).

Medjutim sada je izasao novi Xoro 3100 koji cini mi se ima za nijansu bolje karakteristike jer ima DTS a evo i karakteristika:
Xoro HSD 3100
Prvoklasni MPEG-4 plejer XORO HSD 3100 DVD-plejer sa karaoke funkcijom i FM prijemnikom. Ovaj novi DVD-plejer sadrži sve dobrbe osobine XORO HSD 415-a, s tim što dodatno ima i karaoke funkciju i FM radio sa RDS-om.

Osobine

Uređaj je sposoban za reprodukciju sledećih formata: DVD, DVD+R(W), DVD-R(W), MPEG-4, XviD, SVCD, VCD, CD, MP3, WMA, Audio-CD, CD-R/RW, JPEG-CD, WMA, Kodak foto-CD
DivX-kompatibilan
Podržava titlovanje DivX-a (.sub, .srt, .smi)
Dolby Digital i DTS digitalni izlaz (koaksijalni)
Odličan video signal preko YUV-priključka sa progresivnim očitavanjem.
Integrisan dolbi digital (5.1) dekoder
PAL i NTSC reprodukcija
RGB-kompatibilni Scart-izlaz
Integrisan FM radio sa RDS-om
Nezavistan od regiona
Mogućnost obnavljanja softvera pomoću čitača ugrađenog u uređaju
Daljinac
Moguće boje su: srebrna i crna

Ne znam da li podrzava txt format subtitla i da li je to moguce ispraviti flesovanjem SW, s druge strane uz Skyvision se dobijaju bezicne slusalice (sto nije lose kada ostali spavaju ti odvrnes zvuk po volji).

Da li neko ima iskustva sa oba playera? Preporuke? Nema nekog naseg sajta za poredjenje slicnog hardvera.
 
Da ne otvaram novi thread.... meni Xoro 3100 nesto slabo prepoznaje titlove u DivX-u. Znaci film i prevod u istom folderu i istog imena a procita svaki titl za svaki treci film.

Normalno motaju mi se po glavi pitanja tipa: kako videti verziju firmwera, da li negde moze da se nadje neki noviji.... iako rekose da bi pocetkom aprila trebalo da se pojavi firmware koji ce omoguciti RDS na FM-u.

@Crodowsky: ako ti niko ne odgovori ranije sacekaces da ja stignem da spojim Xoro sa Techinics and B&W pa ces znati.
 
@teletabis: Uuu...tooo... Ja sam uzeo NAD C352 i Wharfedale Diamond 9.5 i još mi samo treba tuner, a ako Xoro na dobrom sistemu radi solidno, hvata većinu normalnih stanica i pri tom radi mu memorija i daljinski sa FM-om, ubiću dve muve sa 70€ :-devil-: .

Samo da mu radio ne zvuči kao oni mali kineski od 85 dinara...


Javi obavezno!
 
Poslednja izmena:
teletabis

Nadam se da ides prvo sa tasterom subtitle pa onda na avi. Xoro pokrece automatski titl samo ako je istog naziva kao i film i ako je u istom folderu. U tom slucaju dovoljnjo je da udaris enter na film i to je to. Za sve ostale varijante moras prvo da odes na titl, pritisnes taster subtitle pa onda odes na film.
 
Agilni je napisao(la):
Uh... i ja sam se mučio sa tim subtitlom... Stajao sam pola sata nad daljinskim i razmišljao šta da radim... i onda sam ugledao taster subtitle :)

Svaka preporuka za Xoro!

Cujem da je mom ocu i na novom primerku xoro-a jedanput zablokirao daljinac, nisam bio prisutan, ali kazu posle iskljucivanja na dugme radio je lepo !?
Dugme subtitle sam odmah primetio i provalio kako se koristi, medjutim, desilo mi se da kod jednog filma(od recimo 6-7 pustenih) pritiskom na to dugme - samo pokaze rukicu i ne pise "title izabran" - dakle nije prepoznao titl i nisam za taj film imao prevod !?
Radio mi zvuci ok. Jel se zna za te firmvere da li ih ima i kada ce ih biti?
 
@Audio:problem i jeste sto je prevod istog imena i u istom folderu. Cak mi se desilo da jedan prevod proglasi za MP4 !?!?

Prema nekim informacijama koje ja imam trebalo bi da se pojavi novi firmware pocetkom sledeceg meseca. Glavna stavka za taj firmware je RDS mogucnost kojeg sada nema.
 
@teletabis: šta bi, jesi li probao radio sa hifom?
 
Uf, jesam u guzvi ovih dana al cisto da odrzim obecanje.....

FM radio je sasvim OK. Nista mu ne fali. O kvalitetu prijema ne bih sada jer sam usled nedostatka vremena samo bacio 3-4 metra kabla do terase u nameri da nakacim FM antenu...
 
Znači upotrebljivo je? Odlično.
Hvala na trudu...
 
Evo uzeo sam juče Xoro 3100 i proveo celo veče čačkajući ga (mislim Xoro, ehem :-devil-: )...

Moj zaključak: ne vredi tih para!

Sve što Neo od 3.499 dinara pušta pušta i ovaj, titlove koje Neo nije hteo da prikaže neće ni Xoro. Zvuk je loš i relativno tih. Imam NAD C352 i Wharfedale Diamond 9.5 zvučnike i mp3-jka puštena sa Audigy-ja zvuči mnogo bolje sa većom dinamikom i prijatnijim visokim tonovima i definisanijim (ne muljavim) basom. Filmovi zvuče OK (ali opet bolje radi Audigy).

Što se tiče problematičnih DivX-ova i Xvid-ova, imam seriju Triangle skidanu sa Sci-Fi channel-a pri čemu su prve dve epizode loše kodirane. Neo je bez problema pustio obe prikazujući sve defekte na slici dok je Xoro pustio svega prve dve sekunde i čim je naišao na greške, preskakao na sledeći fajl u folderu.

Druga stvar koja mi zaista nije jasna jeste to da kod Nea zoom taster na daljinskom radi u 4 nivoa, postepeno zumirajući sliku. Xoro samo zumira na 2x tako da je opcija (za mene) prilično neupotrebljiva. Inače navikao sam da sve widescreen filmove puštam zoomirane za nekih 30% tako da i dalje imam crne štrafte iznad i ispod slike, ali bar da slika bude pristojne veličine na ekranu od 54cm.

Još jedna mana: nema stereo audio izlaz! Samo 5.1 i (valjda) digitalni. To mi uopšte nije jasno pošto Xoro 402+ ima i stereo izlaz. Za mene je ovo prilično velika mana pošto planiram da pored stereo pojačala kasnije na njega vežem i neki surround sistem. Ovako mislim da ću morati od toga da odustanem....

Radio: hvata sve! Nema šuma, ali to je posledica toga što mu je gornji deo audio spektra odsečen. Zato zvuči tupo u odnosu na Philips F2224 (koji je for-the-record prilična bulja od FM tunera, ali je za Xoro Hi-End). Ipak, prilično je upotrebljiv... RDS nema. Prikazuje on šta je uključeno od RDS opcija (PTY i slično), tačnije reaguje na komande sa daljinskog, ali ništa od RDS-a. Još nema obećanog novog firmware-a koji bi ovo omogućio...

Inače, primetio sam da na nemačkom Xoro sajtu nema ni reči o modelu 3100. Da li to znači da je ovo neka verzija za "istočno tržište"?

Eto, toliko. Sve u svemu, (za sad) nisam zadovoljan. No, kako mi žena kaže da sam zakeralo :p i da stalno nešto gunđam, nemojte da me slušate već proverite sami.

P.S. Ako neko zna kako da radim postepeni zoom slike, nek mi kaže jer ovako netje da ide :bottle: ...
 
Grdowsky je napisao(la):
Inače, primetio sam da na nemačkom Xoro sajtu nema ni reči o modelu 3100. Da li to znači da je ovo neka verzija za "istočno tržište"?

Takođe sam primetio opštu neažurnost raznih Xoro sajtova. Imaju desetak sajtova za razne zemlje i maltene se ni na jednom ne poklapaju svo modeli. Malopre sam otišao na Bugarski Xoro sajt i tamo npr. postoji mode HSD 8400.
Video sam kod nas reklamu za HSD 2100, a nemam pojma kada bi trebalo da se pojavi. Na nemačkom sajtu postoji 2100, ali ne i 3100 :wall:

Inače, imam Xoro 402+ i prilično sam zadovoljan istim. Retko koji film neće da pusti uopšte. Titlovi su solidne veličine i sasvim čitljivi. Jedina zamerka je što se nekad izgubi sinhronizacija slike i zvuke ukoliko se previše igram sa premotavanjem.
 
Poslednja izmena:
Evo da dignem temu iz mrtvih...

Dakle, nakon čitavih mesec i po, dva odgledana filma i jedno 30 sati slušanja muzike, moj Xoro 3100 se pokvario. Jednostavno nije hteo da pročita disk kako treba, uz cijukanje i krckanje bi javio NO DISC ili bi izlistao (polovičan) sadržaj diska sa znakovima pitanja pored imena fajlova što automatski znači da ništa nije mogao da pusti...

Pozvao sam kurirsku službu i posle par sati je došao momak i odneo plejer za Suboticu. Rekao mi je da je cela serija 3100tki loša i da imaju jako puno reklamacija u zadnje vreme sa njima i da ljudi nisu zadovoljni.

Plejer su mi vratili posle tačno nedelju dana na kućnu adresu. Imam blagi utisak da su pored popravke malo pojačali i audio izlaz tako da sada glasnije svira (a možda samo i tripujem).... Sve u svemu sada radi a koliko će, ko to zna... :-?

Ovom prilikom da iznesem i iskustvo sa City Express kurirskom službom: lik koji je vratio plejer je sje..o kutiju od istog pošto ju je u kombiju očigledno spustio u baru tako da je cela donja polovina kutije bila potpuno mokra. Nakon sušenja kutija je praktično neupotrebljiva. Kako garancija važi samo uz "originalnu ambalažu" ako budem morao da im šaljem opet plejer nemam pojma kako ću to da izvedem.... :roll: A kao šlag na tortu rekao je da su oni platili samo polovinu transportnih troškova i da ja treba da doplatim 100 dinara, pri čemu, kao, ne može da mi ostavi račun jer mu treba za pravdanje. 99% sam siguran da me je zaj...o i da je tih 100 dinara stavio sebi u džep, ali nisam hteo da pravim problem oko toga. Ako kojim slučajem i jeste bio u pravu, e onda su ovi iz Adamarta ovim pokvarili dobar utisak koji sam imao o njima...

Sve u svemu mislim da treba preskočiti model 3100 just to be on the safe side...
 
Poslednja izmena:
Evo da dignem temu iz mrtvih...

.....

Sve u svemu mislim da treba preskočiti model 3100 just to be on the safe side...

Posle ovih dve godine, kakva je sad situacija sa tim pleyerom, jel i dalje svaki posle nekog vremena odbija da radi? (vratanca, motor, itd...).
Neka iskustva vlasnika u medjuvremenu.......
 
Nazad
Vrh Dno