Šta je novo?

Periferni uređaji Najbolji Ultrawide 34" za programiranje do 500e?

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

reveal

Poštovan
Učlanjen(a)
16.11.2021
Poruke
139
Poena
65
Pozdrav svima!
Potreban mi je savet oko kupovine monitora. Kao sto kaze naslov teme, potreban mi je UW 34" do 500e. S obzirom na velicinu radne povrsine (Ikea Trotten 120x70) mislim da bi ta velicina odgovarala.
Namena je iskljucivo programiranje. Gaming ne planiram, eventualno GFN (frekvencija jednom u tri meseca).
Videla sam da IPS, VA, OLED dolaze sa svojim prednostima u zavisnosti od svrhe koriscenja, pa tako i koliko Hz ima - te mi je upravo tu potreban savet: sta izabrati da zadovoljava ove moje skromne potrebe.
Takodje, flat i curved dolaze u obzir.

Pretrazivanjem sam nasla ove modele da su zanimljivi, ali iskreno nemam pojma.
DELL P3421WM
Xiaomi Gaming 34"
Samsung G5

Hvala vam na predlozima!

EDIT: trenutno koristim MB Pro Mid 2015 i on ce u pocetku biti povezan, ali planiram da predjem na M1 Mini (dodajem info za slucaj da postoje neki poznati bagovi ako povezem ovaj stariji sa HDMI?)
 
Dell je IPS, Xiaomi i Samsung VA, idi na IPS.
 
Imam sličan use case, malo se više igram jedino. Moj izbor je bio IPS, tražio sam USB-C, jer imam jedan kabl do laptopa i gledao sam obavezno zakrivljene, jer flat sam imao mesečak dana i prosto nije fit za UW. Taj konkretan model je bio Iiyama Red eagle, vraćen je na reklamaciju, zbog vertikalne linije na panelu i na kraju zamenjen Acer Predatorom X34.

Za tvoj budžet mislim da je dobar izbor Gigabyte M34WQ-EK. Inače je 500ak eur nekako granično. Za nešto veći novac LG je opcija, sa nekoliko i za gaming dobrih modela. Takođe, uvek faktor - domaće radnje ili KP/Mađarska.
 
Imam sličan use case, malo se više igram jedino. Moj izbor je bio IPS, tražio sam USB-C, jer imam jedan kabl do laptopa i gledao sam obavezno zakrivljene, jer flat sam imao mesečak dana i prosto nije fit za UW. Taj konkretan model je bio Iiyama Red eagle, vraćen je na reklamaciju, zbog vertikalne linije na panelu i na kraju zamenjen Acer Predatorom X34.

Za tvoj budžet mislim da je dobar izbor Gigabyte M34WQ-EK. Inače je 500ak eur nekako granično. Za nešto veći novac LG je opcija, sa nekoliko i za gaming dobrih modela. Takođe, uvek faktor - domaće radnje ili KP/Mađarska.
Da, KP je naravno opcija. Koji LG preporucujes? Ovo za curved monitore mi je super info, imajuci u vidu da imamo slican use case.
 
DELL P3421WM - taj koristim sad već recimo preko godinu dana i ja sam prezadovoljan.
Curved je, ali nije kao U serija - sasvim je dovoljno. Nije gimmick, ali nije sad presudan faktor.

Koristim USB-C za punjenje/sliku sa mekbukom i to radi bez ikakvih problema, ni jednom nisam imao nikakav bug oko toga. Jedina mana je što nema integrisan "hub" u sebi, ako ti je bitno zbog kablova (ubodeš ethernet u monitor, etc.).
Ja sam ga dovukao iz Soluna za 480e (- PDV kroz global blue) i za taj novac nema bolje ako mene pitaš.

U kancu imamo još i Lenovo neke ultrawide 34 monitore koji takođe rade super, jedina razlika u odnosu na ovaj dell je što imaju hub u sebi, pa možeš i ethernet da doteraš.
Ako te zanima i to, mogu da vidim koji je tačno model.
 
LG 34GN850-B je dobra opcija, recimo, sa 160Hz može lepo pokriti gaming deo. Ako je USB-C bitniji onda LG 34WN80C-B. Lično bih uvek pre išao na bolje osvežavanje, nego prioritizovao priključke, ali za MBP dobro dođu kao zamena za hub.
 
Da, definitivno bi išao na IPS, Dell je svakako bolji izbor,
možeš još da razmisliš o nečemu ovakvom:


cena je povoljnija od Dell-a, dobijaš ergo stand,
sa njim automatski dobijaš mnogo više prostora na radnom stolu.

Druge opcije za ovo su ti VESA ruka za monitor + neki ultra wide monitor koji ima VESA standard.
 
Ja sam graficki dizajner i koristio sam 34 inca, ali nikakvu dobit nisam imao. Moj predlog je da prvo testiras ako vec nisi kako je raditi na vecem displeju. Trenutno sam na HP X32 koji radi na 165hz IPS. Odlican i za gejming i za rad.

Sto se tice monitora, ako se ne igra mnogo, moja preporuka je uzeti onda neki koji ima tip C za punjenje laptopa recimo. Ponovo napominjem ne znam koji ti je workflow i kako volis da koristis ekrane, meni je laptop recimo zatvoren i koristim samo jedan ekran (planiram da kupim neki 27 kasnije kao portrait)
 
DELL P3421WM - taj koristim sad već recimo preko godinu dana i ja sam prezadovoljan.
Curved je, ali nije kao U serija - sasvim je dovoljno. Nije gimmick, ali nije sad presudan faktor.

Koristim USB-C za punjenje/sliku sa mekbukom i to radi bez ikakvih problema, ni jednom nisam imao nikakav bug oko toga. Jedina mana je što nema integrisan "hub" u sebi, ako ti je bitno zbog kablova (ubodeš ethernet u monitor, etc.).
Ja sam ga dovukao iz Soluna za 480e (- PDV kroz global blue) i za taj novac nema bolje ako mene pitaš.

U kancu imamo još i Lenovo neke ultrawide 34 monitore koji takođe rade super, jedina razlika u odnosu na ovaj dell je što imaju hub u sebi, pa možeš i ethernet da doteraš.
Ako te zanima i to, mogu da vidim koji je tačno model.
Odlucila sam se za ovaj Dell i ne mogu sad da ga nadjem, na KP ga niko nema. Haha toliko razmisljanja pa cvrc. Ima p3224w kao nova verzija ali je ipak skuplji za 200-300e.

Neka jos alternativa (budzet stretch do 550e)? IPS curved UW nije za gaming vec produktivnost, home office je podosta svetao.
 
Nazad
Vrh Dno