Šta je novo?

Kućna multimedija Najbolji televizor (55') do 50.000 din

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

1korisnik

Zapažen
Učlanjen(a)
20.12.2023
Poruke
4
Poena
1
Poštovani članovi,
Vec par dana se patim sa izborom TV-a, tako da je svaki savet dobrodošao! :)

Celu jednu platu dajemo na kupovinu i hteli bi da uzmemo nešto najkvalitetnije u toj srednjoj klasi (nešto što neće riknuti nakon 2-3 god). Vidim da Hisense i TCL imaju na oko lepe televizire, sa 5 god. garancije i Google TV softverom, dakle softverski mi deluju najažurirniji, ali nisam sigurna kako to funkcioniše u praksi. Druga varijanta bi bila kupovina nekog ne-Android televizora + Firestick-a.
Televizor će se isključivo koristiti za gledanje YouTube, filmova i serija, bilo bi dobro da je slika što bolja.

Što se tiče modela u tom cenovnom rangu, naišla sam na ove. Nisam baš sigurna koji od njih je najbolji izbor.
  • TCL 58P635
  • TCL 55P731
  • Hisense 55A6K
  • Hisense 55E7HQ
  • Hisense 55A63H
  • GRUNDIG 55 GHU 7970 B
  • Samsung UE55AU7092UXXH
  • Samsung UE55AU7022KXXH
Inače, dobila sam preporuku za TCL 55C735, ali bih za njega morala da prekoračim budžet i sačekam narednu platu. Interesuje me da li je ovo dobra investicija i kakav je naspram ostalih modela?

Hvala! :)
 
Poslednja izmena:
Poštovani članovi,
Vec par dana se patim sa izborom TV-a, tako da je svaki savet dobrodošao! :)

Celu jednu platu dajemo na kupovinu i hteli bi da uzmemo nešto najkvalitetnije u toj srednjoj klasi (nešto što neće riknuti nakon 2-3 god). Vidim da Hisense i TCL imaju na oko lepe televizire, sa 5 god. garancije i Google TV softverom, dakle softverski mi deluju najažurirniji, ali nisam sigurna kako to funkcioniše u praksi. Druga varijanta bi bila kupovina nekog ne-Android televizora + Firestick-a.
Televizor će se isključivo koristiti za gledanje YouTube, filmova i serija, bilo bi dobro da je slika što bolja.

Što se tiče modela u tom cenovnom rangu, naišla sam na ove. Nisam baš sigurna koji od njih je najbolji izbor.
  • TCL 58P635
  • TCL 55P731
  • Hisense 55A6K
  • Hisense 55E7HQ
  • Hisense 55A63H
  • GRUNDIG 55 GHU 7970 B
  • Samsung UE55AU7092UXXH
  • Samsung UE55AU7022KXXH
Inače, dobila sam preporuku za TCL 55C735, ali bih za njega morala da prekoračim budžet i sačekam narednu platu. Interesuje me da li je ovo dobra investicija i kakav je naspram ostalih modela?

Hvala! :)
Ja bi tih preporučio odličan Philips model 8518/ 8558 veličine 55˝.. Ima VA panel, i odličan P5 procesor za obradu slike, koji je bolji od svih tih TCL, Hisense, i Samsung modela. Pored toga, ima jedini od ovogodišnjih Android televizora najnoviji Pentonic 1000 chipset, tako, da Google radi savršeno kao i sami streamovi. Pored toga ti Philips podržava sve video i audio kodeke. Plus je tu još Ambilight itd.. Tako, da svakako preporuka za taj Philips
 
Hisense nema android, ima vidaa i nema hbo max i još neke aplikacije ako ti znači, tako da bi uz njega morala da kupiš neki android box (dodatni trošak od 40-80e) ako želiš sve da imaš.
 
Hisense 55E7HQ ako kupujes odmah .. preporuku za TCL 55C735 podrzavam.
Kupovina preko net-a obavezno - imas klauzulu da vratis u roku od 14 dana ukoliko ima neispravnih pixel-a.
Zbog Android funkcija, koji od ova dva bi bio bolji - TCL 58P635 ili TCL 55P731? Vredi li kupovati jedan od njih, ako ne uspem da dobacim preko 50.000 za TCL 55C735? Ako se ne varam, 5 godina garancije važi ako se televizor kupi do kraja godine?
Važno mi je da TV mogu da povežem sa bluetooth zvučnikom, da li ovi podržavaju tu opciju? Ne znam da li je to izvodljivo sa Hisense ako aplikacije koristim preko FireStick-a.
 
Zvanicno 5 godina garancije vazi do 31.12.2023 .. oba televizora koja si navela ( serija P ) su u istoj kategoriji, P635 je za nijansu bolji..
55C735 je trenutno na akciji, ima ga za 56-57.000 ( pogledaj na eponudi ).
Svi TCL imaju Bluetooth , pretpostavljam da nije problem da se povezu sa ext. zvucnikom ( nemam iskustva ).
 
Nazad
Vrh Dno