Šta je novo?

Najbolji program za rezanje diskova?

Opus

Cenjen
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruke
109
Poena
169
Da li je neko imao priliku da koristi ROXIO CREATOR 2009?
 
po meni svi oni rade posao... Licno koristim Nero i ImgBurn
 
Imas gomilu programa az rezanje na raspolaganju. Nero pre verzije 9 je sasvim ok - nadji na netu neku micro verziju da ne downloadujes sav krs sa neta (vise stotina MB). Ja sam presao na Ashampoo (verzija 6 (oko 6MB teska) pa onda verzija 2010 (cca 30 MB) - obe besplatne i rade super. Novija naravno bolje izgleda ali to je cini mi se jedina razlika).
 
Bio bi dobar kada ne bi bilo gadnog buga da je CPU load pri rezanju 100 posto. Taj bug je prisutan vec mesecima i moze se otkloniti ubacivanjem stare deljene biblioteke tj dll fajla ne secam se kog (googlati)). Kako se program ponasa sa tim starim fajlom nije poznato tj autor programa ne daje nikakvu garanciju. Dok taj bug ne bude resen (a verovatno nece nikad ni biti jer autor namerava da digne ruke od razvoja) program nije za preporuku. Program (novije verzije sa prosirenim mogucnostima - stare nisu ni za onu stvar) radi sa prihvatljivim CPU loadom na jedva 2 odsto kompjutera u svetu.
 
Poslednja izmena:
^Kod mene sasvim lepo radi,sa load-om jednog jezgra ~50 %...tako da mi uopste ne smeta i bug-uje pri radu...
 
Ashampoo i :banana:. Roxio je OK ali preglomazan za moj ukus.

:wave::wave::wave:
 
Poslednja izmena:
Imas gomilu programa az rezanje na raspolaganju. Nero pre verzije 9 je sasvim ok - nadji na netu neku micro verziju da ne downloadujes sav krs sa neta (vise stotina MB). Ja sam presao na Ashampoo (verzija 6 (oko 6MB teska) pa onda verzija 2010 (cca 30 MB) - obe besplatne i rade super. Novija naravno bolje izgleda ali to je cini mi se jedina razlika).

Reci mi jel kod tebe na Ashampoo 6 (mislim na free verziju) normalno radi "Quick erase" opcija? Kod mene je "Quick erase" trajao jedno petnaest minuta sto je nenormalno.
 
U zadnje vreme Nero Micro...

Roxio sam probao/koristio i sasvim je ok, al prikljuchujem se sleep-erovom komenatru - preglomazan!
 
Do pre mesec dana sam koristio Nero 7.10.1 ali sam sada potpuno prešao na Ashampoo burning Studio 9.Imam instaliran i cdburnerxp ali mi se ne sviđa njegovo veliko zauzeće procesora pri pokretanju i rezanju.
Naravno za rezanje image-ova koristim ImgBurn.
 
Meni je posle dugo godina koriscenja Nera Ashampoo bas legao, maksimalno je jednostavan i super radi
 
Ashampoo Burning Studio 9:)
A Nero :smackbum: od kada koristim Ashampoo.
 
Prassi Ones.
Odlican programcic koji reze sve zivo.
Dobra stvar je sto komande salje direktno firmveru uredjaja i nisu mu potrebni aspi lejeri i slicno...
 
express burn :)
jedva nesto veci od 0.5MB :D
trial mislim da traje mesec dana...i da, potpuno rasterecuje cpu prilikom rezanja ;)
 
Da li iko zna razliku izmedju Ashampoo 9 i Ashampooo 2009?

Nadam se to nije isto....;)
 
Vidim niko ne spominje Deep Burner, njega koristim za rezanje fajlova + multisession, za image, zna se, ImgBurn
 
Reci mi jel kod tebe na Ashampoo 6 (mislim na free verziju) normalno radi "Quick erase" opcija? Kod mene je "Quick erase" trajao jedno petnaest minuta sto je nenormalno.
Nisam nesto probao puno jer uglavnom ne koristim rw ali radilo je na jednom disku prilicno brzo. zavisi i koji rezac imas i koji je disk...
 
Poslednja izmena:
Nero Micro 8...Odlican je...reze sve zivo i nema onih raznih dodataka(sranja) kao u Nerovoj punoj verziji...
 
Koristio sam Ashampoo i jako je dobar i jednostavan.

Ali nikako da namestim ime disku. Ima li uopste on tu funkciju. Dosta sam tragao ali nikako.
 
Može sa dati ime disku bez ikakvih problema, barem u novoj verziji.
 
Može i u verziji 6, evo slike:
 

Prilozi

  • ScreenShot00474.PNG
    ScreenShot00474.PNG
    90.8 KB · Pregleda: 151
Jos jedan glas za Ashampoo!
 
ImgBurn
Besplatan je i za moje potrebe više nego dovoljan :)
 
Poslednja izmena:
CDBurnerXP koristim na svim računarima u firmi pošto je besplatan i odličan program, dok kod kuće još uvek vozim Nero Lite 7.xx.
 
Nazad
Vrh Dno