Šta je novo?

Laptop Najbolji laptop do 65k

Koji laptop kupiti?

Miksat

Poštovan
Učlanjen(a)
03.03.2016
Poruke
610
Poena
80
Pozdrav, majka hoće da uzme nov laptop. Da li je ovo okej ponuda ili može bolje do 65.000,00

Laptop će se koristiti za surfing, obradu slika i office
 
Pazi, ako ces koristiti za obradu fotografija, bolje idi na neki sa IPS ekranom, razlika je nebo i zemlja. :)


Ovaj je skuplji za 5k dinara, ali ima ips ekran...to je jedna od najbitnijih stavki kada je obrada fotografija u pitanju.
Na tom HP laptopu ima TNT ekran, koji je dosta mracan, ima lose uglove gledanja, lose boje....ovaj IPS na Lenovu je svetliji, ima dosta bolje uglove gledanja i bolji kontrast. :)

Ako laptop povezujes na neki monitor, onda je svejedno, ali opet, ja bih isao na Lenovo, mislim da je kvalitetnija ponuda.. :)
 
Ne bih da postavljam novu temu pa da se nadovezem na ovu. Moze li isto neka preporuka za lap do 100 - 110k hoce sestra da malo vise da se bavi grafickim dizajnom, adobe ilustratorom pa nije bas sigurna sta uzeti.
 
Pazi, za takve stvari je opet bitan monitor...ako bi bio preko 300 nita sto se osvetljenja tice i ako ima oko 100% srgb pokrivenosti, to bi bilo najbolje... :)
Mozda bi najbolja opcija bila da juri novi macbook air sa M1 procesorom, ali to je laptop sa 13" ekranom, i kosta vise.
Za te pare imas ili neki laptop sa 4500u-4700u ryzen procesorom koji je laksi i manji, ili neki sa 4600h procesorom koji je veci i tezi, ali i jaci. :)
Ja bih joj preporucio ovako nesto...dosta jak, ali i kompaktan laptop sa solidnim ips ekranom, koji ima lepu svetlinu, ali pokriva cini mi se maks 70% srgb-a, tako da boje nisu zasicene koliko bi mogle da budu. :)
Ima dosta rama, ima poprilicno veliki ssd...mislim da je ovo najbolja opcija za te pare..jos je lagan, pa ce moci svuda da ga nosi. :)
 
Pazi, za takve stvari je opet bitan monitor...ako bi bio preko 300 nita sto se osvetljenja tice i ako ima oko 100% srgb pokrivenosti, to bi bilo najbolje... :)
Mozda bi najbolja opcija bila da juri novi macbook air sa M1 procesorom, ali to je laptop sa 13" ekranom, i kosta vise.
Za te pare imas ili neki laptop sa 4500u-4700u ryzen procesorom koji je laksi i manji, ili neki sa 4600h procesorom koji je veci i tezi, ali i jaci. :)
Ja bih joj preporucio ovako nesto...dosta jak, ali i kompaktan laptop sa solidnim ips ekranom, koji ima lepu svetlinu, ali pokriva cini mi se maks 70% srgb-a, tako da boje nisu zasicene koliko bi mogle da budu. :)
Ima dosta rama, ima poprilicno veliki ssd...mislim da je ovo najbolja opcija za te pare..jos je lagan, pa ce moci svuda da ga nosi. :)
Hvala puno za pomoc, mislim da ce na kraju uzeti bas ovaj model
 
Nazad
Vrh Dno