Šta je novo?

Najbolji izbor rutera od Open Telekoma

Broker824

Cenjen
Učlanjen(a)
05.12.2012
Poruke
33
Poena
159
Treba da se preselim za neki dan i prelazim sa SBB kablovskog provajdera (nema uslova za SBB, postoji drugi kablovski provajder koji je preskup po pitanju interneta) na Open Telekom ADSL.
Treba mi savet koji ruter je najbolje da uzmem.

Zapravo, od upućenijih, šta sada uopšte i daju od rutera.
U policama u Telekomu sam prepoznao ruter Pirelli DRG A226G, ali ne znam da li njega daju.
Pored WiFi trebalo bi mi i 3-4 LAN porta za UTP.
Osim deljenja internet veze delim i fajlove u maloj kućnoj mreži na više računara, pa prema tome šta savetujete kao najbolji izbor od rutera koji se danas mogu dobiti od Telekoma.

PS
Čuo sam da ruter mogu i kupit, ali sada momentalno to čak nije ni opcija pošto finansijski jako loše stojim.
 
Nisam siguran da mozes da biras (u Telekomu),
 
Ne znam sta trenutno daju od rutera, do skoro(pre par meseci) su davali Huawei HG530 koji je ok ruter, mana mu je sto mu je wi-fi domet dosta los kad prolazi kroz 2-3 zida.

Sto se tice wi-fi dometa od telekomovih rutera koje su delili najaci su ti:

Huawei HG520s
INTRACOM JetSpeed IAD-Wp2

Znam kada sam ja uzimao pre 2-3 godine ADSL su davali HG520c(slican je kao HG530 po izgledu) i ja sam ih zamolio da mi daju Huawei HG520s koriscen i momak je izaso iz kancelarije i doneo mi modem koji sam mu trazio za nekoliko minuta.

Mozes da probas da trazis INTRACOM JetSpeed IAD-Wp2 koriscen (mislim da je ovo nakvalitetniji ruter koji je davao telekom) pa ako naletis na nekog ko hoce da ti ucini mozda ga i dobijes. Ako ne, dace ti ono sto imaju a imace sigurno 4 lan porta+wi-fi
 
Videću za ih zamolim da mi daju ruter INTRACOM JetSpeed IAD-Wp2, polovan, nov, nije bitno, samo da radi. :)
Sada sam guglao i zaključio da je i on bio u izložbenoj vitrini u Telekomu.

Ne vidim razloga zašto ne bi, al' bolje da pitam, on bi trebao dobro da radi i na Linux distribucijama?

Owerkloler, da li si napominjao nešto, recimo da ti treba za malu kućnu mrežu, ili si bez pitanja sa tvoje strane dobio taj ruter, HG520C.

Btw, kako ti radi ruter HG520C. Naručito me zanima odgovor ako imaš malu kućnu mrežu, konkretno kako tj. kojom brzinom deli fajlove kada je na WiFi?
 
Ja imam pomenuti ruter i bez problema radi posao. Imam 2 racunara preko lan-a i 4-5 preko wifi-ja. Stalno ukljucen. Kako ja znam da se 520c od 530c razlikuje u tome da 530c ima i n standard sto se wifi-ja tice, ostalo sve isto. Domet mu je solidan, kod mene i do 30m (2 zida, cigla) u zatvorenom do 50m napolju (1zid, cigla).
 
Ja sam dobio HG520c pre dve godine, taj ruter nema vidljivu (spoljasnju) antenu. Signal kroz jedan zid oslabi za 50% ali i dalje radi bez problema, kroz dva zida vec pravi problem, padne brzina, prekida.
Letos su delili neki ADB P.DG A4010G ruter, ali ne znam dal je cemu.
 
Hvala na svetima i iskustvima.
 
Dobro je da hoće da zamene.
Valjda će proći na onu "lepa reč i gvozena vrata otvara". :)
Videćemo, javiću šta sam uradio.
 
Kloshar, da li si insistirao na INTRACOM JetSpeed... ili su ti dali bez ikakve napomene sa tvoje strane?
Mi smo regionalno gledano i komšije, ja sam iz Kraljeva. ;)
 
To mi dali, ništa nisam ja sam tražio. Mislim da samo taj sad daju
 
Pirelli je djubre od rutera, firmware mu je katastrofa, treba mu 3 minuta da podigne adsl link kad se restartuje ili izgubi konekciju.
 
Mislim da si malo preterao kad kazes da mu treba 3 minuta.... ipak mu treba 4 :D :p
 
Da se javnem.
Uzeo sam Intracom JetSpeed router. Prvo su mi dali onaj bazični ruter, ne znam koji je naziv u pitanju, pošto sam pomenuo JetSpeed on mi predloži Pirelli, ali sam ipak odabrao JetSpeed. Jako su ljubazni, nikakv problem nisu pravili.
Podigao sam malu kućnu mrežu, uspešno umrežio pet računara, i sve radi kako valja.

Sa signalom nisam baš najzadovoljniji, mislim kada se udaljim od rutera i odem u drugu tj. treću sobu, ali vremenom ću videti da izdvojim nešto para i uzmem neki bolji Cisco ruter, ipak su oni u tom polju najjači.

Hvala svima koji su se javili u temi i pomogli mi da odaberem najbolje rešenje. Živeli. :)
 
Ja ga imam i odlicno zavrsava posao u stanu,zadovoljan sam signalom i ko god od ekipe dodje kod mene,odma se nakace,sto nije slucaj sa onim belim uspravnim....
Kako mi se povecali apetiti za HD streaming,dodao sam mu jedan N ruter,i sad sve leti...
 
Nazad
Vrh Dno