Šta je novo?

Najbolji internet

SinVuchko

Zapažen
Učlanjen(a)
08.09.2023
Poruke
3
Poena
1
Koji je najbolji internet paket po pitanju brzine, veliki je plus ako ima mogućnost i dodatnog TV paketa.
Mislim da nema opticke infrastrukture u mojoj ulici.
Takodje, bio sam u SBB-u i rekli su da je moguce imati brzinu neta 200 mbps preko koaksijalne konekcije, da li to pije vodu?
Hvala unapred svima.
 
moguce je, ima raznih 'koaksijalnih konekcija', a upload ti nije bitan?
 
Pa nije toliko, treba mi bar 6 Mbps
Za nedigitalizovana područja, Eon Light je 75/5, Full 150/10 i Premium 300/15. Pošto ti je rečeno do 200, ako nije neznanje radnika, pretpostaviću da je tako, jer infrastruktura nije održavana ili dugo obnovljena pa ne mogu da ti garantuju maksimalan protok. Stoga, zaključujem da bi Eon Full odgovarao tvojim potrebama, računajući moguće odbitke (provajderi su dužni da isporuče barem 70% protoka). E sad, imaj još u vidu da su od pre par meseci počeli sa pilićarenjem da naplaćuju i rentu za EON box pa gledaj najpre da juriš pogodnosti za nove korisnike preko SBB agenta.
 
vazna je, uvek ti treba i upload, tako funkcionise internet.
generalno je provajderima teze da ponude brz, stabilan upload svakom korisniku cak i preko samo optike (pa su i tamo 'asimetricni' protoci).
kod opticko-koaksijalne mreze se u upload-u skuplja shum od tebe i svih komsija koji su na istom optickom cvoru a i manji je opseg frekvencija. ima i smetnji od raznih drugih uredjaja itd...
 
Za nedigitalizovana područja, Eon Light je 75/5, Full 150/10 i Premium 300/15. Pošto ti je rečeno do 200, ako nije neznanje radnika, pretpostaviću da je tako, jer infrastruktura nije održavana ili dugo obnovljena pa ne mogu da ti garantuju maksimalan protok. Stoga, zaključujem da bi Eon Full odgovarao tvojim potrebama, računajući moguće odbitke (provajderi su dužni da isporuče barem 70% protoka). E sad, imaj još u vidu da su od pre par meseci počeli sa pilićarenjem da naplaćuju i rentu za EON box pa gledaj najpre da juriš pogodnosti za nove korisnike preko SBB agenta.
Hvala na informaciji
 
Za nedigitalizovana područja, Eon Light je 75/5, Full 150/10 i Premium 300/15. Pošto ti je rečeno do 200, ako nije neznanje radnika, pretpostaviću da je tako, jer infrastruktura nije održavana ili dugo obnovljena pa ne mogu da ti garantuju maksimalan protok. Stoga, zaključujem da bi Eon Full odgovarao tvojim potrebama, računajući moguće odbitke (provajderi su dužni da isporuče barem 70% protoka). E sad, imaj još u vidu da su od pre par meseci počeli sa pilićarenjem da naplaćuju i rentu za EON box pa gledaj najpre da juriš pogodnosti za nove korisnike preko SBB agenta.
Mislim da mu je pre radnik predložio osnovni EON paket (CATV + NET + DTV + TEL) gde je brzina do 200/20 Mbps.

 
  • Like
Reagovanja: uji
Moguće je i da se radi o Eon Full duo sa istim brzinama na digitalizovanom iliti Docsis 3.1 području. E sad, tu je bolje pitanje da li mu znače više kanala ili fiksni uz 100 dinara veću pretplatu i manji tv program. Meni je kod Telekoma fiksni služio za ukras pa mi je svanulo kada sam uveo samo optički internet i kablovsku.
 
Lično, ne razumem što je to što plaćate fiksni nekom operateru toliki problem. Plaćajte, ostavite bez uključenog telefonskog aparata i dobijte bolje uslove, veće brzine itd...
 
Nazad
Vrh Dno