Šta je novo?

Najbolje slusalice za malo novca

HI2050 su stvarno manje od ostalih a mnogi kazu da ni zvucno nisu iste kao iSK HF2010, najveca razlika je u jacini i odzivu basa. Takodje su i manje od iSK HF2010 sto nije bas ok jer kazu da i te iSk, maksimalno rastegnute, taman staju na glavu iole krupnije osobe.
iSK HF2010 levo, Takstar HI2050 desno
8539424.jpg


Ovde je sve jasno:
8539429.jpg
Neki lik je ovo napisao na osnovu poredjenja zvuka modela sa druge slike:

1. ISK HP2011: VERY transparent! Details from one end to the other are incredible on these with great soundstage and are my current favorite! No need to mod!

2. ISK HF2010: They are a close second with a very nice bass response followed by a great presentation on the vocals and treble and also with excellent soundstage. No need to mod!

3. Takstar Pro80: Soundstage (for me) are a tad better than the HI2050 and sound bold and rich, which I still enjoy very much (after modding them).

4. Takstar HI2050: Soundstage falls just behind the Pro80's and sounds way above their price range, but can get a little grainy with fast-paced music. But, overall vocals and details are good.

53mm driver: Takstar Pro80, Takstar HI2050, ISK HF2010

50mm driver: ISK HP2011

Razmisljam da kupim HP2011, kazu da zvuce super za taj novac a u poslednje vreme mi trebaju jedne zatvorene slusalice, pre svega zbog bolje izolacije.
Trenutno ih nema u srb ali semi-open HF2010 mogu da se nadju, 5100 din kostaju.
 
Poslednja izmena:
Ja cu pokusati (ovih dana) da nekako snimim to klepetanje, krcanje i zvčanje preko mic od zvucne karte ili telefonom pa cu okaciti...

Za istinu kasti ja slusam sve ono sto slusam na oko 15-30% jacine, retko ikad dignem do 50%, tako da ni ja u realnom koristenju nikada ne bih primetio to krčanje ali na testu sa 100% se bas cuje.

Vidis ja sam potpuno bio zaboravio na podesavanje basa na Takstar PRO 82.
Ponovo sam pustio test i isto zvrce, razlika je samo malo u dubini basa a zvrcanje ne prestaje u velikom delu testa, isto kao pre.

Ima li neko raspolozen da ovih dana svrati do mene, ponese svoju opremu, pa da testiramo... ?
Subota ili nedelja recimo...

Evo poslednje slike...
 

Prilozi

  • 28.jpg
    28.jpg
    1 MB · Pregleda: 80
  • 29.jpg
    29.jpg
    1,018.3 KB · Pregleda: 64
  • 27.jpg
    27.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 76
  • 30.jpg
    30.jpg
    1 MB · Pregleda: 68
  • 31.jpg
    31.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 65
Poslednja izmena:
Sve dok nema takvih krcanja, zujanja, zveckanja ili cega vec, pri normalnoj upotrebi onda nema ni razloga za cimanje.
I CKX9 imaju takav problem ali na brutalnim jacinama zvuka (80-100%) a sve preko 50% razara usi koliko je glasno a realno dosta prelazi i deklarisanih 20 mW/Maximum Input Power. Verovatno mogu i da se ostete tako da se ne treba zezati sa slusalicama koje imaju takve karakteristike (npr. HD7 su oko 300mW Maximum Input Power pa 100% jacina zvuka nije problem ni na X6 ni na E10k).

Ali ako do takvih problema dolazi pri slabim i umerenim jacinama zvuka onda je to razlog za reklamaciju.

Nevezano za taj test, kako komentarises zvuk tih Pro 82? Ne samo u odnosu na ostale koje imas (svakako ne mogu da zvuce bolje od AKG) nego uopste, vrede li taj novac?
Kasnije mozes da napravis i poredjenje sa HI2050 i Philips, razlikuju se jer su closed vs semi-open/open ali cene su im slicne pa ima smisla porediti ih zvucno.
 
Poslednja izmena:
Moram cekati da stigne produzni audio kabl (29.1.-26-2.2018. je rok za prispeće) jer mi postojeci pravi probleme. Tise se cuje leva slusalica, nesto u konektoru zenskom verovatno ne valja... Na konektoru u kucisto, onom sa ploce sto daje audio signal je sve u redu, na produznom ovom mom nekom "K klase" ne valja.

Sto se tice vrednosti Takstar PRO 82, pa meni uopste nije zao tih 55€ od prilike koje sam dao za njih jer su mnogo udobne (sto je individualno naravno), mogu na veliku glavu i lako se podesavaju cak i dok su na glavi, mislim i da su lepe. Sviraju one lepo samo koliko je to lepo i kako u odnosu na druge moje slusalice cu morati sacekati sa procenom zbog kabla, ne mogu se saginjati svaki cas da bi ukljucivao i iskljucivao razne slusalice direktno u zvucnu pozadi...

Ince kabl od Philips SHP9500s je i dalje zgrcen, jos se nije ispravio. Unutra ima neku cvrstinu, nesto mu stvara otpor opustanju. Tanak je on (oko 3mm), mekana guma, samo ne opusta se kao AKG, Takstar PRO 82 ili kao ovaj neizmenjivi na Takstar HI-2050.
 
Poslednja izmena:
Snabdeo si se sa raznim dobrim slusalicama pa je vreme za DAC/AMP apgrejd :D
Ne znam kakva je ta creative koju koristis ali kapiram da je u rangu vecine slicnih karti/uredjaja do ~100$. Verovatno AKG mogu da pruze jos bolji zvuk uz neki kvalitetniji setup..
 
Jel imate neke ideje za držače slušalica, mislim da bi to bio idealan potez, kad se već frljamo audio tehnikom "prefinjenog" zvuka, estetika nimalo ne zaostaje. Naime, pozovem danas broj, jer slučajno nađoh na netu kastom mejd stalak za slušalice i prijatno se iznenadih cenom 250-400eur (zavisno od modela). Da ne bude zabune, poštujem cenu i rad proizvođača jer ko ima i ko želi, odvojiće novac za takvu stvar.

Evo i slika.

stalak_za_slusalice_1.jpg stalak_za_slusalice_6.JPG

A pitanje je sledeće, sugestirajte neke pristojne estetski i novčano držače za sluške.
 
Naišao sam na ove. Izgleda da ću da zabodem kod nekog stolara da mi ovo odradi.

08763ef7590208099779f6a8e9eac73f.jpg
 
Meni se sviđaju oni magnetni što sam video da dolaze uz neka kućišta..ne mogu sad da se setim uz koja...kad bi to imalo negde da se uzme
 
Jeeeee stigao produzni kabl.
Ovaj : https://www.ebay.com/itm/3-5mm-Jack...var=413151129742&_trksid=p2057872.m2749.l2649
Floveme 3,5mm musko/zenski stereo audio za slusalice... :banana:

Super... skljocnem koju slicicu, sladak kabl, mali, tanki konektori, bas super izgleda.
Malo teze je usao do kraja muski konektor u zenski do samoga kraja ali ulazi, sto je mozda i dobro razmisljam ja, drzace jace, nece ispadati i rastavljati se...
.
.
.
 

Prilozi

  • 20180129_111233.jpg
    20180129_111233.jpg
    1 MB · Pregleda: 84
  • 20180129_111322.jpg
    20180129_111322.jpg
    1 MB · Pregleda: 86
  • 20180129_111212.jpg
    20180129_111212.jpg
    1 MB · Pregleda: 69
  • 20180129_111604.jpg
    20180129_111604.jpg
    1,010.7 KB · Pregleda: 82
  • 20180129_111636.jpg
    20180129_111636.jpg
    1 MB · Pregleda: 81
Poslednja izmena:
Evo jos slika, bas je lep...

20180129_111756.jpg

20180129_111921.jpg

20180129_112242.jpg

Onda ja sav sretan ukopcam kabl i spojim sa slusalicama, da cujem kako zvuci ...

Bas zvuci "dobro" uz jedan "mali problemčić", leva i desna strana su ukrstene!
Levi kanal pusta na desnu slusalicu a desni kanal na levu slusalicu. :mad::mad::mad::wall:

Da li je do "vrste" kabla, mozda je ovo za telefone neke a tu je drugaciji iz nekog razloga raspored u konektoru ili je jednostavno kabl pogresno izradjen?

Lepo mu u nazivu pise da je "3.5mm Jack Male to Female Stereo Audio Headphone Earphone Extension Cord Cable".
Vidim da ima i kablova koji u nazivu imaju "3.5mm Stereo Audio Aux Headphone Extension Cable Cord Male to Female" i "3.5mm Female to Male F/M Headphone Stereo Audio Extension Cable"...

Jesam li ja baksuz ili sam uzeo pogresan kabl ili je "do njih" proizvodjaca i prodavca kabla?

Sta da radim, da li da probam rasturiti pa prespojiti, da li da se zalim na ebay podrsci i prodavcu za neispravan kabl ili sta trece...?

Vaš ožalošćeni i nesuđeni tester slušalica. :d
 
Poslednja izmena:
Okreni slušalice onda naopako na glavi :)
 
Meni bi to odlično došlo na mojim 681Evo. DAC mi je sa desne strane pa bi mi odgovaralo da na toj strani bude i konektor :)
 
Okretanje slusalica ili kabl?
Ako je do kabla javi se na p.m. ;)

Nego da li je do kabla i greske u proizvodnji ili do namene kabla?
Pogledajte oznake, odnosno ime i kako je opisan.
Smeje mi se i vristi mi se i polomio bi nesto i evo gledam za 500+ rsd da odem i kupim neki kvalitetan produzni od 2m najblize meni sto je...
 
Uffff... danas sam "malo" slušao kako zvuče ove moje slušalice...

Uglavnom sam sve slušao na 50% (da se zna) ali sam pojačavao i na 90% (nek se čuje).

Prvo da kažem AKG Q701 su sasvim jedna druga vrsta "životinje" (slušalica) u poređenju sa Philips SHP9500s, Takstar PRO 82 i Takstar HI-2050, zvučno pre svega a onda i kvalitetom ugrađenih komponenti.

AKG Q701 su mirnije, povučenije, suzdržanije, neko bi rekao mozda da su "ravnije", odaju utisak da sa rezervom sviraju, čistiji i razgovetniji zvuk daju. Tiše su na 50% od ovo troje i to osetno ali kad ih pustim 90% one su i dalje razgovetne dok se neke od ovo troje slušalica već malo "muče", pokazuju da su na ili blizu maximuma dok Q701 svira svoju priči, onako moćno, gospodski i kao da pokazuje da može još. Za slušanje kvalitetne muzike (kvalitetan snimak) svakako za preporuku. Udobne na usima, velike školjke, nisu vruće ali donja strana trake preko glave je pokvarila stvar jer je neudobna i bocka teme. Ostali AKG K7xx imaju čini mi se ravnu traku, bez "jastučića", pa su sigurno onda i udobniji od Q701.

Philips SHP9500s glasne (podjednako kao oba Takstar-a), otvoren zvuk, živahne, čuje se dobro bass, čuju se dobro i ostali tonovi (srednji i visoki), stvarno dobre slušalice. Same slušalice deluju kao kvalitetno izrađene, preovlađuje plastika ali je to tvrda, jaka, masivna plastika, na dodir deluje snažno i izdržljivo. Veoma otvorene, čuje se spolja sve ali i one puštaju napolje mnogo zvuk. Trebalo mi je nekoliko dana da se naliknem malo na dosta plitke jastučiće, lično bi voleo da su dublji (valjda navika od Q701). Ne valja im kratak i zgrčen kabl i to baš zato što je kratak i zgrčen. Greota što nije 3m dugačak i neki mekši, opušteniji... Udobne, mogu na izuzetno veliku glavu, dugačku sa visokim temenom i spuštenim ušima, mogli bi da ih koriste i "konusoglavi" posetioci iz svemira. :D

Takstar HI-2050 Udobne, meni male po visini (fali po 2cm sa svake strane da budu komotnije), mekani jastučić na luku preko glave, udobne školjke slušalica. Vrlo dobre slušalice za te novce. Imaju izražen bass (po mome mišljenju) najviše od svo četvero slušalica, mali soundstage (ako ja pravilno tumačim i shvatam taj pojam). Na testu "kvaliteta" izrade, onom sto bass gruva a i u još nekoliko drugih bass testova ponašale su se zanimljivo. Kod njih nema čegrtanja i klepetanja kao kod nekih drugih već se oseti vibriranje školjki slušalica. Vibrira kao da si stavio federe koji neprestano vibriraju i draže ti uši, skoro da bi dame mogle koristit ih za lično zadovoljstvo :D (sram me bilo šta ja ovde pišem). One ne krče i ne klepeću ali "federrrrrrrrrrrriraju". Mana im je što imaju fiksni kabl, ne može se menjati po želji već samo zbog kvara. Postoji mogućnost modifikacije, stavljanja konektora visoko pri slušalici i onda korištenje produžnog kabla. Taj orginalni kabl je bolji (iako malo deblji, ima 4mm u prečniku) od onog na SHP9500s. Vrlo dobro je što je dugačak 210cm. Slušalice ove nisu za glavatije ljude. Deca, ljudi srednje velike glave mogu da ih prijatno koriste.

Takstar PRO 82 su ovde nekako ispale najlošije. Imaju najmanje drajvere 40mm u odnosu na 50mm kod ovo troje ostalih slušalica. Zatvorene su i daju nešto drugačiji zvuk (što nije mana). Izuzetno su ugobne. Lagane, jastučići na ušima su taaaako mekušni a i postava na luku preko glave je mekana i udobna. Ovo su tako udobne slušalice (barem za mene) i pored toga što su jastučići najmanji od svo četvero slušalica i sto su od lažne kože pravljeni (pa će i ljeti biti baš vruće ušima ispod njih), ali eto ja ne mogu da se otmem tome utisku udobnosti i lakoće. Ono sto je poražavajuće da su ove slušalice izgleda pravljene od loših komponenti ili su loše sastavljene ili na neki način loše projektovane. Na onom testu "kvaliteta" one tako rano počnu da krče i zvrče, klepeću i tandrču, da se prepadne slušalac da će nešto iskočiti iz njih poput metka, samo se ne zna da li ka glavi ili od glave. Već preko 50% počinju da tandrču. U jednom muzičkom bass testu (neka muzika sa mnogo basova, dubokih, jakih, oštrih) su i na 50% na trenutke, kratko, ispuštale vrčave zvuke. Da nije tog vrčanja u testvima ne bi bile po mome mišljenju poslednje. Na 15-20% pa i na 30% jačine koliko ja najjače slušam sve što slušam nema problema i tu su sasvim ok. One takođe imaju mali soundstage, imaju najmanje basa, možda su "oštrije" i sa izraženijim ostalim tonovima. Bass se može pojačati sa kontrolama u školjki slušalice, čuje se malo kad se pomaknu na 1/2 polugice a nešto jasnije (jače) kad su u 2. (maximalnom) položaju. Bez obzira na to nisu "bass" slušalice. Zatvorene su i skoro da ne sipuštaju zvuk napolje a prigušuju spoljne zvukove veoma dobro. Za slušanje muzike u prevozu, na ulic, u buci gradskog žamora su odlicčne rekao bih. Na maximumu (15) mobilnog telefona Samsung S5 sviraju odlično, ne čegrtaju nigde.

Prijatelji, kolege forumaši, dragi naši gosti koji ste samo svratili da pročitate nešto ovde na forumu, da vam samo napomenem ja nisam stručnjak za audio tehniku, ovo su samo moji utisci i zapažanja nakon 2-3 ne više od 4h slušanja i pisanja.
Zaista bih voleo da je još neko došao i poslušao sa mnom kako zvuče skušalice ove, neko upućeniji...


Nakon promišljanja tokom ovih nekoliko dana, verovatno ću u oglase dati Takstar HI-2050, jednostavno su mi male, nemam potrebe da čuvam troje slušalica u rezervi.
 
Poslednja izmena:
@Zeha

Normalno da ti AKG Q701 deluju tiše na 50% jer imaju 62 oma, SHP9500s i Takstar PRO 82 imaju 32 oma. Doduše HI-2050 na papiru ima 60, ali ko će znati kod kineza koliko je to tačno. Za AKG Q701 i HI-2050 posao ti radi i taj SB Z, ali za prenosne uređaje treba neki amp.
 
Poslednja izmena:
Nije mali broj AKG slusalice koje su poznate po tome sto su ''hard to drive'', neke cak zahtevaju specificna pojacala da bi zvucale kako su inzenjeri zamislili.
To je verovatno najcesci razlog zasto postoje zalbe na razne mid/high-end modele, mnogi takve slusalice kupe na snizenjima i onda ih povezu na smartfon ili neki od najjeftinijih kineskih DAC/AMP i onda cesto zvuce lose, neubedljivo, sterilno, mutno itd.

A to ''hard to drive'' ne zavisi samo od impedanse vec i od drugih karakteristika pa tako postoje npr. SL 330/440/660 (150Ω) koje ne zahtevaju neka previse mocna pojacala bez obzira na relativno visoku impedansu a u isto vreme su za neke 60-80Ω AKG/BD/Senn potrebna specificna pojacala, cesto i custom ili vintage, da bi zvucale odlicno.

@ Zeha

Hvala za utiske, ipak mora da se zna ko je sef (AKG u ovom slucaju mada) mada sam ubedjen da bi jos bolje zvucale na nekom boljem DAC/AMP od SB-Z, mislim da je sada vreme da napravis apgrejd na tom polju :)
Chi-fi se dobro drze, posebno u odnosu na cenu ali jednostavno ne mogu da zvuce tako life-like i prefinjeno kao najbolje slusalice srednje i visoke klase.

Steta sto HI2050 nisu za nase, balkanske glave, ocigledno su radjene prema merama iz Azije :d
HF2010 su primetno vece, postavio sam poredjenje na prethodnoj strani dok su zatvorene HP2011 mozda samo za nijansu vece od HI2050 i to je ono sto smara, ne znam da li ce biti udobne a potrebne su mi jedne zatvorene sluske sa boljom izolacijom + za HP2011 onaj lik kaze da zvuce malo bolje od vecine ostalih kineskih.
 
Poslednja izmena:
Ma znam ja za taj "problem" sa tisim (ravnijim) zvukom zbog vise Oma i snage koju trazi Q701.
Bilo bi mi zanimljivo čuti kako se ponasaju i zvuce na primerenijem, jacem, izvoru zvuka ali da ga ja ne nabavljam i placam. :)

Ono sto ne zelim da radim, a ne znaci da jednom necu i to probati, je da imam i koristim jos neke dodatne externe uredjaje da bi cuo zvuk iz kompa...

Mozda jednom, nekad u buducnosti neka jaca zvucna karta...
Koja bi to bila z.k. ?
Asus Essence STX II i ima li jos neka a da nije po nekim sumanutim cenama od vise stotina evra?
Koliki bi bio upgrade prelazak sa SB-Z na STX II ?
 
Možda bismo mogli da organizujemo neki okup. Svako ponese ono sto ima :)
 
90gr težine? Hah. Ako budem disao u pravcu stalka, oboriću ga sa sve slušalicama...
 
Našao sam. :D

Horror-Home-Table-Grade-Decorative-Craft-Human-Horror-Resin-Skull-Bone-Skeletons-Halloween-Decor.jpg

Nečural :smoke:
 
Zna li neko mogu li se negde naći oni magnetni pakovi koji se zalepe za kućište i na njih se okače slušalice? Znam da su dolazili uz neka kućišta..ne znam koja
 
^
hsv.stoned for the win!

Taman sam hteo da mu napisem NZXT, samo nisam znao koji model... :) Ja bas skoro gledao sta ima interesantno (i novo) od kucista na trzistu i videh taj magnetni drzac... :D
 
Mene je ovo spaslo, posto nemam previse mesta na stolu a magnete ne mogu zbog sdd/hdd, cena na Amazonu oko 7e bila:

IMG_20180204_103426.jpg
 
Nazad
Vrh Dno