Šta je novo?

Nagradni konkurs: osvoji Honor 10 telefon!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ono sto izdvaja ovaj telefon od ostalih konkurenata na trzistu jeste;
1.odlican dizajn kao i kvalitet izrade.
2.Hisilicon Kirin 970.
3.Android 8.1 Oreo.
4.Odlicna dual kamera sa 16MP odnosno 24MP kao i selfie kamera od 24MP.
5.Dobar IPS LCD ekran velicine 5.84 inca sa rezolucijom od 1080x2280.
6.Prosecna baterija kao kod huawei P20 modela.
7.Odnos ulozenog i dobijenog.
8.Cena.
 
Da Samsung Note 3 ne bude vise horor,
Uzivacu u novom Huawei 10 Honor! :)
 
Honor 10
Složen a opet jednostavan,
Prati sve moguće trendove, uz neke detalje je čak i ispred nekih konkurenata,
Prefinjen, elegantan, moćan dizajn
Hardwerski pobednik ali ne bih govorio o tome, odužilo bi se jer sam freak :)
Što bi rekli, celokupan utisak = Timed bomb
Naziv ovog brenda nam obećava - It would be honorable to have it
Honor 10
 
Honor10

Ove godine leta ce biti vrela
Da to uslikam treba ce mi kamera od 24 megapiksela
Uzivacu u muzici jer volim bas
A kad odem u kafic svi ce gledati moj telefon jer on ima aurora glass
I ako potrosim bateriju nema dileme
Tu je super brzo punjenje
Kada gledam film misliicu da je san
Koliko je jasna slika uz full hd ekran
I na kraju znam da procesor veoma je brz
Nece biti bas nijedan trz.
 
best buy premium telefon

Kao prvo,koristio sam telefon huawei p8 lite i bio sam veoma zadovoljan,sada sam kupio telefon p20 lite koji je trenutno best buy telefon srednje klase.Moje misljenje o kompaniji honor jeste da pucaju na pristupacnost,sto znaci da prave kvalitetne telefone sa niskom cenom u odnosu na konkurenciju.Glavni adut telefonu honor 10 za mladju populaciju jeste fenomenalan izgled koji ce svakom privuci paznju,takodje i baterija koja moze opusteno da izdrzi jedan dan sa zahtevnim koriscenjem.Tu su i kamere koje se mogu koristiti za malo ozbiljnije stvare od fotkanja za instagram.Tu je i sada vec popularni nocth koji se mladjoj populaciji dopada jer podseca na trenutno najskuplji mobilni telefon,iphone x.Za malo strucnije glave tu je kirin 970 osmo-jezgarni procesor,takodje,tu je i glavni adut kao kod kompanije huawei, to jest vestacka intaligencija.Veliki plus za honor 10 jeste ultrasonic fingerprint koji je smesten na najboljem mestu za otisak,tj. ispod IPS ekrana :banana: .Kompanija honor definitivno je napravila jakog konkurenta ostalim velikim kompanijama,ali ona u ponudi ima bukvalno receno jeftinu masinu.Jeftino ne mislim pod telefon koji moze svako priustiti vec jeftino u odnosu sa ostalim premium telefona.Ovo je moje misljenje jer retko ko ce procitati tudje misljenje od pola stranice kad moze pogledati detaljnu recenziju na ovom saitu :D .
 
Highly recommended Benchmarkov!! ,)
O dlično leži u ruci zbog odnosa stranica 19:9 :)
Naravno, Pozdrav za najlepše čitaoce ovog posta!!! :guitar:
Odlične kamere 16 MP senzora u boji i monohromatskog senzora od čak 24 MP i naravno bez čega više ništa nije moguće AI :alo:
Ram 4GB i interne memorije 128GB :type:
1 na listi najvrednijiih telefona ikad Giveaway na https://www.benchmark.rs/
0 broj koji može parirati ovom modelu u cenovnom rangu!!! ;)
 
Dvoumila sam se između Samsunga i Xiaomi
Sad kad videh honor 10 ne znam šta mi bi

Prezivam se Petrović, zovem se Selena
I znam da od Honora 10 boljeg fona nema

Studiram Filološki, jezike ja učim
Uz Honorov translator više neću da se mučim

Fotografijom se bavim, volim kvalitetne stvari
A sa Honorom 5x trenutno bezveze fotke pravim

Da se vidi polarna svetlost više se putovati ne mora
Jer moj Honor 10 ima staklo Aurora

Možda nema memorijski slot, ali baš me briga
128 giga sasvim dovoljno je svima

Prvi put pišem pesmu, zato je i ovako loša
šta me briga, šta me briga, pobeda je došla
 
Zahvaljujem se honoru ,u ime benchmark sajta ,jer u 23 posta ,10 su poslali novi clanovi sa prvom porukom :d
 
Kao da citam postove botova o SNS-u :).
 
Poslednja izmena:
Voleo bih da poČASTim lepsu polovinu jednim Honorom, bio bi to 10/10 poklon ,)
 
Poslednja izmena:
Možda jedino da ga pohvalim po onom uloženo/dobijeno obzirom da ni po čemu ne može da se nosi sa vrh ponudom (flagship uređajima) ostalih proizvođača...pa čak i samog Huaweija ;)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Posedujem Honor 9,mogu reći da je fantastičan telefon za cenu oko 300 evra.Čak može i da parira mnogo skupljim uredjajima.Honor 10 je sve doveo na veći nivo.Dizajn koji je već bio prelep,sada je još lepši.U poslednje vreme svi telefoni liče jedan na drugi,ali Honor se izdvaja iz te grupe.Ne svidja mi se što nema ulaz za slušalice,i onaj zub na vrhu uredjaja,kopiraju Apple u svim negativnim segmentima.Na mom Honor 9 telefonu, imam samo 2 zamerke.Prva je to što je baterija mogla da bude malo bolja,a druga je to što se uredjaj prekomerno pregreva,toliko da ne mogu da držim telefon u ruci.(Nisam siguran da li je to samo do mog uredjaja ili su svi takvi).Ali po recenzijama po YouTube-u niko se ne žali na taj problem.Mislim da o specifikacijama Honor 10 telefona nije potrebno pričati.Najveće iznenadjenje po meni je bila cena od 400 funti (Kod nas će verovatno biti 500 evra :mad: )
 
Ono sto me najvise impresionira kod Honor 10 telefona je brzo punjenje i optimizacija baterije jer mi je to veoma bitno. Kao prvo telefon se za pola sata napuni skoro 60% sto je prosto neverovatno a od 0 do 100% za oko jedan sat i dvadeset minuta, i to je ono cime me je Honor 10 zaista odusevio. Optimizacija na samom vrhu sto se baterije tice tako da sa veoma zahtevnim koriscenjem telefon izgura preko 6 sati ukljucenog ekrana. Meni je ovo najbitnije jer znam da sa Honor 10 ne bi morao da razmisljam ni o power bank-u niti bilo cemu drugom, zakacim ga na punjac dok jedem ili pijem kafu i telefon uvek sa i vise nego dovoljno baterije. Ono sto mi je takodje bitno je potrosnja baterije dok je na telefonu ukljucena kamera a ja je mnogo koristim. Mnogi telefoni prosto jedu bateriju dok je kamera ukljucena, a Honor 10 je i tu odlican, i moze se reci da je jedan od najmanjih potrosaca baterije na tom polju. Takodje pozdravljam sto je ostao 3,5mm ulaz sa slusalice. Sve ostalo od samog izgleda telefona, performansi i kamere je na samom vrhu i prilici jednom flagshipu, ali njegovo brzo punjenje pomera granice. Pozdrav i srecno svima.
 
Kao da hardver kamere nije bio
dovoljan sam po sebi (24MP +
16MP, 24MP prednja),Honor je to
'pojacao' AI softverom,sto je sjaj-
na stvar za nas laike koji se retko
kad upustamo u neka ozbiljnija
manuelna podesavanja. 128GB
interne memorije je vise nego do-
voljno, a i veoma znacajna kom-
ponenta za ljude koji bi koristili
dual-sim. O ramu i procesoru ne
bih trosio reci,ne znam da li pos-
toji aplikacija koja bi mogla da
'pokvari' performanse ovog tele-
fona. Odlicna baterija koja se pri-
tom puni do 50% za 25min je za-
ista neverovatna mogucnost ovog
telefona (za pola sata punjenja-
ceo dan upotrebe).Kada se na sve
to doda i ultra brz citac otisaka kao
i odlican ekran,moze se slobodno
reci da je honor 10 definitivno je-
dan od najboljih telefona na trzistu.
Iako je Honor uvek imao inovativan
dizajn, ovaj put su sami sebe nad-
masili.Aurora jednostavno nikog
ne moze ostaviti ravnodusnim....
Prelepo.Zapanjujuce.Carobno....
 
MIslio sam da me honor 9 oduševljava. I dalje me oduševljava mali je predobar dizajn i dalje vrhhh ali ovo je zaista bomba na tržištu. Dobro notch hmhmhm trebamo se svi naviknuti na to svi će slediti ovaj fazon. Mnogo bitno možemo ga isključiti i onda se zamislimo kako smo bez toga živeli. Kamere vrh. Procesor ubija. Otisak konačno gde treba ispod ekrana :p mislio sam napred. 3.5 izlaz BRAVO. Brzo punjenje naravno u ovoj kalsi prisutno. Znam da me zbog ovog što ću reći neće izabrati ali u svemu bolji od p20 brata i ubica u svojoj klasi !!!
Na kraju ne ni najmanje bitno bolesno je dobro dizajniran, najlepši telefon na svetu nadam se da i ako ga ne dobijem sigurno ću da ga kupim čim mu malo padne cena nažalost neću moći odmah.
Dobro došo selfi kralju !!! Dosta smo i čekali !!!
 
Nema tu sta puno da se pise(ionako imam tastaturu sa francuskim rasporedom slova, pa puno gresim, prilikom kucanja). Honor 10 je jednostavno... najlepsi, najbolji i sto je najvaznije, najpametniji(pametniji od mnogih ljudi koji nas okruzuju) telefon trenutno na trzistu, tacka.

Ajd uzdravlje!
 
(H)rabrost znači "smelost," koja je neophodna da se napravi kvalitetan, a pritom ne previše skup uređaj koji će biti dostupan većem broju korisnika. Honor je uspeo u tome i uspešno parira ostalim poznatim brendovima.
(O)smislio je uređaj prelepog dizajna sa reflektnim staklom u boji Phantom Blue i Phantom Green, koji reflektuju živopisne boje iz svih uglova i fullview ekranom od 5,84 inča koji savršeno leži u ruci.
(N)apredna Al kamera od 24MP i 16MP sa širokim otvorom blende od F1.8,savršena je za nas amatere, jer jednim dodirom,naše fotografije izgledaće kao profesionalne. Kamera prepoznaje više od 500 scenarija, razvrstanih u 22 kategorije, kao i više osoba u kadru i primenjuje lokalizovanu optimizaciju na jednoj fotografiji, što je savršeno za moju petočlanu porodicu. Sa kamerom na honor 10 telefonu, bićemo svi u kadru i niko od nas neće biti zamućen.
(O)ne koji vole selfi fotografije, kao na primer ja, obradovaće prednja Al kamera od 24MP sa režimom portreta i efektima osvetljenja kao u profesionalnom studiju. Selfi  je izoštren, fokusiran, predivno osvetljen, profesionalan, a ipak prirodan, čak i pri lošijem osvetljenju, zahvaljujući unapređenom senzoru osetljivom na svetlost.
(R)azgovori honorom 10 su razgovetni i jasni,zbog automatskog smanjenja zvuka u pozadini i povećana jačina zvuka za šaputanje u tihim okruženjima.
(1) od razloga zbog kojeg bih kupila ovaj telefon jeste i velika baterija od 3400 Mah i mogućnost njenog brzog punjenja. Takođe i bezbednost uređaja je jako bitna. Izuzetno brzo otključavanje pomoću lica i ultrazvučni senzor otiska prsta ispod stakla koji omogućava brzo otključavanje telefona, čak i kada su vam ruke mokre su prednosti honora 10.
(0) je razloga koji bi me odvratili od kupovine ovog telefona, jer kao korisnik njegovog predhodnika, honora 9, sam prezadovoljna, a honor 10 sa svojim snažnijim i pametnijim jezgrom zasnovanim na Al tehnologiji mi samo može pružiti brže, efikasnije i optimalnije iskustvo korišćenja pametnog telefona. #beautyinAI
(H)onor 10 ću kupiti.
(O)dlučana ću biti.
(N)eću se dvoumiti.
(O)voga puta neću pogrešiti.
(R)azličite boje iz svih uglova ću videti.
(D)obar ću fotograf biti.
(E)lem, više se svojih fotografija neću stideti.
(S)elfi ću slikati kao pravi profesionalac,
(E)m ću biti lepa, em nisam baš neki foto znalac.
(T)o će mi omogućiti Al kamera, jer ona zna da odabere šta je najbolje za mene.
Od svih fenomenalnih karakteristika honora 10,mene najviše impresionira kamera, jer uz pomoć portret moda, biću i ja #beautyinAI.
 
Al se nakotilo botova...
 
Moj utisak na kompletan uređaj je fantastičan, najviše što mi se svidjelo je neprikosnoven izgled uređaja. Poslije Huawei Mate 7 ovaj brend mi je omiljeni.
Što se tiče specifikacija, ne znam šta drugo treba da se implementira u jedan telefon da bude bolji od ovoga. Otisak prsta je radio na Mate 7 izuzetno dobro, kako onda ovdje radi volio bih probati!? Ekran je sa zubom, što meni izgleda sasvim uredu, ne vidim nikakve nedostatke, čak su i prednosti jer je sada omjer 19:9, tako da taj dio odgovara za notifikacije.
Najviše je cijena ostavila utisak na mene, jako je niska za ovakav telefon, i mislim da niko drugi ne može da mu parira što se toga tiče.

NA KRAJU, ONO ZBOG ČEGA MENI SE IZUZETNO SVIDJA JE TAJ IZGLED, NE POSTOJI OSOBA KOJA VAS NEĆE PITATI O KOJEM TELEFONU SE RADI KADA SAMO MALO BACI POGLED NA NJEGA.
 
Huawei Honor 10

Huawei Honor 10 je sjajan telefon serije N koja pripada flagship modelima.
Honor 10 naslednik je Honor 9 telefona, koji za razliku od njega ima dosta veci ekran, upakovan u sasvim novi dizajn. Obložen metalnim ivicama sa potpuno novom Aurora staklenom tehnologijom koja reflektuje boje iz svih uglova, dobitna je kombinacija današnjice.

Dizajn i kućište:

Honor 10 nam dolazi u četiri različite boje, od toga dve "Phantom blue" i "Phantom green" opremljene reflektivnim staklom kao i crna i plava koje to ne poseduju.

Pogledajte prilog 252128 (Slika preuzeta sa interneta)
Kao što smo rekli, okvir je metalni dok je prednja strana crna što je po svemu sudeći najbolje i najelegantnije rešenje.
U njemu su smešteni senzori, zvučnik, selfie kamera i LED lampica za obaveštenja.
Ekran zauzima čak 86% prednje strane, ispraćen zaobljenim ivicama koji prate konstituciju kućišta. Sa odnosom 19:9, 5,84-inčni Honor FullView ekran savršen je za kontrolu jednom rukom. Na dnu se nalazi ultrazvučni čitač otisaka prstiju koji ujedno služi i za navigaciju kroz interfejs.

Sa leve strane nalazi se se slot za dve SIM kartice jer ovaj telefon dolazi bez slota za MicroSD, te se sa desne strane nalaze dugmići za kontrolu glasnoće samog zvuka kao i dugme za paljenje i gašenje telefona.
Sa gornje strane telefona postavljen je infra crveni port kao i mikrofon, dok se sa donje strane nalazi 3,5mm priključak za slušalice, USB-C priključak pored koga je smešten zvučnik za multimediju i još jedan mikrofon.
87d878a8e93eb575c58446e18f978.jpg (Slika preuzeta sa interneta)
Prelepu poleđinu telefona krase 2 kamere sa LED lampicom kao i natpis AlCamera uz neizbežni Honor logo.
Kvalitet izrade je na vrhunskom nivou, a uz sam telefon dolazi nam i SuperCharge punjač, USB Kabl, silikonska zaštitna marka i korisničko upustvo.
boxsadr.PNG (Slika preuzeta sa Benchmark YT kanala)
Hardver i perfomanse
Huaweri Honor 10 pokreće trenutno najjači Huaweijev HiSilicon procesor, Kirin 970. Osmojezgarni procesor od kojih četiri Cortex-A73 takta 2,4 GHz i četiri Cortex-A53 takta 1,8 GHz.
Perfomanse telefona poboljšane su za čak 25% dok je potrošnja baterija smanjena i do 50%. Ukoliko volite igre, za to je zaslužen Mali-G72 MP12 koji omogućuje četiri puta bolje performanse i osam puta ekonomičniji rad.

Da li ste znali da je najveća novost NPU (Neural-network processor unit) koji služi za posao veštačke inteligencije, te samim perfomanse procesora nece biti smanjene ni u jednom trenutku.
Pod veštačkom inteligencijom spadaju:
- Prepoznavanje predmeta i scena putem kamere
- Prepoznavanje glasa
- Prepoznavanje grafičkog sadržaja


Kirin 970 je toliko brz da će Vaše naredbe izvršavati paktično u sekundi, a 3D igre pokretati veoma glatko. Huawei honor 10 dolazi u internoj memoriji sa 64GB ili 128GB kao i 4/6 GB rama. Obzirom da ne podržava memorijske kartice, pažljivo birajte šta kupujete.
Jedna od novih stvari je takođe i Čitač otisaka prstiju koji se nalazi na mestu kao i kod Honor 9 telefona, samo ispod stakla. Nova tehnologija ultra zvučnog čitača radiće posao brže i preciznije, toliko da mu čak ni mokri prsti neće predstavljati problem.
Zvučnik je veoma dobrog kvaliteta, tako da se može uživati u bilo kakvoj multimediji.

Softver

Honor 10 nam dolazi sa najnovijom verzijom (8.1) Androida i EMUI interfejsa. Na zakljucanom ekranu nalazi se prikaz vremena, obaveštenja, broj koraka kao i par prečica za brzo pokretanje. Otključavanje se može izvesti prevlačenjem, otiskom prsta, unosom pin koda ili čak prepoznavanjem lica koje radi izvanredno dobro.
EMUI interfejs je tu da Vam donese brdo opcija za način pretraživanja, izled ikonica, kontrolu kapacitivnog dugmeta, home button raspored, izled obaveštenja itd.. Takođe, tu je i opcija skrivanja Notch-a.

Kamera

Primarna kamera dolazi sa čak 16MP sa otvorom blende f/1,8, kao i sa pomoćnom kamerom rezolucije 24 MP koja snima samo crno-bele fotografije. U uslovima lošije osvetljenosti, predstaviće odlično rešenje.
Tu je i veštačka inteligencija koja prepoznaje 22 kategorije predmeta i scena, a kasnije će ih biti još. Snimci u 4k rezoluciji prepuni su detalja, gotovo kao i na slikama. Slow-motion snimak se može izvesti u 1080p snimanju pri 120 sličica u sekundi kao i u720p.
Prednja kamera od 24MP (f/2,0 1080p) odličan je izbor za selfi ljubitelje. Uživaće u fokusu i profesionalnom ulepšanju lica. U kombinaciji sa AI, ne morate razmišljati o uslovima osvetljenja, svako će biti dobro.
Ukoliko želite da pogledate fotografije u ponoj rezoluciji, možete pristupiti sledećem linku. (Autor bizzaro, https://app.box.com/s/kg5w6ug4mtumy1jw89368umtmnfy0ajk)

Baterija
Honor 10 dolazi sa kapacitetom od 3400mAh što je pri njegovoj optimizaciji sigurno dovoljno. Između ostalog, tu je i ultra brzi punjač koji će telefon napuniti do 60% za pola sata, a 100% za sat i po.

ZAKLJUČAK
Honor 10 je na prvi pogled prelep, a Boga mi i na drugi.. Telefon me je ostavio bez daha. Zaista ima sve ono što nam treba, a dolazi po ceni manjoj nego p20. Ovaj telefon bi definitivno bio moj izbor!

komentar:
Žao mi je što nemam ovaj telefon pa da mogu više detalja da napišem i pokažem. Čitajući i slušajući Benchmark recenziju kao i jos par , napisao sam ukratko moju, a ovaj telefon zaslužuje dosta više. ;)
 
Mislim da je najbolja karakteristika ovog telefona neverovatna AI (artificial intelligence) kamera. Naravno,i senzor otiska prsta,jednom recju,neverovatan,pruza vecu sigurnost od obicnog senzora otiska prsta,a i na savrsenom mestu je. Takodje mi se svidja ekran. Ne svidja mi se "notch" jer jednostavno nisam ljubitelj,ali naravno da postoje i ljubitelji toga. Hvala kompaniji Huawei jer je omogcila softfersku mogucnost za sakrivanja "notcha".
 
Honor 10 telefon je pravi pogodak kompanije Huawei u svetu mobilnih telefona.Nekada skoro neprimetni, a danas među najboljima ako ne i najbolji, izrađuju telefone vrhunskog kvaliteta, specifikacija i dizajna. Na vrhu prestola svojim dizajnom Honor 10 kosi svu konkurenciju zahvaljujući Aurora 3D staklom koje svojim izgledom nudi korisnicima ,,live" prenos stvaranja Polarne svetlosti gde god da se nalaze. NPU svojim pametnim procesima će još jednom dovesti čovečanstvo u pitanje da li ima neko pametniji od njega jer će svojim karakteristikama prikupiti sve podatke iz spoljašnoti i bukvalno uraditi sve kako bi olakšao korišćenje telefona. Sa obzirom da je bezbednost podataka i privatnih stvari najbitnija, u ovom slučaju je tu ultrazvučni fingerprint senzor koji će se postarati da to sve bude spakovano kao u sefu i pod kontrolom, a pored toga što se nalazi implementiran ispod stakla telefona dovešće malo u problem korsnike koje dolaze vikednom iz grada pijani pa budu hteli da otključaju fon jer ga neće osetiti pod prstom :D Ekran ogromne rezolucije i gustine piksela po inču je toliko oštar da će poseći prste ljudima prilikom hard core koriscenja zato oladite malo ljudi...em što zbog vas, em što zbog baterije koja sa svojih 3400mAh neće baš voleti da ste joj na teretu pogotovo sad po ovom toplom vremenu kad bude morala non stop da stoji na turbo punjenju koje poseduje. Kada bi nastavio da pišem o glavnim karakteristikama ovog telefona verovatno bi nabrojao sve, a ne samo glavne jer se ovaj telefon stvarno izdvaja po svemu od konkurencije. Sve u svemu kada se sve ovo stavi na papir, uzeći u obzir hardverski i softverski deo telefona, dobijamo jednu zverčinu bestbuy tipa bez mana i zamerki, savršenog kvaliteta, dizajna, karakteristika i svega ostalog što mobilni telefon u 21. veku moze da pruži. Samo napred Huawei!! :smash: PS. Hvala momcima iz Benchmarka što mi upotpunjuju dan svojim zanimljivim klipovima o tehnici koju obožavam :)
 
E neka ste nas malo obradovali, pogotovu za vecinu ljudi koji ne mogu da priuste neki skuplji uredjaj, haravno i honoru koji je to omogucio. A sto se tice samo telefona na prvu mi se svidjela boja, tj. plava koja se presijava u vise drugih, slicnih, volio bi da je jos malo "plavija" po mom ukusu ali i ovo je ok, osim izgleda ovaj telefon je zvijer, pocevsi od kirina 970, 4/6rama do sasvim koretknih 3400mah baterije koja ce sigiran sam u dobru optimizaciju sistema izgurati i malo preko dana prosjecnom korisniku, kamera mala zamjerka jer nema ois ali sudeci po testovima koje sam vidio ova kamera je fantasticna sa AI tehnologijom koju sve vise i vise vidimo na telefonima, sa 16 senzorom u boji + 24 monohromatskim i otvorom blende od 1.8 i po mraku ce siguran sam osigurati dobre fotke, kao i 24MP selfi kamera, i naravno za kraj, CIJENA, honor nas svake godine obraduje uredjajem koji ima flagship specifikacije po cijeni koji drugi prodaju pa moze se reci i srednje-budetne telefone.

Srecno svim ucesnicima, pa da se i druge firme malo cesce ovako "otvaraju" i naravno pozdrav za ekipu Benchmarka bez koje se ovo ne bi sprovelo u dijelo. :)
 
Corning gorilla glass,
Ovom telefonu daje divan stas.
24 Pixela kamera ima,
Pravi je užitak sa njom da se snima.
Klizavo kućište nije nista novo,
Majstor Peca kaze ovo.
5.84 inča,
Izlazi kao pobednik iz klinča.
Translator ovaj telefon ima,
Da korisnik ne mora sa stranim jezicima da se cima.
Bateriju kada istrošiš celu,
Fast charging sistem tu je na delu.
Da od šablona ne praviš lavirint,
Uvek se nadje fingerprint.
Huawei Honor 10 došao je na scenu,
Upravo zaslužuje i tu ocenu!
 
Šta se može kazati a da već nije sve rečeno. U eri kad se novi modeli telefona izbacuju svaki dan praktično i nema novina i nešto što već nie viđeno. Imamo telefone sa rezolucijom ekrana 3840 x 2160 piksela, sa najmoćnijim procesorom Snapdragon 845 , sa 5 kamera , sa stero zvučnicima , sa veštačkom inteligencijom, sa 8 gb ram memorije , 256 gb interne memorije... Honor 10 nema sve to ali je i pored toga izuzetan i dobar telefon . Od najboljih je uzimao ono dobro i stvoren je kvalitetan telefona. Ono što me je na prvu privuklo i oduševilo su boje i dizajn telefona koji je napravio pravu malu revoluciju sa 3D zaobljenim staklom koji vizuelno prelama svetlost pa se dobija utisak da je zadnja strana telefona talasasta. Nije ni prevelik ni premali. Dijagonala ekrana od 5,84 inča je idealna za rad sa jednom rukom. Rezolucija od 1080 x 2280 piksela formiraju čak 432 ppi. Uz bateriju od 3400 mAh obezbeđuju upotrebu tokom celog dana. Tu je i sasvim dovoljno ram memorije za normalno korišćenje 4 ili 6 gb , kao i interne memorije 64 ili 128 gb . Ono što me obradovalo je što Honor 10 ima USB Type-C priključak ali i klasični audio 3,5 mm ulaz. Sa softverske strane Honor 10 ne zaostaje ni malo za mnogo skupljim telefonima. Tu je Android Oreo i EMUI 8.1. Ispod prelepog dizajna i ekrana FullView odnosa stranica 19 : 9 krije se zver u vidu Kirin 970 čipseta sa posebnim AL neuronskim čipsetom za brzu obradu, izvršavanje i zaštitu zasnovanu na veštačkoj inteligenciji. To je Honor 10 maksimalno iskoristio kod svojih kamera. Ima ih čak 3. Zadnja kamera dual 16 MPx f/1.8 u boji i 24 MPx f/2.0 monohromska. Selfi kamera od velikih 24 MPx f/2.0 koja takođe pravi čuda. Honor 10 se ističe konceptom "Lepota je u veštačkoj inteligenciji AL" i to je primenio na kamerama i Honor 10 CMF dizajnu, 3D staklenoj pozadini sa impresivnom mamo-optičkom površinom koja se sastoji od 15 slojeva svetlucave boje. Jesam odužio ali ovo sve zaslužuje da se pomene uz Honor 10
 
Pošto mi forum ne da da okačim emotikone,
Evo mog odgovora u slici :)

 
-Honor 10 je telefon koji ima sve što i konkurencija, samo što dolazi po povoljnijoj cijeni. U prvom planu je atraktivan dizajn(Aurora Glass) , to je ono što mi se najviše dopada.

-Ima najjači procesor iz domaće proizvodnje, dovoljno memorije za najzahtjevnije korisnike i kamere čiji su rezultati odlični.

-Ekran je veoma prostran i verujem da je kvalitetan kao i kod ostalih Honor telefona.

-Mali nedostatak je to što nema mogućnosti dodavanja memorijske kartice, naravno bilo bi lijepo da to posjeduje, ali i nije toliko veliki nedostatak kada uređaj posjeduje 128GB memorije.

-Još jedna od mogućnosti ovog uređaja koja mi se dopada jeste veoma brzo punjenje, koje omogućava punjenje telefona od 0% od 100% za 1sat i 30minuta, što rijetko koji uređaj uspijeva.

Srećno svima! ;)
 
Jedan od po meni TOP huawei telefona. Na prvi pogled izgleda predobro sa aurora staklom i zaobljenim ivicama odaje osecaj dobrog hvata, da ne komentarisem uopste o bojama koje izgledaju tako predobro. Da napomenem kameru od 24 mp i 3.5mm konektor za slusalice bez kojeg mi je nezamislivo imati telefon. Naravno tu je i baterija od 3400 mAh sto znaci da ce moci da se visi na telefonu po ceo dan bez brige da ce iscureti baterija. Sve u svemu po meni sjajna vredonst za ulozeni novac !
 
Dobro je poznato da je Honor jedan od najboljih proizvodjaca kada je u pitanju odnos kvaliteta i cene
Honor 10 nije izuzetak.

Prvi utisak gotovo sigurno ostavice sam izgled telefona. Stakleno kuciste koje se presijava i prakticno menja boju u zavisnosti od svetla na kom se nalazite,to je naravno Aurora glass design.
Jos jedna stvar koju cete odma primetiti jeste nacin na koji su ubacili mali i elegantni "Notch" koji je trend u ovogodisnjim flagship uredjajima.

Sto se specifikacija i preformansi tice Honor je kao i obicno monstrum,on prakticno nudi dobar deo Huawei P20 Pro modela,po drasticno manjoj ceni

Ali sta to znaci nama smrtnicima?
-Pre svega 3.5mm ulaz za slusalice!!!
-Bateriju od 3400 mAh-a
-Fast Charge koji ce napuniti bateriju 50% za samo 24minuta ukoliko ne koristite telefon dok je na punjacu
-Chipset,procesor i grafiku deli sa Huawei P20 Pro.To znaci da Honor 10 moze da pokrene najnovije i najzahtevnije igrice bez ikakvih problema.
-Fantastican odnos ekrana i uredjaja od skoro 80%
-Dvostruku kameru od 16MP+24MP koja je bazirana na AI.Sto znaci da ce telefon sam automatski prepoznati ambijent,osvetljenost i druge parametre i na osnovu njih napraviti fantasticnu fotografiju cak i u rukama amatera u losim uslovima.
-Selfi kameru od neverovatnih 24MP koja je stvorena za selfi manijake :D!
-Fingerprint senzor koji se nalazi ispod stakla,tako da vam dozvoljava da otkljucate telefon cak i kada su vam prsti mokri za razliku od standardnih senzora
-Face unlock otkljucavanje telefona licem
-4/64 ili 4/128 modeli <3
-Najnoviji Android 8.1 Oreo operativni sistem
-Emotion UI 8.1 Fantastican interfejs koji vam dozvoljava dosta izmena i podesvanja kao npr. uklanjanje "Notcha" ili menjanje redosleda "Back" i "Home" tastera, dodavanje daljinca za televizor/projektor/klima uradjaje i slicno...

Honor 10
10/10
 
Pre pocetka osecam potrebu da se zahvalim Benchmark ekipi kao i kompanijama Honor i Huawei sto su mi omogucili da se borim za jednu vrhunsku masinu kakva je nesumljivo Honor 10.
Ovaj telefon nam dolazi iz Huawei-ove sestrinske kompanije Honor.U pitanjnu je najnoviji model Honor 10 koji je predstavljen polovinom maja ove godine u Londonu.Jos i pre samog dogadjaja pomocu nekih glasina (ali i poverenja u kompaniju Honor i njenog brata Huawei-a) bio sam siguran da je rec o vrhunskoj masini koja ce na trzistu mobilnih telefona izazvati veliki BOOM! i pomrsiti konce ostalim proizvodjacima .Na prvi pogled dok je ovaj malisa jos iskljucen mozemo uociti izvanredan dizajn kakav po meni nemaju ni neki ekstremno skupi flagshipi.Taj prekrasni efekat koji ostavlja Aurora Glass zavesce vas na prvi pogled.Jos odavno sam se pomirio sa tim da su skoro svi noviji telefoni pametniji od mene ,ali Honor 10 je otisao korak dalje i postao cak i dosta lepsi od mene(sto nije bas tako lako :).Salu na stranu , posto je ciljna grupa kupaca Honora 10 upravo omladina , a njoj je izmedju ostalog bitan i estetski izgled,sto se tice dizajna Honor od mene za dizajn dobija cistu 10. Ako zelite da dizajn ove zverke ostane vrhunski,vi koji volite da bacite svoje telefone kad vas pogodi Lukasova pesma petkom uvece ,najtoplije vam preporucujem da na Honora 10 stavite nekakvu silikonsku maskicu koji izmedju ostalog dobijate i u samom pakovanju sto je takodje veliki +.
Sto se ekrana tice tu je FullView IPS 5.84 incni ekran sa rezolucijom 2280x1080 piksela , gustina je 432 piksela po incu.Medjutim prestacemo da se gadjamo ciframa, ekran ovog telefona ce vam omoguciti da uzivate filmovima , serijama,video-igrama i pre svega Benchmarkovim recenzijama visokog kvaliteta.Odnos boja je vrhunski , verujte mi na rec da ce crno biti apsolutno crno,tamno plavo,crveno takodje kao i sve ostale boje.Sve to je na kraju pokriveno izuzetno izdrzljivim Gorilla glassom.Ispod samog ekrana nalazi se citac otiska prsta sto je znacajna novina vredna pomena.Citac se nalasi na donjem delu ekrana sto se meni licno ne svidja,medjutim to je iskljucivo do mene i mojih navika,a siguran sam da bih se navikao.Tu je i taj famozni NOTCH koji uvek bez razloga podize veliku prasinu,ne znam zbog cega svima on toliko smeta ali ukusi su razliciti i o njima ne vredi raspravljati.
Zadnja kamera ovog telefona je veoma dobrog kvaltiteta.U pitanju je jedna HDR 16MP i monohromatska od 24MP.Rezultati koje dobijamo posle zadovoljavajuceg zvuka usled fotografisanja su odlicni.Sama AI kamera prilagodjava podesavanja kamere prema okolnostima u kojima se fotografise.Za svakodnevnu upotrebu slike i snimci ce biti i vise nego dobri.Da se razumemo,Huawei P20 Pro ima malo bolju kameru posebno u nocnim uslovima,ali Honor 10 nema LEICA optiku jer bi sve to znacajno podiglo cenu ovog telefona .Prednja Selfie kamera od cak 24MP pravice odlicne fotografije koje cete sa zadovoljstvom kaciti na drustvene mreze.Uz sve te filtere,ali i bez njih vase lice ce izgledati divno,ali opet odgovorno tvrdim da nece biti tako divno kao i sam dizajn ovog telefona:D.Sam interface kamere je odlican i fluidan,sadrzi dosta naprednih opcija,ali nista ne izgleda prenatrpano i neuredno .
Ovaj telefon ima 6GB RAM memorije sto je veoma impresivno i vrlo lako cete moci da pokrecete graficki zahtevan sadrzaj .CPU ove ljute masine je Kirin 970 neverovatnih performansi(4 jezgra po 2.4GHz I 4x1.8 GHz).
Baterija od 3400mAh ce biti i vise nego dovoljno da izdrzite jedan ili cak i dva dana upotrebe sto je za mene a pretpostavljam i vecinu vas je veoma bitno.Honor 10 podrzav i brzo punjenje sto zna biti veoma korisno kada ste u zurbi i treba negde da idete a telefon vam je prazan.Na kraju sigurni smo da ce Honor 10 napraviti pometnju na trzistu jer sa svim ovim specifikacijama,dizajnom perfektnog kvaliteta izrade potpuno logicno spada u Premium telefone dok cena od oko 400 evra spada srednju klasu.Neverovatno mi je drago sto Huawei i Honor iz godine u godinu pokazuju da telefon moze biti neverovatnog kvaliteta i specifikacija bez vrtoglavo visoke cene.



PS.Srecno svim ucesnicima i ko god da dodje do ovog SPEJS-SATLA,imace privilegiju da u svojim rukama drzi neverovatnu masinu!!1
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno