Šta je novo?

Nadogradnja

tolero

Slavan
Učlanjen(a)
27.02.2011
Poruke
3,325
Poena
260
Imam jednu glavolomku :)

Imam stari pc sa dobrim monitorom pa bih malo poboljsao samo konfiguraciju
Nista specijalno samo malo pojacanje,nisam gejmer neki .

Ploca je asus p5gc-mx 1333 i imam neki intel celeron procesor na njoj koji je single core. Kako vidim ova ploca moze koristiti core 2 procesor pa me najvise zanima neka preporuka za neki dual core dobar procesor koji ce moci da radi na njoj. Dosta sporo radi na single core i to je najveci razlog da stavim neki dual core.

Graficka je ati radeon Hd 3400, koliko vidim ona nije nesto specijalno. Najverovatnije bih instalirao ubuntu na ovoj konfiguraciji tako da bi mi odgovarala neka intel grafika i intel procesor.

Takodje je i hard disk dosta stariji i manjeg kapaciteta i, tako da bih uzeo i neki od otprilike 500 gb, treba mi i za to preporuka:)

Inace imam i 2gb rama, tako da mi to najverovatnije ok, mozda da dodam jos 2gb. Pc nece biti koriscen za rad, vec obican surf,multimediju,gledanje tv-a .

To je otprilike to sto me zanima, napajanje nemam pojma koje je :D Da li je i to potrebno da se iskombinuje sa ovim.

Dakle dual core intel ,grafika, hard disk. Naravno , da li vredi ovo raditi ?
 
Poslednja izmena:
Ta ploča je dosta stara i koristi soket LGA775.

Za procesor možeš da pojuriš neki polovan LGA775 (novih nema a i ako ima papreno su skupi).

Što se rama tiče ploča podržava 2 x DIMM, max. 4GB, DDR2 667/533 MHz, non-ECC, un-buffered memory
Dual channel memory architecture. Ti već imaš 2 GB tako da tu ništa ne bih dirao.

Grafiak je o.k. ako nisi gejmer, a ako jesi onda se menja cela mašina ;)

HDD o.k. može 500 GB

Sistem , sa ovim navedenim, uz neki Dual-Core CPU možda je najbolje da instaliraš win 7 home. Koliko vidim na sajtu je podržano. Kako će da radi , to je pitanje, mada ne bi trebalo da bude problema. To bi trebalo da bude dovoljno za mulitimediju i internet.

Da sumiram još jednom. Od ulaganja nabavi samo neki polovan procesor i eventualno HDD. Ostalo nemoj da diraš, jer je bacanje para.
 
Ja bih ti proporucio da nadjes neki polovan Core2Duo E8400 procesor, to ce sigurno lepo da radi...

Ne preteruj :) Taj procesor je i dan dans skup, a matična je da kažemo prosečna. Realno bi bila premija ako bi ubo 7400 max. Razlika između Celerona i njega bi bila ogromna.
 
Koji god C2D da ubode biće kvantni skok u odnosu na postojeći.
Za 15ak evara može da se naće solidan C2D.Uzmi neki sa FSB800 i digni magistralu na 266MHz(FSB1066).
Skoro svaki će raditi bez dizanja napona.
 
Takodje me zanima da li da uzmem i neko napajanje , cenim da je ovo staro i na izdisaju.

Kako tu ide kompatibilnost ?

Da li moze ovaj procesor http://ark.intel.com/products/40478/ e5400 ?

Nisi napisao koje napjanje imaš ?

e5400 je solidan, ali ja se pošteno nadam barem e6300 , e7400 ;)
Sada kada si dao sam sebi cilj, bitno je strpljenje.

*Edit:

po kojoj ceni možeš da nađeš e5400 ?

*E7400 može da se nađe za oko 3.000,00 din.

*E6300 od 1.500,00 do 2.500,00 din.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno svima na pomoci, ujedno se izvinjavam ipak sam odlucio da uzmem novi comp. Kada sam sve odmerio utvrdio sam da mi se ipak ne isplati da uzimam neki polovan procesor,hard disk... kuciste mi je katastrofa, tako da bih i to morao da menjam, prakticno se raspalo.

Kako sam vec ovu temu otvorio , da ne otvaram novu, nego da upitam u okviru ove.

Dakle kao sto sam ispisao ranije, nisam gejmer, comp bi mi sluzio sa tv, multimediju,net, nesto sitnog rada koji je nezahtevan. Mozda neke starije igrice i menadzer .

Sad , gledao sam na ovim najvecim sajtovima one konfiguracije i zanima me da li se to isplati i da li bi mi bolje ispalo slaganje konfiguracije a ne gotove.

Novac kojim raspolazem nije veliki, 25 000 , valjda moze nesto da se sastavi za taj novac.

Evo npr ova konfiguracija sa poznatog sajta, kosta 22 000

Intel
Opis matične ploča
ASUS P8H61-M LX R2.0
Procesor
Intel
Tip procesora
Intel® Pentium® Processor
Opis procesora
Intel® Pentium® Processor G2020 (3M Cache, 2.90 GHz)
Grafička karta
Intel
Tip grafičke karte
Integrisana HD 2500
Opis grafičke karte
Intel HD Graphics 2500
Memorija
4GB
Tip memorije
DDR3
Opis memorije
4GB 1333MHz KINGSTON KVR13N9S8/4
HDD1
500GB HDD
Opis HDD1
WD 500GB SATA II
Optički uređaj
DVD-RW
Kućište
IG-MAX 2358 Black
Napajanje
500W
Opis napajanja
ATX 500W
Zvučna karta
Da
Operativni sistem
Nema operativni sistem

Koliko sam skapirao ovo je integrisana grafika, ali cenim da bi meni zavrsila posao, mada koliko vidim ako mi se bas slucajno desi da mi se zaigra neka igra , mogao bih da dodam drugu grafiku.

Koliko sam provalio ovo napajanje nije bas hvaljeno, bitno mi je da se ne cuje previse comp. Navikao sam se na laptop koji se skoro ne cuje , pa bi mi ovo smetalo.

Dakle, da li moze bolje od ovoga da se sastavi za ovaj novac, neki predlog konfiguracije ?

Nisam neki ekspert, ali cenim da ne bih imao problem da sastavim ovo kuci iz delova ?
 
Za to što si rekao samo neki polovno CPU od e6300 - e7400. Za taj novac nova konfa, neće ništa bolje da ti radi od stare.
 
Dobar je ovaj Comet, radice ti super za sada, a kad dodjes do nekog kesa, samo uzmi jacu graficku, tipa 7770, i bice milina ;)
 
Moze, naravno :) Jeste malo slabija, ali manje i trosi, jako lepo ce da se uklopi sa Cometom :)
 
Nazad
Vrh Dno