Šta je novo?

Načini za povlačenje u fiat (ne služi za prodaju kriptovaluta)

Binans koristi najveći broj ljudi i najveća količina koina se nalazi tu. Najpouzdaniji je (tu ti je nalog najsigurniji). U kombinaciji sa advCash se koristi i na taj način je jedan od jeftinijih menjačnica (3% kupovina, 1.5% prodaja) Postoje i domaće menjačnice sa manjim provizijama xcalibra (1% prodaja, 1% kupovina) ali kod njih je supply baš mali. Postoje domaće menjačnice koje su skuplje kao što je ECD (5%, 5%). Domaće menjačnice rade sa dinarima (uplata/isplata) to je zgodno npr. Strane rade sa usd, eur, rublji itd..
Cex je dobar, jednostavan ali sa malo većim provizijama(3% prodaja, 3% kupovina). Ja ga koristim godinama i zadovoljan sam pa ga i ne menjam.
Ako ti je cilj da holduješ kupi hard volet..trezor ili ledžer. 60,70 eur koštaju+dostava..i prebaciš kripto na njega i miran si. Ako ćeš ga držati na menjačnici računaj da možeš ostati bez njega ako sajt hakuju.

Aj srećno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitanje je malo off ali *mjau**mjau**mjau*..

1) Plaća li se neka provizija pri prebacivanju btc sa Cex na Binance? Ako da koliko?
2) ide li neka provizija pri prebacivanju btc na ledzer?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
hvala puno svima na odgovoru :)

e sad sto se tice mobi banke, posto tek moram da otvorim racun u njoj... da li za ovu pricu ima ikakve veze da li je starter ili progresiv racun? Pretpostavljam da nema (uz oba se dobija Mastercard debitna kartica jedino sto se razlikuje su mesecno odrzavanje i one nadoknade).
 
hvala puno svima na odgovoru :)

e sad sto se tice mobi banke, posto tek moram da otvorim racun u njoj... da li za ovu pricu ima ikakve veze da li je starter ili progresiv racun? Pretpostavljam da nema (uz oba se dobija Mastercard debitna kartica jedino sto se razlikuje su mesecno odrzavanje i one nadoknade).
Nema nikakve veze. Meni samo mobi banka naplacuje kad sam povlacio sa paypala, zato koristim intesa visa karticu koja je vezana za devizni racun. Pare legnu posle 2-3dana

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
advcash je promenio proviziju za isplatu dva puta u nedelju dana, prvo na 2.5%, pa 31.12.2020 na 3.5%. Tako da, više nisu uopšte jeftinija varijanta.
 
Kako koristite advcash? Njihove kartice ili ima nesto na racun da se povlaci? Nisam se igrao s njima ali zelim da imam i tu opciju otvorenu.

Tapatalk from Poco loco
 
Ako je poskupela avdCash onda vajde nema..na manje sume nije loše ići na xcalibru..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ali, sve jedno opet leze kes na srpske kartice, a to zelimo da zaobidjemo u zadnje vreme ...
 
Iskreno, ne vidim jedan jedini razog zašto zaobilaziti. Kao da će ti tih 15% nešto bitno promeniti kad je sve već lepo skočilo i svi u debelom profitu.

Kad krene sve da skače, svaki dan će sve skakati po 20-30-50-100%, i onda je kao problem platiti porez i imati sutra čiste pare?

Stvarno Vas ne razumem većinu koji kukate ovde, kao da svi što kukate imate milione u kriptu
 
Sa razlogom ljudi kukaju.
Kripto omogućuju ljudima da se obogate. Zašto da budu oglobljeni od strane države kad ta ista država taj novac prosledjuje partijskim poslušnicima.
Hoće li mi država pomoći ako puknem novac na berzi? Neće
Hoće li uzeti porez na dobit? Hoće
E ne dam makar išao lično u Portugal koji ne oporezuje kripto..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja nemam nameru ista da zaobilazim. Ok mi je i 5% na menjacnici i 15% poreza na sve sto imam. Sve dok se uklapam u 20% to mi apsolutno odgovara. Meni je samo bitno da ja mogu da povucem pare i da legalno udju u zemlju, da me ne drnda ni banka ni bilo ko drugi i naravno da nemam problema s povlacenjem neke vece kolicine novca.
Sve cu da prijavim i platim.
Sada kada je sve uslo u legalne tokove zasto traziti rupe i komplikovati sebi zivot. Ovako ili onako mogu vas nekada nagaziti. Nije da necemo zaraditi ili da nam drzava pola uzima...

Tapatalk from Poco loco
 
Neko je postavio pitanje ranije ali nisam video odgovor. Da li je moguce otvoriti u nekoj od susednih zemalja ili negde racun kao nerezident i tamo primati uplate a podizati ovde novac na bankomatima. Znam da tu postoji neka provizija ali ne bi trebalo da je velika. Ako je neko radio nesto slicno da li moze da objasni proceduru?
 
I dalje ćeš da budeš poreski obveznik u Srbiji, misliš da se te informacije ne dele između država?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
I dalje ćeš da budeš poreski obveznik u Srbiji, misliš da se te informacije ne dele između država?

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Ne dijele uopste, jedino kad drzava zahtijeva za odredjenog korisnika neke informacije.


Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Dele sigurno, godinama unazad sve banke su u nekom udruzenju i poreska ima uvid u sve barem deset godina unazad. Nemojte se saliti s tim pa posle da bude belaja.

Tapatalk from Poco loco
 
Iskreno, ne vidim jedan jedini razog zašto zaobilaziti. Kao da će ti tih 15% nešto bitno promeniti kad je sve već lepo skočilo i svi u debelom profitu.

Kad krene sve da skače, svaki dan će sve skakati po 20-30-50-100%, i onda je kao problem platiti porez i imati sutra čiste pare?

Stvarno Vas ne razumem većinu koji kukate ovde, kao da svi što kukate imate milione u kriptu
Hajde to da krene pa da pričamo. Ne vidim da je iko povukao i platio tih 15%.

Ako je sve tako, super. Ali ne vidim da funkcioniše. Niti naznake.
 
Vidi, po mene je apsolutno suludo sada povlaciti pare. Sada se sedi u novcicima i trljaju se ruke dok skace cena. Kad dodje vreme za povlacenje mene licno ce biti bas briga da nesto izbagavam porez jer cu zaraditi vise nego za ceo zivot radeci i 20% mi nije mnogo. S velikim zadovoljstvom cu otici i prijaviti porez.
Ti sad pricas kako ne znas nikoga ko je to uradio. A jaka stvar, 6. Januar je! Zakon su tek doneli. Porez moras da prijavis u roku od 30 dana i praznici su. Cudio bih se da je iko stigao da to uradi sve i da je hteo.

Tapatalk from Poco loco
 
Saj, zakon još nije u primeni. Za 6 meseci.

Praksu ćemo tek tada videti. Moj komentar je u vezi pisanja u temi kako je sve to super, bajno i sjajno a činjenica je da ne znamo još ništa o primeni zakona u praksi.
 
Vidi, po mene je apsolutno suludo sada povlaciti pare. Sada se sedi u novcicima i trljaju se ruke dok skace cena. Kad dodje vreme za povlacenje mene licno ce biti bas briga da nesto izbagavam porez jer cu zaraditi vise nego za ceo zivot radeci i 20% mi nije mnogo. S velikim zadovoljstvom cu otici i prijaviti porez.
Ti sad pricas kako ne znas nikoga ko je to uradio. A jaka stvar, 6. Januar je! Zakon su tek doneli. Porez moras da prijavis u roku od 30 dana i praznici su. Cudio bih se da je iko stigao da to uradi sve i da je hteo.

Tapatalk from Poco loco
Kako planiraš da dokažeš odakle ti tolika suma novca na koju planiraš da platiš 15%?

Da li misliš da će PU imati eksperte za blockchain koji će samo zarad tvoje spremnosti da platiš 15+5% da progledaju kroz prste za nesrazmernu sumu koju povlačiš a koja nije u skladu sa tvojim primanjima (i plaćenim porezima) u poslednjih 5-10 godina.

Kako planiraš da dokažeš da taj kripto nisi stekao kriminalnim aktivnostima ili utajom poreza?
 
To i mene interesuje ali opet do kripta nisi ni mogao drugacije doci nego mainingom (kasnije kupovinom), ako sam morao da udejm na neki Bitstamp, tamo sam trgovao i profitirao, tamo sam se verifikovao i od njih mi stigne uplata u banku logicno mi je da Poreska ne moze da sumnja odakle mi pare jer dosle su iz inostranstva, sa racuna zvanicne kripto menjacnice i ne vidim zasto bi ih dalje ista drugo interesovalo? Mislim kako drugacije uopste moze da se dokaze?
 
Kako planiraš da dokažeš odakle ti tolika suma novca na koju planiraš da platiš 15%?

Da li misliš da će PU imati eksperte za blockchain koji će samo zarad tvoje spremnosti da platiš 15+5% da progledaju kroz prste za nesrazmernu sumu koju povlačiš a koja nije u skladu sa tvojim primanjima (i plaćenim porezima) u poslednjih 5-10 godina.

Kako planiraš da dokažeš da taj kripto nisi stekao kriminalnim aktivnostima ili utajom poreza?
Znaju oni vise nego dobro da 90% nas ne moze da dokaze poreklo kripta jer vise ne postoje pola pool-ova i menjacnica na kojima smo kopali i trgovali. Sigurno u pocetku, mozda i par godina nece traziti tako nesto. Dok ti njima placas 15% nece sad praviti nikakav problem.

Tapatalk from Poco loco
 
Poslednja izmena:
Može i da se računa kao da si u šumi našao grumen zlata od 2 kile, i prodaš ga u zlatari za 100.000 evra. Da li su to legalne pare kada platiš državi 15% poreza na kapitalnu dobit? Ako jesu, isto tako mora da bude i sa BTC-om.
 
Možeš ti uvek da kažeš da si našao 100k evra na ulici, ali nešto ne verujem da će neko da ti poveruje ;)

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Ja naisao na tetku Sinise Malog, zena prakticno svima deli pare. Divna zena :d

Tapatalk from Poco loco
 
Tetka mislim da je Vulinova , a verovatno i Mali ima neku takvu:d
 
Ne znam koji od njih ima neki biznis u hidroelektranama. [emoji6] Verovatno Mali, on je više finansijski potkovan.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Znaju oni vise nego dobro da 90% nas ne moze da dokaze poreklo kripta jer vise ne postoje pola pool-ova i menjacnica na kojima smo kopali i trgovali. Sigurno u pocetku, mozda i par godina nece traziti tako nesto. Dok ti njima placas 15% nece sad praviti nikakav problem.

Tapatalk from Poco loco

Po ovome ispada da je zakon i donet da se legalizuje veca kolicna nelegalno stecenih sredstava. Ja verujem da pored ljudi koji su stvarno dosli do kripta miningom i trgovinom ima da se provuku i miljarde nekoga ko je to ucinio kriminalom. Mozda bas ona bugarka i oni nesrecnici iz nis.
 
Šta mislite koliko je "državnih činovnika" umešano u mining, na način da su nekome omogućili farme uz besplatnu struju ???
Naravno sve uz obostranu korist.
Ja lično znam za određene osobe....
Pa ako neko zna gde je lova to su razni biznismeni i članovi raznih političkih struja...
Možda ne ove karikature na TV ekranima ali ...
Logično je da su isterali svoje da se plaća porez na kripto, jednostavno dobro je državnom aparatu kao i onima koji imaju debelu korist od toga (na obe strane).
A kad već ima porez koji oporezuje kripto može tu svašta da se provuče.
Logično zar ne ?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno