Šta je novo?

Načini za povlačenje u fiat (ne služi za prodaju kriptovaluta)

To mozes i na ecd bankomatu, mislim da su mi rekli do 50k dinara mesecno.
 
To mozes i na ecd bankomatu, mislim da su mi rekli do 50k dinara mesecno.

Bankomati im uglavnom rade prodaju kripta a nisam siguran da bez registracije možeš prodati i na tih nekoliko ako i oni rade otkup. Kako može da te ograniči na 50k dinara mesečno, ako nisi registrovan ? Otprilike to znači da moraš biti registrovan (identifikovan) što mu dođe na isto.
 
Kad sam ih zvao, tako mi lik rekao, mozes da prodas do 50k rsd bez registracije. Ogranice te po broju telefona, posto je to vid konfirmacije.
A naravno ti mozes da imas vise brojeva pa da tako izvuces vise para.
 
Haha, to mi nisu rekli. Ja sam ih zvao pre oko mesec i po dana.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Prodajem kripto bez provizije Usdt, BTC, ETH, ko hoce da kupi moze da me kontaktira za dogovor.
 
Čestitam svima koji su hodlovali btc svo ovo vreme :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je moguca isplata na Payoneer karticu?

Verovatno je bilo u temi ali ne mogu da pronadjem sada

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
 
Uzeo sam BTSE Elite debit karticu, radi savršeno.

2.5% fee za load plus 2% za atm povlačenje (min 3€)

Ako neko bude hteo da uzima, neka mi piše, dobije 10% popusta za poručivanje kartice preko mog referala
Hej, jel mozes da potvrdis jel ovo jos uvek radi kako treba?
Da li ovo moze da bude resenje na duze staze za izvlačenje kripta u fiat?


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Trenutno ne radi, wirecard je bankrotirao i sad se spremaju da izdaju nove, preko drugog provajdera, plus apgrejduju backend. Trebalo bi od januara da se osposobi.
 
Hej, jel mozes da potvrdis jel ovo jos uvek radi kako treba?
Da li ovo moze da bude resenje na duze staze za izvlačenje kripta u fiat?


Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Svejedno je kartica na tvoje ime tako da poresku ne mozes da izbegnes ako ti je to plan.

Tapatalk from Poco loco
 
Pa da, mislio sam da je tome tesko uci u trag.
Pokusavam da izbunarim neko resenje :)
 
A ako tim stranim karticama odete u neku drugu drzavu i podignete na bankomatu? :)
 
Svejedno je kartica na tvoje ime tako da poresku ne mozes da izbegnes ako ti je to plan.

Tapatalk from Poco loco

Nije na tvoje ime. Na kartici piše “eurocard” i piše da ako kupujes onlaj i traze ime na kartici upises eurocard

Kad sam je ubacio u atm pisalo je “dobrodosli Eurocard” xD

Imam i drugu od konkurentske firme i nju kad ubacim piše “welcome waletto”...

Good luck da poreska trazi tvoje podatke od btse... plus to su tako mali iznosi da nece nigde lampice upaliti
 
Poslednja izmena:
Nije na tvoje ime. Na kartici piše “eurocard” i piše da ako kupujes onlaj i traze ime na kartici upises eurocard

Kad sam je ubacio u atm pisalo je “dobrodosli Eurocard” xD

Imam i drugu od konkurentske firme i nju kad ubacim piše “welcome waletto”...

Good luck da poreska trazi tvoje podatke od btse... plus to su tako mali iznosi da nece nigde lampice upaliti
Koja je ta druga?
Do koje granice mesecno smatraš sitnim iznosima?

A upravo sam se i ja vodio time, da li ce ovi da cimaju tamo nekog u dubai i da li ce im ovi ista i reci.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
We share your personal data with law enforcement, officials, or other third parties when we are compelled to do so by a subpoena, court order, or similar legal procedure, or when we believe in good faith that the disclosure of personal data is necessary to prevent physical harm or financial loss, to report suspected illegal activity or to investigate violations of our user agreement or any other applicable policies.

zvanican dopis i salju spisak
 
Odes naprimer u Bugarsku i podignes na bankomatu? Ne vidim kako bi tu Srbija znala da sam podigo novac?
 
Sve zemlje i banke razmenjuju podatke. Odavno postoji udruzenje u koje su svi uclanjeni.
Zadnjih 10 godina ako otvoris racun u bilo kojoj stranoj banci poreska to odmah zna. Isto tako i kad dizes novac ili kupujes ne znam sta. Jedino sto za neke "normalne" cifre ne diraju nikoga. Ali kupi stan i nov auto pa ces da vidis sta ce da se desi ;)

Edit: ako mozemo za 15% legalno uneti novac stvarno ne treba izmisljati toplu vodu. 15% nije mnogo.
 
Poslednja izmena:
Sve zemlje i banke razmenjuju podatke. Odavno postoji udruzenje u koje su svi uclanjeni.
Zadnjih 10 godina ako otvoris racun u bilo kojoj stranoj banci poreska to odmah zna. Isto tako i kad dizes novac ili kupujes ne znam sta. Jedino sto za neke "normalne" cifre ne diraju nikoga. Ali kupi stan i nov auto pa ces da vidis sta ce da se desi ;)

Edit: ako mozemo za 15% legalno uneti novac stvarno ne treba izmisljati toplu vodu. 15% nije mnogo.

Slazem se, 15% poreza nije veliki problem. Bitstamp recimo radi velike withdrawal-e, kad im se dostavi krvna grupa doduse xd. Izracunas porez na extra dohodak, na godisnjem nivou, prijavis i platis.

Ono sto pojedini clanovi zele da postignu je moguce na samo jedan nacin : OTC.
 
To za 15% ostaje da se vidi da li ce i kako ce da bidne...
 
Nema sta, 15% je 15%, nema nauke. Toliki je porez na dobit, toliko je i na kripto. Doprinosi se za sada apsolutno nigde ne spominju sto je super.
Ko ne moze da pravda ulaz u kripto platice punih 15% i meni je to skroz ok, pristajem bez problema.

Tapatalk from Poco loco
 
Poreska stopa

Prihodi od autorskih i srodnih prava i prava industrijske svojine - 20%;
Prihodi od kapitala - 15%;
Prihodi od nepokretnosti - 20%;
Ostali prihodi - 20%.

Dakle porez je gore izlistan, ali ne idu doprinosi ...na sledeće:

Prihodi od kapitala;
Prihodi od nepokretnosti;
Prihodi od davanja u zakup pokretnih stvari.


Ne znam gde ide BTC uplata...
 
Da, na 15% pristajem u svako dana doba i noci ako to znaci da su to onda ciste pare.
Onda lepo dam krv Bitstampu da me potvrde, povucem lovu na banku i platim 15%, dalje ko sta voli :)
 
Da, na 15% pristajem u svako dana doba i noci ako to znaci da su to onda ciste pare.
Onda lepo dam krv Bitstampu da me potvrde, povucem lovu na banku i platim 15%, dalje ko sta voli :)

Mislim da ima i opcija da bude 7.5 ako uzazes te pare u neku domacu firmu ili ulazes u nekretninu.
Ostaje da se potvrdi kad zakon stupi na snagu
 
Nazad
Vrh Dno