Šta je novo?

Multiboot na 2 harda

ogio81

Čuven
Učlanjen(a)
22.03.2002
Poruke
86
Poena
609
Da li neko moze da mi preporuci software koji ce da napravi MULTI BOOT opciju na dva razlicita hard diska? Na jednom ce da bude WinXP a na drugom Mac OS X...
Gledao sam na ostalim postovima, ali svuda je pitanje za multi boot na razlicitim particijama jednog diska...

Hvala unapred
 
GRUB, provereno dize sve moguce i nemoguce sisteme, imam ih 3 na jednom hardu, ili koristi opciju pri boot-ovanju da bi izabrao s kog hard diska zelis da dignes sistem
 
Hvala na odgovoru, probacu...
Poz
 
Nema to veze, particija ili disk, svejedno je.
Tj. ne znam kako to MacOSX kapira, ali windows-i vide prethodne instalacije.
Kod mene je winXP i XP64 na dva različita diska.

[boot loader]
timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Windows XP Professional x64 Edition" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
 
Poslednja izmena:
pa sada mac i win xp...
po meni gubljenje vremena...nikada mi nije radio kako treba..

iskreno mislim da grijesis sa izborom os-a na tvom racunaru..
al evo ti link na tu temu :type:

meni je mnogo bolja opcija ubuntu + xp ili ubuntu + vista...
ako se odlucis (a i mnogo ti je lakse) evo link

evo pogledaj kako moze da izgleda ubuntu sa "compiz fusion" grafickim okruzenjem -> Ubuntu + Compiz Fusion :type:
 
Nevidim potrebu da u ovom slucaju uopste instaliras neki dodatni bootloader. Mozes i da koristis opciju BIOS-a ploce da prilikom boot-a biras sa kog diska ce da podigne sistem (kod mene F12 tokom paljenja racunara). Meni je to extra cisto i funkcionalno resenje...na drugi disk sam instalirao Kubuntu bez 'prckanja' po XP-u.
 
Vrh Dno