Šta je novo?

Mucenje sa WD4000AAKS

TeCHNiCS_

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2006
Poruke
441
Poena
320
WD4000AAKS

jedini u kompu, nista raid i slicno. ugasio komp normalno, ujutru shipak. DISK BOOT FAILURE PLEASE INSERT SYSTEM DISK TO CONTINUE BLABLABLA. Reko ok... crko sistem, nema veze, i ovako je trajao 4 godine. vreme mu je.

ulazim u bios, nema ga. pogledam da nije spao kablic... nije. stoji sve ok. stavim drugi sata kabl - isto. promenim granu za napajanje - isto.

udjem opet u bios, primary master, rucno da ga nadje i nadje ga. reko ok... krece instalacija sedmice i sad kao da biram particiju... unallocated space 400gb i ne moze da napravi particiju.

probam da ga stavim u drugi komp. vidi ga bios ali ga ne vidi u windowsu...

sta mu se desilo? radi(zuji) normalno, mlak je-nije vruc. nema caktanja, cangrljanje i slicno...


aj pomagajte, zivota vam. ceo zivot (slike, muzika...) mi je na tom HDD-U
 
uzmi hirens cd i pusti sentinental i slicne alate i vidi sta kazu za hdd
 
sta imas jos od storidza?neki usb?najbolje bi bilo kad bi mogao da nadjes neki hdd iste ili vece velicine (ili bar velicine koliko ti je napunjen disk) da proba da se celi disk izvuce.treba da se fokusiras na te slike i ostalo sto nema na internetu,muzika ce se opet skine.

ali prvo hirens' ili neki live linux,cisto da se vidi moze li ikako da se pristupi tim fajlovima.ako ne,moraces ili da se pomiris da tih podataka nema,ili da se plati profesionalno resenje.

drzim ti palceve,i nadam se da nije slucaj skupo placene skole da ako je nesto toliko bitno,da se nema bekap.
 
imam usb od 16 giga i na lapu 160gb hdd. dec it :D hirens bese ide na bootabilan flesh? (ne zamerite, nisam to radio 100 godina)

hvala obojici!
 
narezi ga na cd,isplati se uvek imati po kuci,bas za ovakve nedace.u hirensu u dos programs probaj da dignes sentinel da vidimo okvirno sta kaze za disk prvo.
 
Osecam da se da se crveni Hard Disk Sentinel ako uspes nekako da ga podignes...
 
nemam cd rom u kompu hahaha

je l' moze na usb bootabilan?
 
sad nece da udje u bios kada je hdd nakacen. aaaaaaaaaaaa zapalicu ga!
 
skini hdd i odsrafi elektrniku i ocisti kontakte sa gumicom za grafitnu olovku i probaj onda wd je poznat po tome
 
IMG_20150219_125038.jpgIMG_20150219_131135.jpg

u pravu si bio Jaga, prljavo je bilo bas bas. ocistio sam lepo ali ista stvar i dalje... evo sta mi kaze sentinel (nem pojma sta mu to znaci)



edit: IMG_20150219_134008.jpgIMG_20150219_133515.jpg


okej... kapiram da nije crko ali da je nesto istripovao bas bas :D

...zanimljivo je to sto vidi da ima 131.071 MB
 
Poslednja izmena:
kaze da ti je hard gotov pusti mu neki program za vadjenje podataka i ako uspes da ih izvadis NOVI HARD
 
kada udjem u bios, ne vidi hdd, ali kada udjem u channel 1 master (pisalo je None) i uradim ide hdd auto - detection, on mi pokaze hdd. nakon restarta ga opet ne vidi dok ne uradim isto..

IMG_20150219_135752.jpg
 
Ubodi ga u sata 0 port i odradi reset bios vadjenjem baterije i par puta start dugme na prazno.
 
uradio... isto se desava, samo sto ga sada maunelno prepozna u Ide Channel 0 Master


kada udjem u Hard Disk Boot Priority - ne vidi HDD. vidi samo bootabilan USB sa Hynes-om
 
Poslednja izmena:
probaj da vadis podatke i hard disk low level format pa vidi sta kaze ali ipak novi hard
 
u kom od ovih programa iz hirens-a da radim low level format i da cupam podatke?

najlepse hvala na odgovorima!
 
Nece biti nista o te gimnastike.... Ja ga imao, i oplakao ga a zatim ritualno zapalio i igrao čoček oko vatre...
 
ne sprda se.ako bas nemeres da zivis bez tih podataka da potrazis profesionalno resenje.jedino da probas da nadjes indentican hdd i/ili indenticnu elektroniku,sto je ekstremno zeznuta akrobatika,plus nema nikakvih garancija da ce ti to na kraju imalo pomoci da iscupas te podatke.ja licno bih se pomirio da je to cena koju sam platio da imam bekape za toliko bitne stvari.
 
Poslednja izmena:
menjanje elektronike na wd nije moguce mora i cip da se zameni (na maxtorima je ok) obavezno prvo vadi podatke pa onda low level format
 
Sve sto ga vise drndas, manje su sanse da se nesto izvuce, ako su ti podaci bitni, nosi na dijagnostiku. Mislim da ti je tu riknula elektronika, mehanika je izgleda ok cim se ne cuje.
 
Zakaci ga na drugom kompu i probaj sa Photo recovery genius, naravno ako ga drugi racunar uopste vidi.
Ovaj programcic cini cuda, a cupa samo slike i video materijal, tako ce ti pored slika sa exkurzije spasiti i omiljene por**ce :D
 
bio je u 3 kompa i ni jedan ga ne vidi u windowsu. vidi ga samo bios nakon rucnog trazenja. nasao sam bekap kod keve na kompu (totalno sam zaboravio na to) sa kraja 2013. godine. sve slike od tada imam na mobilnom i digitalnom i dalje tako da sem muzike i nekih programa... nije nista izgubljeno. :)

hvala svima


...aj da ne otvaram novu temu. koji hdd da jurim od oko 400giga. ovaj WD Caviar blue 4000aaks je radio 7-8 godina. to je okej :) ne bih uzimao seagate, samsung i maxtor. sta bi ste mi vi preporucili da jurcam? kog proizvodjaca i koju seriju?
 
Maxtor ne postoji , Seagate ga je kupio 2006 godine , Seagate ti je najbolji , evo ja 2 godine koristim ne laptopu bez ijednog problema , Samsung je isto spojen sa Seagate i zajedno prave hard diskove...budzet?
 
ovo je drugi WD koji mi je crkao. pre njega sam imao 1600aajs ili tako nesto. budzet... 5000 max. pritom ne bezim od polovnog HDD-a
 
koji god 1tb sa sto duzom garancijom na koji naletis.izbegavaj "green" i diskove na 5200 ortaja,ako vec sistem ide na nj'.
 
a ova Blue serija od WD-a ? ...jel to generalno okej ili?
 
ja WD generalno izbegavam,ali to je moj subjektivni trip,pa cu da se suzdrzim od daljeg komentarisanja.plus je licemerno,jer mi je bas trenutno plavisa glavni storidz na desktopu,ali sticajem okolnosti je trenutno tu. :d ja da sam na tvom mestu i da imam 5k dinara merkao bi neki 40-60gb ssd + bilo sta za storidz,da probas sa wdidle-om sa hiren's-a da pregazis nulama taj nesrecni hdd da vidis onda stanje,ako nece da radi,nadjes neki jeftini hdd na oglasima,dok ne skupis za krsten disk.
 
Za 5000 samo mozes polovne na kupujem prodajem od 1tb , u radnjama su skocile cena pa su sada oko 7000!
 
Nazad
Vrh Dno