Šta je novo?

mtsTV GO

Nije do toga. Već je krš aplikacija & komplet sistem koji koriste. Isti telefon, ista verzija aplikacije pa 15 dana radi kako treba, pa onda 3 dana non stop posle par minuta izbacuje "nevažeću uređaj", pa posle radi bez te poruke ali svakih par minuta zastane stream na sekund, pa onda izbacuje nevažeći uređaj samo ako ostaneš na meniju koji prikazuje listu kanala, ako ne uletiš na vreme da startuješ kanal.

I naravno da nisu dužni da rešavaju i podržavaju tvoj rootovan telefon. Pogotovo kad uslugu i ne plaćaš. Kad mogu ljudi na IPTV-u malo malo pa da gledaju u "medijska greška" ili kako beše poruka možeš i ti da na dodatnoj usluzi da imaš prekide. Uvek mogu da se vade da je problem tvoj internet, "slab mobilni" i slično.

Ja nikad do sad nisam imao problem da pojedini kanali ne rade. Niti da radi na kompu a ne radi na mobilnom i sl (osim naravno kad aplikacija nije podržavala Android 6.0). Doduše gledam samo Arene. Najčešći problem na Android aplikaciji je izbacivanje "nevažeći uređaj" jer je dugačak prekid dok se ponovo loguje (naročito kako su kret*ni uveli ovo da stoji i čeka da klikneš "Prijava" da bi odradio automatski login), realno smara i kad zastajkuje svakih X minuta na 2 sekunde ali to bar ne zahteva nikakvu intervenciju korisnika.

Ja jedva čekam dan kad i Firefox izbaci podršku za NPAPI plugin-ove šta će mozgovi da urade po tom pitanju. Pretpostavljam da će krenuti da spinuju celu priču da je to usluga koja je namenjena mobilnim i tabletima a na njima eto radi. A sigurno neće blagovremeno da odrade novo rešenje za gledanje na PC-u i dobro ga testiraju pre nego što postane jedini izbor.
 
Nenenene, nisi me razumeo, nisu oni duzni da resavaju moj telefon, vec da li su duzni da odrade da na NErootovanom uredjaju radi a da na rootovanom ne radi.
Ne znam da li kapiras sta pitam?
Nema ni veze, smarcu ih svaki drugi dan sa prijavama pa dok im ne dosadi, meni nije tesko da odem do poslovnice i da im kazem za problem pa da pisu novu prijavu, sve dok nesto ne rese.
 
Možeš ti da kampuješ ispred poslovnice ali slabu ćeš vajdu da vidiš od toga. Aplikaciju "razvija" Huawei, Telekom direktno ne "popravlja" ništa. Kao što ni SBB ne "sređuje" D3Go nego Zappware čiju platformu koriste.

Sve se tu vrti oko para. Količina para je u direktnoj proporcije sa time gde je taj klijent (SBB, Telekom...) na listi prioriteta programerima.

Nije problem u root-u, koristim aplikacije na 2 rootovana uređaja (mobilni na 6.0 i Kineski "Android box" na 4.4.2 beše...) i aplikacije isto radi zadnjih 2 update-a.

Nemam na raspolaganju da li je tek nedavno određenja enkripcija Arena kanala i ako jeste kad je to počelo. Meni je fascinantno saznanje da svi streamovi nisu enkripcija i da očigledno ne menjaju čak ni same "adrese" /lokacije linkova.
 
Poslednja izmena:
To je druga stvar onda, mislio dam da Telekom "razvija" tu aplikaciju, nisam znao da to radi Huawei.
 
Isti plugin koriste kao i SBB, stalno se zale ljudi da nece oba da se instaliraju na istoj masini :)

A ono je previse dobar app da ga Telekom odradi :)
 
Mogu od nedavno da se gledaju obe platforme u istom browseru. Mts je odradio upgrade plugina tako sad više tih problema nema. A što se javnih streamova na xxx foruma tiče ne znam da li sam dve utakmice ukupno odgledao kao čovek, bez seckanja, prekida i sl. To još i mogu da razumem al ne mogu da razumem da isto to ne mogu da uradim ni na legalnoj platformi
 
Poslednja izmena:
Nije nemoguće. Ništa nije nemoguće. Potrebno je samo predznanje iz određenih oblasti, eventualno i malo insajderskih informacije. Dovoljno truda zahteva za laike i početnike programe da se većina korisnika neće upuštati u to ili će brzo odustati.

Oni koji ne odustanu ubrzo postaju jedan od ovih divljih "IPTV provajdera".
 
Da, nije nemoguce... ti si mi bio inspiracija za d3go i nervirao me... duzi period [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Upravo odlgedah drugo poluvreme Zvezda - Rad i za divno čudo na multiscreen platformi nije nijednom zakočilo. Bilo ponovilo se :D

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa do tebe je... meni radi [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Instalirao sam win 10, skinuo ovaj web plugin za telekom i mts go, instalirao i kad ocu da se logujem kaze mi kao da skinem opet, probao sam par puta isto, firefox je u pitanju, neko resenje?
 
Moraš da dozvoliš pokretanje plugina u Firefoxu. Idi u podešavanja za dodatke u Firefoxu i mts-ov plugin postavi na Alow ili Enable, zaboravih kako tačno.piše.

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока
 
Imao sam 64bit firefox, stavio sam 32bit i sad radi plugin i mtsgo
 
Zašto mi tv go aplikacija svaki put kada odradim soft reset android box-a, isti registruje kao novi uređaj?
 
Neće meni i dalje plugin u Firefoxu na Win10 64bit... Kad instaliraš uopšte se ne pojavi u Firefoxu (kao da ne postoji).
 
Jel si probao 32bit firefox?

Sent from my Sony Xperia Z5 Compact
 
Evo meni danas proradili AS kanali SOS i RTS1 koji nisu radili od kako su zasticeni.
Popravise strucnjaci nakon nedelju dana.
Konacno.
 
@bericrasa: Ajde da ti lepo demonstriraš sa video klipom kako puštaš kanal sa linkom koji se završava sa "04.m3u8" (možeš da zamaskiraš deo linka posle 93.8x.x.x.) pa ćemo onda da ti verujemo. Pošto to što tvrdiš nije istina. Zadnje 2 cifre IP adrese su se "menjale" i pre ovog prekida, tj isti je đavo bilo da li se na kraju IP adrese nalazi 69,70,72... sve i jedna od tih varijanti je puštala stream istog kanala.

Sa Wireshark-om se lepo vidi da su sad dodali za svaki .m3u8 i .ts zahtev na kraju linka ima "?accountinfo=" (sa "kobasicom" od niza karaktera koji sadrži IP adresu sa koje je startovan stream i vreme i HLS segment ali najvažnije između ostalog pri kraju sadrže i jasno čitljiv IPTV username korisnika [a posle njega je verovatno hash password-a]) tako da niko normalan sigurno niko neće tek tako deliti po internetu nove linkove, pod uslovom da je uopšte ostatak tog "string-a" takođe statičan, da se ne menja periodično. A bez tog kompletnog segmenta nema startovanja stream-a.

Al eto bar ne koriste enkripciju :D Za sad... i nisu promenili ID kanala...
 
neznam kako radi kod vas ja koristim iste one linkove sto su ovde objavljeni par stranica unazad, samo su se poslednje dve cifre ip adrese promenile. sad koristim ove:
Kod:
http://93.87.85.213/
i
Kod:
http://93.87.85.149/
i nema nikakvih dodataka posle *.m3u8. evo isprobajte:
Kod:
#EXTINF:0, PINK
http://93.87.85.213/PLTV/88888888/224/3221225872/04.m3u8 i #EXTINF:0, PINK
http://93.87.85.149/PLTV/88888888/224/3221225872/04.m3u8
Pozz
 
originalni post. Dakle vidiš da si tu (a i kasnije kad si ostavljao samo linkove za Arene) koristio linkove sa IP adresom servera koja se završava na 70. Te IP adrese (69/70/72) više ne rade , tj ne rade bez dodavanja accountinfo segmenta. Te IP adrese i dalje koriste Android aplikacija i sajt za gledanje na kompu, sa dodatim napomenutim izmenama.

Ovo što si sad naveo za sad radi, i servira m3u8 liste sa drugačijim sadržajem (bez accountinfo). Srećom za sad nisu promeni ID-eve kanala, pa je dovoljan brz find/replace da se sredi playlista :D
 
@bericrasa: Ajde da ti lepo demonstriraš sa video klipom kako puštaš kanal sa linkom koji se završava sa "04.m3u8" (možeš da zamaskiraš deo linka posle 93.8x.x.x.) pa ćemo onda da ti verujemo. Pošto to što tvrdiš nije istina. Zadnje 2 cifre IP adrese su se "menjale" i pre ovog prekida, tj isti je đavo bilo da li se na kraju IP adrese nalazi 69,70,72... sve i jedna od tih varijanti je puštala stream istog kanala.

Sa Wireshark-om se lepo vidi da su sad dodali za svaki .m3u8 i .ts zahtev na kraju linka ima "?accountinfo=" (sa "kobasicom" od niza karaktera koji sadrži IP adresu sa koje je startovan stream i vreme i HLS segment ali najvažnije između ostalog pri kraju sadrže i jasno čitljiv IPTV username korisnika [a posle njega je verovatno hash password-a]) tako da niko normalan sigurno niko neće tek tako deliti po internetu nove linkove, pod uslovom da je uopšte ostatak tog "string-a" takođe statičan, da se ne menja periodično. A bez tog kompletnog segmenta nema startovanja stream-a.

Al eto bar ne koriste enkripciju :D Za sad... i nisu promenili ID kanala...

Moze li neki link na probu, da testiram kod mene u plejeru...Hvala! Pozz
 
Nazad
Vrh Dno