Šta je novo?

MTS uznemiravanje

Bollero

Čuven
Učlanjen(a)
15.06.2003
Poruke
18
Poena
604
Dakle, radi se o obavestenjima koje salje MTS, sms obavestenje za placanje racuna proslog meseca mi je stiglo posle ponoci, a nocas mi je stigla poruka tacno u 3:03, u sred noci. Mislim da je malo bezobrazno sa njihove strane da salju poruke u to vreme, moglo bi to da bude i u toku dana zar ne?
Uostalom ovo je samo jedna u nizu gluposti koje se desavaju u nasoj mobilnoj telefoniji.
 
Dakle, radi se o obavestenjima koje salje MTS, sms obavestenje za placanje racuna proslog meseca mi je stiglo posle ponoci, a nocas mi je stigla poruka tacno u 3:03, u sred noci. Mislim da je malo bezobrazno sa njihove strane da salju poruke u to vreme, moglo bi to da bude i u toku dana zar ne?
Uostalom ovo je samo jedna u nizu gluposti koje se desavaju u nasoj mobilnoj telefoniji.

Meni takodje. U 3 ujutro da stize obavestenje kako treba da platim racun? *****izam prve kategorije. Trebali smo da odemo do pre poslovnice i da lupamo na vrata da nam otvore da bi mogli da izmirimo dug.
 
Dosadni su i sa onim Juke Box sranj!ma, a Telenor sa onim akcijama "uplati danas 200, dacemo ti jos 100", al' da potrosis za 30 dana :mad:
 
Ja sam to resio odavno... Nazvao CC, nacestitao im se mile nove godine, podneo zahtev, i ne salju mi vise nikakve poruke...
 
A jel vas zovu ovi iz Delte u vezi nekih "životnih osigur(sr)anja"? :D
 
NE, ali su me juce zvali iz LDP-a... Imao propusten, nazovem posle, predstavim se, kazem lepo imao sam propusten... Kao mi smo iz ldp-a... Odakle vam broj? Pa ne znam... Ponavljam odakle vam broj moba?

Mislim... Dovidjenja...
 
^^^i ja sam to vise puta radio ali mi posle oko 6 meseci opet pocnu dolaziti (telekom). Usput da napomenem da je sve pocelo '97-'98 kada su mi slali na pejdzer reklamu za vidovitu Zorku i jos neke slicne reklame koje nisam trazio da mi salju. Na kucnu adresu mi redovno u poslednje 2-3 godine stize tona materijala koji nisam trazio od Omladinske knjige (e ovo dobro dodje za potpalu :) )

Sve sam ih zvao vise puta da prestanu sa slanjem informacija koje nisam trazio i koje mi ne trebaju ali dzabe. Odustao sam odavno od toga, oni salju ja ignorisem, spaljujem i kraj.
 
kod mene u frirmi trojica kolega su dobili sms isto oko 3h ujutruda mogu da izmire racun,mislim ako su oni normalni,a ljudi ustaju u 5:30 na posao
 
meni je isto posle ponoci oko 01:30 stigao sms sa obavestenjem do kada moram da platim racun..ja se taman ponadao neka zenska, kad ono MTS :wall:
 
Meni najkasnije da je stiglo neko obaveshtenje od MTS-a je bilo ~23h. Iskreno meni da stigne u 3 ja ga ne bi skontao do ujutru jer se chesto budim sa 2-3 sms vec primljana ;)
 
sve poruke poslate od strane mobilnog operatera posle 20h su za mene cisto uznemiravanje korisnika
 
vi bar dobijate poruke:) ja se ne secam kada mi je stigla poslednja poruka od mtsa o racunu, stampani racuni mi redovno dolaze posle 20. u mesecu, a od pre tri meseca sam prestao da dobijam i poruke mtsa kada imam propustene pozive. podneo zahteva da mi bar to vrate i nista... :)
 
Postoji li neki zakon po kojim bi mogli da se tuze oni koji zovu telefonom i reklamiraju?
 
U Srbiji da postoji takav zakon? I još da se sprovodi? haha... :d
 
Zakokn postoji, a da li se sprovodi to je vec pitanje.
Clan 9. Zakona o oglašavanju

Oglasna poruka ne može da se uputi pojedinacno odredenom licu, ako je ono jasno izrazilo volju da mu se ona ne upucuje.
Zabranjeno je oglašavanje slanjem nenaručene robe, kao i direktnim obraćanjem određenom licu na javnom mestu, osim ako je to lice jasno izrazilo volju da mu se može obratiti i ako je takvo obraćanje u skladu sa ovim zakonom i drugim propisima.
Zabranjeno je oglašavanje slanjem oglasnih poruka putem pozivnih sredstava sa i bez ljudskog posredovanja, putem telefaks uredđaja ili elektronskih poruka, bez saglasnosti primaoca oglasne poruke.
 
"Oglasna poruka ne može da se uputi pojedinacno odredenom licu, ako je ono jasno izrazilo volju da mu se ona ne upucuje."

Znachi morash izraziti volju da t se ne upucuje...A ne izraziti volju da mu se upucuje. Moram neshto uraditi sa onim koji mi ubacuju flajere u sanducice...Odes na put, vratish se posle 10 dana i vidish da ne mogu pisma da stanu od reklama...
 
Koliko ja mislim u svetu oni tebi placaju da im das dozvolu da ti salju oglasne poruke. Ali ipak ovo je Srbija.. :p
 
Samo ste prvu rečenicu pročitali ? Koliko sam ja shvatio prva rečenica se npr. odnosi na ubacivanje raznih reklamnih flayera u poštansko sanduče. Znači ako imaš na sandučetu nalepljeno obaveštenje da ti se ne ubacuje reklamni materijal onda si izrazio volju da ti se reklame ne upucuju.
U ostalim slučajevima treba da daš saglasnost da si se reklama upućuje, šalje oglasne poruke itd.
 
Znaci da po defaultu volim da me bude u 3 ujutru sa porukama ili cistim sanducice od raznog smeca za koje i nisu predvidjena (postansko sanduce) ?
 
Poslednja izmena:
da a sta je sa varijantom pisama koje salju politicke stranke? ja sam sa e jednom njima zalio zasto to meni dolazi, odgovor je bio, zato sto je adresa javna infromacija te je moguce koristiti jeu reklamne svrhe...
 
LJudi, pa šta radite vi na mts-u??Pređite u telenor i bog da vas vidi...:smoke:
 
Danas "bench-ovano":
Oko 13h:
Upućen poziv sa 063 na 061 - 2 minuta = 45 Dinara
Upućen poziv sa 064 na 061 - 2 minuta = 25 Dinara

Oba Prepaid, nema Friends & family... zvao sam oglase.

Sami zaključite šta je povoljnije.
 
Po kojoj ti to tarifi? Nije svejedno...
 
Tarife su "iste" da se tako izrazim, ne menjam ih nikada, mrzi me da sada kopam po MTS i Telenor sajtu ali su one gde je uveče malo jeftinije a preko dana malo skuplje.
Na prepaidu sam ko zna koliko (ni ne sećam se kada sam kupio prvu karticu) imam sve kartice (061, 063, 064) i sve ih koristim ali ovaj 063 baš kad moram tj. kad mi iscuri kreda na ove 2 posebno 064.
 
Heh....upravo me zvali iz weiner stadische...ili kako se vec pishe...

"Dobar dan, zovemo iz weiner stadische, mozete li mi reci imate li nekog zaposlenog u porodici?"
"Gospodzo, nemojte vishe da nas uzmeniravate, to sto radite je protivzakonito"
Nikad brze "izvinite dovidjenja"
 
Tarife su "iste" da se tako izrazim, ne menjam ih nikada, mrzi me da sada kopam po MTS i Telenor sajtu ali su one gde je uveče malo jeftinije a preko dana malo skuplje.
Na prepaidu sam ko zna koliko (ni ne sećam se kada sam kupio prvu karticu) imam sve kartice (061, 063, 064) i sve ih koristim ali ovaj 063 baš kad moram tj. kad mi iscuri kreda na ove 2 posebno 064.
Nema tarife po kojoj 2 minuta kosta 45 dinara... Najskuplje je moje vreme sa 15 din/min van intervala + 1.8 za uspostavu... Znaci ili si pricao 3 minuta, ili si platio 35 :) Inace na mtsu nema vise tih tarifa ujutru/uvece, ili su flat, ili su deljene po principu u mrezi/van mreze...
 
Ima prastarih tarifa po visim cenama ali opet...ne po 2x din po minuti...totalno neargumentovana poruka i koaj nema veze sa temom iskreno.
 
Vrh Dno