Šta je novo?

[MTS] Postpaid paketi i promocije

Nedavno, pre dva meseca sam na jednom od brojeva online promenio na zmaj, ali ne znam koja je priča ako odeš u poslovnice ili pozivom da središ...
 
Kevin broj je i dalje na kontroli troškova i sad mi rekli da fizički mora da se menja kartica da bi prebacio sa kt na bilo koji paket. I koja im je fora sa onim deljenim netom sa kontrolom troškova kad tamo prvo jede kredit koji ima za net pa onda koristi net koji delim sa tim brojem. Znači taj broj nikad ne može da ima kredit jer net prvo sve pojede. Došlo mi zaduženje na tom broju preko 3000 zbog neta. Ja sam mislio kad nema kredita na kt da ne ide u minus?
 
Ina postpaidu prvo troši net iz paketa.
 
Kevin broj je i dalje na kontroli troškova i sad mi rekli da fizički mora da se menja kartica da bi prebacio sa kt na bilo koji paket. I koja im je fora sa onim deljenim netom sa kontrolom troškova kad tamo prvo jede kredit koji ima za net pa onda koristi net koji delim sa tim brojem. Znači taj broj nikad ne može da ima kredit jer net prvo sve pojede. Došlo mi zaduženje na tom broju preko 3000 zbog neta. Ja sam mislio kad nema kredita na kt da ne ide u minus?


Na Kontroli troškova je 3G sim kartica, postpejd paketi imaju 4G uslugu i zato menjaju kartice.

Kada se KT pridruži BOX deljenom internetu, treba da, nakon potrošenog interneta iz tarife, krene da troši deljeni internet. Ne treba da troši ni bonus, ni osnovni kredit. Samo internet iz paketa.

Ugovorom je definisano da račun KT ne sme biti dodatno zadužen (uvećan).


Znači, neispravno je tarifiranje i ovo treba navesti u pisanom prigovoru.
 
Kevi počeo da troši kredit i još u minus otišlo zbog interneta. Moram da odem do poslovnice da vidim kako je moguće. Pa ako je kontrola troškova ne bi trebalo da je moguće prekoračiti.
 
Jel neko ovde mozda primetio da mu na Zmaj tarifi umesto 10GB namenjenih za YouTube i Twitch skidaju podatke iz 10GB namenjenih za ostali internet?

Upalih danas Twitch dok nisam bio na WiFi da pogledam nesto, i ode 2GB opsteg neta :oops: Deluje mi da imaju neki bug kako mere to.
 
Nakon zahteva za prenos broja u A1, zvali brata, davaju mu omorika 1 sa 50 GB neta za 1400 rsd.
To je zato sto postoji A1 mocna tarifa, koja je za 1500 dinara sa oko 45GB prosecno mesecno.
 
Mts ponovo ima u ponudi mtel minute u sklopu omorika 1 i 2 tarifa, dodeljuju ih i vec postojecim ugovornim obavezama

 
Takođe posle podnošenja zahteva za prelazak u A1 i napomene da sam dobio ponudu za moćnu tarifu, predložili su mi Omoriku 1, neograničeno minuta, 100min za MTL, i 50GB interneta za 1400din na 24meseca ugovorne obaveze.
 
Mts ponovo ima u ponudi mtel minute u sklopu omorika 1 i 2 tarifa, dodeljuju ih i vec postojecim ugovornim obavezama

Мени је данас наплаћен позив ка мтл броју.
 

Prilozi

  • Polish_20210613_202711408.png
    Polish_20210613_202711408.png
    234.2 KB · Pregleda: 58
  • Polish_20210613_202636524.png
    Polish_20210613_202636524.png
    113 KB · Pregleda: 75
Мени је данас наплаћен позив ка мтл броју.
Prvo proveri da li je broj nekim cudom prenesen u ERONET ili GSM BIH mrezu...Ako nije, prijavi to da ti storniraju ....
 
Prvo proveri da li je broj nekim cudom prenesen u ERONET ili GSM BIH mrezu...Ako nije, prijavi to da ti storniraju ....
Bitna je numeracija, ne i koja je mreža. Isto tako, mtel minuti ne važe za brojeve koji su preneti u mtel mrežu.

Verovatno je neka greška u sistemu.
 
Ово је број од деде, 95 година, не верујем да је број пренео, у Републици Спској је, тамо су мреже углавном подељене по националности. Док нису укинули мтл на О1 редовно смо га звали једном месечно.
 
Bitna je numeracija, ne i koja je mreža. Isto tako, mtel minuti ne važe za brojeve koji su preneti u mtel mrežu.

Verovatno je neka greška u sistemu.
Netacno. Totalno netacno. Proverio sam i osetio na svojoj kozi vise puta, a imas negde i na sajtu mts lepo pise to za prenete brojeve u mtel i iz mtela.
Ово је број од деде, 95 година, не верујем да је број пренео, у Републици Спској је, тамо су мреже углавном подељене по националности. Док нису укинули мтл на О1 редовно смо га звали једном месечно.
Onda je definitivno pogresno obracunato, zali se. Ja sam jedanput zvao neki fiksni 053, koji je prenet iz Mtel u Blic.net mrezu i regularno su mi naplatili, ja sam se zalio, al nije uvazeno jer je broj realno prenet...
 
Netacno. Totalno netacno. Proverio sam i osetio na svojoj kozi vise puta, a imas negde i na sajtu mts lepo pise to za prenete brojeve u mtel i iz mtela.

Onda je definitivno pogresno obracunato, zali se. Ja sam jedanput zvao neki fiksni 053, koji je prenet iz Mtel u Blic.net mrezu i regularno su mi naplatili, ja sam se zalio, al nije uvazeno jer je broj realno prenet...
Prvo dobro proveri sebe pre nego što nekoga (mene) optužiš da iznosi dezinformacije. Ružno je i bezobrazno!

Ono što pišem znam provereno i ne piskaram nešto kad ne znam.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210614-002809_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20210614-002809_Samsung Internet.jpg
    54.4 KB · Pregleda: 67
Prvo dobro proveri sebe pre nego što nekoga (mene) optužiš da iznosi dezinformacije. Ružno je i bezobrazno!

Ono što pišem znam provereno i ne piskaram nešto kad ne znam.
Ocigledno ne razumes sta tu pise?
Radi lakseg razumevanja, hoces da ti dam broj numeracije +38766 koji je prenesen u ERONET mrezu pa da na tezi nacin naucis da nisi u pravu (jer ce ti poziv biti naplacen)?
Kad vec ne razumes sta pise tamo.
 
Na teži način još jedan screenshot se nije učitao.

Screenshot_20210614-004418_Samsung Internet.jpg

Tu je navedena 066 numeracija.

I ja apsolutno razumem šta piše i kako funkcioniše.
 
E pa onda lepo vidis da dole pise da se ovo ne vazi za brojeve prenete iz drugih mreza u mtel mrezu.

A ono sto ne vidis, jer verovatno namerno nece da kazu, ces videti u mom skirnsotu iz mejla koji su mi poslali kad sam se zalio na naplaceni saobracaj ka broju numeracije koja odgovara ovoj sa tvog skrinsota (dakle broj je prenet bio iz Mtela u Blic.net i naplaceno mi je regularno sve i nije korigovan racun).

Jel ti ovo dovoljan dokaz da nisi u pravu? (Odnosno istupili iz Mtel mreze na kraju se navodi).Screenshot_20210614-005801_Email.jpg
 
To su onda neke novosti, jer sam provereno zvao brojeve koji su preneti iz mtel mreža. Što cg, što rs.

A mtel minuti nikada i nisu važili za brojeve koji su preneti u mtel mreže, jer im je jedini kriterijum (očigledno bila) numeracija.

Mada, ako su to promenili, onda još uvek izmenu nisu uveli u m:tel cg. I dan danas koristim mtel cg promociju u Srbiji da neograničeno pozivam 064, 065, i 066 brojeve koji su preneti iz mts mreže. Bilo u telenor, vip ili globaltel, apsolutno ništa ne naplaćuju.
 
Ne znam za mtel.cg to bih stvarno slagao kad bih ista rekao, tu nisam par poziva uputio ka njihovim 068 (ako ne gresim) brojevima.

Ali za mtel.ba znam jer sam cesto u Republici Srpskoj i opekao sam se (doduse nista dramaticno) ali opet sto bismo bacali pare na takve gluposti zbog neceg sto oni nece da napisu na sajtu (namerno ili slucajno).
 
Jos malo pa ce biti jeftinije zvanje u romningu dok smo...
 
Isti problem kod mene. U nedelju sam potpisao UO za Omoriku 1 i u aneksu piše 100 min ka mtel mrežama, juče i danas sve pozive mi uredno naplatili ka brojevima koji su u mtel RS mreži i njihovoj numeraciji sigurno. Sada im pišem prigovor.

Inače, do nedelje sam bio na Omorici 1 staroj na kojoj sam imao isto 100 min ali plaćao punu cenu od 2000 i te brojeve nisu tarifirali već odbijali od 100 besplatnih minuta. Sada imam stanje mtel minuta 100 a 200 i kusur dinara zaduženje računa.
 
Sad sam ovo procitao, pogledah stanje, ista prica O1 mtel minuti stoje 100/100,a danasnji poziv koji je 1001% u mtel bih mrezi naplacen...
 
Мени је и на фиксном наплаћен позив ка мтс броју док ка фиксном броју (мтл или шта је већ код њих) у Босни није.
Упути приговор, жалбу.
 
Meni sad drug iz Bosne bio u Srbiji za vikend. On mene zvao, ja njega, sms slao i ništa naplaćeno nije. Ni meni ni njemu.
 
Gledam danas i caletu naplatili poziv prema mtel-u, pisao im prihovor za sebe, a moracu i za njega.
 
koristim zmaj bez ugovorne obaveze 1050rsd račun
prešao bih u vip/terabajt promocija/ ali zadržao bih br. jel zna neko kakva je procedura kod zadržavanja br buduci da nisam pod UO.
 
Nazad
Vrh Dno