Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Dobio sam danas mts optiku 200/80 umesto 50/8 i novi HG8245Q2 za iste novce... (y)

1.jpg
 
rekli su mi monteri da u vojvodini daju samo onaj nokia ruter :/ koliko sam čitao ovde, ništa od bridge mode-a? je l' može neko da mi kaže kako mu radi wireless na 5 GHz sa nokiom? i pošto planiram mesh wifi sa ruterom i jednim ili dva node-a, je l' može nokia da se stavi da radi kao AP makar sa admin nalogom ili beše moram da stavim mesh ruter da radi kao AP? šta onda time gubim?
 
U sredu treba da mi prikljuce na optiku box3. Da li moj ruter Tenda koji ima ap mod moze da primi signal od mts rutera i da ga prosledi preko mreznog kabla i wifia?
 
rekli su mi monteri da u vojvodini daju samo onaj nokia ruter :/ koliko sam čitao ovde, ništa od bridge mode-a? je l' može neko da mi kaže kako mu radi wireless na 5 GHz sa nokiom? i pošto planiram mesh wifi sa ruterom i jednim ili dva node-a, je l' može nokia da se stavi da radi kao AP makar sa admin nalogom ili beše moram da stavim mesh ruter da radi kao AP? šta onda time gubim?

je l' može neko da mi pomogne? hoću da uzmem ASUS ZenWiFi AC3000 Tri-Band Mesh WiFi System (CT8 2PK), znači sistem od dva komada. ova mts-ova nokia ne može da ide u bridge mode. povezao bih jedan asus koji bi radio kao ruter sa nokiom. pošto nokia ne može u bridge mode, onda dobijam dupli NAT i problem sa forwardovanjem portova? da li nekako ta nokia može da se reši tako da mi glavni ruter bude asus, koji je bolji od nokie, a da nemam navedenih problema? da li nokia može u AP mode i šta se onda dešava sa protokom, da li ima gubitaka?

ne razmem se mnogo u ovo, moguće da sam i pogrešio negde u opisu problema i značila bi mi pomoć.
 
Desavalo li se jos nekome prekid interneta, kao kod mene tacno u ponoc pre sat vremena?

Ruter prikazuje da je sve ostalo connected (iptv, tel), ali za net pise:
1_INTERNET_R_VID_100: connecting

Radilo je tri godine bez prestanka, rekord za mene ;)
 
Poslednja izmena:
Crko i kod mene iptv internet pre nekih sat ako je do telekoma nesto.. Pancevo
 
i kod nas je noćas bio prekid
 
Pozdrav ljudi, imam pitanje za Novosadjane (mogu i drugi ofc :D) pre svega, vezano za MTS optiku, nude mi box 4 plavi paket, ova promocija 1din na 12 meseci..

Koliko je stabilan net? Koliko cesto puca, da li se gube paketi? Sad da li je 200/80 ili je ~180/65 nije mi bitno i ne igra mi faktor, moram zbog posla imati stabilan net.

Vidim da je puno ljudi kacilo prethodnih par meseci download/upload, i deluje ok, ali koliko je stabilan i koliko cesto se gube paketi ili puca?

TV ni ne gledam iskreno i ne igra mi bukvalno nikakav faktor broj kanal i ostale opcije.
 
Kod mene (Beograd) internet radi jako dobro za ovih mesec dana korišćenja. Kad proverim preko speedtest ili preko onog komandnog prozora ping je stabilan (jako male su varijacije) i packet loss je nula konstantno. I prema domaćim (SBB, Orion, Telenor, Vip) i prema stranim serverima (mada sam proverao samo google.com, i preko speedtest-a Mađarska, Nemačka i Austrija).

Nisam nikakvo pucanje primetio, osim jednom pre sesetak dana kada su sve usluge nestale na 10ak minuta (oko 00:30 je bilo neko vreme i brzo se vratilo oko 00:40).
 
@Dule88
Nova Detelinara extra stabilna optika nema prekida još nisam video...
Paket 200/80, na wifi cepa 210/75 trenutno. (y)
 
Optika je najstabilnija i ima najmanje problema.
Evo sam procitao da covek nije imao 3,5g prekid u radu neta... https://forum.benchmark.rs/threads/mts-optika-za-fizicka-lica.399537/post-6392987
U svakom slucaju drasticno manje problema u radu neta sa optickom instalacijom nego na koaksialu.
Ako ti tv ne treba mozes uzeti box3 ili box2, e sad da li ces se uklopiti sa 12m jer vec mozda imas neke mts usluge, to je vec druga stvar.
Po meni NAJVECI nedostatak mts box paketa usluga je sto ne podrzava tv ca modul i sto mora biti preko iptv.
 
Nocas je bio prekid, skoro 2h, i imao sam prekid 19.05 isto posle ponoci, isto vise od sat vremena ne znam tacno kad je dosao... Tako da bas nije da mts nema prekide i na optici. Od Oktobra od kad imam optiku samo ova 2 prekida.
 
Ima neko da mi pusti kontakt nekog promotera koji radi nbg, hvala
 
Nocas je bio prekid, skoro 2h, i imao sam prekid 19.05 isto posle ponoci, isto vise od sat vremena ne znam tacno kad je dosao... Tako da bas nije da mts nema prekide i na optici. Od Oktobra od kad imam optiku samo ova 2 prekida.
Kako registruješ prekide, ako si ih prespavao ili nisi tu? Jel ima neka jednostavna fora? Imam pc koji je online 24/7.
 
Danas su mi uveli box 3 optiku. Malo pre sam gledao fudbal i slika malo secka, sta moze da bude problem? Preko exe net-a mi nije seckala, isto optika ali bez resivera samo coax u tv.
 
SN (Supernova) ima opciju ca modula i optickog neta, sve preko optickog vlakna.
Pre ont-a se deli opticki signal za ont i za nesto (neki pretvarac) za tv signal iz optickog vlakna u dvb-c signal za tv.
E to da uvedu bi bilo dobro ALI bojim se da nece bas tako biti.
 
Ja koristim RPi za automatizovane speedtest-ove a Net uptime monitor na kompu za detekciju prekida :D
 
Zar ne postoji u HG8245Q2 da se uključi nešto tipa Traffic Meter ili slično preko nekog log fajla da se prati ako je bilo prekida net-a i kada?
 
SN (Supernova) ima opciju ca modula i optickog neta, sve preko optickog vlakna.
Pre ont-a se deli opticki signal za ont i za nesto (neki pretvarac) za tv signal iz optickog vlakna u dvb-c signal za tv.
E to da uvedu bi bilo dobro ALI bojim se da nece bas tako biti.
Značu Supernova (koju su kupili nedavno) ima tu opciju ca modula, a MTS nema.
:) Valjda će i to promeniti uskoro.
 
Pozdrav ljudi, imam pitanje za Novosadjane (mogu i drugi ofc :D) pre svega, vezano za MTS optiku, nude mi box 4 plavi paket, ova promocija 1din na 12 meseci..

Koliko je stabilan net? Koliko cesto puca, da li se gube paketi? Sad da li je 200/80 ili je ~180/65 nije mi bitno i ne igra mi faktor, moram zbog posla imati stabilan net.

Vidim da je puno ljudi kacilo prethodnih par meseci download/upload, i deluje ok, ali koliko je stabilan i koliko cesto se gube paketi ili puca?

TV ni ne gledam iskreno i ne igra mi bukvalno nikakav faktor broj kanal i ostale opcije.
Stara detelinara, ako se dobro secam mozda je bio jedan prekid za dve godine, i to na kratko. Jako je stabilan tako da nema sta tu puno da razmisljas. U odnosu na sve drugo sto se nudi u NSu, ovo ti je ubedljivo najbolji izbor.
 
danas instaliran BOX 3 - 200/80

ovaj speed test pokazuje
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    15.6 KB · Pregleda: 64
Drugi prekid za dve i po godine na optici. 20 minuta je trajao. U ovom slučaju, Mirijevo.
 
Nazad
Vrh Dno