Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Jel ima neko informaciju da li se produzava ova akcija 12 meseci po dinar?
 
Na raklami koja ide na tv-u piše do 31.3.
 
Dolaze sutra da mi uvedu optiku (BOX 3 paket-fiksni+internet 100/20+tv) pa me zanima da li na optici imaju svi kanali koji su navedeni na njihovom sajtu?
Da li ce da mi odmah bude aktivirana optika?
 
Poslednja izmena:
A i sa max TV recimo serije se dopunjuju kako idu, tako je i klan i sad vidim ova vinova loza , dok recimo na arena cloud i za klan i za vinovu lozu su odmah stavljene sve epizode. Izgleda da daju prednost areni cloud u odnosu na STB kod kuce sto je po meni malo bezveze ako imas ovde najjaci paket treba da imas sve.
 
Vinova loza ima mislim 36 epizoda. Na Areni ima samo 10.
 
Moja iskustva za sada su skorz ok, optika skoro 2 godine.... Presao sam na Telekom zbog CGNAT-a SBB. Komentari da je iris los, nije, stvar je navike i nista drugo. Kakav god da je, ali ko u opste i gleda TV, mozda mali broj ljudi. Svi koriste strim servise, dele naloge itd itd...
 
Poslednja izmena:
Ko svi?
 
Moja iskustva za sada su skorz ok, optika skoro 2 godine...
Iris je ok, kada radi, ali vise puta sam ponavljao da bar 3 puta nedeljno moram da resetujem stb. da ponovo dize sistem jer se zabaguje, a svaki 2 dan ga ugasim i upalim na daljincu da bi ga opet resetovao jer izbaci na ekran sve osim slike. Mislim na kanal, sta je trenutna na kanalu, zvuk ali nema slike...
 
Dolaze sutra da mi uvedu optiku (BOX 3 paket-fiksni+internet 100/20+tv) pa me zanima da li na optici imaju svi kanali koji su navedeni na njihovom sajtu?
Da li ce da mi odmah bude aktivirana optika?
2 ili 3 meseca bi trebalo da su ti svi kanali otkljucani bez obzira na paket.
Sve ti pustaju odmah.
 
@zaxknez:
Šta si ti mislio je inače esencijalno u relaciji sa onim šta je pitao čovek??

@Zulu 92: Ne vredi mora ipak da odgovori neko ko zna umesto misli da zna...

1) moraš da platiš uslugu fixni telefonije da bi dobio optički net. Telekomu je za fizička lica to primarna usluga a internet i TV su samo dodatne usluge. Fixni ti radi takođe preko optičkog vlakna. Ako nemaš fixni uvešće ti ga i plaćaš mesečni harač. Mada svakako su internet only ugovori skuplji nego da uzmeš i Box3 sa istom brzinom a kamo li Box2.

2) STB nije smart uređaj, nije Android uređaj >>> nema instaliranja aplikacija >>> nema stream link. Uređaj inače ima 100 Mbps ethernet port.

3) ruteri tj ONT-ovi koji su sad u opticaju svi imaju 5 GHz WiFi. Ranije su korisnici koji uzmu pakete ispod 200 Mbps dobijali Huawei model bez 5 GHz... sad ga valjda više ne nebavljaju?

4) Ako u Šapcu imaš SBB kablovsku mrežu ( = koristiš "u mreži" pakete) na MTS kućnom netu (dakle ne na MTS mobilnom nego DSL i optika) ti neće raditi SportKlub, N1, Nova S... = paketi koje su SBB "ekskluziva". Rešenja su ti :

a) koristi VPN server (ako tu u Šapcu imaš dovoljan upload [8+ Mbps] i nisi na CG-NAT možeš tamo dignuti VPN sever, ako ne moraćeš da platiš neki VPN server

b) plati za Eon "van mreže" / Eon OTT paket gde nema blokiranja kanala ni za MTS net ni za bilo kog drugog provajdera u Srbiji.

5) FTTH je u pitanju.


Par stvari koje nisi pitao ali pišem jer čini mi se da se baš i nisi mnogo informisao:

1) MTS nema "multiscreen" / on the go TV aplikaciju za Tizen, WebOS... trenutno ni za gledanje na kompu nemaju rešenje

2) postojeća MTS TV Go Android i iOS aplikacija je krš

3) kao bonus sad je extra krš i iskustvo korišćenja na STB-u jer su promenili platformu na "revolucionarnu" Iris TV kršinu bagovitu i nestabilnu.

4) MTS ne nudi pogledaj iz početka na svim kanalima kao SBB na Eon. Većina HD kanala nema tu funkciju. Bitno da RTS ima 30 dana u nazad a drugi "ne treba" ni dan...

Sve u svemu najiskreniji savet koji ti neko na ovom forumu može dati je : ako prelaziš na MTS uzmi Box3 bez IPTV usluge. Za TV uzmi bolju uslugu kod drugog provajdera.

Hvala na opsežnim odgovorima, moraću da promislim o ovoj opciji.

Box 3 mi je nije privlačan jer bih u tom slučaju izgubio 100Gb neta (mada moguće da o tome može da se pregovara).
 
Poslednja izmena:
Dolaze sutra da mi uvedu optiku (BOX 3 paket-fiksni+internet 100/20+tv) pa me zanima da li na optici imaju svi kanali koji su navedeni na njihovom sajtu?
Da li ce da mi odmah bude aktivirana optika?

Koji si STB box dobio? Da li pise Iris na njemu?

Kako je prosla instalacija?
 
Poslednja izmena:
Koji si STB box dobio? Da li pise Iris na njemu?

Kako je prosla instalacija?

STB box mi je "Huawei STB Q11" (Taj STB box sam dobio jos avgusta 2020,tj.kad mi uveli ADSL BOX 3 paket i nisu mi menjali,a tada nije ni bio Iris TV)
Komplet instalacija mi je trajala oko 2 sata.
Zadovoljan sam sa monterima,sve su dobro odradili.
Odmah mi je sve i aktivirano,radi me sve super.Nemam nikakvih problema.
 
Narucio sam dodatni stb i dok cekam da stigne resio da se poigram kako da ga uglavim kod klinca u sobi koja je bas daleko od ONT-a. Da li neko ima iskustva o kvalitetu kada se signal prebaci preko wifi? Na kratko sam probao deluje ok, ali bolje da pitam.
 
Narucio sam dodatni stb i dok cekam da stigne resio da se poigram kako da ga uglavim kod klinca u sobi koja je bas daleko od ONT-a. Da li neko ima iskustva o kvalitetu kada se signal prebaci preko wifi? Na kratko sam probao deluje ok, ali bolje da pitam.

Više puta je diskutovano o opcijama za udaljeni STB. Poslednji put ovde:
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?479401-IPTV-bežično&p=6313217#post6313217

Najčistije rešenje je powerline (ethernet preko postojećih strujnih kablova). Nema dodatnih kablova i razvlačenja istih po kući/stanu. Kod ćaleta funkcioniše već punih 6 godina (D-Link Powerline Ethernet adapter kit DHP-P309AV/E).
 
Nećeš moći tako da preneseš. Stb radi samo preko ethernet kabla. Znači ili da razvlačiš kabal ili preko strujnih adaptera...

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
Ili preko WiFi extendera kao sto sam i uradio i probao. Dakle moze preko WiFi (uz extender) a evo i procedure:
* Na ONT-u HG8245H sa admin pass-om napraviti jos jedan SSID
* U setovanjima za WAN gde su bindovani portovi, bindovati i SSID
* Extenderom pokupiti signal tog IPTV SSID-a - OBAVEZNO iskljuciti DHCP na extenderu
* Utaknuti UTP u extender i u sam box.
Sve radi u mom setupu, probao na nekih 15 minuta. I to sa izuzetno slabim wifi signalom.
Extender je TP-Link R200 (500mbps max)
setovanja.png
 
Da li je neko potpisao novi ugovor ,i dobio stb na kome pise iris?
 
Ja sam dobio, s koliko vidim i ostali kojima je ugrađeno prošle nedelje.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
 
I je l ima android i sve što android donosi? wifi? Netflix 4K?
 
Nema mogućnost da se bilo šta instalira od aplikacija. Kao da je zaključan, možda je i linux, ne znam...
 
od 25.12 cekam da mi instaliraju dodatni STB. Cetiri puta sam zvao 0800 100 100 i kao pustali su neke urgencije ali, od dodatnog stb nidat. Ima li neko meki broj koji mogu da pozovem da im dignem frku i da mi to koacno instaliraju?
 
Nema mogućnost da se bilo šta instalira od aplikacija. Kao da je zaključan, možda je i linux, ne znam...

Legende, nema dalje :D

Koja je procedura danas za dodatni stb? To sad oni instaliraju?

Pitam, jer nekad se islo u poslovnicu po isti i sam povezivao. (Mada i adsl i vdsl isto se islo u poslovnicu po modem i takodje sam povezivao. Izgleda da sa optikom se promenila procedura, ok za net, ali za stb...)
 
Ja sam juce bio u poslovnici da trazim dodatni stb, danas me zvali da se najave za sutra.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni kada su install optiku, sledeci je doneo jedan stb. Ja ga pitao a gde je drugi, on rece to je opciono,i sledeci dan sam ga sam uzeo u poslovnici, bez potpisa i zavodjenja i sam povezao kuci.
 
Moja iskustva za sada su skorz ok, optika skoro 2 godine.... Presao sam na Telekom zbog CGNAT-a SBB. Komentari da je iris los, nije, stvar je navike i nista drugo. Kakav god da je, ali ko u opste i gleda TV, mozda mali broj ljudi. Svi koriste strim servise, dele naloge itd itd...

Molim te, kada dodje vreme za obnovu javi sta su ti ponudili. Ja sam zadovoljan uslugom ali bez 8 meseci za dz ne ostajem kod njih, kada za 1600 vise imam 2500/500 mbit. Za tv me bas briga, kao sto kazes gledam netflx, prime, torrente, youtube... nemam vremena za gledanje srpske televizije.
 
Poslednja izmena:
Razmisljam da predjem na MTS optiku, pa ako neko zna ovo da mi kaze: da li opticki modem koji daju (uredjaj koji se kaci na opticki kabl) moze da posalje i TV/STB stream i internet preko istog porta? Ili STB i kompjuter moraju da budu zakaceni na razlicite portove modema? Secam se da je pre par godina bilo tako, ali ne znam kako je sada.

Zelim da sve ide preko istog kabla zato sto mi je optika na jednom mestu u stanu, a kompjuter i STB na drugom, i imam samo jedan ethernet kabl razvucen izmedju ta 2 mesta. Hteo sam da kod kompjutera i STB postavim svoj ruter, sa jedne strane povezan sa modemom a sa druge strane sa kompjuterom i STB. Da li je ovo moguce?
 
Nazad
Vrh Dno