Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Može li neko da potvrdi da fiksni telefon normalno radi kada se ONT prebaci u bridge?

Juče sam isključio kompletno SBB i hteo da uključim i fiksni (probano je pri instalaciji i radilo je), ali daje samo ton zauzeća. Kad se nazove taj broj dobija se normalan signal zvonjave (u slušalici), ali aparat sa druge strane ne zvoni. Pošto sam u međuvremnu prebacio ONT u bridge, vratio sam sve na default, ali je problem ostao isti.

Prijavio sam juče smetnju Telekomu, pa ih sad čekam da otklone.

Jedino ne znam da li da vraćam sve u brdge ili da ostavim ovako dok ne poprave.
 
Meni je ONT u bridge modu, koristim ruter koji se povezuje na Internet preko PPPoE, i fiksni i TV radi normalno.
 
Može li neko da potvrdi da fiksni telefon normalno radi kada se ONT prebaci u bridge?

Juče sam isključio kompletno SBB i hteo da uključim i fiksni (probano je pri instalaciji i radilo je), ali daje samo ton zauzeća. Kad se nazove taj broj dobija se normalan signal zvonjave (u slušalici), ali aparat sa druge strane ne zvoni. Pošto sam u međuvremnu prebacio ONT u bridge, vratio sam sve na default, ali je problem ostao isti.

Prijavio sam juče smetnju Telekomu, pa ih sad čekam da otklone.

Jedino ne znam da li da vraćam sve u brdge ili da ostavim ovako dok ne poprave.

Radi telefon normalno, jer u bridge ide samo internet konekcija.
Mislim da si uboo telefon u pogrešan port na ONT, proveri.
 
Ok. Pretpostavlja sam da bridge nema veze ali da potvrdim.

Uključen je u u TEL1. Svetli zeleno.

bfd53bc9025fd7d8448f21da147c2346.jpg
 
Da li je neko probao da li radi IPv6?

Ako pitas da li mozes da pristupis sajtovima koji koriste IPV6 protokol - ne. Mislim da to ni jedan provajder u Srbiji trenutno ne omogucava.

Da li telekom ima zakupljen IPV6 range - ima (jedan za sada)

Owner Telekom Srbija
IP Range Blocks 48
Range - 2a00:e90:: - 2a00:e90::ffff:ffff:ffff:ffff:ffff

IPv6 Range Start:2a00:e90::

IPv6 Range End:2a00:e90::ffff:ffff:ffff:ffff:ffff

CIDR:2a00:e90::/48

Resolve Host:2a00:e90:0:3::3

Count IPv6 In Range:1208925819614629174706176
 
Poslednja izmena:
Ako pitas da li mozes da pristupis sajtovima koji koriste IPV6 protokol - ne. Mislim da to ni jedan provajder u Srbiji trenutno ne omogucava.

Da li telekom ima zakupljen IPV6 range - ima (jedan za sada)

Owner Telekom Srbija
IP Range Blocks 48
Range - 2a00:e90:: - 2a00:e90::ffff:ffff:ffff:ffff:ffff

IPv6 Range Start:2a00:e90::

IPv6 Range End:2a00:e90::ffff:ffff:ffff:ffff:ffff

CIDR:2a00:e90::/48

Resolve Host:2a00:e90:0:3::3

Count IPv6 In Range:1208925819614629174706176

Pitanje je bilo da li mogu da podesim ruter tako da dobije eksternu IPV6 adresu. Pretpostavljam da to znaci ne.
 
Broj IPv6 adresa koje su rezervisane za Srbiju:
Count IPv6 In Range:1208925819614629174706176
"mind blown" momenat: samo sa ovim adress pool-om svako zrnce peska na planeti Zemlji moze da dobije 161.190 unikatnih adresa, malo li je :p
 
Broj IPv6 adresa koje su rezervisane za Srbiju:
Count IPv6 In Range:1208925819614629174706176
"mind blown" momenat: samo sa ovim adress pool-om svako zrnce peska na planeti Zemlji moze da dobije 161.190 unikatnih adresa, malo li je :p

Izgleda da nazalost jos uvek nije omogucen na nivou provajdera...
 
Poslednja izmena:
Ok. Pretpostavlja sam da bridge nema veze ali da potvrdim.

Uključen je u u TEL1. Svetli zeleno.

bfd53bc9025fd7d8448f21da147c2346.jpg

KOd mene je isto ovako. Osim što radi :) Hbg, mora podrška.


Javiše se danas, i ispao sam (delimično) glup u drušvu :)

Kabl je bio uboden u TEL2 :)wall:

Ono delimično je zbog toga što svetli lampica TEL1 bez obzira gde ubodete kabl. Tako da znate za dijagnostiku nije dovoljno što svetli TEL1.
 
Radi telefon normalno, jer u bridge ide samo internet konekcija.
Mislim da si uboo telefon u pogrešan port na ONT, proveri.

Ok. Pretpostavlja sam da bridge nema veze ali da potvrdim.

Uključen je u u TEL1. Svetli zeleno.

Javiše se danas, i ispao sam (delimično) glup u drušvu :)

Kabl je bio uboden u TEL2 :)wall:

Ono delimično je zbog toga što svetli lampica TEL1 bez obzira gde ubodete kabl. Tako da znate za dijagnostiku nije dovoljno što svetli TEL1.

:smackbum: :D

Dakle sad radi telefon i bridge mod je podesen, sve radi kako treba... ?
 
Da. da. Sve radi kako treba. Konačno završio tranziciju sa SBBa na MTS optiku (+ EON van mreže)

Iskeno kako su one oznake embosirane, a deda baš i ne vidi više dobro, išao sam logikom da to radi kao na switchu, tj. da svetli kad je uštekan kabl.
Međutim, očito da je to oznaka da je usluga aktivna na tom portu.
 
Hmm meni nije jasno kako radi telefon ako je router i bridge modu?
 
Ima više definisanih WAN konekcija i samo jedna (za internet) od njih je bridge-ovana. Telefon i IPTV su svaki na posebnom VLAN i posebna WAN konekcija.
 
Paket mi je Box 4 Plavi. Internet je bio 200/20. Sad sam izmerio 200/70? Koja je to novost koju nisam video?
 
Zato što kad je krenula tek optika su više škrtarili sa upload i cene su bile još veće... dok nisu odradili "refresh" Box ponude? U ovu sad "jedna brzina za VDSL, druga brzina za optiku" varijantu.
 
Evo ja sam pre nekoliko dana prešao sa EON Premium na Box 4 Beli i internet MTS je definitivno bolji i stabilniji.
Eon je na prvi pogled dosta bolji od Iris TV ali sobzirom da sam dugogodišnji korisnik MTS mobilnih paketa ipak mislim da se pod uslovom 12 meseci za dinar definitivno isplati prelazak
Meni nedostaje isključivo preglednost EONa i Nova TV ali nju gledam preko IPTV
Obrati pažnju da je otkazni rok u SBBu mesec dana
 
Ja sam 30. 12 . uveo box 4 beli , a presao sam sa SN .
Internet brzi , mada sa brzinom varira , isao mi na 50 mb pa sam vec reklamirao , pada i sada do 200 , nznm sta je u pitanju . Dobio 12 meseci po 1 din . iris tv sama preglednost mi nije kao kod ktv i brzina , ali slika cistija i bez pikselizacije .
Zanima me zasto brzina tako varira , a svi ovde pricaju kako je oprika izvanredna i tačna
Moze li neko da mi odgovori
ps Imam jos nedelju dana lufta da mogu da otkažem , ali mi stvarno ne pada to napamet , samo me nervira to variranje brzine
Hvala
 
Jesi merio dok si povezan na wifi ili preko kabla?


Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Nešto nisu dobro odradili. Ja imam 400/160 i kada merim preko kabla nikada ne ide ispod 400, download ide 403-410 a upload 152-154. Probaj sa drugim mrežnim kablom od rutera do kompa, možda su stavili neki koji je loš, loše krimpovan ili prekinut.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Stavi onaj crni od boxa za televiziju. A u box stavi bilo koji.
 
kakva je prica sa javnim IP adresama i cgnatom na box2 paketu? Kontao sam da uzmem samo internet iris mi ne treba svakako.
 
Koliko sam pratio, niko na MTS optici nije prijavio CG NAT. Ja sam pre 2-3 meseca prešao sa SBB na MTS Box 2, imam javnu IP adresu. Internet radi besprekorno (iako signal koji čitam u statusu ONT nije idealan).
 
Nazad
Vrh Dno