Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica



Nemam problema.

Eh EON...ne moze da se poredi sa mts stb prosto bolji interfejs. Ali za 24h koliko se koristi apsolutno nijednom nije zastekalo sta god radio televiziji, vracao 7 dana, premotavao, stopirao...kao sto je to slucaj sa EON-om koji ne daj Boze uletisu u video klub pa premotas malo....restart ne gine.
Nazalost info kanala je siromasan bez prikaza...ali to je sve stvar ukusa i ocekivanja. Meni licno ne treba.
Kanali su sasvim ok istog ranga kao SBB. Nisam neko ko preterano gleda TV pa ne mogu da sudim ono malo sto sam pustio NG HD i slicne kanale je cini mi se cak i bolje...ali mozda se i ja tripujem ko zna :D
Ono sto je meni upecatljivo WiFI 5g vuce maksimalnu brzinu i ima ga u celom stanu bez ikakvih smetnji. 2.4ghz 150/150 vuce tako da sam sa te strane i vise nego prezadovoljan ruterom.
Ali ono tipa ocekujem i neke muke u neko skorije vreme tako da se ne radujem previse, pitanje je vremena samo.
Tako sam se radovao EON-u, pa kada je krenuo da baguje nerve sam izgubio...i nikada resen problem paljenja i pucketanja TV-a. Ali dobro :D
 
Može switch, ali isto tako može i neki od preostalih portova da se remapira za IPTV, ako nemaš potrebu da ih koristiš za net.

Ja bas hoću to ali suprotno, da remapiram port za IPTV, što znači da imam 1 za tv a tri za net. E sad da li može na optici iz jednog porta pomoću switcha da idu tri eternet kabla do 3 tv-a tj stb-a i da sva tri TV rade bez problema (hd kanali, premotavanje napred nazad) istovremeno. Nov je objekat u pitanju gde je već odrađena kompletna instalacija i u svakoj od soba postoje po 2 utp mesta.
 
Ja mislim da bi trebalo da moze :)

Inace smor jos od 15stog januara cekam da me prebace na optiku al kazu imaju neki problem ne tehnicki na lokalu nego su me valjda pokvarili u bazi
 
Ja sam tako pola godine cekao da me prebace na optiku, sve kao problem neki da bi saznao da moras na neki jaci paket pa vidi i to
 
Ja sam tako pola godine cekao da me prebace na optiku, sve kao problem neki da bi saznao da moras na neki jaci paket pa vidi i to
Ozbiljno? Mene zvao lik iz prodaje i rekao mi ma moze sve samo predjes na veci paket. Ja mu reko da su mi rekli da ne moze optika dok se ovo ne ispravi... Ne znam ko koga jase ovde
cuo sam se sa supportom pre 3 dana, bas mi rekla ne moze dok se ne popravim. Rekla zvace me cim to rese, kaze napisanje jos jednu urgenciju
 
Ja sam 10 urgencija imao haha isao svakih mjesec u poslovnicu. Ne mora da znaci da je i tebi to, u mom slucaju ja sam uzeo 100mbit adsl s namjerom da me prebace na optiku jer je vec bila razvucena samo se čekalo da je puste. E ispostavilo se prvo, da ne mogu direktno da predjem jer taj isti paket s optikom bi bio jeftijiji, morao bih na skuplji a skuplji mi je bio 1000+ skuplji i opet nakon pola godine cekanja kad su mi to napokon rekli nisam htio, a kasnije se s boxom 4 ispostavilo da mogu samo na paket koji je 100mbit adsl/400mbit optika i duplo skuplji od mog lol al nekako se provukoh i uzeh paket sto je maaalo skuplji od mog, isto 100mbit ali optika plus mobilni dodao.

To je luda kuca, ali i ti vidi da ti nije slicna stvar, tipa ako imas 50 mbit adsl moras na 200 optika paket a ti bi isti samo otpika, ko zna stvarno ali samo ti prenosim moje iskustvo.
 
Mene su tako majali mesec dana, zvao da vidim za racun koji sam uplatio sa pogresnim pozivom na broj i odosmo smo do toga dal houcu da mi BOX3 spoje sa mobilnim neki novi paket sa netom od 50mbita a taj paket je skoro 2k jeftiniji od od ova dva koja placam. Lepo kazem ne moze taj net kod mene nema tehnickih mogucnosti, on navalio moze pa moze ako ne moze samo ce da smanje net. Odem u Forum da potpisem taj novi paket iako mi oba paketa isticu jedan jula ove godine a drugi tek tamo 2021(sve se ovo desava krajem prosle godine) i normalno kaze mi zena u ispostavi ne moze sistem joj nedozvoljava da uradim cak i sefa zvala i on se zbunio . Tu se ispricam sa zenom pitam za optiku kaze nema nista od optike kod vas, nego ce nesto da rade sa kombinacijom ADSL plus mobilni internet. Posle tog dolaska sam jos jednom dolazio dok tvrdoglavi operater nije proverio i konsultovao se i na kraju utvrdio da ja ne mogu da rpedjem na taj paket kao ranije ej moglo sada ne moze.
 
Trenutno sam na EON paketu 100/8 u SBB i video sam da ne moraju da otplacuju preostali meseci do kraja ugovora ako se raskinu i presao bih na optiku 200/80, mislim da je to neki BOX3 paket sa TV, kosta 3400 mislim.

E sad, posto od TV-a gledam samo SK prakticno, je l' moguce ukombinovati samo EON Sport van SBB-a sa mts mrezom?
 
Moze, ali moras da uzmes eon van mreze da bi radilo bas sve od kanala.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Trenutno sam na EON paketu 100/8 u SBB i video sam da ne moraju da otplacuju preostali meseci do kraja ugovora ako se raskinu i presao bih na optiku 200/80, mislim da je to neki BOX3 paket sa TV, kosta 3400 mislim.

E sad, posto od TV-a gledam samo SK prakticno, je l' moguce ukombinovati samo EON Sport van SBB-a sa mts mrezom?
Može.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Hvala.

Mora EON+EON Sport ili samo EON Sport sa onih 10ak kanala (to mi dosta u sustini)?
 
Mozes samo sport, ako uzmes eon u njemu vec imas i sport :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Zahvaljujem na info :)
 
Ispravili su gresku vezanu za 8 meseci po dinar, imalo je svrhe zaliti se. Doduse, zvao sam licno coveka sa postera iz ulaza koji mi je i obecao 8 meseci.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kod mene su opet okacili postere za prelazak na optiku. Ja bih presao bez obzira da li je 6 ili 8 meseci, ali je SBB stegao ugovorom :D.
Nadam se da ce ove akcije da im traju bar do kraja godine da ugrabim pri prelasku.
 
e no-limit a kako ja to da vidim, kad dobijam kontradiktorne informacije, bukvalno je pocelo sa time da sam poslao mejl, zvali me rekli mi ugradjuju mi optiku u cetvrtak stizu majstori, pa kad se nisu pojavili ja zvao rekli mi ne moze dok ne rese na aplikativnom nivou, pa ja proslo nedelju dve zovu me iz prodaje kaze moze al jaci paket, pa ja opet zvao prvi kontakt kaze ne moze nista dok ne rese u systemu.. i tako zurka od 15stog januara
 
Poslednja izmena od urednika:
Zna li neko moze opticki internet(ili mozda cak box 3 net+fix+tv) da se uzme kao podstanar, bez inputa gazde?
 
Subotica (Prozivka) prekid u optici.. ne radi mi već najmanje sat vremena...

Edit: ovako stoji u ruteru, WAN parametri deluju nepromenjeno...

Sent from my moto g(7) using Tapatalk
5347c75d2128b31772943c07b1d31d3b.jpg
 
Poslednja izmena:
Imaju radove na mreži od 00 do 06 ujutru. Biće prekida, vise gradova u Vojvodini. Ja sam na VDSL i ne radi net takođe.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
e no-limit a kako ja to da vidim, kad dobijam kontradiktorne informacije, bukvalno je pocelo sa time da sam poslao mejl, zvali me rekli mi ugradjuju mi optiku u cetvrtak stizu majstori, pa kad se nisu pojavili ja zvao rekli mi ne moze dok ne rese na aplikativnom nivou, pa ja proslo nedelju dve zovu me iz prodaje kaze moze al jaci paket, pa ja opet zvao prvi kontakt kaze ne moze nista dok ne rese u systemu.. i tako zurka od 15stog januara

Od njih direktno tesko, ja sam to izokola izvalio, isto aplikativna greska je bila u pitanju. U sustini nece ti dati ako je paket imalo jeftiniji i najvjerovatnije ti nece dati da predjes na optiku koja ne odgovata tvojoj adsl brzini (to je ono u zagradi sto pise, x adsl y optika), ako kod tebe nije nijedno od to dvoje onda jedino smaranje njih dok ne dodjes do nekog kompetentnog sa pravom informacijom. Bas losa komunikacija unutar firme a i sa klijentima.
 
Može.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Ja sam sad zvao i dobio informaciju da ce telefonska linija da se "ustupi meni" i da ako se budem selio da treba vlasnik da podpise da zeli nazad liniju sto meni nikako ne odgovara, jer se linija ni ne vodi na ime vlasnika stana(vodi se na neko zensko ime, sad ne znam da li mu je to supruga ili neka rodjaka, generalno ne ulazim u to). Ne znam za vas, ali ovo mi generalno nema smisla, ne znam kom podstanaru odgovara ovakav dogovor, valjda je svima u interesu sto manje da cimaju stanodavce koji su cesto van mesta gde se izdaje stan?

Nakon tog razgovora pozvao sam i orion, ocekivao sam da posto mts ima optiku u ovoj zgradi da drugi operateri nece imati, ali na moje iznenadjenje imaju i naravno imaju normalnu ponudu za podstanare, bez ikakvog cimanja vlasnika(mada ukoliko se odlucim za njih potvrdio bih to jos jednom sa njima). Sta mislite, da li da idem na orion ili postoji ipak neko resenje sa mts-om? Generalno ne bi mi smetalo da imam box paket sa sve televizijom, ali mi sve to pada u vodu ako moram da ukljucujem osobu na koju se vodi telefonska linija.
 
A zašto ne uzmeš drugi broj?
 
Pa da. Mi smo u maju uzeli drugi broj kada smo uvodili optiku. Stari broj smo "poklonili" Orionu, nismo želeli da prebacujemo
 
Koliko je orjentaciono cekanje iz vasih iskustava bilo od provlacenja vertikale u zgradi do ulaska u stan? Meni provukli vertikalu pre 3 sedmice, pojurio predugovor odmah sutradan i jos ih cekam. Sledece sedmice mi istice ugovor sa SBB, pa me zanima koliko bih morao da jurim gospodu ili ce oni za ozbiljno da shvate ono sto smo potpisali kao predugovor?
 
Da bi te priključili, prvo mora da prodje interna tehnička komisija da proveri kvalitet dosadašnjih radova. A kad će komisija, to niko ne zna. Možda su već bili, možda neće još mesec-dva, možda je sve u redu, možda će nešto morati da se popravlja, itd...
Iskreno, ne otkazuj SBB, dok ti ne proradi optika kako treba, ili nadji neko privremeno rešenje.
Pozdrav
 
Da bi te priključili, prvo mora da prodje interna tehnička komisija da proveri kvalitet dosadašnjih radova. A kad će komisija, to niko ne zna. Možda su već bili, možda neće još mesec-dva, možda je sve u redu, možda će nešto morati da se popravlja, itd...
Iskreno, ne otkazuj SBB, dok ti ne proradi optika kako treba, ili nadji neko privremeno rešenje.
Pozdrav

Nazalost, vec sam otkazao. Mislio sam da to ide malo brze. Bilo je nekoliko ekipa koje su proveravale sve i svasta, od kvaliteta radova do same "razvodne kutije" i onda sam pitao te koji su proveravali kutiju (u petak) kada mozemo da se prijavljujemo, da bi mi oni rekli mi proveravamo kvalitet signala tako da vrlo brzo cete moci. Pretpostavljamd a je to ta interna tehnicka komisija.
 
Nazad
Vrh Dno