Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

sta znas meni nije jasno kako oni onda sire tu mrezu u naselje ? bandera nema blizu najbliza je mozda 20 metara od OK mesta kapiram da stavljaju u kutije na banderu pa vuku preko bandera ?

LOOOOOOOOOOL 2815 stanovnika po popisu iz 2022 godine sta ce vama internet ? XD
To mozda kad bi se ti pitao a posto si nebitan bolje ti je da cutis neko ce misliti da si pametan 😂
 
Excited John Cena GIF by WWE
 
Da li za uvođenje optike ucenjuju korisnike fixnom telefonskom linijom? Pitam pošto sam odjavio fixni telefon jer ga ne koristim...
 
Da li za uvođenje optike ucenjuju korisnike fixnom telefonskom linijom? Pitam pošto sam odjavio fixni telefon jer ga ne koristim...
Ne bi trebalo
Nisam sad proveravao ali je do skoro bilo da je internet + fiksni jeftiniji nego kad plaćaš samo internet uslugu.
 
Fiksni je obavezan kod mts (600 din/mesec, valjda, tako mi rekoše pre mesec dana), ali nije kod Hypernet (Yettel) i YuNet koji koriste njihovu infrastrukturu, niti kod Oriona koji ima sopstvenu (retko gde, uglavnom guraju WiFi). Kod SBBa je obavezan TV paket, koliko znam.
 
Kako mislis "Ne bi trebalo" kad je fiksna linija OBAVZNA ako zelis optiku? Kako mislis to ne bi trebalo, ako mislis tehnicki DA ne treba, ali ako je Mts optika DA neophodno je.
Jesi li pogledao link koji sam ostavio?

Evo, još jednom:

A sada i link za Box2, kada se uzima fiksna linija i optički internet:

Sažeto: može, ali te "indirektno tera" da uzmeš i pretplatu za fiksnu liniju i broj, jer je značajno jeftinije u zavisnosti koji internet paket ti treba.
 
Ne nego te teraju jer ni jednu drugu uslugu u MTS-u osim mobilne telefonije ne možeš da uzmeš / uvedeš ako nemaš uslugu fixne telefonije. To smatraju za primarnu uslugu a internet i TV usluge su "add-on" / dodatne usluge.
 
Ne nego te teraju jer ni jednu drugu uslugu u MTS-u osim mobilne telefonije ne možeš da uzmeš / uvedeš ako nemaš uslugu fixne telefonije. To smatraju za primarnu uslugu a internet i TV usluge su "add-on" / dodatne usluge.
Upravo to al ne razume decko sta mu objasnjavam.
 
Hvala za to "dečko". :ROFLMAO:
Da, nisam primetio u opisu usluge da se pominje ovo za fiksnu liniju kao preduslov, a nisam ni bio našao ove preduslove.
Hvala na objašnjenju @shamanNS , @nesa69

Danas produžih preplatu Box3, 24 x 50%, po uputstvima sa foruma.
 
Nekad davno ni IPTV uslugu nisi mogao da dobiješ bez da platiš i internet uslugu (i fixni naravno koji se "podrazumeva") pa su makar to promenilo da imaš Box2 fixni + TV.
Tih 660 din za fixni su im nekako najslađi novci i nikakvo ne žele toga da se odreknu...
 
Hvala za to "dečko". :ROFLMAO:
Da, nisam primetio u opisu usluge da se pominje ovo za fiksnu liniju kao preduslov, a nisam ni bio našao ove preduslove.
Hvala na objašnjenju @shamanNS , @nesa69

Danas produžih preplatu Box3, 24 x 50%, po uputstvima sa foruma.
Nema na cemu, s obzirom da si verovatno mladji od mene, ja ti objasnih prvi al ti ne volis da citas🍻
 
Ističe mi UO kod SBB-a za 2 meseca, imam banderu ispred kuće za MTS-Yettel optiku. Koja je max ponuda koju mogu da očekujem ako predjem u MTS?
 
Meni su za prelazak sa SBBa nedavno nudili 4 meseca po 50% kao što piše na sajtu, zvali 2-3 puta.
 
Danas baš loše performanse svih sajtova sa Cloudflare-a.
 
Ne znam sta nije u redu sa ljudima iz MTS-a
3 dana mi zakazuju, 3 dana se niko ne pojavljuje u dogovoreno vreme, a od opcija mi samo preostaje sbb,yettel.. od svega toga mts je bio najbolji sto se tice paketa i onoga sto meni odgovara.. sada ne znam ni sam sta da radim, zovem ih svaki dan, oni kazu sutra od 10 do 12 montaza i niko se ne pojavi.

Da li ovaj yunet,supernova mogu da idu kroz instalacije od MTS-ove optike s' tim da je u zgradi prosla infrastruktura za MTS-ovu optiku a svi ovi navedeni vuku od njih jel?
 
Pa sačekaj koji dan ako ti odgovara, ne izvode oni montažu nego neki podizvođač. Kod mene se nisu ni najavljivali, samo pozvali pitali da li ima nekog kući.
Vuku ali proveri kod Yunet-a i Yettel-a da li imaju dogovor sa MTS za tvoju zgradu. Kod mene je Yettel ušao tek nakon 5-6 meseci. Yunet nisam ni siguran da li ima kod mene.
 
Yettel i yunet idu preko MTS optike
 
Da to je OK(opticki kabl) ciji je ne znam i dal ce pustati za fizicka lica kako mi da znamo na osnovu rupe? Naravno da ce se koristiti najverovatnije za internet a cija je optika ne znam.
A znaci kad pise TO ? Na stubicu 🙈
 
Imam najjaci paket optike, lokacija Konjarnik. Kako vam radi upload van speedtesta ka srpskim serverima (tu su mi jedino savrseni rezultati)? Primetio sam da mi je upload jako spor kada kacim nesto na google drive, wetransfer i slicne sajtove. Bude oko 15Mbps, a trebalo bi 10x vise minimum. Onda sam proverio speed test ka zapadnoevropskim i americkim gradovima, bio je 50-100Mbps, opet losije nego sto bi trebalo, ali podnosljivo.
Uzeo sam odavno najjaci paket bas jer cesto kacim 100-200gb, ali ovo mi je bas nepouzdano.
Sinoc stavim da mi salje oko 100gb na wetransfer, pise "16 hours remaining" (ostavio sam ga neko vreme da se stabilizuje brzina). Restartujem ruter, stavim isto, krenulo brze i zavrsilo za 2-3 sata.
Sada isti slucaj, mozda i gore... restart rutera nije pomogao.
Ovo mi se inace desava jako dugo, samo sto me je sad bas iznerviralo, pa bih da proverim sve opcije za resenje.
Speedtest ka mts serveru odlican, ka daljim zemljama prihvatljiv, ali realan upload koji dobijam je bas bas los.
 
Nazad
Vrh Dno