Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

e supet..to je to..isti interfejs..

posto koristim samo za net..da ostale opcije ugasim / obrisem?
1649943024369.png
 
Da li neko zna koji tip optickog kabla dolazi uz Huawei router? I gde bi mogao da ga nabavim, mozda Netiks?
Hteo bih da pomerim ruter na drugi kraj sobe pa mi je kabl kod 3 metra koji dolazi uz njega kratak.
 
Da li neko zna koji tip optickog kabla dolazi uz Huawei router? I gde bi mogao da ga nabavim, mozda Netiks?
Hteo bih da pomerim ruter na drugi kraj sobe pa mi je kabl kod 3 metra koji dolazi uz njega kratak.
pise na njemu, SC-APC na SC-APC single mode 9/125 fiber

Da li ovaj router moze da se stavi u BRIDGE MODE, pa da iza njega stavim neki svoj u koji cu upisati PpOE podatke ?
System Tools -> Configuration File -> pa klik na [Download Configuration File] dobices hw_ctree.xml otvori ga sa notepadom++ i trazi
odmah posle toga bice nesto Password="ENKRIPTOVANIKARAKTERIOVDE", kopiras ENKRIPTOVANIKARAKTERIOVDE
skines ovaj zip Huawei configuration and decryption tools i pokrenes exe koji se nalazi unutra
pastujes ono sto si kopirao vec iz xml-a (ENKRIPTOVANIKARAKTERIOVDE) u "Text Decryption" polje i kliknes [$1] ako ENKRIPTOVANIKARAKTERIOVDE pocinje sa $1 ili kliknes [$2] ako ENKRIPTOVANIKARAKTERIOVDE pocinje sa $2. Text polje iznad sada sadrzi tvoju PPPoE sifru (8 karaktera, samo velika, mala slova, i brojevi) koja ce ti trebati na svom ruteru, zajedno sa [email protected] kao PPPoE username
i onda na huawei da se prebaci jedan port u bridge mode za pppoe:
2022-04-14_18-56-47_ys1XodCwA.png

2022-04-14_19-03-58_llftmBora.png

2022-04-14_01-48-10_cm8o8HGgH.png

pa onda ubaci RJ45 patch kabl u port LAN4 na huaweiu i WAN port na svom ruteru, i na svom ruteru konfigurisi PPPoE WAN, sa username i passwordom izvadjenim u prvom koraku, i trebalo bi da pronadje PPPoE agregator i prikaci se za njega.
 
Poslednja izmena:
Vau!

Nadam se da će i stare ispoštovati, još uvek nisu.
 
ovim se DL:UL ratio samo povecava... iako treba da je 2:1 na GPON infrastrukturi (tako radi telenor hipernet)
restartujte ruter svaki dan i javite kada vam povecaju, ako to uposte rade za postojece korisnike
 
Da li je neko skoro obnovio ugovor? Meni ističe za mesec dana. Sad će da me zovu.

Kakve su vam uslove nudili? Nemam mogućnost da otkažem, pa da na suprugu uvedem, treba mi net stalno za dodatni posao.

Računam da ću preći sa blue na blue light jer mi ne treba više. Čini mi se da je prošle godine bilo tipa 3 meseca za dinar ako potpišeš na novih 24 meseca.
 
Jel ovo važi i za stare korisnike?
ne verujem da će važiti za postojeće korisnike koji su već pod ugovornom obavezom sa starim BOX paketima koji imaju nižu cenu i manju download brzinu.
Ovi novi paketi važe za skroz nove ugovore ili postojeće korisnike koji od današnjeg datuma obnavljaju ugovor, jer su cenovno viši i imaju novije Omorika tarife.
Stari Box paketi su imali staru Omoriku 3, 6, 15 i 30, stari Soko, dok novi Box paketi imaju novu Omoriku 3, 8, 16, novi soko lite i max.
 
Ja planiram zenu da prijavim, i tek kad dodju da mi uvedu i sve proradi, onda cu da otkazem moj i da vratim opremu.
 
Da li je neko skoro obnovio ugovor? Meni ističe za mesec dana. Sad će da me zovu.

Kakve su vam uslove nudili? Nemam mogućnost da otkažem, pa da na suprugu uvedem, treba mi net stalno za dodatni posao.

Računam da ću preći sa blue na blue light jer mi ne treba više. Čini mi se da je prošle godine bilo tipa 3 meseca za dinar ako potpišeš na novih 24 meseca.
Meni su nudili 7 meseci 50% popusta za obnovu (zvali me sa 064733) imao sam Box4 Plavi Lite preko VDSL 50/8, inače u zgradi mi postoji optika od skoro. Odbio sam i ugasio net, tv, fiksni je ostao bez ugovorne obaveze i takođe moj postpaid je prebačen na Moravu 150 bez ug, opremu razdužio. 12 dana nakon razduženja, otišao u poslovnicu, devojka mi je rekla da treba da prođe 30 dana da bih mogao na svoje ime i bez promene broja fiksnog da dobijem 12m po 1 din. Ali je rekla da će da zažmuri na jedno oko i dodelila mi 12m po 1 din za Box4 Plavi Lite nakon samo tih 12 dana bez usluge. Nakon 2h došli ljudi postavili optiku i doneli ugovor kao što je dogovoreno.
 
Pročitao sam tvoj post. Ali, to je samo jedna srećna okolnost. A i 12 dana je previše za moje okolnosti. To jedino da uradim pre odlaska na more, al to je daleko.
Ja planiram zenu da prijavim, i tek kad dodju da mi uvedu i sve proradi, onda cu da otkazem moj i da vratim opremu.
Kako će da se pokrene procedura za ugovor na broju fiksnog telefona na kome već postoji priključak? Jesi ti to do sada več izveo, ili je to samo tvoj plan iz teorije?
 
Pročitao sam tvoj post. Ali, to je samo jedna srećna okolnost. A i 12 dana je previše za moje okolnosti. To jedino da uradim pre odlaska na more, al to je daleko.

Kako će da se pokrene procedura za ugovor na broju fiksnog telefona na kome već postoji priključak? Jesi ti to do sada več izveo, ili je to samo tvoj plan iz teorije?
Pa sigurno možeš da nađeš način da premostiš to. U najmanju ruku opališ hotspot na telefonu i imaćeš net. Ako ti treba velika količina neta, nek te neko ubaci u Box sa 100GB da preguraš to. Ipak je velika ušteda 12m po dinar u odnosu na možda 3m. Nije kao da ne postoji opcija nikakva. Možeš i komšiji da platiš mesec dana da ti da šifru od wi-fi i opet će ti se isplatiti..
 
Kako će da se pokrene procedura za ugovor na broju fiksnog telefona na kome već postoji priključak? Jesi ti to do sada več izveo, ili je to samo tvoj plan iz teorije?

Moj plan iz teorije, javljam da li ce se ostvariti.
Bas danas sam zvao i prijavio zenu, za adresu sam dodao slovo na broj stana.
Fixni broj ce biti novi, vezan za taj ugovor.

Ako sve bude ok, ja moj otkazujem i vracam opremu, pretpostavljam da ce mi tada ugasiti i taj fixni broj..
 
Pa sigurno možeš da nađeš način da premostiš to. U najmanju ruku opališ hotspot na telefonu i imaćeš net. Ako ti treba velika količina neta, nek te neko ubaci u Box sa 100GB da preguraš to. Ipak je velika ušteda 12m po dinar u odnosu na možda 3m. Nije kao da ne postoji opcija nikakva. Možeš i komšiji da platiš mesec dana da ti da šifru od wi-fi i opet će ti se isplatiti..
Hvala na savetima ali nisu od pomoći zbog upload-a velikih fajlova na YT.
 
Pa ljudi telefon u ruke i pozovite ih.
Dobicete odgovor za par minuta, pa ga napisite ovde da i drugi procitaju :)
 
box 2 400/160 koji ja imam (2850din) je sada box 2 500/160 (2899din), ja bi im platio tih 50 dinara mesecno vise da mi daju 100mbps vise, ali ne znam da li moze bez restartovanja ugovora

Isti slucaj kod mene, s tim sto sam uveo optiku pre 2 meseca i imam jos 10 meseci za 1 dinar, pa sam ih juce pitao da li mogu da promenim paket na 500/160, ali bez da izgubim taj popust, pa su mi rekli da ce me zvati i dati konkretnu ponudu 😂 nesto mi mirise na to da se gubi popust, pa cu naravno da odbijem, ali ajde da vidimo. Javljam cim me pozovu.
 
Ne verujem, mislim da ce ti ostaviti jos tih 10 meseci za dinar, a da ces preostalih 12 meseci placati 50 ili 100din vise.

Ok, ima tu mnogo realnih zamerki, ali ne rade tamo bas zlotvori 😂
 
Ja planiram zenu da prijavim, i tek kad dodju da mi uvedu i sve proradi, onda cu da otkazem moj i da vratim opremu.
mislim da neces moci ovo da uradis - to je i moj plan bio, a i dalje je... Bas zbog toga su uveli pravilo (jer su ljudi to "zloupotrebljavali") da mora da prodje mesec dana da bi se korisnik koji raskine ugovor gledao kao NOVI korisnik. Takodje, ako ti raskines ugovor na odredjenoj adresi, treba da prodje mesec dana, da bi mogla zena da uvede na tu istu adresu kao NOVI korisnik, u suprotnom je smatraju kao starog korisnika i ne daju 12m za dinar. E sad, u praksi, kaze mi cura koja radi u mts, retko ko od agenata proverava da li je na toj adresi bio neki ugovor ranije, tako da moze lagano da prodje da ti odjavis, pa posle 3-4dana, ode supruga i podnese zahtev za novi prikljucak - i tada ce dobiti 12m za dinar kao novi korisnik. Ako neki agent i proveri da li je postojao ugovor na adresi i nije proslo mesec dana, ti idi u drugu poslovnicu :)

I takodje mi rekla da ne moze da se uvedu 2 prikljucka na istu adresu... Ovo sa dodavanjem slova na broj mi iskreno nije palo na pamet. jesi li u stanu ili kuci?
 
Poslednja izmena:
U stanu, aj videcemo, javljam kako je proslo.
Zvao sam, narucio preko call centra, izvodjaci ce doci pocetkom maja.
Uzeli smo Box 4 plavi lite, a trenutno imam Box 3.

Ti izvodjaci su u stvarnosti podizvodjaci, neke manje firmice.
Ocekujem da budu srecni jer nece morati nista da buse niti da razvlace ni jedan kabl, sve je vec tu.
Samo da popiju kafu i prikace novi ruter.

Nece se oni opterecivati da li je stan 1 ili 1a..
 
e super. bas ekstra ako prodje. meni u junu mislim istice ugovor pa cu taman u maju da podnesem zahtev za novi prikljucak. javljaj
 
mislim da neces moci ovo da uradis - to je i moj plan bio, a i dalje je... Bas zbog toga su uveli pravilo (jer su ljudi to "zloupotrebljavali") da mora da prodje mesec dana da bi se korisnik koji raskine ugovor gledao kao NOVI korisnik. Takodje, ako ti raskines ugovor na odredjenoj adresi, treba da prodje mesec dana, da bi mogla zena da uvede na tu istu adresu kao NOVI korisnik, u suprotnom je smatraju kao starog korisnika i ne daju 12m za dinar. E sad, u praksi, kaze mi cura koja radi u mts, retko ko od agenata proverava da li je na toj adresi bio neki ugovor ranije, tako da moze lagano da prodje da ti odjavis, pa posle 3-4dana, ode supruga i podnese zahtev za novi prikljucak - i tada ce dobiti 12m za dinar kao novi korisnik. Ako neki agent i proveri da li je postojao ugovor na adresi i nije proslo mesec dana, ti idi u drugu poslovnicu :)

I takodje mi rekla da ne moze da se uvedu 2 prikljucka na istu adresu... Ovo sa dodavanjem slova na broj mi iskreno nije palo na pamet. jesi li u stanu ili kuci?
Ja sam ziv dokaz da moze, jer sam posle 12 dana ugasenih usluga, dobio na svoje ime Box4 ponovo i 12m po 1 rsd...Devojka je videla da je proslo samo 12 dana ali i njihov interes kao radnika je da naprave ugovor jer imaju procenat od njega, pa ce verovatno vecina i zazmureti na to da je proslo manje od 30 dana. Svakako preporucujem da to uradi, uveren sam da ce uspeti, sto ti rece ako ne u jednoj poslovnici onda u drugoj ili trecoj gotovo zasigurno. :)
 
ma naravno, to je ono sto mi je i rekla ova cura iz mts-a... AlI mene zanima da li mozmeo nekako da ne budemo bez usluge 12 dana :)
 
Nazad
Vrh Dno