Šta je novo?

MTS optika za fizicka lica

Znači u bridged mode teško da će prebaciti ruter. Jedino da se uzme statička IP adresa.
 
MTS uslovljava uzimanjem fiksnog telefona za uvodjenje optickog interneta u vas stan jel da?
 
Ne kontam foru ako uzmeš box Net i fiksni, 400 paket izlazi oko 2900 din, a ako se uzima samo net kao 1000 din više.
 
A krastavac, ja kada sam usao u stan pre pet godina prvo sto sam uradio je da sam ugasio fiksni telefon a sada treba opet da ga uvodim zbog interneta pa da mi samo gomila prasinu? Neka hvala.
 
A krastavac, ja kada sam usao u stan pre pet godina prvo sto sam uradio je da sam ugasio fiksni telefon a sada treba opet da ga uvodim zbog interneta pa da mi samo gomila prasinu? Neka hvala.
Ma nema telefona, to stoji samo u papirima. MTS ne daje telefon na korišćenje ali na samom ruteru imaš port (ubod) za telefon. Realno ja moj box 3 gledam kao box 2 u suštini. Telefon je tu kao stavka ali nemam potrebe za njim, niti mi skuplja prašinu niti utiče na protok-internet.
 
Natovan naravno, verovatno su sad svi bez izuzetaka bilo gde.

Cena statičke javne IP je 590din mesečno u mts.
imas CGNAT na optici ??? to je do sada bilo rezervisano samo za DSL korisnike
koji ti je WAN ip koji ti pokazuje ruter u statusu (prve 2 oktete su dovoljne)
 
Planiram daa uzmem Box 3 ali cekam da razvuku optiku u zgradi, a to verovatno nece biti skoro. Ako uzmem sad dal kasnije kad prodje optika mogu da se prebacim samo na nju ili opet sklapam novi ugovor na 2 god od tog datuma?
 
Natovan naravno, verovatno su sad svi bez izuzetaka bilo gde.

Cena statičke javne IP je 590din mesečno u mts.
Imam optiku od skoro i nisam natovan (93.87.....), tako da ne verujem da su svi bez izuzetka.
 
Ni ja nisam evo već treću godinu natovan
 
negde je pogrešio, nisam čuo da je iko natovan na optici do sada. nije odgovorio ni na moje pitanje o tome.
 
Da li još neko ima problem sa celim paketom danas? IPTV ne radi, internet na 5mbps, operateri se ne javljaju.
 
Kod mene takođe problemi od jutros, oko 9. Fontana, NBGD.
U statusu rutera, svi parametri OK. Upload bez greške, DL ide od 1 Mbps do 30ak Mbps. Nemam MTS-ovu TV uslugu, ali uz ovakav internet EON ne prolazi :(
Popunio sam onu formu za prijavu kvara, videćemo.
 
Kod mene sve ok.
 
Kod mene takođe problemi od jutros, oko 9. Fontana, NBGD.
U statusu rutera, svi parametri OK. Upload bez greške, DL ide od 1 Mbps do 30ak Mbps. Nemam MTS-ovu TV uslugu, ali uz ovakav internet EON ne prolazi :(
Popunio sam onu formu za prijavu kvara, videćemo.
Isti reon. (Komšija :D) Nekako čudno baš.
 
Kod mene 37. sve ok
 
Kod mene sve gore... Upload i dalje na max (~75Mpbs), dl ne prelazi 0,5 Mbps.
Paket 200/80
 
0,2 kod mene, upload isto na max.
 
Planiram daa uzmem Box 3 ali cekam da razvuku optiku u zgradi, a to verovatno nece biti skoro. Ako uzmem sad dal kasnije kad prodje optika mogu da se prebacim samo na nju ili opet sklapam novi ugovor na 2 god od tog datuma?
Za optiku sklapaš novi ugovor na 2 godine. Ja sam dobio 3 meseca besplatno jer sam prethodno imao njihov Box 3.
 
imas CGNAT na optici ??? to je do sada bilo rezervisano samo za DSL korisnike
koji ti je WAN ip koji ti pokazuje ruter u statusu (prve 2 oktete su dovoljne)
negde je pogrešio, nisam čuo da je iko natovan na optici do sada. nije odgovorio ni na moje pitanje o tome.
Evo da javim rezutat. Bio sam natovan (100.64....) odmah pri prvom u uključenju rutera ali posle kontaktiranja korisničke podrške rečeno mi je da "ugovor nije realizovan još" . Nije mi radio ni mojmts nalog ni ništa, Uglavnom sada je ugovor "realizovan", resetovan ruter i dobio sam javnu dinamičku IP 93.86...

Uglavnom, ne znam zašto je prva konekcija bila natovana, ali nisam imao vremena da se pozabavim time(stalno sam po terenu, nisam kući pa nisam odgovarao). Sad sam došao s posla i prijatno sam se iznenadio situacijom!
Oni koji su novi, jel ste natovani?
Čisto da te obavestim da sam te pogrešno informisao. Prva IP mi je bila natovana, ali posle "realizacije" ugovora par sati kasnije dobio sam javnu dinamičku!
Izvinjavam se na dezinformaciji!
 
dao mi je drugar HG8245Q2 mts verziju da probam ovde umesto nokije da vidim da li moze da se namesti bridge mode tako, i kada ga ubacim dodje do O5 operational mode, optics status sve ok, ONT Registration Status: Registered with OLT, ONT id pokazuje 54 umesto 255, ali OLT Service Configuration Status: OLT is configuring ONT, please wait. I ne propusta pakete ni na jednom WAN interfejsu (iako su svi konfigurisani kako treba, stavio sam i moj ALCL PPPoE user pass ali kaze samo timed out). Isao sam takodje u System Tools -> ONT authentication i klonirao ALCL nokijin SN i probao onu DEFAULT, 000000, i 3030303030 hex "password", nista to nije pomoglo. Zna li neko ovo kako funkcionise i da li se uopste Huawei HG8245Q2 moze koristiti u gradovima u kojima daju samo Nokiju ?
 
Cena statičke javne IP je 590din mesečno u mts.
ovo se pojavilo meni na moj.mts.rs ovog meseca:

2021-12-17_04-12-59_tXPP6BruC.png
 
Ma ja pucam na ovid 12 mes za 1 din zato tolko i odugovlacim :) Konacno danas salju potpisan ugovor mts-u ovi iz kucnog saveta pa do leta valjda ce da se smiluju da uvedu :) taman da prodje ova promocija,hehehe.
 
dao mi je drugar HG8245Q2 mts verziju da probam ovde umesto nokije da vidim da li moze da se namesti bridge mode tako, i kada ga ubacim dodje do O5 operational mode, optics status sve ok, ONT Registration Status: Registered with OLT, ONT id pokazuje 54 umesto 255, ali OLT Service Configuration Status: OLT is configuring ONT, please wait. I ne propusta pakete ni na jednom WAN interfejsu (iako su svi konfigurisani kako treba, stavio sam i moj ALCL PPPoE user pass ali kaze samo timed out). Isao sam takodje u System Tools -> ONT authentication i klonirao ALCL nokijin SN i probao onu DEFAULT, 000000, i 3030303030 hex "password", nista to nije pomoglo. Zna li neko ovo kako funkcionise i da li se uopste Huawei HG8245Q2 moze koristiti u gradovima u kojima daju samo Nokiju ?
Koliko mi je poznato Huawei ONT ne radi tamo gde je na strani Telekoma Nokia OLT, tako su podesili mrežu. Verovatno zato dolazi do greške.
 
Nazad
Vrh Dno