Šta je novo?

MTS na satelitu

MOžda si obrisao kanale sa Astre 3B, a hvataš ove sa 19.2E
Odi na listu satelita u meniju, pa štikliraj oba (ili samo Astra 3B) satelita, pa pretraži ponovo. Ja imam stari STB, možda je na novom drugačiji meni
 
Mogu li se dodavati besplatni kanali sa Astre 19.2E?
Konkretno pitam za Eurosport De?
 
Upravo sam postavio mSat antenu na krovu. korišćenjem programa na mobilnom “Sat Finder Lite” sam pokušavao da ubodem ugao. Trenutno, nivo signala mi javlja da je 97% ali je kvalitet signala 0 :-( Da li LNB treba da se zaokreće nešto ili da stoji horizontalno? Ima li neko ideju šta me zeza? Gađam Astra 23,5 satelit, da li nešto na samom “risiveru” treba da podešavam (izvadio ga iz kutije i nabo kabl, ništa nisam od opcija menjao). Kad koristim taj program Sat Finder Lite, gde da postavim telefon (na tanjir negde ili na LNB ili… da bi pogodio uglove tj. u odnosu na šta se gadja? Hvala!
 
Bitno je kako je okrenut LNB jer se u suprotnom vertikalna i horizontalna polarizacija "ubijaju".
 
Kako da ga okrenem? To je mSat LNB sa “dve glave”. Crkoh tražeći po netu i nigde ne piše kako da se namesti sama antena. LNB sam stavio onako “logično”, ravno. Do sad sam imao TotalTV i video sam da je LNB bio malo zakrivljen ali se bas gnjavim sad sa mSat jer nigde nisam našao kako da postavim antenu :-(
 
Ne znam tačno baš za msat. Svakako probaj sa rotacijom LNB-a a da ti neko govori kvalitet signala.
 
Kako da ga okrenem? To je mSat LNB sa “dve glave”. Crkoh tražeći po netu i nigde ne piše kako da se namesti sama antena. LNB sam stavio onako “logično”, ravno. Do sad sam imao TotalTV i video sam da je LNB bio malo zakrivljen ali se bas gnjavim sad sa mSat jer nigde nisam našao kako da postavim antenu :-(
Zovi one koji su ti postavili koji dođu sa uređajem i spoje ga na LNB i to urade začas.
 
Zovi one koji su ti postavili koji dođu sa uređajem i spoje ga na LNB i to urade začas.
Ne mogu, antena mi je u Grčkoj. Zvaću nekog lokalca ali ne znam parametre mSat-a. Nigde nisam uspeo da nađem osim da je Astra 23,5 istočno (Astra 3B), ali nigde ne nađoh kako treba da stoji LNB. I ako ki dodje Grk lokalac, ne znam bas kako će da namesti ako je zna šta gadja. Ili to ipak može?
 
Parametri su isti za ceo satelit i zavise od trenutne lokacije na kojoj se nalazis i pozicije satelita.
 
Ne mogu, antena mi je u Grčkoj. Zvaću nekog lokalca ali ne znam parametre mSat-a. Nigde nisam uspeo da nađem osim da je Astra 23,5 istočno (Astra 3B), ali nigde ne nađoh kako treba da stoji LNB. I ako ki dodje Grk lokalac, ne znam bas kako će da namesti ako je zna šta gadja. Ili to ipak može?
U Grčku si odnio antenu?
 
Da :) Godinama imam Total TV u Grčkoj. Na krovu zgrade ima još 2-3 Total TV antene, na susednoj zgradi još 4-5, na onoj pored jedno 10… SBB očito dobro zarađuje na Total Tv jer ljudi masovno antene teraju u Grčku. Ali ja sad rešio da se pravim pametan pa doterao mSat. Za iste pare dobijam neuporedivo više kanala. Kulminacija ie bila kad na Total TV osnovnom paketu u maju nije bilo ni Eurosporta pa nisam mogao da gledam Đokovića. E tu sam pukao… za iste pare (valjda nešto ispod 1000 rsd mesečno) dobijam sve moguće bitne kanale (osim N1 i Nova S). A imam i opciju (sto je opcija i sa SBB-om) da imam jednu antenu na krovu u Grčkoj, a jednu u Srbiji i samo šetam risiver po potrebi… dosta ljudi tako radi, a mSat risiver je malo veći od pakle cigareta :) Našao sam sajt koji mi izračunava parametre antene za lokaciju na kojoj sam pa ću probati sutra po tome da namestim. Jer nahvatati Grka koji će to da uradi… a nije da nisam probao, ali obeća da će doći pa ne dođe i tako već dva dana. Hvala svima na pomoći :)

A ako nekome zatreba, sajt je:
 
Da :) Godinama imam Total TV u Grčkoj. Na krovu zgrade ima još 2-3 Total TV antene, na susednoj zgradi još 4-5, na onoj pored jedno 10… SBB očito dobro zarađuje na Total Tv jer ljudi masovno antene teraju u Grčku. Ali ja sad rešio da se pravim pametan pa doterao mSat. Za iste pare dobijam neuporedivo više kanala. Kulminacija ie bila kad na Total TV osnovnom paketu u maju nije bilo ni Eurosporta pa nisam mogao da gledam Đokovića. E tu sam pukao… za iste pare (valjda nešto ispod 1000 rsd mesečno) dobijam sve moguće bitne kanale (osim N1 i Nova S). A imam i opciju (sto je opcija i sa SBB-om) da imam jednu antenu na krovu u Grčkoj, a jednu u Srbiji i samo šetam risiver po potrebi… dosta ljudi tako radi, a mSat risiver je malo veći od pakle cigareta :) Našao sam sajt koji mi izračunava parametre antene za lokaciju na kojoj sam pa ću probati sutra po tome da namestim. Jer nahvatati Grka koji će to da uradi… a nije da nisam probao, ali obeća da će doći pa ne dođe i tako već dva dana. Hvala svima na pomoći :)

A ako nekome zatreba, sajt je:
Ne mogu vjerovati da će ti u Grčkoj M:SAT raditi.
 
A što ne bi radio, radi u celoj evropi gde god Astra 3 ima signala
 
Prema podacima sa tog sajta sam nagurao nivo signala na 100 ali kvalitet je i dalje nula. Merim sa aplikacijama na iPhone-u (kompas i neka libela) i prema tim aplikacijama nagnuo sam LNB za oko 6.5 stepeni, u pravcu kazaljke na satu, kad se gleda od antene prema LNB-u. Antenu sam mrdao od 40 do 44 stepena “elevaciju”, a polozaj satelita gadjao sa kompasom sa telefona. I kvalitet nula a jačina signala 100 :-(. Lokalni Grk se javio kao doćiće danas, treci dan obećava, kao, namešta po 10 do 20 antena dnevno p ne stiže… šta znam, možda laže, a mozda je i moguće, letnja sezona ljudi doneli antene.

Inače taj softver na MTS receiveru je krš: uopšte ne meri signal u realnom vremenu, nego moraš da izadjes iz opcije pa udjes ponovo pa tek onda izmeri. To jako otežava traženje, po tom sistemu do sad kvalitet nisam uspeo da dignem iznad 0. Kretenizam…

Ako se ovaj opet ne pojavi idem u Solun da kupim onaj tragač satelita, više nisam pametan :-(
 
Evo ovako: bio Grk, namestio uz korišćenje nekog profi tragača. 30 EUR. Pisam sam mts podršci da mi pošalju parametre za podešavanje ali sam dobio generički odgovor da će da dodje njihova ekipa da podesi, blabla. Uglavnom, mSat izgleda emituje na dva satelita, Astra 23,5 i Astra 19,2 i oba treba da se podese. Potom, svaki od tih satelita ima svoje transpondere i mora da se radi ručna pretraga kanala za svaki posebno. Tom prilikom uleti i ogroman broj nemačkih kanala p ću da vidim kako da sve to isfiltriram jer već imam preko 300 kanala a pola transpondera nisam prošao.

Ja sam ovde prvi slučaj da je neko došao sa mSat antenom pa su se bas čudili zašto sam promenio TotalTV jer svi donose TotalTV iz Srbije. Eto, na meni su naučili da znaju za ubuduce. A nauk MTS-u da poradi na marketingu.

Jačina signala je na 100, a kvalitet signala varira zavisno od transpondera od 34 do 97 (na lošim transponderima nisam video mSat kanale). Za sada vidim da HGTV nema zvuk ali nisam siguran da li je to naš ili nemački HGTV. Neverovatno mi je da ne postoji opcija da receiver sam pretrazi sve transpondere ali izgleda da je tako. Takodje, opcija Tools/Alati pa jačina signala ne služi nicemu: na nekom drugom mestu je opcija koju treba gledati i po kojoj treba loviti kvalitet signala.

Sve u svemu, softveru definitivno treba dorada, za neke kanale je vrlo očigledno da su u nekom niskom kvalitetu, a javljam utiske neki dan kasnije kada se malo naviknem. Hvala još jednom svima na ponoći!
 
Evo update: postoji opcija da sam sredi kanale kako treba. Treba da se ode na reset receivera i da mu se dozvoli da preskenira kanale kad sam ti zatraži nakon reseta. Onda on sam drlja par minuta i nadje sve kanale i poredja ih “kako treb”a (da su na početku “naši kanali”, a one silne nemacke hvata od nekih visokih brojeva). Slika je dobra na nekim kanalima rekao bih da je Full HD, npr. RTS i slicno, neki kanali su sami krivi sto im je slika krš (npr. Studio B), strani kanali su ok. Kvalitet nije skroz na nivou MTS optike ali verujem da je to manje više normalno za satelitsku televiziju. Sve u svemu, zadovoljan sam što sam sa Total TV za iste pare prešao na mSat na neuporedivo više kanala. Sve ovo gledam na 32” TV-u. Uzdravlje.
 
Šta se desilo sa kanalom TV1000? Nema ga. Nisu ga valjda izbacili?
 
to je ukinuto ima minimum 10 godina, i to je bilo samo za risivere koji su bili povezani u kuću, kao dodatni box
 
Satelitski receiveri nemaju nikakvu povratnu komunikaciju (bar kod naših DTH provajdera).
 
Ne mogu, antena mi je u Grčkoj. Zvaću nekog lokalca ali ne znam parametre mSat-a. Nigde nisam uspeo da nađem osim da je Astra 23,5 istočno (Astra 3B), ali nigde ne nađoh kako treba da stoji LNB. I ako ki dodje Grk lokalac, ne znam bas kako će da namesti ako je zna šta gadja. Ili to ipak može?
Očigledno si napucao Astru na 19,2 stepena i pogodio ti se transponder i zato ti pokazuje nivo signala 100 posto, a slike nema.
Pomeraj je polako, baš polako na levu stranu i uhvatićeš Astru na 23,5.
Ja sam imao taj slučaj mnogo, mnogo puta jer sam antenu on 40cm prečnika koristio u kamionu od Švedske do Sicilije i pratio sam bez problema msatv svaki vikend kada sam pauzirao.
Nekako mi je to bio reper kada nahvatam Astru 19,2 koju sam mnogo brže pronalazio.
 
Da li na Totalu TV mogu da se uhvate jos neki strani kanali?
 
može gomila nemačkih kanala
 
Nazad
Vrh Dno