Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Juče podnet zahtev za izdavanje IDP broja, danas zvali i ponudili 50% na 24 meseca. Da znaju ljudi da još uvek nude popust.
Nas su cimali, prvo dali raskid na osnovu ove promene bez prenala (sto mi odgovara), otisao da vratim opremu (jer nikako ne moze da se zadrzi net bez da se nema net neko vreme od raskida Boxa..), nude 50% na 24m da ostane Box, novi paket doduse ali previse dobra cena da menjamo.
Tri korisnika, dva grada,3 razlicita Boxa.

Ovde (Nemacka i Irska) isto rade operateri vec dugo, samo sto SVE ide online barem, pa se manje vremena, ali isto zivaca gubi. Vodafone (koji imam na oba mesta) cak nema uopste nijednu poslovnicu oko mene :)

Nisam hteo da postujem vise, ali jedan rant za opustanje je morao :)
 
Ulozio sam prosle godine prigovor u vezi povecanja cena paketa. U razgovoru sam naveo da bih zeleo da raskinem ugovor.

Dobio sam danas sms poruku sa sledecim sadrzajem:

zahvaljujemo se na poverrenju koje nam ukazujete koriscenjem nasih usluga i nastavku uspesne poslovne saradnje. Obavestavamo Vas da ce Vam nastavak koriscenja nasih usluga biti omogucen u skladu sa vec definisanim uslovima pogodnostima do isteka obaveznog perioda vazenja ugovora.
 
Tako je svima koji imaju optiku i koji su se zalili na promenu cene . Isto ide za sada i 50% popusta na celu UO kada zatražiš IDP , naravno pod uslovom da imaš optiku i da nisi u onih 1% baksuza , kojima ne daju te pogodnosti .
 
Ovaj prigovor je ulozen ove nedelje. Poenta je da se ovde na temi pisalo da je rok za zalbe istekao krajem februara i da vise nema osnova da uvaze prigovor. Ali ocigledno da je i to bila manipulacija s njihove strane.
 
Realno rok i jeste istekao na kraju februara. Neće se gnjave sa zaostacima koji se žale, bitno je da je kod većine prošlo.
 
Juce mi je u kucu konacno stigla optika, uz BOX 3 paket sa 200/100 brzinom interneta i START tv paketom. Dodjem kuci, upalim tv i vidim da imam otkljucane kanale koji se inace placaju dodatno (HBO, kanali za odrasle, itd). Posto sam skontao da sam napravio gresku i da mi treba brzi net odem danas u poslovnicu i prebacim se na sledeci veci paket (400/200 net, PLUS tv paket). Dodjem kuci i skontam da ovi otkljucani kanali od juce vise nisu dostupni i pise "dostupno za kupovinu". Pretpostavljam da bi i dalje trebalo da bude dostupno, s obzirom na to da je jedina promena prelazak za veci paket? Sta mi je ciniti?
 
Trazi da ti ukljuce, to svaki novi korisnik ima prvih mesec dana ili dva. Zaboravio sam tacno koliko je ali mislim da moraju da ti to ukljuce.
 
Tako je svima koji imaju optiku i koji su se zalili na promenu cene . Isto ide za sada i 50% popusta na celu UO kada zatražiš IDP , naravno pod uslovom da imaš optiku i da nisi u onih 1% baksuza , kojima ne daju te pogodnosti .
Haha meni se čini da ću ja biti u ovih 1% tako da SBB or Yettel it is. Oba nude 12x1, sad mi žao što nisam uzeo od SBB 18x1 pre 3 meseca.
 
Ako si uzeo idp i nisi dobio 50% na 24m uzmi pozovi ih na 064733 i zali se da si hteo da ostanes i da ti to ponude.
 
Ovaj prigovor je ulozen ove nedelje. Poenta je da se ovde na temi pisalo da je rok za zalbe istekao krajem februara i da vise nema osnova da uvaze prigovor. Ali ocigledno da je i to bila manipulacija s njihove strane.
Pa ne može raskid ugovora, taj rok je prošao mesec dana od objavljivanja obaveštenja. To su bili dužni da urade i uradili su.
Ono što takođe NE može, je da povećaju cenu paketa u slučaju postojanja minimalne ugovorne obaveze. Nemaju pravo to da urade bez moje saglasnosti. Postoji žalba koja se i dalje uspešno rešava. Postoji tužba ako se ne reši uspešno.
Ne treba mešati ove dve stvari. Za raskid je sada njihova slobodna volja da li će da ti izađu u susret.

@x2doubt_ Dva meseca je besplatno. Ali kada si prešao na taj novi paket onda to računaju kao da si završio promociju :) Moraš da se žališ. Imaju neverovatno glup sistem tipa taknuto-maknuto :)
 
Haha meni se čini da ću ja biti u ovih 1% tako da SBB or Yettel it is. Oba nude 12x1, sad mi žao što nisam uzeo od SBB 18x1 pre 3 meseca.
Ako gledaš tv putem aplikacije a ne stb-a, dobra je opcija i Yunet net + Orion tv paketi, trenutno su na 50% popusta na UO od 24 meseca. Mada bih ja lično pre išao na Yunet + TVVIET kombo
 
Jel ima neka caka kod ovoga kad zovu za fiksni telefon i nude Box paket 2god uz placanje samo pretplate za fiksni (tipa 600din)?
Ne svidja mi se sto nude Adsl a ne optiku u tom slucaju i ne znam sta se desava posle 2 god sa tim fiksnim brojem?
 
Jel ima neka caka kod ovoga kad zovu za fiksni telefon i nude Box paket 2god uz placanje samo pretplate za fiksni (tipa 600din)?
Za sada ne.
Ne svidja mi se sto nude Adsl a ne optiku u tom slucaju i ne znam sta se desava posle 2 god sa tim fiksnim brojem?
Nude optiku gde ima optika. Ako nema optika, onda xDSL.

Za ovo preko 2 godine, korisnički servis je rekao da mogu da se otkažu ostale usluge i ostane opet na fiksnom. Ako lažu, lažem i ja tebe.
 
Nema nikakve cake, nude i optiku i adsl ko sta ima od infrastrukture u zgradi, nista posle te 2 god ili nastavis da koristis ili ne nastavis otkazes box i cao.
 
Hvala momci, ima mogucnost za optiku jer vec ima u zgradi ali je akviziter rekao da ima samo adsl, mada nije znao koja je upload brzina, Download "ide do 50" :ROFLMAO:
 
Probaj pa nam javi 🤣 Ali fixni ako uvodiš "za dinar" onda uz to ide 2 godine UO na tu uslugu fixne telefonije.
 
Jel ima neka caka kod ovoga kad zovu za fiksni telefon i nude Box paket 2god uz placanje samo pretplate za fiksni (tipa 600din)?
Ne svidja mi se sto nude Adsl a ne optiku u tom slucaju i ne znam sta se desava posle 2 god sa tim fiksnim brojem?
Pogledaj šta potpisuješ, minimalno trajanje ugovorne obaveze se potpisuje u regularnim uslovima na 24 meseca.
Nakon toga ostaje ugovor ali više nisi u obavezi i možeš da ga raskineš kada god poželiš.

Ma naravno, biće hleba i igara za sve narodne mase, sve besplatno u 4K :)

Pa imate broj za proveru dostupnosti optike, ima i ona forma za popunjavanje, pogledaj na sajtiu mts-a.
EDIT: sad vidim da piše da ima optika u zgradi. Ako je puštena u rad onda ne ne znam. Mislim da je bilo to što si naveo samo ponuda adsl, možda i grešim.
Opet, trebalo bi i dalje da dobiješ prilično jak popust kao nov korisnik.
 
Poslednja izmena:
Ne besplatno na 2 god. moze i na optici nema veze sa infrastrukturom nego necim drugim a preduslov je da imas samo fixni tel od usluga i svako moze da je dobije.
 
Јуче ми се догодила јако чудна ситуација са услугом 4 у Бокс 4.
Наиме, мајка има Бокс 4-Црвени пакет који је потписала 1.9.2023., и важи до 31.8.2025. године.
У уговору је дефинисано да имамо 100ГБ за Дељење Интернета.
Јуче сам деактивирао и поново активирао услугу, кад на мајчин број стиже СМС обавештење да је активирана услуга 4 у Бокс 4 са 200ГБ.
У међувремену, нисмо обнављали уговорну обавезу, само смо се жалили у фебруару месецу на нову цену пакета која ће важити од 1.3. .
Остало је све исто, и цена се не мења до краја уговорне обавезе.
Позвао сам данас, Кориснички центар и нису могли да ми одговоре.
На имејл сам добио одговор да до краја уговорне обавезе имамо 200ГБ за Дељење Интернета.
Да ли неко, ко има 4 у Бокс 4 услугу, може да деактивира и поново активира?
Интересује ме, да ли је то индивидуалан случај или се свима додељује додатних 100ГБ?

Ево докази:
 

Prilozi

  • Screenshot_20240402_115828_edit_36322324706664.jpg
    Screenshot_20240402_115828_edit_36322324706664.jpg
    74.9 KB · Pregleda: 34
  • Screenshot_20240402_120043.jpg
    Screenshot_20240402_120043.jpg
    82.5 KB · Pregleda: 33
  • Screenshot_20240402_110124.jpg
    Screenshot_20240402_110124.jpg
    63.6 KB · Pregleda: 34
Ja sam obnovio ugovor u Januaru 2024 i dobio 200GB za deljenje a pre toga sam imao 100GB. Ne znam od kada su tačno povećali na 200GB ali svejedno sada imas više neta za deljenje.😁
 
Јуче ми се догодила јако чудна ситуација са услугом 4 у Бокс 4.
Наиме, мајка има Бокс 4-Црвени пакет који је потписала 1.9.2023., и важи до 31.8.2025. године.
У уговору је дефинисано да имамо 100ГБ за Дељење Интернета.
Јуче сам деактивирао и поново активирао услугу, кад на мајчин број стиже СМС обавештење да је активирана услуга 4 у Бокс 4 са 200ГБ.
У међувремену, нисмо обнављали уговорну обавезу, само смо се жалили у фебруару месецу на нову цену пакета која ће важити од 1.3. .
Остало је све исто, и цена се не мења до краја уговорне обавезе.
Позвао сам данас, Кориснички центар и нису могли да ми одговоре.
На имејл сам добио одговор да до краја уговорне обавезе имамо 200ГБ за Дељење Интернета.
Да ли неко, ко има 4 у Бокс 4 услугу, може да деактивира и поново активира?
Интересује ме, да ли је то индивидуалан случај или се свима додељује додатних 100ГБ?

Ево докази:
Imam isti taj Crveni paket,i ugovor potpisan 26.9.23,i daljem imam samo tih 100gb za deljenje.
Kako ste deaktivirali ,pa aktivirali uslugu,i koju uslugu?

Ono što je interesantno,je to da su me nakon samo 6 meseci,od korišćenja dvogodisnjeg ugovora,zvali sa ponudom pa predjem na Plavi Lite, uz nove bogougodnosti.
Meni ovo deluje primamljivo.

Ove cene koje su sada na sajtu,to su te povećane o kojima pišete?

Šta znači ovo,nije mi jasno ,pošto su u martu mesecu svi prebačeni na nove box pakete dobili su svi 200Gb kao novu opciju umesto 100.
Ako sam ugovorio crveni paket,sada imam veći paket?
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sam deaktivirao 100GB i opet aktivirao i dobio 200GB, dobra fora🤣🤣🤣🤣
 
Moj box, 4u box 4 tu deaktiviras broj i opet aktiviras, voilaaaaa
 
Mislio sam da u mobilnoj aplikaciji ima deakt-akt opcija.
Da li je to pravih 200gb,ili neka fatamorgana bug:LOL:,odbrojava unazad do 100gb.
 
Nazad
Vrh Dno