Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Sinoc podneo zahtev za IDP broj, jutros u 10h me zovu i nude 50% na celu ugovornu obavezu BOX4 beli.Prihvatio sam. Idem veceras da potpisem ugovor. Mada u momentu sam se razmisljao hteo sam da probam malo Yettel ali reko necu da se cimam opet oko svega.Kad prodje dve godine opet cemo trgovati :D
 
Мени СББ већ нуди да се вратим код њих за 12х1, а имам и Yettel 15х1 + 6х1990.
 
Moze pitanje za vas koji ste dobili popust 50% 24 meseca na ugovornu obavezu.
Da li je neko probao da predje na veci paket npr sa BOX4 Beli na BOX4 Zlatni i dobije isti popust ili daju samo na onaj na kome si do sada ?
Ovo mi je vazno radi Apolona posto su ga preselili samo u BOX Zlatni
 
Moze pitanje za vas koji ste dobili popust 50% 24 meseca na ugovornu obavezu.
Da li je neko probao da predje na veci paket npr sa BOX4 Beli na BOX4 Zlatni i dobije isti popust ili daju samo na onaj na kome si do sada ?
Ovo mi je vazno radi Apolona posto su ga preselili samo u BOX Zlatni
Ja sam ih pitao kad su mi nudili tih 50%, rekli su da mogu. Mada sam posle odustao i zadržao postojeći paket
 
Krenuli su da nude od vrata do vrata, kao neki sektasi. Zvoni neko pre jedno sat vremena, ja otvorim vrata, kad ono mladjano devojce od dvajes i koju godinicu: ja sam Jelena i radim u MTS-u i nudim usluge optickog interneta, televizije, telefonije. Da li slucajno imate nesto od tih usluga. E sad, posto mi je zena bila u dnevnoj sobi i gledala neku seriju, morao sam da primenim plan Bi da joj sa vrata objasnim da igrom slucaja namerno koristim i usluge fiksne i mobilne telefonije, da ne zaboravim televizije, i to putem provajdera Yettel i da mi obaveza istice za 15 meseci.
Da su se drugacije slozile kockice, mozda bih je primio u stan da vidimo sta moze da se izboksuje od popusta.

Ovako: stativa....
 
A meni juce stize sms, nude box beli, soko lite, net 600/300, hbo, filmbox i apolon. Ali jadac je samo jedan mesec 50%..a posle 6900.
 
И мени нуде 1 месец 50%.
Звао 733, понудили 5+1 50%.
Сад чекам да ме позове неко трећи.
Имам још 2 месеца до истека уговора.

У згади СББ и Yettel.
 
dobijes za nekoliko dana, ali te prvo pozove neko iz MTS-a da li stvarno zelis da prebacis uslugu na drugog operatera, tek kada tu odbijes sve ponude i potvrdis da zelis prenos, dobijas IDP (sto ti rasparcava box dok se ne prebacis na drugog operatera)
mada ranije kada nisu imali ove ponude, niko te nije i zvao, i samo dobijes IDP broj posle nekoliko dana, pa moras ili da predjes ili da vratis IDP broj u mts
ista je fora i sa prenosom mobilnog broja u A1/Yetel, samo se to inicira u njihovoj poslovnici, ne u MTS, pa onda MTS zove sledeci dan da nudi popuste i dodatne gigabajte da bi te zadrzao kao korisnika, tek ako to odbijes krece prenos za nekoliko dana
 
I meni dosla poruka, nude mi da "pojacam box" sa starog belog na novi zlatni (mesec dana 50%) a trenutni ugovor mi istice sledece godine. WTF? Jel to znaci da ako to uradim potpisujem na 2 godine?
 
Naučili od SBB-a. Veći paket, ponuda, pa kad dođeš na max. Onda si tu gde su hteli. :D
 
I meni dosla poruka, nude mi da "pojacam box" sa starog belog na novi zlatni (mesec dana 50%) a trenutni ugovor mi istice sledece godine. WTF? Jel to znaci da ako to uradim potpisujem na 2 godine?
Vau, daju čak mesec dana 50% popusta - pa to je ponuda koja se ne odbija!

Sreća po njih pa su i svi ostali provajderi isto takve jajare tako da je mogućnost izbora između nikoga i ničega!
 
Jedino rešenje je napraviti vašu kućnu mrežu za sve operatere koje imate u ponudi, pa ih menjajte posle isteka UO, uz sve benefite. Mala investicija(ušteda oko 500E) u odnosu na cenu koja se dobija potpisivanjem nove UO, kod drugog operatera. Ja trenutno ovo radim, osim ako ne ponude čudo za njih( bilo ko da je u pitanju)!
 
To si u pravu ali niti mi se ostaje na ovima niti imam neku potpunu alternativu koja nema neku manjkavost i nedostatak. Kako god okreneš za korisnika duplo golo, bar kad je kvalitet usluga u pitanju.
 
Пре месец ипо сам узео бокс 3 са 18 месеци гратис. Послао у понедељак мејл и тражио да ме пребаце на нови бокс 3, али да ми остану погодности. Пристали су и послали нови уговор на потпис. Добија се нови уговор на 24 месеца, стим што остаје 17 месеци за динар и 7 месеци по новој цени, јер је прошао један месец за динар. Наравно интернет се добија 400/200 уместо 250/80. Разлика у цени мизерна. Похвала за сарадњу.
 
Na koji mail tražite pogodnosti bilo koje vrste jer znam iz iskustva sa drugim firmama da imaju mailove na kojima su ažurniji/stručniji i one na kojima manjka makar jedno od navedenog.
 
Treba dobro izmeriti šta je najbolja opcija i šta je pro i con kod svakog operatera pa odlučiti kojim putem dalje...
 
u vikendici (selo u blizini Barajeva) imam box 3 - adsl, ovaj paket od 3600rsd, medjutim internet od samog pocetka radi ocajno. Trebao bi da bude 20mbit, ali konstantno se vrti ispod 2mbps, pa cak i ispod 1mbps, pri tom i televizija iris, ako sam dobro razumeo, koristi tj ide preko interneta. U prilogu saljem parametre, mozda se neko razume da mi objasni da li postoji nesto sto moze da se uradi da radi nesto bolje?

Takodje, da li kod adsl-a postoji opcija da se promeni provajder, kao kod optike, pa da iz mts-a daju neki popust, kao sto nude za optiku kad neko hoce da predje u yettel? Ako je vec radi ovako ocajno, da se makar ne placa 3600rsd mesecno, deluje mi bas puno s obzirom na kvalitet interneta, a ne znam kad ce da dodje optika ovde.

Razmisljao sam i mozda da uzmem kod njih samo televiziju i fiksni tj box 2, a da uzmem neki 4g kucni net.


37100D24-E543-4898-8B74-CB3C03333BD7.jpeg
 
Nije neophodno - napravi istu takvu račvu na kablu koji izlazi iz splitera iz phone utičnice i prikači taj telefon koji je pre splitera. Radiće.
Ajde ponovo da pitam,danas sam kupio polovan vdsl spliter (isti kao moj) i kada povezem taj spliter odmah iza uticnice odatle mi ide dalje kabal koji se racva na prvi telefon i na telefon broj 2 ispred telefona broj 2 mi je drugi spliter od kojega ide jedan kabal u telefon broj 2 i drugi kabal u modem tu mi je i komp povezan.
Problem je sto tako povezano ne dobijam na modemu da mi sija lampica za internet i nemogu da se nakacim na net ali na kompu mi stoji da jeste prikacen na net tu u sobi imam i sonoff prekidac za svetlo na kome mi treperi lampica za net (kada ona treperi onda nema nete kada ima neta ona se ugasi) znaci nemam neta.
Kada na onom prvom spliteru kabal umesto na izlazu za telefon prikljucim na izlaz za modem onda u sobi na ruteru dobijam internet (kako god da povezem splitere u oba slucaja mi telefoni rade problem je samo u netu) naravno opet kada se zove ili prima poziv na prvom telefonu puca mi net.
Da li je moguce da je pokvaren ovaj spliter koji sam danas kupio (mislim da li VDSL spliter uopste moze da se pokvari)?
Gde gresim?
 
Nazad
Vrh Dno