Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

СББ има отказни рок али, ако раскид најавиш месец дана пред истек рока онда је отказни рок тих задњих месец дана. Ако га најавиш дан пред истек уговора онда плаћаш још месец дана.
Углавном, кад најавиш раскид/непродужење иде још месец дана.
Ja se možda nisam se dobro izrazio. Tako nekako.
Smatram da "otkazni rok" nije ok, ali bi bilo lepo čuti iskustvo ljudi koji su vratili opremu bez otkaznog roka, na koji način su to uradili, kako bi smanjili broj 🐏 u oboru ;)
 
СББ има отказни рок али, ако раскид најавиш месец дана пред истек рока онда је отказни рок тих задњих месец дана. Ако га најавиш дан пред истек уговора онда плаћаш још месец дана.
Углавном, кад најавиш раскид/непродужење иде још месец дана.
procitaj opet moj post ;) Kada ti istekne ugovorna obaveza, sutradan poslovnica, ja doso vracam opremu... Ali znate otkazni rok bla bla bla, sve znam kao sto i vi znate da to postoji samo tokom trajanja ugovorne obaveze, nakon isteka iste opet ponavljam otkazni rok ne postoji.
Glup primer, ali recimo ti si podstanar kod mene i placas recimo 300 evra i platio si od prvog avgusta do prvog septembra. U medjuvremenu ti izletela mnogo bolja kombinacija za gajbu za iste ili manje pare, i ti meni dodjes 30avgusta i kazes :" Znas sta, ja izlazim od prvog iz stana" a ja ti kazem :" Eeee ne moze, moras da mi platis jos jednu kiriju pa tek onda mozes da izadjes".. Kapiras kolko to nema veze sa mozgom??? Jasano je meni sta je njihova filozofija i sta oni furaju i teraju ovaj namucen beskicmen narod, ali kazem samo je do tebe, mene i svakog ponaosob dal ce im to proci ili ne ;)

@e46glogi: Pa ako budes slusao vecinu ovde treba, moj savet ti je lepo u poslovnicu sa sve opremom, "Dobar dan, ugovorna obaveza istekla (iako si izmirio sva dugovanja) dosao sam da vratim opremu i da se razduzim i raskinem ugovor (ako raskidas). " E onda krece njihova prica :" Znate niste najavili otkazni rok koji iznosi 30 dana bla blabla" e onda ti stupas na scenu da li ces da se povuces, ili da im objasnis da otkazni rok za ugovornu obavezu koja je istekla ne postoji.

Da ti ne izvlacim ja i citiram, ljudi su sve napisali samo treba procitati https://efektiva.rs/aktuelnosti-efektiva/potrosaci-aktuelnosti/pravo-operatora-na-otkazni-rok/

@mazurinho: Imas u temi SBB moje postove kako sam to odradio bas to sto pitas, pa koga zanima lako moze da pronadje iste ;)
 
Poslednja izmena:
Kad se vraća oprema mtsu, da li traže i sve žive kablove nazad? Sbb mi nije tražio, a ovde sam kombinovao što njihove, što moje, jer neki njihovi nisu radili. Poslovnica nije uopšte blizu, pa da ne zaboravim nešto slučajno.
 
@optical : kad sam vraćao stb-ove (ruter ostao zbog interneta) vratio sam im 2 stb-a, dva pripadajuća daljinska upravljača i dva strujna adaptera. Hdmi kablove, lan kablove, kutije - nisam vraćao, nisu ni tražili.
 
@Duca89 , pročitao sam tvoje postove vezano za ovu temu i slažem se u potpunosti sa tobom. Jedino smatram da treba u celu jednačinu ubaciti i to da nisu svi dovoljno, da kažem, vešti, da se prepiru sa njima, da budu dovoljno pravno potkovani da se natežu po tom pitanju. Sve što si rekao stoji, ali mislim da je za prosečnog korisnika ipak lakše da sam sebi ukalkuliše, ukoliko je moguće naravno, i taj otkazni rok i da se ne nateže sa njima. Ko ima dovoljno znanja i želi to da izgura, naravno da je zakon na njegovoj strani, ali puno korisnika to nije u stanju iz ovih ili onih razloga.
Žalosno je što se na taj način svaki korisnik mora boriti za svoja zakonom garantovana prava i to ne samo u ovoj oblasti....ali to je već za neku drugu temu.
 
ne traže nikakve kablove, ni adaptere
 
Jel ovo sad njihova zvanicna ponuda 10m pola cene? Ili je to samo za one sto jedu sta im se servira? U prevodu da li jos uvek daju onih 12m za dinar ako neko udje sa njima u pregovore ili su poostrili sistem?
 
Jel treba u SBB otkazni rok, ako je istekao ugovor?
U savakoj firmi imaš otkazni rok i imaš pravo da ga podneseš i 30 dana pre nego što ti istekne ugovor. Gde si dušan da u toku otkaznog roka vratiš opremu a oni će ti svakako naplatiti račun do isteka 30dana bez obzira kad si vratio opremu
 
U savakoj firmi imaš otkazni rok i imaš pravo da ga podneseš i 30 dana pre nego što ti istekne ugovor. Gde si dušan da u toku otkaznog roka vratiš opremu a oni će ti svakako naplatiti račun do isteka 30dana bez obzira kad si vratio opremu
Da ne idemo u offtopic, zakonski smeju da naplate samo do trenutka dok im ne vratiš opremu, zato što posle toga nemaš više tehničke mogućnost da koristiš njihovu uslugu.
 
Ja sam jednom vratio opremu na dan kad je istekao ugovor i to je to.Uopste nisam morao mesec dana ranije.To koliko znam mora ako hoćeš U TOKU ugovorne obaveze da raskines ugovor.
 
^ Dzaba pisati i pricati...

Upravu ste, mora zakonski rok 30 dana, i da im se plati jos jedan racun i to minimum. Ja bih na njihovom mestu (Sbb-a oriona, i ostalih) trazio bar jos 90 dana otkaznog roka za svaki slucaj 👻



U savakoj firmi imaš otkazni rok i imaš pravo da ga podneseš i 30 dana pre nego što ti istekne ugovor. Gde si dušan da u toku otkaznog roka vratiš opremu a oni će ti svakako naplatiti račun do isteka 30dana bez obzira kad si vratio opremu
Coveku je ugovor istekao dakle otkazni rok ne moze i ne sme da postoji. A ovaj drugi boldovani deo je porez na naa pa ne znam koju rec da upotrebim da ne uvredim nekog tako da cu samo napisati totalna budalastina
Da ne idemo u offtopic, zakonski smeju da naplate samo do trenutka dok im ne vratiš opremu, zato što posle toga nemaš više tehničke mogućnost da koristiš njihovu uslugu.
Amin
 
Poslednja izmena:
U savakoj firmi imaš otkazni rok i imaš pravo da ga podneseš i 30 dana pre nego što ti istekne ugovor. Gde si dušan da u toku otkaznog roka vratiš opremu a oni će ti svakako naplatiti račun do isteka 30dana bez obzira kad si vratio opremu
Kao sto sam i napisao, meni je ugovor istekao...
 
Jel bese ugovor moze da se obnovi/produzi 3 meseca pre isteka,a ne moze u slucaju da si imao neki benefit tip par meseci po 1 din?
Moji su na Boxu, ugovor istice u decembru, pa sam mislio u septembru ako moze 3 meseca ranije da im ugrabim 10 meseci -50%.
 
Ne mozes za obnovu ugovora da dobijes 10 meseci po 50%, max sto ce ti ponude je mesec dana. 10 meseci daju samo ko uzima novi ugovor ili je presao iz druge mreze.
 
Niko nije reko da ne moze ali sve zavisi kakav ti agent sa druge strane zice zapadne jel voljan da pregovara ili nije.
 
Potvrđujem ovo gore. Najavio sam raskid, zvali sa 733 i ponudili 6 meseci po 50%.
 
malo je to. Trebalo bi to bolje
 
Ja sam se prijavio da probam box3 na 3 meseca, pa cu onda verovatno nakon toga i postpisati ugovor 10 mes. sa 50%. S obzirom da sbb ne nudi nista starim korisnicima, a ugovor mi istekao pre pola godine.
 
Ajde da pitam ponovo, možda neko ima info.

Da li uz MTS Box 3 paket dobijaš 2 STB uređaja i 3 Iris GO instalacije?
 
Imam BOX 3 Start, nudili su mi dva STB uređaja, ali mi je trebao samo jedan. Takođe Iris GO može da se koristi na tri uređaja.
 
Nazad
Vrh Dno