Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

4 sata? Ceka se nekoliko dana za najsitnije izmene i popravke...
Mozda kod tebe tako. Sad je specificna situacija kod mene i cekanje je neminovno pisao sam zbog cega da se ne ponavljam.
Uglavnom, resavaju probleme u roku od odmah, bar meni a iskren i da budem nisam imao nekih za bar zadnjih 10 godina.
Od adsla, preko vdsla do ftth-a sad ovo je nsjduze ali i opravdano narocito kad mi je drug objasnio sta je uradio i sta sad mora da se uradi da bi dobio signal.
Da sam znao sve unapred, ne bih menjao onaj ont.
Sad znam na tezi nacin.
 
Meni je totralno neverovatno sto su imali vremena da spreme moj paket-uslugu. Zena je rezervisala radove pre 3 nedelje, znalo se sve u napred, bio sam izricit za ONT kao i tv boxove poucen ovim forumom. Znaci u startu sam nagovestio sta potrazujem pod kojim uslovima na koje su pristali, da bi mi likovi doneli 845H. Znaci totalno nepostovanje korisnika, a podizvodjac je proverio stanje Q2 i kaze da ih telekom ima u dobrim kolicinama, medjutim da ih njima jos nisu delili... Ovo je sveza informacija jer sam se oko 16h cuo sa podizvodjacem.
 
Poslednja izmena:
Toga sam se i plasio kad sam ti pisao, daj boze da gresim, ali...

Pa sta da ti kazem kad meni nisu jos pustili signal na novom ont-u.
Drug uradio sve iscimao ali dzaba, mora zvanicno reklamacija da se unese da bi sve strukture to videle i mogle da rese, zakomplikovali nepotrebno sami ne znaju sto.
Uglavnom zvanicno prijavio i cekam vec 4 sata i nista, pritom mi ne radi ni net, ni fix(zbog optike) ni iptv, nista.
Srecom imam neograniceni mobilni pa sam serovao sa telefona net.
Braćala sta da ti kazem sem da su nesposobni koliko su veliki, a mnogo su veliki kao firma.

Ti kukas sto nemas 4 sata net, ja ga nemam vec 10 dana i ne znam kome vise da se zalim i da pisem.

Juce kada su dosli monteri da uvedu optiku posto vdsl nisu sposobni da osposobe pa sreca sto imam mogucnost optike jer ko zna koliko bih bio bez neta da sam cekao da rese problem vdsl-a. Ali ne lezi vraze monteri nisu dobili na putnom nalogu da im treba samonoseci kabel koji je oblozen za sve vremenske uslove i ima sajlu u sebi nego su samo poneli tanki kablic koji se postavlja u stanu, jer neko im je napisao da se radi o zgradi a ne o kuci.

Tako da gledaj to sa malo vedrije strane, jer kada pogledas tvojih 4 sata i ne zvuce tako lose kada cujes da ima ljudi kojima od prosle nedelje kada je bilo nevreme ne radi jos uvek net za neke je jos uvek pitanje i kada ce im proraditi ako nemaju mogucnost prelaska na optiku.
 
Poslednja izmena:
Ti kukas sto nemas 4 sata net, ja ga nemam vec 10 dana i ne znam kome vise da se zalim i da pisem.

Juce kada su dosli monteri da uvedu optiku posto vdsl nisu sposobni da osposobe pa sreca sto imam mogucnost optike jer ko zna koliko bih bio bez neta da sam cekao da rese problem vdsl-a. Ali ne lezi vraze monteri nisu dobili na putnom nalogu da im treba samonoseci kabel koji je oblozen za sve vremenske uslove i ima sajlu u sebi nego su samo poneli tanki kablic koji se postavlja u stanu, jer neko im je napisao da se radi o zgradi a ne o kuci.

Tako da gledaj to sa malo vedrije strane, jer kada pogledas tvojih 4 sata i ne zvuce tako lose kada cujes da ima ljudi kojima od prosle nedelje kada je bilo nevreme ne radi jos uvek net za neke je jos uvek pitanje i kada ce im proraditi ako nemaju mogucnost prelaska na optiku.
A gde se ja to zalim ili kukam, kazem samo i imam net na drugom ont nije da ja nemam uopste net nego ja i kazem da nisam ja hteo da menjam i da jesam hteo i cekao Q2 kojeg nisu imali pa sam sporednim putem dosao do istog i da isti nije bio namenjen biznis korisnicima ja bih u roku od 30min imao net na tom novom ont-u.
Ja sam se odlucio svesno za ovo, samo prenosim sta sam kako i kako tece procedura kad se desi ova situacija.
Dakle, imam net i da ga nemam imam neograniceni mobilni net koji sam serovao na svim uredjajima, NE KUKAM, kazem kao ide procedura i koliko cekam sto se mene tice mogu jos 100 god da mi ne ukljuce novi ont, radi mi stari i uzeo sam ga iz cistog hira zbog 5Ghz, meni optika kao i pre toga vdsl i adsl nikad nisu imali problem, dobra nova infrastruktura, blizina poste od mog stana, meni zao vas koji imate stvarno probleme.
Ja ih nemam, ja ih sam stvaram :)
 
Tako je ispalo kada si napisao da nemas 4 sata net da kao da kukas.

Procitao sam ja da si ti ukljucio mobilni net i da ti je sve jedno, ali mene vise nervira ta njihova smotanost i sto kriju informacije. Zoves korisnicki servis kriju koji je kvar kao da je nacionalna tajna pa da cu se obogatim ako dodjem u posed tako bitne informacije.

Ono sto je jos smesnije da ovi monteri idu bez k*rca u svadbu, smesno mi je to sto izlaze na teren a nemaju u vozilu bar 100 metara samonoseceg kabla, jer boze moj kao da ga nose na ledjima od BG-a do NS-a pa da kazu e ponecemo samo ono sto nam je neophodno.

Nadam se da ce u naredni sat dva da se konacno dovuku i da povezu vise ovo i da konacno zavrsim sa ovom zezancijom.

Da ne bude da ih samo kudim, dok ovo nevreme nije napravilo kurslus meni je vdsl 50/8 radio tako savrseno da sam prekid neta imao samo kada to oni nesto rade na mrezi a nekada cak nisam ni taj prekid video posto su ga radili nocu. Ako sam i budan pa primetim da nema neta to je uglavnom pola sata do max sat vremena i to je sav prekid.

Nego ono sto mene sada zanima je to da li ce idalje biti optika preko MTS-a ogranicena na to da se kolju download i upload? Zanima me jel ce sada da bude kao kod SBB-a da mogu da skidam torrente i ujedno da i uplodujem. Ranije ako pustim nesto da se skida a nesto sto mi je vec skinuto se uplodovalo da se download pogubi i da nece da radi full brzinom, jednostavno jedan drugog guse.
 
sta ja da kazem natezem se vec 17 dana da mi puste hd paket od 17 kanala na novom box3 paketu kao odrade a ono sve po starom
 
Tako je ispalo kada si napisao da nemas 4 sata net da kao da kukas.

Nego ono sto mene sada zanima je to da li ce idalje biti optika preko MTS-a ogranicena na to da se kolju download i upload? Zanima me jel ce sada da bude kao kod SBB-a da mogu da skidam torrente i ujedno da i uplodujem. Ranije ako pustim nesto da se skida a nesto sto mi je vec skinuto se uplodovalo da se download pogubi i da nece da radi full brzinom, jednostavno jedan drugog guse.

Nezavisni su UL i DL, nije to zbirni protok. Kao što i iptv ima svoj odvojeni protok
 
Ovo je preslo sve granice bezobrazluka, 10 dana mi vicu da je problem kod njih u centrali a ja pre nego sto ce da dodju momci da postave optiku se snadjem za rezervni ruter i probam i net radi. Znaci 10 dana me call centar vuce za nos mesto da su poslali tehnicare na teren da ispitaju opremu.

Jos ovi momci drugi put dolaze da postave optiku i sada kada su sve povezali ispostavi se da je mozda negde kabel puko i da nema signala i sada jedan od njih dvojice ode da nabavi zamenski kabel.
 
Evo drug upravo sredio i sad net na fonu ima pun potencijal
b048534715ce0e81b722ad35a42632cd.jpg

Kontam da bi drugima to duze bilo tako da ne radi jer sam ga iscimao da mi to danas kad se vratim sa posla zavrsi tako je i bilo trebalo mu 15 min ali je iscimao svoje kolege sa drugih pozicija jer je sve jako komplikovano kod njih te jedan nema pristup svemu vec vise ljudi mora da odradjuje maltene istu stvar.
Bitno je da sve radi i da nije dugo trebalo da se resi.
f1c47fb18f634ffed4b846a120b38bed.jpg
 
Poslednja izmena:
@ZabacDjole: Eto nadama se da si naučio lekciju za ubuduće ;) Da uvek sam proveriš sve ono što možeš samostalno da testiraš... i da prostom metodom eliminacije utvrdiš minimalno šta nije problem. Razgraničiš čas posla da li je neispravna oprema (=ruter) na tvom kraju ili je problem na samoj "liniji".

Bolje da potrošiš na to pola sata svog i komšijinog / rođakovog vremena nego da te Call centar zavlači danima & nedeljama sa "proverenim" informacijama.
 
Ma druz problem je to sto ja nemam od koga da uzmem ruter i ovo sam na jedvite jade nasao. Kada sam isao u poslovnicu da trazim da mi daju neki na test rekli su mi da oni nemaju a jos su mi rekli da je tnicka sluzba izvrsila sve preglede daljinski i oni su utvrdili da je moja opreme uredu.

I ajde sada kako ti posle tih reci da im ne verujes, ipak kontam pa valda oni znaju svoj posao ko sam ja da i na kraju ucim njiovom poslu, ali eto vidis da sam mozda trebao da zovem ne 25x koliko sam na kraju izbrojao od nedelje do petka nego sam trebo da i zovem 75x.

Oko mene su sve sbb korisnici tako da je potraga za telekomovim ruterom bila malo opsirnija u mom delu grada.
 
Kako da im ne veruješ? Lako, poučen ranijim iskustvima.
I šta si sad rešio na temu uvođenja optike? :)
 
Mi polako gubimo zivce. Navodno je sef poslovnice uputio urgentan zahtev medjutim jos nista, niko da se javi, da kaze gde je problem? Ne verujem kolika je to doza neozbiljnosti... Sto se nas tice imaju fore do petka, u koliko se ne zavrsi, produzavamo ugovor sa SBB, na zalost a podizvodjac i oni neka se kolju oko racuna uvodjenja optike koja nikada nije proradila. Od nas vise nece videti nikakav potpis koji im fali i to je to, nadam se da su razumeli vrlo jasno poruku. U ovom slucaju smo sigurni jer oni su ti koji koce a ne mi i mnogo je neregularnosti sprovedeno od samog starta tako da ce raskid svakako biti na njihovu stetu. Prosto sam razocaran tehnickom podrskom, borbom za korisnike ma svime, a jos nisam ni dobio uslugu :( Sta da vam kazem ljudi, da li je ovo moguce???
 
Poslednja izmena:
^razmisli da li je MTS taj koga briga za korisnike ili neko drugi vuce konce... i gde ce to na kraju dovesti.

Ako nemas UO kod SBBa, ostani samo bez UO neko vreme, sacekaj optiku pa vidi. Ako mislis da u MTSu sve zavrsis za nedelju-dve, za skroz nove usluge (samo fixni su brzi bas), prevelika su ocekivanja :( Mislim, jeste realno i treba da bude mnoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooogo brze, ali nece se desiti :(
Ako si trazio raskid kod SBBa, idi da otkazes raskid :) Ili vidi da li moze da se raskine samo kad doneses opremu, ali da ostane signal do tada :)

Anyway - po ovom vremenu, i plus godisnji odmori... ja stvarno mislim da se previse ocekuje po pitanju brzine kod nas :( Jer ne zavisi to od jedne osobe, verovatno ne zavisi ni samo od 10 osoba :(
 
Ja sam vam napisao kako to ide kad imas vezu, nije do jednog coveka, ne citate, a ovde su umesani i "podizvodjaci" telekomovi, tu je mnogo osoba ukljuceno plus komplikovan sistem i eto zezancije.
Pa meni sa vezom trebalo 20h a onaj koji nema tu srecu prvo ne bi mogao da dobije nesto nestandardno pa onda dok rese ihajjjj.
Kad ti srede bices zadovoljan a sad sto je tako ispalo kod tebe, *mjau**mjau**mjau*.
Samo da nije da nemaju taj Q2 pa da je to problem u tom slucaju ne znam sta da ti kazem, ja bih sacekao jer kvalitet kad ti jednom link proradi je neuporediv sa bilo cime tu nema greske nikakve.

Sad jedna informacija za Dorćolce(alfu i ostale) u nedelju(da nedelju) isao nesto sa klicima i zenom do Kalisa i parkirao kola u V. Stevana i vidim stavljaju optiku, splajsuju tako da skoro ste blizu vi Dorćolci da dobijete ftth.
Jedno 5-6 meseci i tu je.
 
Vec imamo bre :D Barem deo
 
@salabajzer

Nadam se da ce na kraju sve biti kako treba ali je pitanje gde je tu kraj i da li se vidi taj kraj :) Moj problem je konkretno skori gubitak SBB usluge jer su po tom pitanju jako tacni. Ne znam da li majka moze bez TVa, ja konkretno mogu da uzmem neki orion wifi od komsije koji mu stoji kao rezerva za nedajboze, medjutim ostaje televizija problem, naravno ako ne rese do petka. Inace za taj prokleti Q2 mi je provereno na nekoliko mesta i kako kazu ima ih, medjutim ako je potrebno novo konfigurisanje istog, onda moze da se prolongira jer nemam nikakvu vezu u MtS, kao ti kome su to odradili za 20 sati, ja onda da ocekujem 20 dana :D
 
Vec imamo bre :D Barem deo
Vec funkcionalna?
Onda nisam ispratio tu informaciju.
Ja mislio da jos nije ftth operativan tamo gde ima "dinamita tona" haha.
@salabajzer

Nadam se da ce na kraju sve biti kako treba ali je pitanje gde je tu kraj i da li se vidi taj kraj :) Moj problem je konkretno skori gubitak SBB usluge jer su po tom pitanju jako tacni. Ne znam da li majka moze bez TVa, ja konkretno mogu da uzmem neki orion wifi od komsije koji mu stoji kao rezerva za nedajboze, medjutim ostaje televizija problem, naravno ako ne rese do petka. Inace za taj prokleti Q2 mi je provereno na nekoliko mesta i kako kazu ima ih, medjutim ako je potrebno novo konfigurisanje istog, onda moze da se prolongira jer nemam nikakvu vezu u MtS, kao ti kome su to odradili za 20 sati, ja onda da ocekujem 20 dana :D
Na kraju ce biti to sigurno, samo gde je taj kraj ili bolje, kad je taj kraj to je pitanje.
Ne ne treba svaki da se prekonfigurise, pisao sam, moj je morao jer je bio konfigurisan za biznis korisnike i drugi su parametri u odnosu na gradjanstvo video sam jer sam ulazio i pre prekonfiguracije i sad posle drugaciji su neki parametri ali to nije strasno par brojki, bitno je u sistemu posle to odraditi, na vise nivoa, tu je problem.
Na kraju krajeva, uzmi taj stari dobar je i on samo na fonu neces moci imati full DL ali preko 100 ces imati.
A i realno nije ti bas neophodno na fonu 400 Mbit, ne vidim sto bi zbog toga pravio problem.
Bolje je naravno i ja se iskreno ne bih zbog toga cimao da nije imao ko to da mi odradi.
Vidi kako hoces.
 
Taj dinamit nema veze sa optikom na Dorcolu, nego "fenomeni" menjaju sve moguce vodovodne cevi (opet...).
I ja sam mislio ko zna sta buse za optiku, ma jok... optika skoro nista nije busila ovde :(

Da, operativna je u nekim zgradama.
 
Koristim promociju box3 paketa 6 meseci za 1 din i dali posle 6 meseci promocije mogu da predjem na cenovno veci box3 paket i ostvarim promociju za postojece korisnike 2 meseca za 1din?
 
Ne... jer se prelaskom na skuplji Box3 paket ne potpisuje novi ugovor. Kad bi prelazio na Box4 onda ide novi ugovor na 24 meseca.
 
Nije mi jasno, da li su pozivi iz boxa sa finskog telefona ka mobilnom MTS broju besplatni ili samo sa fix na fix? Hvala

U mom ugovoru za box 4 stoji "Besplatni pozivi sa fiksnog tel. priključka ka fiksnim i mobilnim linijama Telekoma...". Potpisao prošle nedelje.
 
Stigla optika posle silnog cimanja. Trenutno su mi pustili 100/100 mbit, ne znam da li je to praksa dok sve ne srede... Fixni pustaju sutra, dok je iptv pusten. Za ruter ce se naknadno najaviti. Iptv izgleda skroz ok, ocekivao sam dosta slabiju sliku, medjutim neki kanali su bolji od sbb i generalno su slova od titlova ostrija za citanje, bar tako kazu stariji. E sad kodiptv me zanima zasto se kod nekih kanala pri prebacivanju sa jednog na drugi desi malo usporonje, kao da ne moze u trenutku da povuce dovoljno od brzine? Naravno to traje sekundu dve i onda slika krene normalno?? Jel to tako treba ili je mozda u pitanju to sto mi nisu pustili ni ful brzinu neta a verovatno ni ful brzinu predvidjenu za iptv??
 
Pod box-om 4 vidim dve brzine neta, za optiku je - crveni 100/20 sto bi mi bilo sasvim dovoljno kao i ostatak paketa, posto sam na srebrnom triu Sbb-a. Da li se ta brzina dobija kao min ili max ili 20/4 ? Nesto mi ih se ne zove da pitam. I sta im je dodatni stb uredjaj...jel to za samo jedan tv ili 1+1 ?
 
Poslednja izmena:
Crveni ima 2 STB (osnovni + 1 dodatni; do pre koji mesec i za taj Crveni je bilo 3 STB pa su smanjili broj na 2, a cenu digli sa 3700 na 4000 din xD ) a ostali imaju max 3 STB uključenih u tu cenu. Gornja brzina je kad se paket realizuje koristeći VDSL (tamo gde ne postoji optika), donja brzina je za one kod kojih je dostupna optika / FTTH.
 
Kod optike ide opt.kabl - u stanu do rutera, a koji od rutera do stb-a ? Pa dalje od stb-a do tv-a - antenski, hdmi ...? Bitno mi je zbog organizacije kablova po kuci i busenja zidova za provlacenje istih ? Voleo bih da ja izprojektujem trase kablovima, da mi montazeri ne pametuju kad dodju,gde je lakse.
 
opticki kabal do rutera, lan do stb-a, hdmi do tv-a

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
Definitivno je dobro u napred odrediti trasu kablova. Ja sam razmisljao da postavim ont u krajnju sobu,medjutim totalno bez veze zbog povratnih kablova, tako da sam opticki kabl uveo tek 5m u stan i postavio ont u predsoblje. Lan kabl do racunara je oko 20m, pingovao sam google blizu sat vremena i okacicu sliku rezultata.
Cini mi se da je i dalje sve jos u fazi testiranja mreze, valjda prvih 24h tako da mi je i brzina simetricna ali manja. Proverio sam Tv kao i VoD i sve radi kao sto je i navedeno u ugovoru, ni jedna usluga nije uskracena. Primetiosam da je Epic drama za zahtev nesto osakacen, da imaju samo 4ri naslova dok na SBB u tom paketu na zahtev ima 10 naslova vise, da li je to neki bug kod mts aplikacije ne znam ali bi valjda trebalo da bude isto kod svih operatera. Imam i dobru informaciju za korisnike koji poseduju americke televizore NTSC sistema da ih tv box prepoznaje normalno i da je slika u boji bez ikakvih smetnji sto znaci da tv box pegla sliku verovatno na svim sistemima. Ostaje da puste full net brzinu i fixni i da vidim da li ce posle toga biti malog usporenja pojedinih kanala pri prebacivanju, mada sam negde naleteo na komentare da je za IPTV normalno da u tom slucaju pojavi kao slowmotion na sekundu ili krace...
 

Prilozi

  • pl.PNG
    pl.PNG
    109.5 KB · Pregleda: 111
Nazad
Vrh Dno