Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

@Osoba A
mnogo puta pisano, za to što ti hoćeš, ako si na optici, odeš u poslovnicu dan posle isteka ugovorne obaveze i zatražiš IDP broj. u 99% slučajeva te pozovu za par dana i ponude 50% popusta za novu ugovornu obavezu na 24 meseca.
Izvinjavam se ako je bilo, nisam trenutno u situaciji da pažljivije prečešljam temu. Ovaj Box 3 nije na optici, u pitanju je deda koga spopadaju pozivima iz mts-a sa pričom da je jedina varijanta da nastavi dosadašnji ugovor (koji ističe krajem godine) da odmah potpiše po novoj ceni koja je veća za više od 700 dinara mesečno, bez ikakvih popusta.
Pokušavam da mu pronađem najpovoljniju varijantu, a nema neke konkurencije kod njega na adresi koja bi došla u obzir.
 
Slican slucaj kao moj, nema previse opcija, a oni nista nece da ponude..2 meseca 50% popusta je za sad maksimalna ponuda. A ugovor istice sutra.
 
Jel treba da se pokaze neka informacija vezana za deljenje 100GB na mobilnom broju koji je kao drugi dodat?
U 4 box u 4 pokazuje taj drugi broj kao dodat za tu uslugu i pokazuje aktivirano 100GB za deljenje.
Cudno mi samo da na dodatom broju u mojmts app nista od toga ne pokazuje, samo net koji ima u tom paketu.
Kako onda taj korisnik zna kolko ima neta na raspolagnju?
Ne treba, samo se vidi u app osnovnog broja. Dodati broj dobija samo sms da je pridruzen, ne vidi koliko je potroseno.
 
Da sms je stigao.
Hvala
 
Fina promocija za stare korisnike koji imaju samo fixni. Navodno za dugogodisnju vernost daju besplatno televiziju i internet besplatno na 24 meseca UO. Oni kazu box3 ali placa se samo fixni. Top ponuda dodje mu skoro 20 meseci po dinar. Sutra dolaze monteri da instaliraju internet i tv.
 
ccc, kakva je to banda SNS-ovska...
Znači za onih 300 GB umesto 100 GB za "4 u Box 4" i za 10% popusta na "pridžuren" broj važi samo za novi ugovor na nov broj mobilnog, pa njega da uvališ uz Box i onda eto tih bonusa.
 
Tih 10% popusta na svaki sledeci broj do 4 broja vazi samo ako te nove brojeve ubacis do mesec dana od kad potpises box. Znaci potpises danas do 10.11 mozes da ubacis brojeve za 10% popusta. Tako meni rekli prosle godine, hteo da ubacim Soko Lite ali je veci popust bio ovako a ne mogu da se sabiraju popusti.
 
Fina promocija za stare korisnike koji imaju samo fixni. Navodno za dugogodisnju vernost daju besplatno televiziju i internet besplatno na 24 meseca UO. Oni kazu box3 ali placa se samo fixni. Top ponuda dodje mu skoro 20 meseci po dinar. Sutra dolaze monteri da instaliraju internet i tv.
Da ili si sarkastično duhovit ili postoji tako nešto i gde? Iskreno tražim varijantu za starog MTS Box 3 korisnika sa nekim benefiitom, kakvim takvim
 
To za 300GB vazilo do 30 Spt. vise ne vazi znam kad sam za to pitao 4 Okt. kad sam bio u poslovnici.
Sad vidim na sajtu da je promenjeno do 31.10.2023 moracu da odem do poslovnice, ako mi uvaze to.
 
Poslednja izmena:
@Osoba A

Postoji stvarno, ali oni to zovu koga pozovu nema ti da im samoinicijativno tražiš tu ponudu. Takve stvari rade još od prošle godine ... samo su prošle nudili jednu dodatnu uslugu "gratis" (ko ima TV a nema net nudili net, ko ima net a nema TV nudili TV). Istu stvar su radili i za MTS i za Supernova korisnike.
Sad su očigledno počeli da gađaju ljude sa samo jednom uslugom i nude mu i druge dve. Zvali su ćaleta prošli mesec (sa tom ponudom da po ceni koju sad plaća dobije još i TV i internet) koji sad ima fixni + Senior tarifu kao 2 posebna računa, a do januara ove godine im je plaćao Box4 pa ga raskinuo.

To za 300GB vazilo do 30 Spt. vise ne vazi znam kad sam za to pitao 4 Okt. kad sam bio u poslovnici.
Pročitaj šta sad piše na Box4 stranici u onoj sekciji "Detaljne informacije" pa ćeš videti da sad stoji datum 31.10.2023. Kad su tu upisali novi datum nemam pojma, meni je tek 07.10, palo na pamet da pogledam (= dan pošto je brat već potpisao ugovor).
 
ja sam 06.10. potpisao neznam kad su promenili i da li ce nam uvaziti?
 
Poslednja izmena:
@Osoba A
Postoji pisali ljudi u mts postpejd temi da dobijali. Pozvao sam 064733 i pitao za broj od roditelja jer ulazi u tu promociju , rekli da ulazi i zvace monteri za zakazivanje. Danas zvali zakali za sutra u 13:00 za dva televizora. Iskreno skeptican sam dok ne vidim i ja ugovor da se placa samo fixni 659 mesecno. :)
 
ja sam 06.10. potpisao neznam kad su promenili i da li ce nam uvaziti?
I brat je potpisao 06.10. Ja sam im poslao mail da pitam zbog čega nije aktivan bonus 300 GB.

Ali eto spram informacije koje sam danas dobio na chat (kontaktirao ih pošto nisam mogao da "pridružim" Omoriku 12 pomoću MojMTS jer ima aktiviran jednokratni bonus za prenos broja u MTS mrežu koji nije potrošen još uvek) džabe ti Box ugovor potpisan za vreme trajanje te promocije ako ne dodaš i postpaid broj koji je takođe ugovor sklopljen za vreme trajanja promocije.

Ja sam danas dodao kevin Omorika 12 sa ugovorom potpisanim u februaru ove godine i šipak 300 GB i šipak 10% popusta na njen račun. Aktiviralo se 100GB bonusa i to je to. 06.10. sam dodao neki broj sa Kontrola troškova tarifom.

Na mail nisu odgovorili još uvek, samo je kreirana "smetnja" na MojMTS nalogu.
 
Broj koji nisam mogao da ubacim u box za deljenje 100gb , navodno je dobio promociju dodatnih gb, reseno je tako sto je osoba pozvala cc i odrekla se tog benefita i posle je ubacen u box. Mnogo peripetija prave sta moze i kad, na reklami izgleda primamljivo u praksi ne moze.
 
Broj koji nisam mogao da ubacim u box za deljenje 100gb , navodno je dobio promociju dodatnih gb, reseno je tako sto je osoba pozvala cc i odrekla se tog benefita i posle je ubacen u box
Jeste, i ovde je to bio problem i to rešenje. Iako su "korisno" na MojMTS izbacivali grešku "servis trenutno nije dostupan" kad se proba ubacivanje tog broja bacio sam u Chrome Developer Tools pogled na odgovor servera i tamo video nešto tipa "AddonMustBeDeactivated" pa sam na osnovu toga mogao i da pretpostavim da je problem u bonusu za prenos u MTS mrežu. Pa smo rešili to putem chat-a.
 
Sad sam bio u poslovnici i podneo zalbu, prvo nisu znale ni da je produzena promocija pa kad sam im pokazao na sajtu onda kao ok.
Na reklami se ne spominje ugovor samo pridruzivanje 4 u box 4 sto sam danas uradio a promocija od 07.10. stoji na sajtu. btw ja nisam dobio nista za prenos broja jer KT.
A pravno gledano to nebi trebalo da vazi jer to ne stoji kao preduslov, nepise nigde da brojevi koji su imali neku promociju nemaju pravo na ovu.
1696868824508.png
Cekam sad sta ce da odluce.
 
Poslednja izmena:
Iskreno skeptican sam dok ne vidim i ja ugovor da se placa samo fixni 659 mesecno.
To je ista promocija od letos, kada su davali 20meseci po din + 4 po punoj ceni (onoj iz PDF) za Box 3 na optici. Baš je promoter i nastupio sa tom računicom, kako bi me u proseku mesečno te 2 nove usluge i fiksni koštali samo nekoliko dinara više od pretplate za telefon.
 
@PapaBear66 Javi. Ali biće verovatno da nemaš pravo tj da nisi dodao odgovarajuće magični mobilni broj.
Tako kako je napisano u textu i ja sam tumačio kao da je bitan faktor samo kad je potpisan Box ugovor + ovo klasika koje mobilne tarife mogu da se pridodaju uz najnoviju varijantu Box paketa. Ali eto svašta nešto nije napisano a mora da se ispuni?

Tumačenje ovog "dodaj jednu novu postpaid liniju" je upitno. Ja sam to inicijalno tumačio tako kao da moraju najnovije verzije postpaid tarifa (tipa može Omorika 12 ne može Omorika 3, Omorika 5 ili šta je već sve nekad bilo pa ukinuto iz aktuelne ponude).
 
Poslednja izmena:
Dodao sam KT ona stoji kao preduslov, jedan od tri.
Ali da javicu ishod svakako.
Realno ni 100GB necemo potrositi ali sto da ne ako vec nude.
 
Ja sam dodao KT i Omorika 12 i stoji 100 GB. I 99% da neće biti ni tih 10% popusta na Omoriku. Al eto, čekam da čujem obrazloženje zvanično u mailu.
 
Da ili si sarkastično duhovit ili postoji tako nešto i gde? Iskreno tražim varijantu za starog MTS Box 3 korisnika sa nekim benefiitom, kakvim takvim

Evo da potvrdim, ja sam dobio promociju "Box3 po ceni POTS" za bakarnu liniju na kojoj nisam imao druge usluge. Monter kaže da prvi put vidi tu promociju. I pitao je "A šta je to POTS?" 😁

Mislim da sa time hoće da počiste bakar gde mogu i prebace na optiku, i da veštački uvećaju broj korisnika interneta i TV-a u bilansima i statistikama.
 
"A šta je to POTS?"
Plain old telephone service.

= klasičan fixni, fixni koji ne radi preko interneta. Taj preko neta Telekom zove "BBTF".
Mislim da sa time hoće da počiste bakar gde mogu i prebace na optiku, i da veštački uvećaju broj korisnika interneta i TV-a u bilansima i statistikama.

Nude to i tamo gde nemaju optiku tako da nema veze da "da počiste bakar" već se radi o ovom drugom: pumpanje statistike + pokušaj da korisnike navuku da u budućnosti plaćaju te usluge koje su im sad dali KAO gratis.
 
Poslednja izmena:
Slican slucaj kao moj, nema previse opcija, a oni nista nece da ponude..2 meseca 50% popusta je za sad maksimalna ponuda. A ugovor istice sutra.
Не разумем како само два месеца? Мени су понудили осам месеци за продужење бох 4 плави лите.
 
Plain old telephone service.

= klasičan fixni, fixni koji ne radi preko interneta. Taj preko neta Telekom zove "BBTF".

Hvala, ali nema potrebe za pojašnjenjem. Online sam od 2400 bps (sa MNP5), kada 'online' nije ni imalo današnje značenje pa sam potpuno upoznat sa terminologijom 😁.

Samo mi bilo zabavno kako momak koji je 90 i neko godište splajsuje optiku, al' zato nije čuo za POTS...
 
Da li postoji neka fora da ne plaćam naknadu za prijevremeni raskid ugovora (prošlo tek godinu dana)?
Prešao sam na novu adresu na kojoj nema mts optike i nude mi da potpišem novi ugovor na 24 mjeseca za bakar umjesto optike, gdje nakon godinu dana ostajem bez TV-a (prilikom potpisivanja prošle UO mi dodali TV na Box 2 paket) i novi Box 3 je skuplji od onog što trenutno plaćam tako da mi se nikako ne isplati.
 
Не разумем како само два месеца? Мени су понудили осам месеци за продужење бох 4 плави лите.
Ne znam, zvali su me jednom samo da mi jave da nema optike na mojoj lokaciji i da mi ponude 1+1 mesec sa 50% i to je to. Ja sam rekao da mi to ne odgovara i da vidim da ima boljih ponuda, ona je rekla nesto u fazonu to je ono sto mozemo da vam ponudimo, prijatno. :D
To je bilo pre 7 dana otprilike, vise me niko nije zvao. Ja bih sad iskljucio sve i sacekao da prodje mesec dana pa da se pojavim kao novi korisnik, ali nisam siguran da je to moguce?
Generalno sad citam ove postove, toliko su umrsili da vise ne mozes da rascivijas sta ko dobija i koji su uslovi..
 
Ne znam, zvali su me jednom samo da mi jave da nema optike na mojoj lokaciji i da mi ponude 1+1 mesec sa 50% i to je to. Ja sam rekao da mi to ne odgovara i da vidim da ima boljih ponuda, ona je rekla nesto u fazonu to je ono sto mozemo da vam ponudimo, prijatno. :D
Generalno sad citam ove postove, toliko su umrsili da vise ne mozes da rascivijas sta ko dobija i koji su uslovi..
Koje druge provajdere imaš? SBB itd?
Ako ne tražiš IDP za prelazak kod drugog konkurenta teško da ćeš išta od pogodnosti dobiti.
 
Ne znam da li SBB ima pakete preko telefonske linije, Orion mi je nudio neku varijantu preko wifi-ja, i to je to, nemam nesto mnogo opcija. Ne bih ja ni SBB zbog sportskih kanala, tako da to eventualno moze da mi posluzi samo kao blef :D
 
Nazad
Vrh Dno