Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ja sam presao sa SBB na Box2 500/160 jer mi tv ne treba.Posle par meseci zovu i kaze teta da ako hocu da opet aneksom produzim za jos 24m. ugovor, dobijam i Iris sa sve HBO blabla za istu cenu... tako da za 2900 ( od druge god.) i nije lose.
 
Ja sam presao sa SBB na Box2 500/160 jer mi tv ne treba.Posle par meseci zovu i kaze teta da ako hocu da opet aneksom produzim za jos 24m. ugovor, dobijam i Iris sa sve HBO blabla za istu cenu... tako da za 2900 ( od druge god.) i nije lose.

Pitao sam na drugom mestu ali nema odgovora... pa da pitam i ovde

Da li je moguće kod Telekom Srbije ukupan iznos podeliti na broj ugovorenih meseci i plaćati svaki mesec isti iznos tokom ugovorne obaveze?
Recimo uzmem Box 3 (Fiksna + Net + TV) na 24 meseca sa 12 po 1 dinar a koji kosta 3.500 din, pa pomnozim 12 x 3500, to je 42.012 pa kada to podelim na 24, znaci da mesecno tokom 24 meseca placam 1.750,5...

SBB akviziter mi je rekao da je to moguće kod SBB-a i to računaju kao pretplatu... ali isto tako Telekom Agent prodaje na terenu mi je rekao da to nije moguće, to ne može da bude pretplata kod Telekoma nego mora prvih 12 mesic po 1 din a drugih 12 meseci pun iznos?
 
Pitao sam na drugom mestu ali nema odgovora... pa da pitam i ovde

Da li je moguće kod Telekom Srbije ukupan iznos podeliti na broj ugovorenih meseci i plaćati svaki mesec isti iznos tokom ugovorne obaveze?
Recimo uzmem Box 3 (Fiksna + Net + TV) na 24 meseca sa 12 po 1 dinar a koji kosta 3.500 din, pa pomnozim 12 x 3500, to je 42.012 pa kada to podelim na 24, znaci da mesecno tokom 24 meseca placam 1.750,5...

SBB akviziter mi je rekao da je to moguće kod SBB-a i to računaju kao pretplatu... ali isto tako Telekom Agent prodaje na terenu mi je rekao da to nije moguće, to ne može da bude pretplata kod Telekoma nego mora prvih 12 mesic po 1 din a drugih 12 meseci pun iznos?

Da , moguće je . Prilikom plaćanja računa u pozivu na broj stavi šifru korisnika/podračun koja se nalazi u levom gornjem delu tf. računa koji ćeš dobiti . Obavezno čuvaj kod sebe dokaze o uplati (originalne uplatnice ili nalog za elektronsku uplatu preko mbanking ili ebanking) i traži u poslovnici mt:s da ti dostave kontakt tf. službe koja razknjižavanje uplata da bi proverio da li je sve OK .

P.S. Ja to radim od Novembra 2021.god. (Box 4 ; 12 meseci po 1 din , drugih 12 meseci po 4.000,00 din.) . Plaćam mesečno po 2.000,00 din. .
 
mts telefon u paketu vam nije pouzdan jer ga u slucaju nestanka struje nemate, a i softver zna da im zabaguje. Znaci nepouzdan je daleko vise od stare zicne linije. Ja sam njima sve otkazao, dva fiksna i nekoliko mobilnih, zadrzao samo jedan fiksni, zbog nekorektnih ponasanja prema klijentima. Posle su mi dolazili na vrata i obecavali sve, ali malo morgen. Iskljucivali su me i u sred sezone godisnjih odmora zbog jedne zaostale pretplate bez saobracaja i pretili sudom dok sam bio na letovanju i da ne duzim kako su mi bezobrazno pretili prakticno ni zbog cega. A bio sam im na nekim telefonima klijent i vise decenija, sto njima apsolutno nista ne znaci.
 
Pitao sam na drugom mestu ali nema odgovora... pa da pitam i ovde

Da li je moguće kod Telekom Srbije ukupan iznos podeliti na broj ugovorenih meseci i plaćati svaki mesec isti iznos tokom ugovorne obaveze?
Recimo uzmem Box 3 (Fiksna + Net + TV) na 24 meseca sa 12 po 1 dinar a koji kosta 3.500 din, pa pomnozim 12 x 3500, to je 42.012 pa kada to podelim na 24, znaci da mesecno tokom 24 meseca placam 1.750,5...

SBB akviziter mi je rekao da je to moguće kod SBB-a i to računaju kao pretplatu... ali isto tako Telekom Agent prodaje na terenu mi je rekao da to nije moguće, to ne može da bude pretplata kod Telekoma nego mora prvih 12 mesic po 1 din a drugih 12 meseci pun iznos?
Ne bih ti to preporučio da radiš
 
Ne bih ti to preporučio da radiš


Zar nije tako najlakše? Samo mi nije jasno zašto je to Telekom zakomplikovao? Da li ću ja platiti prvi mecec: 1 dinar, 1.751 ili svih 42.012 dinara,.. oni treba da mi olakšaju plaćanje kako bi po zavaršetku ugovora dobili svojih 42.012 dinara...

Sad korisnik mora da: "Prilikom plaćanja računa u pozivu na broj stavi šifru korisnika/podračun koja se nalazi u levom gornjem delu tf. računa koji ćeš dobiti . Obavezno čuvaj kod sebe dokaze o uplati (originalne uplatnice ili nalog za elektronsku uplatu preko mbanking ili ebanking) i traži u poslovnici mt:s da ti dostave kontakt tf. službe koja razknjižavanje uplata da bi proverio da li je sve OK ."

Oni treba da omoguce da budemo u preplati... pa kada dospe ono što oni hoće, neka skidaju iz preplate! Ako će meni da olakša da plaćam od samog starta, čemu sputavanje toga?
 
Lelekom je cudo, ja sam imao otprilike pre dve godine problem s njima. Naime platio sam 2 racuna tako sto sam zaokruzio cefru u plus ali njihov sistem to nije skontao pa sam se vodio da nisam platio racun.
Secam se da sam morao da slikam i saljem uplatnicu kako bi me razduzili, ni manje ni vise to je odradjeno tek posle 6 meseci.
Mozda su nesto promenili u medjuvremenu a mozda i nisu, pa ti sad izaberi sta ces i kako 😀
 
Ne bih ti to preporučio da radiš
Takođe ne bih to preporučio, jer i ja imam sličnu situaciju gde sam za mts mobilnu da bih uzeo aparat morao da uplatim dve rate unapred!

E sada su mi te dve rate naravno ušle i u pretplatu računa za sve brojeve (jedan račun za više brojeva) pa ću dobiti dva meseca račune od po 0 dinara i kada sam pozvao call centar i pitao da li mogu da uplatim otprilike prosečnu potrošnju za sve moje brojeve da mi posle ne bi stigao veći račun, odgovor je naravno bio da ne može i da možda neće to proknjižiti jer se plaćeni računi knjiže po pozivu na broj...

Tako da sam odustao od toga, da se posle ne bih cimao po korisničkom servisu i dokazivao nešto što bi trebalo da bude vidljivo u njihovom sistemu na prvi pogled!
 
Zar nije tako najlakše? Samo mi nije jasno zašto je to Telekom zakomplikovao? Da li ću ja platiti prvi mecec: 1 dinar, 1.751 ili svih 42.012 dinara,.. oni treba da mi olakšaju plaćanje kako bi po zavaršetku ugovora dobili svojih 42.012 dinara...

Sad korisnik mora da: "Prilikom plaćanja računa u pozivu na broj stavi šifru korisnika/podračun koja se nalazi u levom gornjem delu tf. računa koji ćeš dobiti . Obavezno čuvaj kod sebe dokaze o uplati (originalne uplatnice ili nalog za elektronsku uplatu preko mbanking ili ebanking) i traži u poslovnici mt:s da ti dostave kontakt tf. službe koja razknjižavanje uplata da bi proverio da li je sve OK ."

Oni treba da omoguce da budemo u preplati... pa kada dospe ono što oni hoće, neka skidaju iz preplate! Ako će meni da olakša da plaćam od samog starta, čemu sputavanje toga?
Pričam iz porodičnog ličnog iskustva
Oni jednostavno ne umeju da zavedu to kako treba, i posle muke tantalove da se to razduži na pravi način.
Tri meseca smo se borili
 
Pitao sam na drugom mestu ali nema odgovora... pa da pitam i ovde

Da li je moguće kod Telekom Srbije ukupan iznos podeliti na broj ugovorenih meseci i plaćati svaki mesec isti iznos tokom ugovorne obaveze?
Recimo uzmem Box 3 (Fiksna + Net + TV) na 24 meseca sa 12 po 1 dinar a koji kosta 3.500 din, pa pomnozim 12 x 3500, to je 42.012 pa kada to podelim na 24, znaci da mesecno tokom 24 meseca placam 1.750,5...

SBB akviziter mi je rekao da je to moguće kod SBB-a i to računaju kao pretplatu... ali isto tako Telekom Agent prodaje na terenu mi je rekao da to nije moguće, to ne može da bude pretplata kod Telekoma nego mora prvih 12 mesic po 1 din a drugih 12 meseci pun iznos?
Mislim da je pametnije da taj mesecni iznos svaki mesec stavljas u koverti kod sebe, nazovi je "Telekom" i gotova stvar.
Kada dodje trenutak za placanje, vadis iz nje, i dodješ na isto.
Zapamti jednu stvar, novac bolje kod tebe, nego kod njih, sigurniji je, veruj mi.
 
Mislim da je pametnije da taj mesecni iznos svaki mesec stavljas u koverti kod sebe, nazovi je "Telekom" i gotova stvar.
Kada dodje trenutak za placanje, vadis iz nje, i dodješ na isto.
Zapamti jednu stvar, novac bolje kod tebe, nego kod njih, sigurniji je, veruj mi.
Ali bukvalno tako. Nije nase da se mesamo u tudje odluke i način zivota, ali ovo mi zvuči kao kad dete na ekskurziji u drugom osnovne da sve pare učiteljici da ne bi potrosilo na gluposti, pa onda svako malo tči do nje po sto dinara za čips i sok. Prosto mi ne ide uz odraslog i samosvesnog coveka da nije u stanju da odvoji 2k dinara sa strane pa kad dodje vreme za plaćanje uzme i plati nego sve sto ima to mora odmah i da potrosi. Ali dobro, to sto je meni normalno, to je mozda nekom nenormalno...nije moje da učim bilo koga.
A da ne bude da sam dzabe pisao, da mu pomognem i ja svojim iskustvom. Jednom sam slucajno online platio dva ista računa (skenirao qr kod opet sa starog mesto sa novog). Tri dana sam se mlatio po poslovnicama dok mi nisu to nekako preknjizili za ovaj novi, malo je falilo da ostanem bez 4k dinara. Takav im je sistem, ne prepoznaje pretplatu, kao kad placate vodu i struju i nemojte da se igrate.
 
Da li je neko skoro obnavljao ugovor na Box paketima?
Meni ističe u novembru, niko još ne zove da nudi novi. Koliko vidim na sajtu sada nude samo do 10 meseci 50% popusta na pretplatu, ništa od onih varijanti za 1din.
Ima li neko direktan kontakt od nekog mts agenta, možda da proverim kod njih?
 
Za obovu ugovora ocekuj od 4-5 meseci po 50% i to je sto starim korisnicima sleduje. To je nagrada za dugogodisni staz kod njih. Da oce sto vise korisnika da im predje u druge mreze.
 
Otac je za obnovu ugovora u aprilu mesecu dobio 5 meseci 50% za paket Box 3 ( Fiksna+Net50+TV plus HD) po ceni od 3.499 din ako se ne varam.
Naravno u ugovoru je pisalolo 1m 50%, ali su ispostovali ostale mesece.
Nije bilo natezanja, u poslovnici su davali 1m 50% , a onda smo pozvali broj 064/733 i tamo nam dali kao iz topa 5m 50%, možda je moglo da se još pregovara za Jos neki mesec, ali nismo.
 
Box 4 beli, ponudili "samo za mene" 7m 50%, zahvalio se i odbio, najavio da cu preci na sbb.
Posle, kad je meni odgovaralo, odem do poslovnice i prijavim da u skladu sa emailom od tad i tad potvrdjujem da necu obnoviti uo i da cu rasturiti box paket, zadrzati mts broj ali na O3, a tv i net preneti u sbb. Receno mi da necu dobiti vise od 7-8 meseci 50% pretplate i da ce me neko zvati radi dogovora. Pozvali 2 dana kasnije sa 064733 dok sam razgovarao s nekim, ja im se javim posle razgovora, kazu zvace neko u najkracem roku... poziv usledi 2 dana kasnije dok sam bio u kupatilu, zazvonilo 4 ili mozda 5 puta (kratko vala) al stigoh do telefona i ne uspeh "pritisnuti dugme" da se javim pa i taj "pokusaj" dogovora propade. Nazvah i ja ponovo i rpijavih, upitak hoce li zvati i kad i rekose u najkracem roku, a na upit kad je to, dal ce dana, dobih potvrdan odgovor... Proslo "danas", prosao vikend, prolazi i ponedeljak niko ne zove izuzev sto je neko zvao na moj broj (ja placam racun i na mene se vodi) al ga mama moja koristi i ona im rece da me zovu na ovaj moj broj... Dal su bili sa 064733 il neko drugi ne znam.
Meni se cini da mi Univerzum nešto poručuje... (SBB evo me)
Mislim da njima nije uopste stalo do korisnika, pogotovo starih...
Zaposlene zabole briga, za platicu za koju rade i nirmu koju imaju, oni se vise ne vracaju da pokusaju ponovo dobiti korisnika.
Nakaradan i je sistem skroz.
Sve "mudri i pametni" menaĐeri, "ucili" u skoli(ci) koliko je skupo dovesti novog korisnika i samo za to "znaju" (ne znaju oni nista al se tako kaze), pojma nemaju koliko kompanije gubi odlaskom starog klijenta koga ce onda za 2 godine da love i skupo "placaju" da im se vrati.
Mada nemaju bonus za zadrzavanje klijenta a za dovodjenje novog imaju pa se i ne trude, skoro nimalo se ne trude da zadrze stare korisnike.

Pitanje:
Da li je posle raskidanje boxa sa optike, fiksni broj ostaje na optici? (mislim da ostaje al da pitam)
Da li je identifikacija broja koji me zove besplatna na optici (i nakon raskidanja boksa) ?
 
^
Za 2 god ces biti srdit na sbb, posto ti daju samo 3 meseca po 1 din za obnovu ugovora
Telekom ce tad imati kampanju preko agenta, 12 meseci po 1 din
Vracas se telekomu...
I krastavac, tako u krug, i stalno citamo komentare kako ovaj ili onaj ne valja, a opet nemamo izbora, pa se vrtimo oko ta 2-3 provajdera
Zato biraj u tom trenutku onog ko ti je najekonomicniji, i bez da trepnes ga menjaj, jer su svi oni isti za stare korisnike, valjda smo to skontali unazad 10+ godina...
 
Mislim da je pametnije da taj mesecni iznos svaki mesec stavljas u koverti kod sebe, nazovi je "Telekom" i gotova stvar.
Kada dodje trenutak za placanje, vadis iz nje, i dodješ na isto.
Zapamti jednu stvar, novac bolje kod tebe, nego kod njih, sigurniji je, veruj mi.

Super ideja... U kovertu stavljam prvih 12 meseci, onda im 13-og meseca uplatim 22.750 i nastavljam da placam po 1.750 do kraja isteka ugovora. I onda samo 11 puta moram da zovem telefonom zovem službu koja razknjižava uplate :)


Stvarno je glupo da ja moram: ": "Prilikom plaćanja računa u pozivu na broj stavi šifru korisnika/podračun koja se nalazi u levom gornjem delu tf. računa koji ćeš dobiti . Obavezno čuvaj kod sebe dokaze o uplati (originalne uplatnice ili nalog za elektronsku uplatu preko mbanking ili ebanking) i traži u poslovnici mt:s da ti dostave kontakt tf. službe koja razknjižavanje uplata da bi proverio da li je sve OK ."

To je van pameti da ja ne mogu negde na Internetu da proverim svoje dugovanje tj. koliko sam u preplati!!! Debilno je da ja moram da zovem službe koja razknjižavanje uplata i to svaki mesec i da strepim da li će videti moju uplatu ili neće... pa kakav im je to sistem naplate!!!


Meni je najjednostavije da mogu da odem u banku i kažem hoću trajni nalog za Telekom račun na dve godine... ali kod njih moraš da zoveš zovem službu koja razknjižava uplate ili ostajem bez para :)
 
Nisi shvatio ideju sa kovertom, kada dodje plaćanje 13-tog meseca, polovinu izvadiš iz budjelara i drugu polovinu iz koverte. Ni tada ne uplaćuješ više nego što treba.
 
Momci,
Teledirekt daje 14 meseci po dinar za nove korisnike a ko prebacuje broj u mts dobija i više meseci.
 
Samo proveri da li kada dobijes 18 meseci po 1 dinar da li ti je UO 24 meseca ili 30? Posto neki provajderi hoce ovaj detalj da precute.
 
Ja sam presao sa SBB na Box2 500/160 jer mi tv ne treba.Posle par meseci zovu i kaze teta da ako hocu da opet aneksom produzim za jos 24m. ugovor, dobijam i Iris sa sve HBO blabla za istu cenu... tako da za 2900 ( od druge god.) i nije lose.
sve je to lepo , samo što ne plaćaš od druge godine već potpisivanjem aneksa stari ugovor više ne važi i gubi se akcija od 12m po 1 dinar.
 
Mene debili zovu danas oko obnove ugovoara, i hoce da mi ukinu HD kanale koje sam predhodne dve godine imao na dva televizora, jer nema tehnickih mogucnosti!?
Digli cenu, nude mi manje nego do sada, i hoce da obnavljam ugovor... Al sto je fazon, ja nemam drugi izbor, jer hocu da imam Arene
 
pa orion ili jetel ako imas mogucnosti za nekog od njih
teledirekt igra ulogu samo ako nisi u mts u
 
Pa onda im se jednostavno moze, jer nemas alternativu, nazalost.
 
Zivim na selu, imam samo adsl net, nema optike ni kablovske...
Koji se ono digitalni kanali mogu uhvatiti u ertu, jesu li i arene u etru?
Mogu li se one gledati i da li se moze dobiti ca modul (ili kupiti) i kod kartica za gledanje tih zakljucanih kanala u etru sto se mogu nahvatati?

-----------

Ince nema nista od povoljnije ponude za starog korisnika za box4 beli, samo 7m po 50% i ako hocu da se javim (valjda u poslovnicu ili na 064733) pa da produzimo uo...
Mnogo mi je mrsko otici i kod drugog preci jer mi trebaju majstori u kucu ulaziti, busiti, kablove razvlaciti ali mnogo mi je mrsko i platiti +53.000 viseza 24m nego sto bi za slicnu ponudu imao kod sbb sa istom tarifom za mobilni. Najcrnje je sto bi mogao ustedeti ladno 91.000 ako ne uzmem SL vec O3.
Mnogo mi mrsko prelaziti i majstorisati.
Verujem da to isto misle u mts-u. :(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno