Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

Ne, to moras sam da obezbedis.

Inace fiksni kad vec pomenu, na optici se ne placa identifikacija poziva, poziv na cekanju itd.
 
Uz box 3 paket imam NBA League Pass tri utakmice gratis mesecno e sad aktivirao sam to 28.04.2021 od tad odgledao sam 2 utakmice a danas pise da imam jos 7 poena ili kako vec.Tamo u transakcije pise nesto naplaceno 209 din pa opet posle nekoliko dana naplaceno pa oduzeteo a za te dve utakmice pise 0 dinara.Izgleda da je njima telekom platio skoro 800 din do sad e sad odakle meni jos 7 utakmice i jel to stvarno besplatno ili ima da me roknu 1000 dinara za sledeci mesec a napominjem da imam aktivirano samo 3 game chooice koji je besplatan tako bar pise?
 
Prenosi se, da ti ne objasnjavam sad detalje od kad i kako, ali gledaj slobodno.
 
Za 1 din,dobijaju svi koji imaju min BOX 4 Plavi paket,bez obzira kada su potpisali ugovor.
Realno, ovo je cist trosak za MTS,odnosno cist poklon,za vec od ranije potpisan ugovor.
Ne znam, da li bi ovakav pravi poklon ,ikada nekome poklonio SBB, ili neki kapitalisticki provajder, onako sto se kaze ,sa ulice kad' banes u poslovnicu.
Ovo važi samo za one koji su na optici, za vdsl ne daju.
 
Odlican uredjaj. Tako mi je dobro zavrsio posao za wifi i tv.


7EDA340B-5267-4724-906C-378F9E1F64DF.jpeg
 
Meni teta u poslovnici reče da daju samo ko je na optici.
 
Udjes u drugu poslovnicu:giggle:
Ako ni to ne uspe, pisi na email ,kako si lojalan korisnik, i kako ti treba za drugu sobu.Placas isto kao i onaj na optici,nisi valjda korisnik drugog reda,tako pisi.
Ja sam moj cekao 45 min u poslovnici.

Napisi i da ti fabricki ruter ima slab domet, sto je i tacno, a da drugi,na primer SBB,daju jaci ruter,a ti zelis MTS i samo MTS.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: bit
Moraću da im pišem, jer u Smederevu ima samo jedna poslovnica.
 
MTS potpuno odvaja internet protok od protoka za televiziju - da bi to bilo moguce, svaka usluga ima svoj odvojen VLAN. Mana ovoga je da zahteva ili dva razlicita kabla ili kompleksniju mreznu strukturu - recimo, upravljiv L2 switch. Sto se tice wired backhaul, ideja je da kad imas dva mesh rutera (koji automatski prebacuju uredjaje na ruter koji ima jaci signal u okviru istog WiFi-a) mozes da iskoristis postojeci Ethernet ako ga imas kao kanal za komunikaciju medju ruterima umesto da recimo jedan WiFi band bude odvojen za to. MTS podrazumevano ostavlja dva porta na ruteru za internet i dva za TV - na Nokia ONT-u cak nemas ni gde da promenis taj binding, na Huawei-u mozes. Sa ovim Edge (for) ONT mogli su da implementiraju dosta od toga, ali sumnjam da oni ista rade na firmware-u.
Hvala na pojašnjenju!😊

Inače, pitao sam danas baš u MTS poslovnici u Novom Sadu, kažu da taj Huawei (for) ONT ne bi mogao da radi ako je net preko telefonskog kabela. Čini mi se da je neko to ranije isto komentarisao da ga zanima, pa da prenesem, to je i mene zanimalo. Kažu, to je preko telefonskog kabela prespor net za taj uređaj.
 
Kakav bre telefonski kabl?

Zabunu unosu oznaka ONT na uredjaju, pa u poslovnicima trabunjaju, kako ga ne moze dobiti ,onaj ko je na adsl/vdsl-u (na telefonskoj parici).

Poklon je najobicniji wi-fi ekstender signala.Radi na bilo kom vrazjem wi-fi ruteru, osim sto na optici, ima dodatnu funkciju, da prosledi izlaz za IPTV BOX.
 
Pitanje vezano za extender, uzeo sam ga i sve to lepo povezao preko dugmeta WPS, medjutim extender ima drugi SSID name, pa sad imam 2 dileme...Prvo kad udjem u stan telefon mi se kaci na primarni wi-fi, kad odem u sobu gde sam stavio extender, telefon i dalje ostaje zakacen na onaj primarni wi-fi iako ima 1 crticu dometa, e sad pitanje je kako to da resim osim da svaki put rucno prebacujem sa jednog na drugi kad idem iz sobe u sobu? I da li bi mozda resilo problem (mada sumnjam) da i na extenderu stavim isti SSID mreze i password kao na primarnom wi-fi modemu? Hvala.
 
Deluje mi da nije lepo povuko podatke sa rutera. I meni se pojavilo tako cim sam ga upalio prvi put, medjutim nakon spajanja sve ok.
 
@Dragan992 Pa, kako da ti kažem, to nije podržana konfiguracija. Promeni naziv mreže ručno da bude identičan onom koji ti je na ZTE H168N xDSL modemu, i to je to. Roaming ti neće raditi svakako, za to ti treba 802.11r/k/v/s što ne možeš da dobiješ ako nemaš Q2 ONT.
 
@Dragan992 Pa, kako da ti kažem, to nije podržana konfiguracija. Promeni naziv mreže ručno da bude identičan onom koji ti je na ZTE H168N xDSL modemu, i to je to. Roaming ti neće raditi svakako, za to ti treba 802.11r/k/v/s što ne možeš da dobiješ ako nemaš Q2 ONT.
Promenio sam rucno, ali opet kad udjem u kucu prvo se hvata za onaj signal sa ZTE , a kad predjem u sobu iako je sad isti SSID name i pass, nece da se prebaci sve dok ga rucno ne prebacim ili dok onaj signal iz druge sobe ne pukne skroz pa se onda okaci na ovaj mali djavo.
 
Resetuj uredjaj,pa onda ponovo.Pritisni oba wps dugmeta u isto vreme.
 
@HDMI ne kapiraš. Prvo, lik nema Q2 ONT nego ZTE VDSL modem. Drugo, problem koji ima je najpoznatiji problem kod WiFi mreža, a to je tzv. Roaming. Rešava se samo kad oba rutera (AP i repeater) mogu zajedno da komuniciraju i da šalju informacije klijentu o najpogodnijem AP-u (802.11k/v). Za ultra-brzu asocijaciju tj. autorizaciju bez trostrukog rukovanja se koristi 802.11r i na kraju za Wireless adhoc backhaul 802.11s. Ništa od ne radi kad se ovaj Huawei repeater ne koristi sa Q2 ONT-om. Tu nema rešenja, isto bi se ponašao i svaki drugi repeater, zato ljudi kupuju mesh sisteme.
 
Moj ruter je isto ZTE Vdsl.Kod mene radi normalno,nisam otkrio takvu anomaliju.
 
Kakav bre telefonski kabl?

Zabunu unosu oznaka ONT na uredjaju, pa u poslovnicima trabunjaju, kako ga ne moze dobiti ,onaj ko je na adsl/vdsl-u (na telefonskoj parici).

Poklon je najobicniji wi-fi ekstender signala.Radi na bilo kom vrazjem wi-fi ruteru, osim sto na optici, ima dodatnu funkciju, da prosledi izlaz za IPTV BOX.
Da, to sam i hteo reći, ja sam njega hteo baš zbog IPTV-a, i kažu da mi konkretno to "prosleđivanje televizije" ne bi radilo ako nemam Box preko optike.👍

Nisam bio dovoljno jasan.
 
@HDMI Pa anomalija zavisi od mobilnog telefona ili drugog klijentskog uređaja i samog okruženja. Koji model telefona imaš? Neki Samsunzi, svi iPhone modeli, kao i neki Huawei, imaju rešen taj Roaming. Xiaomi ima na nekim modelima malo bolji roaming a neki se zakucaju na mreži i neće da se zakače na novu čak i kad izgube signal stare.
 
Jel zna neko u kojoj poslovnici u BG daju extender i vdsl korisnicima?
2 puta me vracaju iz poslovnice u Borci jer imaju instrukciju da je samo za korisnike optike?!
Iz cc je info da vazi za sve.
Cak sam iz poslovnice zvao cc i na kraju su se raspravljale zaposlena iz poslovnice i cc, a ja uredjaj dobio nisam.
Pisao sam im i na info@telekom... Naravno dok oni odgovore, uredjaja nece biti

Edit, dobio sam odgovor i ss info@...
Oduvali su me, kao vazi samo za korisnike optike.. Slepacka firma, reci nemam
 
Poslednja izmena:
jel se može preko mojmts plaćati račun za one koji nemaju nalog
hoću babi da plaćam fiksni preko neta ali naravno ona nema nalog kao što imam ja sa box paketom
da li nalog može da se kreira samo za plaćanje fiksnog telefona iako nikakvim ugovorom nije obavezana
 
jel se može preko mojmts plaćati račun za one koji nemaju nalog
hoću babi da plaćam fiksni preko neta ali naravno ona nema nalog kao što imam ja sa box paketom
da li nalog može da se kreira samo za plaćanje fiksnog telefona iako nikakvim ugovorom nije obavezana
Probaj da odeš do bake i otvoriš nalog ako si u mogućnosti, ili bar da pozovete sa tog njenog fixnog i da operateru kažeš da želiš da računi stižu na mail adresu i daš tvoj mail...
 
Moze da se napravi nalog i ako nema ugovora. Jmbg i sifra sa racuna i onda na moj mts
 
Nazad
Vrh Dno