Šta je novo?

[MTS] BOX paketi

U mts-u ipak tvrde da "imaju veliki broj korisnika koji još uvek ne koriste optiku i koji se ne nalaze blizu centrale i imaju zadovoljavajuću brzinu." A sad šta podrazumevaju pod zadovoljavajucom brzinom ne žele da mi odgovore. Razumem da ne mogu svima da ponude ni najmanji paket od 10Mbps, ali stvarno nije korektno da neko ko ima recimo 5Mbps plaća punu cenu, siguran sam da mogu tim korisnicima da odobre neki popust ali jednostavno ne žele.... BAHATO
E sa time se slazem i tome se zalazem da ja i neko u Babusnici, Trgovistu koji jedva izvuce 5, 10 Mbit da placamo samu cenu neta isto kao ja koji imam 150/20.
To naprosto nije fer.
 
Jednom sam zbog toga pisao prigovor RATEL-u, dobio sam SAMO 3 meseca umanjen račun.
 
Cekaj be,Telekom u X mestu sa 200+ radnika, svojim banderama,optikom do centrale-SAMO da razvuce ebene kablove,ne radi ama bas
nista,lepo im da uzimaju kajmak sa fixnog i uzivaju u monopolu
Uff, da MTS zivi samog od fixnog, vec bi zaboravili da mu svece na grobu pale, a kamoli da je ziv ;)

Ne može samo Morava 1 u Box paket.

Morava 1 ne može da se objedini u BOX 2/3 kao sastavna odnosno osnovna postpejd linija tog BOX-a, to je jasno i to piše i na sajtu, ali nigde ne piše na sajtu da Morava 1 kao samostalna linija ne može da se doda kao pridružena linija u BOX 4 radi deljenja 100 gb neta. Najbolje ako neko ima Moravu 1 kao pridruženu liniju da napiše kakva je situacija a ako su od 1.2. izmenili uslove onda su to jasno i koncizno trebali da navedu na njihovom sajtu u rubrici 4 u BOX4.
Skoro je sigurno da se odnosi na ovo sto je na slici (izbacio sam je iz quote-a), da ne moze da se dodaje u Box2/3, a radnici mahinalno misle da ne moze i u Box4 da se dodaje, zbog 100GB.
Mada ne bi cudilo da i to izmene.
Zato je Alexi uspelo novim pozivom.

BTW, call centar radi do 16h subotom, valjda.
 
Znas u cemu se neslazem a to je nerad i sto se uopste ne trude da unapredjuju mrezu npr moja centrala od 2014 podrzava vdsl ali meni nece da puste jer ima negde na mrezi problem koji oni nece da otklone ali regulisacemo to do letnje sezone nego da se vratim sta sam hteo da kazem a to je jedan veliki nerad lepo sam napisao u postu iznad ne trude se da poprave linije i nije to skupo toliko kao sto ti tvrdis ali ajde ,drugo je sto me nervira je da se ima para za kupovinu drugih operatera a za unapredjenje mreze nema to nije uredu znam ja da se oni spremaju za prodaju da li za godinu ili dve ali tu je otprilike zato toliko zele da dodju do milion korisnika da bi se sto bolje prodali ,druga stvar je nestrucno zaposljavanje ljudi koji nemaju blage veze ti pricas jedno on ti prica drugo i dodje ti da places ,dalje evo skoro je 2020 a da li se secate kada je pocela kampanja za optiku u celoj zemlji i za koliko ce biti zavrsena tu sam vam sve rekao .
 
Prvo, nije monopolista niucemu, niti imaju jedini privilegiju kao ranije da dovlace link iz inostranstva, svako moze da to uradi tj interkonekciju niti su monopolisti u sferi fiksne telefonije, niti u sveri mobilne, kad gledas realno, kad si ljut sto ti ne daju bolji net onda je onako kako ti kazes.
Vidi, taj Jotel ima 20 korisnika u nekoliko ulica u tvom mestu/selu, toliko mts ima u mojoj zgradi na 4 sprata da ne pricam koliko nas je u celoj zgradi.
Oni imaju samo to podrucje, mts radi na teritoriji cele zemlje, bice optike i u Nisu i Subotici itd, dok taj tvoj Jotel projektuje mrezu u tri ulice za 40 korisnika.
I nije to samo da se razvuce, to je najmanji problem licno sam se uverio koliko brzo je moje celo naselje izkablirano, znaci ja sam gledao napolju kad su polafali optiku ti nagadjas.
Sad bi ti u mestu sa 500 stanovnika lupam da odrade optiku a da u mom kraju u kojem ima u svim zgradama u krugu vise od 500 domacinstva na malom prostoru da dobijes pre optiku.
Nije realno ne za mts, nego bilo kog stranog EU operatera, nisu oni humanitarne organizacije vec profitne organizacije.
Razumem tvoj bes, ali nije opravdan nimalo, ti se neces sloziti znam ali to ne znaci da si u pravu.
Uporedjujes babe i zabe.

Nemoj da se ljutiš ali pre će u tom mestu sa 500 stanovnika dobiti korisnika nego kod tebe u naselju, pošto oni garant i sad imaju samo MTS sa adslom ko opciju i vape za većim brzinama.
 
U mom naselju još uvek imaju dvojnike, bar 40% korisnika su dvojnici, fiksna mreža je iz 80ih godina, gotovo niko ne može imati ni 10Mbps na ADSL-u. Razgovarao sam sa jednim tehničarom iz telekoma, nekoliko njih je još pre par godina predlagalo da se sredi mreža, odnosno da uvedu optiku, medjutim do sad ništa od toga. A kad god im uputim prigovor na kvalitet usluge, kažu ne može bolje od toga, ne možemo nista da učinimo.....
 
Nemoj da se ljutiš ali pre će u tom mestu sa 500 stanovnika dobiti korisnika nego kod tebe u naselju, pošto oni garant i sad imaju samo MTS sa adslom ko opciju i vape za većim brzinama.
Ne ljutim se sto bi, narocito sto nisi u pravu.
Ima kod mene tri cetri opcije u zgradi nije to problem, vec jedino mts nudi optiku i fakticki mozes da uzmes 1Gbps sada sutra ne cekajuci neke nove teh mogucnosti za 10+Gbps cas posla skoro jedan klik, to drugi u mom ulazu nemaju, ni sbb, ni posta, jedino mts.
Tu je velika razlika a ljudima treba ul vise od dl njega svi manje vise nude puno, drugo opticki kabl je u svemu ispred utp ili bakra.
Ja vise nemam bakar od moje centrale do mog stana uticnice, prema nasim serverima ping je 1 max 2 ms ima tu jos benefita al da ne nabrajam vise.
Znas u cemu se neslazem a to je nerad i sto se uopste ne trude da unapredjuju mrezu npr moja centrala od 2014 podrzava vdsl ali meni nece da puste jer ima negde na mrezi problem koji oni nece da otklone ali regulisacemo to do letnje sezone nego da se vratim sta sam hteo da kazem a to je jedan veliki nerad lepo sam napisao u postu iznad ne trude se da poprave linije i nije to skupo toliko kao sto ti tvrdis ali ajde ,drugo je sto me nervira je da se ima para za kupovinu drugih operatera a za unapredjenje mreze nema to nije uredu znam ja da se oni spremaju za prodaju da li za godinu ili dve ali tu je otprilike zato toliko zele da dodju do milion korisnika da bi se sto bolje prodali ,druga stvar je nestrucno zaposljavanje ljudi koji nemaju blage veze ti pricas jedno on ti prica drugo i dodje ti da places ,dalje evo skoro je 2020 a da li se secate kada je pocela kampanja za optiku u celoj zemlji i za koliko ce biti zavrsena tu sam vam sve rekao .
 
U mom naselju još uvek imaju dvojnike, bar 40% korisnika su dvojnici, fiksna mreža je iz 80ih godina, gotovo niko ne može imati ni 10Mbps na ADSL-u.
Cek, zar uopste moze DSL ako je dvojnik? Mi nismo mogli, cini mi se.

Znas u cemu se neslazem a to je nerad i sto se uopste ne trude da unapredjuju mrezu npr moja centrala od 2014 podrzava vdsl ali meni nece da puste jer ima negde na mrezi problem koji oni nece da otklone ali regulisacemo to do letnje sezone nego da se vratim sta sam hteo da kazem a to je jedan veliki nerad lepo sam napisao u postu iznad ne trude se da poprave linije i nije to skupo toliko kao sto ti tvrdis ali ajde ,drugo je sto me nervira je da se ima para za kupovinu drugih operatera a za unapredjenje mreze nema to nije uredu znam ja da se oni spremaju za prodaju da li za godinu ili dve ali tu je otprilike zato toliko zele da dodju do milion korisnika da bi se sto bolje prodali ,druga stvar je nestrucno zaposljavanje ljudi koji nemaju blage veze ti pricas jedno on ti prica drugo i dodje ti da places ,dalje evo skoro je 2020 a da li se secate kada je pocela kampanja za optiku u celoj zemlji i za koliko ce biti zavrsena tu sam vam sve rekao .
A da li mislis da drzava ne zeli da ulozi, ili im je placeno i zapreceno da ne ulazu previse?
Ovo se 10000x ponavlja, ali kapitalizam, za koji smo se odlucili odavno, zabranjuje da drzava ulaze i pravi konkurenciju privatnim firmama. Vec su se neki zalili na to (mada, koliko se secam, bilo je na nesto bas glupo).

Da Telekom podje u pravu modernizaciju, toliki packi bi ambasadori (pogotovu SAD i UK) lupili, da ne bi se setili politicari da zucnu i da ih neko muci :)

Zasto ih pustaju da sada ista rade za optiku? Jer kada bude zavrsena, morace drzava tj. Telekom svima da je ustupi na koriscenje "po trzisnim uslovima" :) Kao sto su trzisni uslovi gde DSL provideru mogu da naplacuju mnogo manje nego Telekom :)
 
Dele Huawei HG8245H tako da bi odgovor trebalo da bude: NE.

Optiku (za sada) ne uvodim, jer ne bih da se odričem svog Fritz!Box-a (na odličnom VDSL-u koji imam). A ovo za 5GHz Wi-Fi na tom njihovom Huawei HG8245H ruteru, nisam ni znao do sada. Da pravim neki Bridge... šta znam... em ne volim to tako, em me mrzi, em ne znam kako će to sve da radi.

Gledam sad malo i fiber Fritz!Box-ove, ali su skupi ko đavo. Uglavnom, postoje samo dva fiber modela:

- Fritz!Box 5490 (AON)
- Fritz!Box 5491 (GPON)

Nama bi trebao da se gađa ovaj drugi - "GPON", jel tako?

I šta se dešava sa fiksnom telefonijom? Jel ostaje bakarna parica ili to prelazi na neki SIP kroz optički kabl (telefonski aparat uključujem u ruter)? Ili mogu da biram?
 
Moguce da neces ni moci bridge? Nisam ispratio da li su uspeli da izvuku user/pass, a 99% sam siguran da ga vise ne daju.
 
@alfaunits Možda se nisam lepo izrazio, hteo sam reći da u mom naselju bar 40% korisnika su dvojnici, i oni naravno ne mogu koristiti ADSL. Oni koji imaju sreće da nisu dvojnici, na ADSL-u ne mogu izgurati ni 10Mbps, zbog udaljenosti od centrale, i verovatno loših parica jer su bezbroj puta bile prekidane. Nisko su ukopane i gotovo uvek kada putna služba bagerom čisti kanale pored puta, desi se da pokidaju parice.
 
Moguce da neces ni moci bridge? Nisam ispratio da li su uspeli da izvuku user/pass, a 99% sam siguran da ga vise ne daju.

Za user/pass bih se snašao... Nego, jel naša optika AON ili GPON (ma šta god to značilo)? Ili je "šarana"? I šta se dešava sa fiksnim telefonom? Jel znaš?
 
Причате, двојици и тд, а да ли је то дивље насеље, кад су објекти легализовани, да ли је урбанизовано, нису мале инвестиције да би се чупали водови померале бандере како легализује па још и тужи..

Послато са уз помоћ Тапатока
 
@alfaunits Možda se nisam lepo izrazio, hteo sam reći da u mom naselju bar 40% korisnika su dvojnici, i oni naravno ne mogu koristiti ADSL. Oni koji imaju sreće da nisu dvojnici, na ADSL-u ne mogu izgurati ni 10Mbps, zbog udaljenosti od centrale, i verovatno loših parica jer su bezbroj puta bile prekidane. Nisko su ukopane i gotovo uvek kada putna služba bagerom čisti kanale pored puta, desi se da pokidaju parice.
Fiksni ide preko optike.
 
Imam ovaj sbb eon premium 300/15 ali od starta zeza i evo vec par dana ne ide vise od 80. U petak 30Mbps a placam za 300. Jel se isplati i jel vredi prelaziti na telekom optiku 250/30? Kakvi su utisci?
 
Ja imam 150/20 optiku i imam full brzinu, ali to ne zavisi uvek od tvoje zakupljene brzine, a kako si dosao do zakljucka da imas te brzine koje si naveo?
Radio speedtest, skidao nesto, torrenti...?
 
Imam ovaj sbb eon premium 300/15 ali od starta zeza i evo vec par dana ne ide vise od 80. U petak 30Mbps a placam za 300. Jel se isplati i jel vredi prelaziti na telekom optiku 250/30? Kakvi su utisci?
Valja i ne može da bude loše. Dobijaš stabilnu konekciju, a i ostvaruješ uštedu od 6 meseci. Malo li je?!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja imam 150/20 optiku i imam full brzinu, ali to ne zavisi uvek od tvoje zakupljene brzine, a kako si dosao do zakljucka da imas te brzine koje si naveo?
Radio speedtest, skidao nesto, torrenti...?

Pa vidim po downloadu sa steama, origina, uplay-a. Speedtest kad izmeri toliki bude i download. Ranije sam imao trio gold 100/10 i to je radilo normalno bez problema a kad sam uzeo ovaj eon premium od 9.11.2018 non stop brzina ispod 100, cesto je 30-40. Dodju nesto pipnu negde i bude ok dva dana i opet.

Evo sad je ovako. Kada je kako treba speed test izmeri kako treba i steam,uplay ili origin uvek skidaju max brzinom.

8047633943.png

Ovo je moj paket

sbb premium.jpg

Ovo su brzine zadnja dva dana

https://imgur.com/gallery/WvomOx0
 
Ovo je bas lose, ali bas lose, vidi ping, brzinu DL ma katastrofa, mts optika je za ovo ne znam sta da ti kazem, do svih nasih servera ping je 1 ili 2 ms a kod tebe 10-11ms
Ako imas mogucnost da predjes na mts optiku, naravno da ti je to bolje, stabilnije, mislim u svemu si u prednosti sa optikom.
Mozda ti je cvoriste zaguseno, kablovski internet je takva tehnologija da pati od toga ebga.
Moj savet ako mozes optika i nema da brines.
8047903082.png
 
Evo sad je ovako

8048088801.png

Nema tu, od kada sam uzeo eon premium 300/15 to tako radi.
 
Ovo je bas lose, ali bas lose, vidi ping, brzinu DL ma katastrofa, mts optika je za ovo ne znam sta da ti kazem, do svih nasih servera ping je 1 ili 2 ms a kod tebe 10-11ms
Ako imas mogucnost da predjes na mts optiku, naravno da ti je to bolje, stabilnije, mislim u svemu si u prednosti sa optikom.
Mozda ti je cvoriste zaguseno, kablovski internet je takva tehnologija da pati od toga ebga.
Moj savet ako mozes optika i nema da brines.
8047903082.png

Da li nekada imas upload celih 20Mbps ? Na optici nema razloga da zakidaju.....
 
Da li nekada imas upload celih 20Mbps ? Na optici nema razloga da zakidaju.....
Imao sam blizu 20, nekih 19,8 na speedtestu, ali kad nesto zaista uploadujem ili torrent seedujem onda pici celih 20 Mbit.
Tako da je to ok sem speedtesta koji daje 1-2 Mbit manje od deklarisane.
Prijavio sam ja to prvi dan mts-u rece gospodja da znaju i da su im iz tehnike rekli da je tako iako ona licno zna da nema razloga na optici da bude tako, za sada je tako, zasto, samo ti iz tehnike mtsa znaju.
Pisao sam vec o tome, ali kao sto rekoh pici to celih 20, i jos nesto na nekim drugim speedtestovima pokazuje celih 20 cak i malo vise kao recimo na google fiber speedtestu, fastu.
Mislim da je to nesto do mts i speedtesta ne znam svugde mi pokazuje 20+ samo na tom 1 do 2 manje.
I da na wifi-ju izvucem 20+ do nekih 23.
Tako da je moj zakljucak da je to nesto na relaciji mts-speedtest.
6348cd9df770464e64f83f1671843295.jpg
 
Screenshot_20190209-042146.jpg
Evo ja sam uveo pre par dana optiku 150/20 i baca mi vise od 200 preko kabla. E sad je muka sa wifi jer ti daju taj krs od modema koji nema 5ghz pa sam narucio preko alija ruter sa dual wifi i gigabitnim ulazom.
 
Koje brzine dobijate sa vasim 5G ruterima?
Jeste probali nekada koliko moze kopiranje u mrezu, izmedju racunara i izmedju racunara i telefona?
 
Nazad
Vrh Dno