Šta je novo?

MtGox isplate i problem sa nasim bankama

Nikakve izmene koja nas se ticu, dok ne posalju ili konkretno kazu kad nista necemo znati!
 
Imam problem, pre neki dana mi poslali mail da nesto nisam uradio kako treba.
U vezi banke, posto je banka kupila banku, moram sa da idem da izvadim novi SWIFT i IBAN, ukucao sam nove podatke, ali i dalje mi stoji ovo.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    133.5 KB · Pregleda: 24
  • 2.jpg
    2.jpg
    104.8 KB · Pregleda: 14
  • 3.jpg
    3.jpg
    214.8 KB · Pregleda: 17
Koja banka, pa ako su podaci uneti neispravno/nevalidni moraju ti dati da ih izmenis

ovde se skupljaju kreditori mozes doci pa ce ti neko pomoci
 
Sada je Rajfajzen banka a bila je Credit Agricole, bio sam u banci da uzmem nove podatke jer su mi poslali mail iz mtgox-a da nešto u vezi toga nije u redu, uneo nove podatke, ali i dalje je sve crveno.
 
Mislim ako si uneo sve je ok, ali pored iban mislim da imas polje da cekiras na osnovu iban unese podatke automatcki cekiraj to ako moze
ako su ti rekli da uneses na sajtu onda je to to, a oni tebi treba da jave u narednim nedeljama da li je sad ok
 
Uneo sam sve sto su trazili, automatcki se cekiralo za IBAN.
Sada predpostavljam da je potrebno vremena da oni to provere i verifikuju.
 
Da li je neko dobio mail i obavestenje na sajtu da je krenula isplata?
 
Dobio ja al jos nisam prostudirao…
 
Kojim slovom ti počinje kreditor ime?
Kad si dobio mail?
 
Ne znam napamet a mail 22.12 stigao
 
palpal ko ima do 3-4k $ nekima su nocas isplatili...
 
Juce javljaju ljudi da su dobili uplate na banku, wire transfer.
 
Da li su to isplate onih koji su se odlucili za prevremenu otplatu ili za sve?
 
ELSP i IP imaju cash deo koji dobijaju svi. Nisam siguran za FP da li postoji cash deo.
 
Jel ti nije problem da napises sta te skracenice znace.
ELSP, IP, FP, hvala.
 
ELSP - Early lump-sum payments

IP - Intermediate Payments

FP - Final Payments


Sto se tice prethodne poruke, moguce da sam pogresio, svi dobijaju cash deo, cak i FP creditori, a IP je bio u bankrotnom postupku, vrlo verovatno da ne postoji sada u rehabilitacionom.
 
Koji bi bio najbolji izbor za osnov priliva sredstava na devizni racun, jer to nije vise ni bankrotni postupak, vec gradjanski rehabilitacioni postupak (civil rehabilitation).


Razni osnovi priliva sredstava:

302 računarske usluge (npr. hardver, softver, baze podataka...)

309 informacione usluge (npr. usluge vezane za medije, pretplate, novinske kuće, fotografije...)

303 istraživanje i razvoj (npr. projekti i elaborati, kotizacija za stručne i naučne skupove...)

304 pravne i računovodstvene usluge (usluge advokatske, sudskih veštačenja, računovodstvena savetovanja...)

310 zastupnička i posrednička provizija

307 usluge ostale (npr. prevodilačke, fotografske, obrada tenderske dokumentacije, pakovanja robe...)

702 turističke usluge (npr. usluge smeštaja, organizacija izleta...)

401 zdravstvene usluge (npr. troškovi lečenja, refundacija troškova zdravstvenog osiguranja...)

812 turističke usluge – školovanje (npr. stipendije i školarine...)

343 naknada (refundacija) od nerezidenta za troškove službenog putovanja

814 honorar lekara i drugog medicinskog osoblja

816 honorar nastavnika i profesora

765 honorar glumaca, producenata, umetnika, muzičara, novinara... iz oblasti kulture

760 honorar sportista

539 prodaja nepokretnosti u inostranstvu

538 prodaja nepokretnosti u zemlji

893 povraćaj preplaćenih iznosa npr. poreza, naknada, sudskih depozita... (konkretizovati osnov povraćaja)

260 osiguranje (npr. potraživanja po polisi...)

600 zarada, plata

557 direktne investicije (npr. prodaj akcija ili vlasničkog udela pravnog lica rezidenta kao i ostale transakcije koje čija je svrha smanjenje udela u postojećem rezidentu pravnom licu)

578 dividenda – isplata

579 direktne investicije – ulaganje rezidenta u inostranstvo (npr. po osnovu prodaje udela u stranom pravnom licu, odnosno smanjenje udela u kapitalu)

519 prodaja akcija (ulaganja u vlasničke hartije od vrednosti i udele u kapitalu koji ne prelaze 10% vlasništva)

800 penzija, rente, invalidnine i ratne odštete - država

806 penzija, rente, invalidnine i ratne odštete – ostali sektori

112 roba

320 zakup zemljišta, nekretnina i poslovnog prostora

767 pomoć, pokloni, nasledstva, alimentacije....
 
Priliv je pod ostalo za porez prijavis sa datumom bankrota mtgox koje je bilo 14 februara znaci 10+ godina kao dokaz da si u posedu imao na istom crypto, i datum prodaje ako fasisticki japanac uopste posalje pare dan na osnovu toga porez se ne placa

drugi su problem banke jer menjaju IBAN kad im se cefne a ovi iz japana se prave mutavi oko izmena podataka
 
To za IBAN je cudno bash, nijedna moja banka nije menjala IBAN 15-20 godina. Sto se tice japanaca izgleda kako se kome zalomi, drugar je menjao neke podatke u vezi Krakena i pre toga neke licne podatke dosta brzo su mu odgovorili.

Tako je, za kapitalnu dobit posle 10 godina se ne placa porez, secam se da je FT1P Trbojevic pricao to pre neku godinu.

Da li postoji shifra za to "ostalo"?
Mozda bi mogla 557 ili 579 ili 519, kapitalne investicije.
 
Pozdrav svima,

Meni je priliv stigao u banku (Banka Intesa). Kako bi sredstva bila proknjizena na moj racun, potrebno je da popunim izjavu o razlogu uplate iz inostranstva.
Problematika je sto mi je od strane savetnika receno, da ce bilo kakve transakcije vezane za kripto biti odbijene sa njihove strane i da ce sredstva biti vracena uplatiocu. U tom slucaju, nisam siguran da cu vise biti u prilici da mi ponovo uplate novac, pogotovo na neki drugi racun.

U samoj izjavi osim sifre/sifara koje je lurkerr predlozio, potrebno je upisati i osnov. Da li neko od vas ima predlog/ideju sta navesti kao osnov uplate i izbeci rizik povrata novca i trazenje dodatnih dokaza, dokumentacije, itd. ?

Priliv je pod ostalo za porez prijavis sa datumom bankrota mtgox koje je bilo 14 februara znaci 10+ godina kao dokaz da si u posedu imao na istom crypto, i datum prodaje
Sto se prijave poreza tice sto bi bio neki drugi korak, s'obirom da sam na MTGox-u samo "cuvao" cripto i nije bilo prodaje, sta priloziti kao dokaz?

Hvala svima unapred na pomoci
 
Kao dokaz cupas info sa mtgox gde pise koliko su ti isplatili, mozes da odstampas stranu gde pise da si poverilac u procesu civilne rehabilitacije , nemaju oni sta da se u banci pitaju dal je to od kripta ili nije jer ti dobijas od proseca gasenja mtgox pare.... takodje imas i dokumente gde se obrazlaze proces pocetak civline rehabilitacije to ti je dokument na osnovu koga dobijas pare kao i stanje na racunu svoh kreditora ima isto lista pa mozes screen uradit sa tvojim imenom, banka ako ti preti da su pare od crypa reci im da je ovo bankrot firme gde si ti poverilac ako ne preti tuzbom
Sto se tice poreza navedes clan na osnovu koga se prodaja kripta nakon 10 godina ne placa porez, kao dokaz ti je datum zatvaranja mtgox berze sto je pocetkom februara 2014 bilo, dokaz imas drugi screen shot gde pise koliko si tada BTC ima na nalogu... ovo se odnosi kasnije u poresku kako te ne bi jurili da platis porez, sa ovim delom banka nema nista... porez ti resavas sa poreskom
Mozda poreskoj i banci moze i neki online javni isecak gde pise da je mtgox u bankrotu ali to bi oni sami mogli lako na nadju samo kucanjem imena mtgox

Znaci da sumiram samim tim sto je proces bankrota mtgox 10+ godina je sam po sebi dovoljan dokaz da si cuvao kripto 10 godina, pod uslovom da si na stanju mtgox 2014 imao BTC a ne $/eur inace mtgox je generalno za vecinu nas bio samo online wallet na nasem imenu, ja cak licno tamo nisam ni trgovao
 
Inace jedan update, pisanje mtgox ne vodi nicemu, promena racuna se cekam mesec+, pozivi isto nista ne vrede, ljudi koji imaju iste probleme prijavili su na sajtu i to je to, odgovor se ne dobija dok oni ne odluce da omoguce promenu podataka u sistemu
 
Pozdrav svima,

Meni je priliv stigao u banku (Banka Intesa). Kako bi sredstva bila proknjizena na moj racun, potrebno je da popunim izjavu o razlogu uplate iz inostranstva.
Problematika je sto mi je od strane savetnika receno, da ce bilo kakve transakcije vezane za kripto biti odbijene sa njihove strane i da ce sredstva biti vracena uplatiocu. U tom slucaju, nisam siguran da cu vise biti u prilici da mi ponovo uplate novac, pogotovo na neki drugi racun.

U samoj izjavi osim sifre/sifara koje je lurkerr predlozio, potrebno je upisati i osnov. Da li neko od vas ima predlog/ideju sta navesti kao osnov uplate i izbeci rizik povrata novca i trazenje dodatnih dokaza, dokumentacije, itd. ?


Sto se prijave poreza tice sto bi bio neki drugi korak, s'obirom da sam na MTGox-u samo "cuvao" cripto i nije bilo prodaje, sta priloziti kao dokaz?

Hvala svima unapred na pomoci
Sta si uradio s ovim?
Sta si napisao u izjavi? Koju shifru si stavio? I koja dokumenta prilozio?
 
Cao,

Ukratko, banka je odbila da prihvati transakciju i trazi odobrenje za povrat sredstva.

U Izjavio sam naveo sifru 893 - Poverilac u procesu civilne rehablitacije i poslao im.
Usledio je njihov odgovor: "Zamolićemo Vas da nam dostavite dokumentaciju koja opravdava priliv/rešenje kako bismo mogli da proknjižimo sredstva."
Nisam hteo da na samom pocetku otkrivam previse detalja pa sam poslao samo screenshot Repayment Status-a gde se vidi i iznos ekvivalentan prilivu (u protivvrednosti):
1710245306275.png

Nakon cega je usledio odgovor sa njihove strane:

"Poštovani,

Nakon implementiranja Zakona o digitalnoj imovini, NBS je izmenila Uputstvo NBS koje bliže definiše platni promet sa inostranstvom u delu koji se odnosi na usluge povezane s virtuelnim valutama, odnosno digitalnim tokenima, kupovinu i prodaju virtuelnih valuta (kripto valuta), digitalnih tokena, kao i digitalne imovine koja ima odlike finansijskog instrumenta.

Jasno je definisano da pružaoci platnih usluga povezanih sa digitalnom imovinom, koji imaju dozvolu nadzornog organa za pružanje usluga povezanih sa DI mogu obavljati transakcije s digitalnom imovinom u inostranstvu u svrhu svog poslovanja u Republici Srbiji, pod uslovom da su preuzete dodatne radnje i mere poznavanja i praćenja i ako se transakcija s digitalnom imovinom vrši preko stranog pružaoca usluga povezanih s digitalnom imovinom koji je licenciran, odnosno registrovan u skladu sa medjunarodnim standardima u oblastima sprečavanja pranja novca i finansiranja terorizma u državi iz koje pruža svoje usluge rezidentima RS, a u kojoj se u potpunosti poštuju medjunarodni standardi za sprečavanje pranja novca i finansiranja terorizma u ovoj oblasti.

Kako je bankama ostavljena mogućnost da navedene transakcije ne prihvataju ukoliko nema uslova za primenu adekvatnih mehanizama praćenja, Banca Intesa do daljnjeg takve transakcije ne prihvata, te nismo u mogućnosti daljeg procesuiranja Vašeg priliva.

Molim Vas da potpišete Ovlašćenje za povraćaj sredstava u prilogu, kako bi doznaka bila vraćena nalogodavcu uz trošak 25 eur, prema važećem tarifniku naše banke.

Unapred hvala."


Kako se u izjavi ne vidi kompletan naziv uplatioca vec samo deo, pretpostavljam da u punom nazivu negde se navodi MtGox.
U svakom slucaju, za sada im nisam nista odgovorio, pokusavam da saznam da li postoji jos neka opcija da se sredstva zadrze.
Ukoliko neko od vas ima saznanja da je sredstva moguce zadrzati po nekom osnovu, bio bih zahvalan :)
1710245810812-png.433109
 

Prilozi

  • 1710245810812.png
    1710245810812.png
    2 KB · Pregleda: 197
Ma covece ne smeju oni to odbiju, preti tuzbog, ja sam danas dobio uplatu u erste banci pa cu im slati na email.... ovo nema veze sa kriptom jer je civilna rehabilitacija

1. mtgox je digitalan novcanik, ja nisam trgovao nikad na istom
2. sredstva se dobijaju na osnovu procesa likvidacije od vrednosti kompanije koja je prodata (zajedno se delom BTC) ali to je kapital kompanije i to dobijas pare na osnovu toga
3. posto ne postoji log trgovine i da si trgovao nemoj to reci vec reci da si ja korostio samo ko digitalno novcanik
 
Poslednja izmena:
Uspeo si da resis taj problem sa IBAN? Japanci su ti omogucili menjanje podataka racuna?

Da li si dobio samo obavestenje od ERSTE i treba da pises izjavu (koju sifru i obrazloenje ces staviti)? Ili si to vec zavrsio i legle su pare?
 
Nisu, izgleda je banka sa starog racuna automatcki preusmerila pare, mada na dokumentu mi pise nov racun, na sajtu mtgox stari, u ticketu sam dao nove podatke ali ne verujem da je to iko prosledio na mtgox sistem
 
Inace uplata stize od sudskog izvrsioca koji vodi mtgox likvidaciju i samim tim firma koja ne postoji 10 godina se ni ne bavi sad trgovinom crypta a ikad se bavila imala je potrebne licence, tako da ovo probaj objaniti banci intezi ko ti uplacuje i zasto i da to generalno nije povezano sa trgovinom crypta vec duze od 10 godina
kod mene je uplatilac: REHABILITATION DEBTOR MTGOX CO.,LTD.REHABILITATION TRUSTEE 0825-02872054 202 3-4-1 KOJIMACHI/CHIYODA-KU
 
Nazad
Vrh Dno