Šta je novo?

MSI X48 PLATINUM

dowlamen

Cenjen
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruke
379
Poena
169
Ljudi , imam msi x48 paltinum maticnu i intel q9550 i 8gb 1600 mhz Geil ddr3 ram memoriju ,sve je to upareno sa sapphire 5870 vapor x 2 gb ram ddr5 i ssamsung ssd 850 evo!!

sta mislite da li takva konfiguracija moze da tera jos 2,3 godine bez problema,mislim samo neki lagani gaming(gta v,cs go,nba 2k,need for speed) i prosecna upotreba pc-a ( net,filmovi,muzika)

mnogi me pitaju gde sam nabavio ovu plocu,prava je retkost(matora skalamerija) ali shljaka jako dobro

mislim jos uvek ne osetim potrebu za neki i5 ili i7 (amd nikako,,jer me je intel kupio sa ovim q9550)
 
Naravno da moze, sve osim graficke.

A za prosecnu upotrebu (sto kazes net, filmovi, muzika) ce moci bar jos 5+ godina.
 
Poslednja izmena:
grafa je za sad isto jako dobra,,gta v - 35 fps (sta je tu je) ,bitno mi je da cpu +mobo +ram rade dobro,grafu mogu nabudziti kad god mi se svidi neka prava,pitanje je dal ova konfa moze da tera neku jacu graficku
 
Moze da tera sve do GTX960, bez problema. A kamoli nesto slabije tipa R9 270.

Pa i kad malo clocknes taj procesor, tako da sa te strane ne brini... ;)
 
Poslednja izmena:
ako ga kloknem da li to znaci kraci vek procesora?
 
U sustini ne, osim mozda ako ga ne dignes na 4+ gigaherca. :d

Ne moras ni da se zamaras time dok ne nabavis bolju graficku. Tek tada ga digni, sportski, na ~3.4Ghz i to je to.
 
Poslednja izmena:
Da ne bude u tom slucaju skuplja Dara nego mera ;)
Postoje uputstva za OC na forumu, pa nek mister krene da lista lagano.
 
Moze da tera na 15 fps
 
Ma opusteno na 4ghz i onda moze da potera i 970 bez problema.
Nista mu nece biti, to su prakticno neunistivi procesori.
 
Za običan rad taj računar će trajati naredne 2-3 godine, u najboljem slučaju koliko ploča još poživi. Što se tiče grafičke, čim se ubaci u neka bolja pojaviće se CPU usko grlo. Kako vreme bude odmicalo to će biti sve više i više primetno. Ovo kažem iz ličnog iskustva.
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi od neophodnosti za ultra-mega-giga detaljima sa jedne ili "zadovoljavajucih" low-medium-osrednjih detalja sa druge strane. Kao i o 25-40fps vs 60+ fps "klasifikovanju".

Sve individualno, bajo moj.
 
da kucnem u drvo ploca radi za sad kako treba! ma kupio sam od druga koji ovaj komp nije koristio 3 godine ,stajao mu je kuci,a ja ga koristim dve godine!!! sad sam nabacio 8gb ddr3 na 1600mhz,ali fsb je manji od procesora pa i nema neke vajde od 1600 mhz !!! graficka vapor x ,mene za sad zadovoljava (link)http://techgage.com/article/sapphire_radeon_hd_5870_vapor-x_2gb/
 
klokovao sam svoju makinu,,zelim joj dugi radni vek! ja sam privrzen ovoj 775 platformi ,,evo slika1.jpg Screenshot_1.png Screenshot_2.pngScreenshot_3.png Screenshot_4.png
 
pojavio se problem !!!! temperature su ok i u idle,i u igrici (far cry 4) nije crash-ovao nijednom,,a picio sam fc4 jedno 7 sati bez prestanka !! ali kad resetujem pc ,u biosu se pojavi neka poruka kao u fazonu i to crvenim slovima " Warning!!!this setup nesto kao ne prija..ne znam tacno kad ne mogu da uradim prnt scrn ,,,i onda kaze da stisnem Y/N da se vratim u bios i postavim sve na default!!! inace ako ne uradim to,on se opet restaruje,,jedno vise puta,,i na onom troubleshoot ekranu malom na mojoj msi ploci pokazuje da nekad nece cpu da digne,,nekad ram,nekad ich!!!! ali iz par puta digne sistem i onda sve radi dobro!!! kad sam klokovao cpu - iskljucio sam c1 i eist ,voltaza procesora je 1.265v ,,ram na 1.58v....fsb:ram 1:2 da bih mi ram radio na 1600 mhz,,a i ploca ima fsb 1600 mhz i xmp podrsku i dobru napojnu sekciju,,kao overclock ploca za 775!! e sad i fsb cpua sam podigo sa 333 na 400 mhz koliko i zellim da mi radi,,dakle na 3400 mhz!!! da li neko moze da mi kaze od oka sta to moze biti ,,da li jos nesto treba da setujem da to sve radi kako treba i da mi se ne pojavljuje u biosu taj natpis !?
 
Nazad
Vrh Dno