Šta je novo?

MSI Radeon 7770, driver has stopped responding but has recovered??

jesam li ja napisao da mora biti QVL? ne, ne mora.

doduse meni nije bio bog zna kakav problem za asus sabertooth da nadjem u grappolo group qvl kingston memoriju... cak je i cena bila dobra... naravno da ne mora da bude qvl ali tako izbegavas probleme vezane za memoriju i neko ti u sustini garantuje za tu kombinaciju. trenutna memorija nije QVL ali sam je dobio na probu testirao, radila bez problema i kupio jer je bila 1.5v, kao preporuceno za sandy-a, nebitno...

da sa primeom sve moze da se dijagnozira niko ne bi imao nikakvih problema... nikada. sve bi se resilo sa 8 sati primea.
 
Ok, nisam bio tu ceo dan, pa pokusavam da pohvatam sta ste sve napisali. Prva stvar - u pitanju je Patriot memorija, a ne Kingston. Dezinformacija koju sam dobio od ortaka ciji je komp. Doduse i kod njih na sajtu pise da stavljaju Kingston ali nema veze. Flesovan najnoviji BIOS, i opet isto. Drajveri su 12.8 (clean install). Za memory dump cu morati da se iscimam sutra pa da vam okacim ako ikome ista znaci. Prime sam vrteo nekih 2 sata, nikakve probleme nije prijavio, znam da je trebalo duze, ali nema se vremena. Win7 SP1 je instaliran, tako da ne verujem da SP pravi problem.
 
Evo par dmp fajlova. Cep watchdog folder je oko 100mb tako da sam mu rekao da pokupi poslednje fajlove. Hvala
 

Prilozi

  • WATCHDOG.rar
    333.7 KB · Pregleda: 22
jesam li ja napisao da mora biti QVL? ne, ne mora.

doduse meni nije bio bog zna kakav problem za asus sabertooth da nadjem u grappolo group qvl kingston memoriju... cak je i cena bila dobra... naravno da ne mora da bude qvl ali tako izbegavas probleme vezane za memoriju i neko ti u sustini garantuje za tu kombinaciju. trenutna memorija nije QVL ali sam je dobio na probu testirao, radila bez problema i kupio jer je bila 1.5v, kao preporuceno za sandy-a, nebitno...

da sa primeom sve moze da se dijagnozira niko ne bi imao nikakvih problema... nikada. sve bi se resilo sa 8 sati primea.
Niko to nije ni rekao. Opet iskrivljuješ priču. Prvo si napao čoveka zbog njegove pretpostavke da je grafički drajver - a ti si siguran da je memorija, mada dokaza za jedno ili drugo nema. Ono što ja kažem jeste da akp je memorija neispravna, onda je neispravna - ne može raditi ispravno u Primeu, a pucati u igrama. Nije samo Prime tu, imaš OCCT, LinX itd. Ili možda može? Druga stvar koja nije istinta je stav koji se provlači kako su AMD Catalysti nestabilni i amaterski. To je daleko od istine - drajveri im rade dosta dobro i priča da AMD grafike imaju ovaj problem je samo FUD. A što se tiče dumpova - svaki pokazuje istu stvar.
VIDEO_TDR_TIMEOUT_DETECTED (117)
The display driver failed to respond in timely fashion.
MODULE_NAME: atikmpag

IMAGE_NAME: atikmpag.sys

DEBUG_FLR_IMAGE_TIMESTAMP: 50133d07

FAILURE_BUCKET_ID: X64_0x117_IMAGE_atikmpag.sys

BUCKET_ID: X64_0x117_IMAGE_atikmpag.sys

Evo šta su rekli ljudi iz nVidia tima kad im je drajver pucao:
Common issues that can cause a TDR:
- Bad memory
- Insufficient/problematic PSU
- Corrupt driver install
- Overheating
- Unstable overclocks (GPU or CPU)
- Incorrect MB voltages (generally NB/SB)
- Faulty graphics card
- Your asking too much of your graphics card. Not one that many people like to hear, but as the blurb from Microsoft states, if your game falls below a certain FPS and something graphically complex occurs, it could trigger a TDR.
- The issue can potentially be caused by a badly written driver or piece of software, but this is an unlikely cause in most cases.

Ne vidim problem da se testira grafika. Skini MSI Afterburner i spusti klok na procesoru i memoriji za GPU. Probaj da se igraš. pa da vidimo.
 
Vidim da je to jedino ostalo. Popodne idem do njega pa cu videti da li to pomaze. U slucaju da pomogne, onda komotno mogu da trazim drugu graficku?
 
Ako karta ne puca kad je potklokuješ - stvar je jasna. Treutno, svi tvojim dmp fajlovi ukazuju na grafički drajver - nema šanse da je on tako nestabilan. Moguć je nekompatibilan RAM, ali pošto se nema vremena za testiranje, onda je lakše spustiti klokove za graiku.
 
Poslednja izmena:
Ako karta ne puca kad je potklokuješ - stvar je jasna. Treutno, svi tvojim dmp fajlovi ukazuju na grafički drajver - nema šanse da je on tako nestabilan. Moguć je nekompatibilan RAM, ali pošto se nema vremena za testiranje, onda je lakše spustiti klokove za graiku.

pa od samog pocetka threada je u pitanju graficki driver, rodjace. od prve strane je graficki driver. dal si slep il nas *****avas :)

doduse samo ispoljavanje, uzrok nije u driveru niti u grafickom podsistemu uopste.
 
RAM sam stavljao na minimum i opet isto. Nisam jos stigao da odem do ortaka i da probam da spustim clockove za graficku, ako ne odem veceras, oticicu sutra preko dana.
 
pa od samog pocetka threada je u pitanju graficki driver, rodjace. od prve strane je graficki driver. dal si slep il nas *****avas :)

doduse samo ispoljavanje, uzrok nije u driveru niti u grafickom podsistemu uopste.

Očigledno ti vaspitanje nije jača strana. A ta glupost sa tvoje strane valjda ne bi bila ovde da si sposoban da provučeš dmp fajl kroz debug, umesto da prodaješ pamet. Pročitaj još jednom post i probaj da ne prenapregneš konac između svojih ušiju. . Čovek je tek nedavno stavio dmp i činjenica je da su sve greške iste.
a po cemu to ti "ne bi rekao"? zasto ne bi mogla da bude memorija? zato sto se greska ispoljava na driveru graficke karte?


pricas potpuno napamet, jesi li se ti ikada susreo sa ovim problemom licno i kako si ga resio? ja sam dva puta kod sebe imao ovaj problem oba puta na novim konfiguracijama i jednom kod prijatelja... sva tri puta je bila MEMORIJA! a dok sam prvi put to izvalio trebalo mi je vremena...

btw ako se decko odluci pa otvori komp i ubode bilo koju drugu grafiku iste simptome ce da dobije, nvidia ili ati, sasvim je svejedno jer problem nije uopste u grafickoj...

RAM sam stavljao na minimum i opet isto. Nisam jos stigao da odem do ortaka i da probam da spustim clockove za graficku, ako ne odem veceras, oticicu sutra preko dana.

Ako je RAM stvarno bio na minimumu, čini se da ako dečko stavi ispravnu grafiku - verovatno više neće imati problema. I neće morati tražiti RAM sa Qualified Vendor Lista, koji tako voliš. Da se razumemo, memorija je ovde vrlo moguć scenario i prvi na nVidia listi koju sam dao baš zbog toga što su bezuspešno pokušavali da otklone desktop TDR u drajverima dosta dugo, i trebale su im karte za testiranje, ali prvo su želeli da isključe ostale probleme koji se dešavaju. Međutim, postoji način da se ovo proveri i utvrdi i da se lista polako svede na ono što stvarno ne radi. Jedno je kad možeš pristupiti hardveru i testirati ga zamenom, a drugo kad radiš sa mašinom koju ne smeš otvarati.
 
Poslednja izmena:
ja sam mogao da ti kazem da su sve greske iste bez dump fajla valjda jer imam vise real life iskustva od tebe... ako je tebi bio neophodan da to uvidis, fine... eto sad je i cinjenica da su sve greske iste.

spustanje rama ne mora da pomogne ali da je ikako promenilo situaciju moja sumnja na memoriju bi skocila sa 90% na 100%. ovako, nismo se pomerili nigde nazalost.
 
Bice da ta budzet 760g ploca ne moze pravilno da adresira svih 8gb rama pravilno
 
Pitanje je ko ima više iskustva - ja samo pokušavam da ne donosim zaključke ishitreno i unapred, baš zato što sam video puno slučajeva. Da je memorija u pitanju, sigurno bi se desila neka promena u dmpovima - mašina bi valjda pukla i negde drugde, mada pitanje je kako se koristi. Mislim da je ovo samo pokazalo da je grafika skoro sigurno u pitanju.
@Dovahpig - nisam siguran da igrice koriste 8GB RAMa, ali danas je sve moguće.
 
Nije me bilo nekoliko dana, neodlozne obaveze. Bilo kako bilo, upravo sam se vratio od drugara i pokusao downclock graficke. Instalirao MSI Afterburner, default clock je 1000/1125. Na prvu sam spustio na 850/950, i gle cuda Splinter Cell Conviction je igrao skoro sat vremena bez pucanja. U medjuvremenu sam se smorio gledajuci kako on igra, rekoh da izadje iz igrice i da vratim na default vrednosti, cisto da budem siguran. 5 minuta igranja, i odmah puce. Nisam vise eksperimentisao sa vrednostima, na 850/950 je ostalo, dok ne odluci da reklamira. Jos neki savet mozda?
 
Zasto da ne pricam? Pa u nasem interesu je valjda da im se dokaze da graficka nije ispravna samim tim sto ne moze da izdrzi svoj default clock? Na kraju krajeva, odlicno poznajem lika sto radi u lokalnom shopu, pa cu njemu reci a on nek objasni serviserima da ne traze dlaku u jajetu
 
Kartica radi i na default kloku, ali nestabilno, nema artefakte niti se pregreva. Jedino sto mogu da urade je da ubrzaju proces, i da bar znaju kako se manifestuje
 
Imao sam jedan error ovakav juce koji se desio odmah nakon overkloka i to sam ga overklokovao do granice koje mogu u cpu tweak , posle povecanja voltazhe nisam imao problema,tako da verovatno je problem sa karticom
 
Problem su drajveri ili sam catalyst.I meni se javlja isti problem mislim da je poslednja verzija koja je koliko-toliko radila dobro bila 12.8 e sad ja sam obrisao zadnju verziju 12.10 koja je katastrofa i instalirao drajvere preko windows apdejta i nema vise ove poruke niti drugih problema.U pitanju je grafa Sapphire 6670.
Da li se neko zna sta se desava sa Ati Tray Tools?
 
Poslednja izmena:
Ja sam oko toga kuburio sve dok nisam update w7 na sp1 u clean install najnovije drajvere.
 
Vrh Dno