Šta je novo?

MSI R9 380 4GB - problem

CaptainCrash

Slavan
Učlanjen(a)
06.08.2012
Poruke
2,101
Poena
275
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Uzeo sam karticu i kad odradim Furmark test odlicno... temperatura oko 55c posle 15min.
Medjutim u i oko onog kruga prilikom testa, kao da sevne, bljesne, linija, jedna, pa posle par sekundi druga... i tako stalno. U toku igre klinac koroatio i igrao PES19 i kaze pojavile mu se neke kockice i onda je restartovao komp a drugi put kad. je dao gol, zakucalo sve, izasao iz igre. ali je. navijanje ostalo u pozadini kao sto se i cuje na videu u prilogu.
A na tom videu se. i vidi problem sto sam pominjao prilikom testa, ima li pomoci, sta se desilo i sta je problem da li neko zna? Unapred hvala...

Evo videa i kako izgleda u praksi
 
Rip karta.

Vrati od koga si uzeo, ne isplati se tu dalje išta čačkati (tipa smanjivati klokove i sakatiti već ne nešto jaku kartu).
 
Rip karta.

Vrati od koga si uzeo, ne isplati se tu dalje išta čačkati (tipa smanjivati klokove i sakatiti već ne nešto jaku kartu).
Znaci drajveri nemaju veze obzirom da nisam skinuo sa MSI sajta vec neki AMD katalist poslednji?
 
Nisu tu problemi do drajvera već do karte. Sad šta tačno umire, verovatno gpu (memorija malo drugačije artefakte daje) i to možeš da malo smanjiš tako što smanjiš i gpu klok, ali uzeo si kartu koja je valjda ispravna... Ako ćeš sam da je popravljaš (za šta postoji šansa da će biti neuspešno), e onda ne znam.
 
A da li poatoji mogucnost da je. promenjen bios i stavljen mining, kako to da proverim, da li bi se manifestovalo tako kao meni da je to u pitanju?
 
G-PU-Z program skini i tamo uporedi verziju biosa u odnosu na techpowerup sajt.
 
G-PU-Z program skini i tamo uporedi verziju biosa u odnosu na techpowerup sajt.
Uporedio, na techpower ima 3 verzije... e preko onog prpgramcica pise da je. moja jedna od te tri verzije, sve su potpuno isti BIOS a jedna je malo starija verzija, e moj je jedan od te dve. Stiklirano je nesto UEFI u gpuz i objasnjeno zasto i kako radi ta r9 380.
Znaci nije ni BIOS i na kraju to je to od karte!? Klinac upalio PES ponpvo i posle par minuta samo beo, ekran, stoji tako a publika navija u pozadini dok ne. ugasi komp 😔
 
Ovako stoji na custom
IMG_20210312_172129.jpgIMG_20210312_172042.jpg
 
Ako ne pomogne downclock memorije i/ili jezgra, onda je muerto, kaput...
 
downclock i undervolt je svakako pametno da pokušaš.


a postoji i opcija bacanja kartice sa vrha solitera, ili poklanjanja nekom random liku, npr, meni... ani burn-a-bitch, ili rikardu viljalobosu.
 
downclock i undervolt je svakako pametno da pokušaš.


a postoji i opcija bacanja kartice sa vrha solitera, ili poklanjanja nekom random liku, npr, meni... ani burn-a-bitch, ili rikardu viljalobosu.

A zasto u AB stoji power 0, zar ne treba 100 da stoji? Mogu da pomeram od 0 do - 20 i od 0 do +20.Meni se cini da je ona unakazena a on se pravi blesav al sacekacu da vidim sta cemo na kraju uraditi.
 

Prilozi

  • IMG_20210312_194358.jpg
    IMG_20210312_194358.jpg
    397 KB · Pregleda: 11
Nazad
Vrh Dno