Šta je novo?

"MSI namerno koristi loše kondenzatore?"

Nismo ih mi optuzili, samo konstatujemo sta se desava, a desava se. I po inostranim forumima, mada se tamo ne pljuju medjusobno, vec ljudi obracaju paznju na pojavu i razmenjuju iskustva.
U svakom slucaju desio se incident sa kondenzatorima, a posebno model sa oznakom CHHSI, koji je osim netipicnog kapaciteta (2700uF), deluju kao da su pravljeni u prosloj deceniji.
A ploce rade, i sa naduvenim kondovima :)
 
"eventualno krili SVOJU gresku" je naravno ZLOCIN MNOOOGo gori od bilo kog!

To znaci da hoce SVOJU glupost da naplate od TEBE (od mene NEEmogu)...

A o Vladd-ovim comments N.C.!!!
 
Poslednja izmena:
Pusti prepirke Vladd, 'ajmo da peglamo napone :D ;)
 
drfedja je napisao(la):
Masa onih MSI nForce420/415 ploca je sa nadutim kondenzatorima, isto vazi i za K7-T Turbo i ostalo MSI djubre.

Bas imam taj K7T-Turbo a sa njim i naduvene kondezatore. Plocu sam kupio kada se pojavila, pre nesto vise od 3 godine, i tada je bila najjaci Microstar-ov model. Za nju sam onda dao oko 260 DEM i pitam se samo sta stavljaju danas na svoje ploce od 40+ evra. Sigurno "kvalitetne" komponente!
 
OptiPlex je napisao(la):
Pusti prepirke Vladd, 'ajmo da peglamo napone :D ;)


Nema prepirke ni pod razno :) . Prosvrljao sam netom, i nasao dosta diskusija (konstruktivnih) na nasu zalost. I podatak o "prebegu" nekoliko inzenjera iz Rybicona...

Cisto sam pomislio da covek sa hemije moze da da veci doprinos tredu, osim konstatacije... ;)

Ali ponekad se gadno prevarim.

Pozdrav!
 
I moj MSI i815EPT MS6337 LE5 je evo posle 2,5 god. maksimalnog "maltretiranja"...
(u svim dimm slotovima memorija)...sve IDE grane zauzete..kao i dosta PCI slotova...

Radi zasad stabilno iako sam primetio "malchice" naduvene kondenzatore oko procesorskog podnozlja....Pretrpela je i praznjenje kondezatora u napajanju..o tom "chudnoj" pojavi posle koje je sve ostalo zivo sam vec pisao na benchu...

Za sada ne planiram da je menjam ali nije mi sve jedno zbog tih kondenzatora...

Mada ako me natera moracu da je zamenim za TUSL2-C npr.....ili da radim upgrade na "P4" mashinu...ili da menjam dotichne kondezatore..(ovo nema veze sa onim oglasom dole..to je za nekog ortaka)

Ljudi su mi i ranije prichali da nije MSI on shto sam govori za sebe al ajd...kad radi...

Nego to je i predvidjeno u neku ruku da radi 3-4 max a posle da se menja...Kako bi inache oni prodavali uopshte nove ploche kad bar jedan deo starih ne ode u vecna lovishta zbog eto kondenzatora...

Tako ti je to ...kad bi za nas sitnu raju pravili kvalitetno odmah bi mogli da zatvore fabrike..:D Ali ovo u zadnje vreme se pojavilo daosta plocha koje nemaju onaj kvalitet koji "ime" navodno nudi...

Shto bi se oni cimali da stavljaju kvalitet ...kad ovo radi bash onoliko koliko treba...2-3 u svetu a kod nas 3-4 god. posle chega sve menjash u mashini najcheshce...E sad negrbuse oni koji misle da su kupili rachunar za sva vremena...jer im ne treba bolje za Word npr.

opasno je da se naduju kondezatori posle 6 mes. ili god dana...to vec postaje zabrinjavajuce...Pa chak ne samo da su kondenzatori upitanju nego i celo napajanje na plochi da li je dobro odradjeno...(neadekvatni i zastareli tranzistori...ili joshe isprojektovano...)..Shta ce sve uraditi da im ostane josh koji $ u djepu...
 
levibek je napisao(la):
Bas imam taj K7T-Turbo a sa njim i naduvene kondezatore. Plocu sam kupio kada se pojavila, pre nesto vise od 3 godine, i tada je bila najjaci Microstar-ov model. Za nju sam onda dao oko 260 DEM i pitam se samo sta stavljaju danas na svoje ploce od 40+ evra. Sigurno "kvalitetne" komponente!



I ja sam tada kupio identicnu plocu u PC Centru,dok su bili u Dalmatinskoj,takodje cim je stigla,e jos da si tada citao Gamer znao bi da kupci koji pokazu najnoviji Gamer imaju popust od 20 DEM,to jest platio sam je 240 DEM :p
 
URGH! je napisao(la):
I ja sam tada kupio identicnu plocu u PC Centru,dok su bili u Dalmatinskoj,takodje cim je stigla,e jos da si tada citao Gamer znao bi da kupci koji pokazu najnoviji Gamer imaju popust od 20 DEM,to jest platio sam je 240 DEM :p

Tada si bolje prosao, a da vidimo sada! Ja imam dava riknula kondezatora na ploci, a ti ?! :( :(

P.S. Nisu bili u Dalmatinskoj vec u Durmitorskoj. :)
 
Poslednja izmena:
U pravu si,znam da je bilo nesto na D -sto se kondenzatora tice,nemam nijedan nadut jer sam je prodao pre skoro godinu i po dana :d ,ali kad sam je prodao nije nijedan bio neispravan
 
URGH! je napisao(la):
U pravu si,znam da je bilo nesto na D -sto se kondenzatora tice,nemam nijedan nadut jer sam je prodao pre skoro godinu i po dana :d ,ali kad sam je prodao nije nijedan bio neispravan


Ja sad mogu moju samo da zamenim za taj Gamer od pre tri godine. Toliko vredi! :(
 
trx je napisao(la):
Od proizvođača matičnih ploča na istragu cele stvari je pozivao jedino Abit, i to samo zato što on nije koristio problematične kondenzatore jedne kineske kompanije.

Ne znam odakle je ovaj citat, ali ovo jednostavno nije tačno. Prvo, zato što pored sebe imam jednu Abit BX133 ploču kojoj su posle nekoliko meseci otišli kondenzatori. A drugo, upravo čitam Tech Report-ovu reportažu iz posete Abitovoj fabrici u Kini, gde na prvoj strani piše:

"Like a number of mobo makers, Abit was burned pretty badly a few years back when it sourced a bunch of low-quality capacitors for its motherboards. Those capacitors didn't hold up over time; they began leaking, and lots of boards met a premature demise as a result. To prevent a repeat of this scenario, Abit has committed itself to using 100% high-quality Japanese capacitors on its new products."
http://www.techreport.com/etc/2004q2/abit-tour/index.x?pg=1
 
Ma lupetaju ;) , bolje da su preporucili DOBRO PROJEKTOVANO napajanje, umesto da pucaju 2$ po ploci za skupe "japance" :D

Mislim da se covek pogresno izrazio, Abit je zapoceo kritiku, ali nisu "gledali preko tarabe", vec iz licnog iskustva. :)

Pozdrav!
 
mikis je napisao(la):
Ne znam odakle je ovaj citat, ali ovo jednostavno nije tačno. Prvo, zato što pored sebe imam jednu Abit BX133 ploču kojoj su posle nekoliko meseci otišli kondenzatori. A drugo, upravo čitam Tech Report-ovu reportažu iz posete Abitovoj fabrici u Kini, gde na prvoj strani piše:

"Like a number of mobo makers, Abit was burned pretty badly a few years back when it sourced a bunch of low-quality capacitors for its motherboards. Those capacitors didn't hold up over time; they began leaking, and lots of boards met a premature demise as a result. To prevent a repeat of this scenario, Abit has committed itself to using 100% high-quality Japanese capacitors on its new products."
http://www.techreport.com/etc/2004q2/abit-tour/index.x?pg=1
Vest o MSI kondenzatorima sam dopunio pričom o lošim kondenzatorima iz februara koju tada nisam objavio, jer uprkos najvećem trudu, nisam uspevao da ispišem više od 5 vesti dnevno (teže je nego što izgleda). Sve mi je ostalo u glavi, izuzev imena kompanije koja je napravila te problematične kondenzatore, samo se sećam da je iz Kine.
Abit se zayebo ranije, tako da se opametio, pa mu je bilo lako da prebacuje komšijama koji su tu lekciju tek morali da nauče.
Abit je u zadnje vreme sa peklamne fore overklokanje, prešao na foru izdržljivost i trajnost. Čak su i slogan promenili u "Your reliable partner".
 
Poslednja izmena:
Sve ovo deluje pomalo glupo zaista, evo pre oko 2-3 godine sam otvorio, pregledao i zatvorio (nije bilo nikavih losih kond. isl) jedan XT star oko 17 god koji pri tome nije paljen 12 god (stajao u ostavi u nemackoj), proradio je kao sat odmah (da ne pricam o kvalitetu plastike i debljini metala na kucistu koje je imalo oko 15 kg). Znaci eto ta olivetijava masina je pravljena da radi bar 20 godina (ma i vise), a ove danas imaju ovakve probleme...
 
Pa da li ja da uopste uzimam MSI K8N Neo nForce3 250gb
Je su li se opametili i stavili "pristojne" kondezatore!!! :d
Ili opet oce da nam uvale!!! :D
 
Mare je napisao(la):
Sve ovo deluje pomalo glupo zaista, evo pre oko 2-3 godine sam otvorio, pregledao i zatvorio (nije bilo nikavih losih kond. isl) jedan XT star oko 17 god koji pri tome nije paljen 12 god (stajao u ostavi u nemackoj), proradio je kao sat odmah (da ne pricam o kvalitetu plastike i debljini metala na kucistu koje je imalo oko 15 kg). Znaci eto ta olivetijava masina je pravljena da radi bar 20 godina (ma i vise), a ove danas imaju ovakve probleme...

Taj "dedica" je kostao 7000DM tada. Koristili su se "computer grade" kondenzatori kojima se ne menja kapacitet doticnih 20 godina.
 
Ja bih na kraju rekao da MSI slucajno koristi lose kondenzatore... :d
 
Ja bih dodao, da se pre kupovine ploce pregleda sta je na njoj od kondenzatora, pa ako su npr svi Rybicon (Abit, Epox - vidjeno), onda jedan problem manje ;)

Pozdrav
 
Ja bih dodao da onaj koji konstruise plochu zna u minut koliko ce ona da radi.
Pa vidite samo svi elektroliti su oko procesora koji se naravno greje a oni naravno sushe.
Nikola
 
duksa88 je napisao(la):
Ja bih dodao da onaj koji konstruise plochu zna u minut koliko ce ona da radi.
Pa vidite samo svi elektroliti su oko procesora koji se naravno greje a oni naravno sushe.
Nikola

U pravu si, ali oni racunaju na dobre kondenzatore. Na mom stolu je MSI K33T koja ima tri vrste kondenzatora, a samo su se CHHSI naduli. Ploca inace radi. Ali... :)
 
Izgleda da kopije kondenzatora nisu stigle samo do proizvodjaca maticnih ploca - evo, danas mi se vratio n-ti 3Com 16-portni switch (OfficeConnect Dual Speed Switch 16 plus) zbog crkavanja kondenzatora. Ovo nisu 19" rackmount, nego obicni kancelarijski switchevi koje mozete i sami valjda tu da kupite, pa se pripazite malo od njih. Prvih par meseci sve radi ok, pa otkaze jedan ili dva porta, a malo potom ode sve u vecna lovishta...
 
trx je napisao(la):
ni 3Com vise nije sto je nekad bio... :(

Off topic, ali 3Com je u ozbiljnoj buli. Buše ih sa svih strana: Intel i ostali sa integrisanim mrežnim na pločama, D-Link i ostali tajvanci u low-end segmentu mrežne opreme, Cisco u high-endu... Modemi (USR) više nikome ne trebaju jer svi prelaze na kabl ili ADSL, a sam 3Com je napravio katastrofalnu grešku napuštajući razvoj proizvoda u mid i high end segmentu tržišta, tako da su sada prinuđeni da ulaze u "strateško partnerstvo" sa Kinezima (Huawei) koji su se "proslavili" potpunim kloniranjem Cisco opreme :)

Mislim da je trenutno tržišna vrednost firme 3Com manja nego vrednost Palma (tj. PalmOne), koji se od njih odvojio ali je i dalje u njihovom većinskom vlasništvu! Tužno za firmu koja je izmislila Ethernet i godinama bila sinonim kvaliteta.
 
Nazad
Vrh Dno