Šta je novo?

MSI K9N6PGM2-V + Athlon 7550 = spori boot

Duck

Slavan
Učlanjen(a)
05.10.2007
Poruke
124
Poena
319
MSI K9N6PGM2-V ploca je u pitanju, procesor je athlon X2 7550, sve radi kako treba, jedino boot traje nekih 40+ sec. Zanima me da li je neko imao slicnih problema i bilo kakva sugestija bila bi dobrodosla!
Hvala :wave: !
 
i to, al' i sam SP2 win sporije butuje u odnosu na SP1 win xp
 
Hvala na sugestijama, al xp je bio cist (samo driveri), to znaci ispod 20 procesa, to je i dalje neprihvatljivo puno vremena za boot. Zato sam i pitao jer nemam ideju sta bi to moglo biti :trust: ?
 
Ne vredi da lupas glavu. Sa istim hdd-om (Seagate 160gb sata II) Windows XP Sp3 se osetno brze butuje na GA-MA78GM-S2H + Amd X2 4000+ nego na masini koju sada imam (Intel E8400 + Asus P5Q Pro) i ja to pojma neznam da objasnim zasto se desava. :wall: U realnom radu na XP-u Intel masina sa hardom barata brze od Amd masine.:smoke:

Vista ne pati od tog problema (pored svih ostalih koje ima:p) i na sadasnjoj konfi se brze butovala od XP-a cak i 64bitna Vista. I Windows 7 64bit se na mojoj sadasnjoj konfi brze butuje od XP-a.

Mozda cu zvucati paranoicno ali pomisljam na to da je MS postavi neku kosku u XP da na novijim masina se cudnije ponasa.:smackbum:

Resenje : Predji na Windows 7.:wave:
 
Hvala na sugestijama, al xp je bio cist (samo driveri), to znaci ispod 20 procesa, to je i dalje neprihvatljivo puno vremena za boot. Zato sam i pitao jer nemam ideju sta bi to moglo biti :trust: ?

"Čist" sa integrisanim SP2, SP1 ili bez SP? Pazi, meni brže butuje sekundarni komp (754 Sempron 2800@ 2.0 GHz sa 768MB DDR) sa XP SP1 nego mašina iz potpisa sa SP2 ? ! SP2 je jedan veeelikiii trash i usporava komp značajno. E sad u vremenu kad stiže Win 7 sve su ove priče i malo out of date, zar ne..?;)
 
@NX-02
Sa SP2,....(mada mislim da to bas ne igra neku ulogu), imam 754 chipset kao sekundarnu download mashinu, i zaista boot mu je skoro trenutan u poredjenju sa ovim am2+ chipsetom, a 775 chipset(maximus) je prica za sebe...
Mada, mislim da ovo uopste ne bi trebalo da je do XPa, nego vise do postavki biosa, nekog memory error cekera, self testa ili slicne opcije koju nisam pronasao u biosu a mozda moze da se odcekira a ja ne znam kako, zato sam i postavio ovo pitanje u sobi za maticne ploce, pitam sve ovo jer mi je prosto neverovatno da se desava na novijem cipsetu!
Cinjenica da spori boot nije do operativnog sistema:
pri instalaciji sistema, pri pritisku na DEL taster imao sam cekanje od 40+ sec. za ulazak u bios! :zgran:
Jedina stvar koju nisam stigao/zaboravio da kazem(a mozda moze da figurise u celoj prici) je ta da je hdd pata.
 
Malo je kasno ali ja sam donekle ubrzao boot tako sto sam ostavio samo hard disk kao primary boot device.
Pre je bilo podeseno:
floppy (koji nije ni instaliran u kompu)
cd drajv
hdd
i jos pride ukljuceno boot from other devices - yes (tu stavio no)
sad je brzi boot.
 
Имам горе споменуту плочу па ме занима следеће пошто раније нисам наилазио на овакве ствари,наиме ради се о томе да плоча нема сензоре за волтаже,значи у биос-у их нема самим тим и еверест лупа волтаже у виндовс-у па ме занима зна неко нешто о таквим случајевима и дали би флеш биос-а помогао да се волтаже појаве?
 
Nazad
Vrh Dno