Šta je novo?

MSI ili Gigabyte?

vladej

Cenjen
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruke
344
Poena
169
MSI:
P43 NEO-F
P43 NEO3-F
P43-C51
P43T-C51
P45 NEO-F

ILI

Gigabyte:
GA-EP41-UD3L
GA-P43-ES3G
GA-EP31-DS3L
GA-EP31M-ES2L
GA-P41-ES3G

Treba mi univerzalna ploča, ne za igre, da traje dugo, da je stabilna, da mogu i za par godina da zabodem novu grafiku, memoriju,.... (sve su u ceni 40-60e)

Ima li iko ikakva iskustva sa bilo kojom od gore navedenih i zna li neko za koju se bar priča da je dobra, klasa,....
 
Onda gledaj da ides na AMD, jer nisi jos napravio gresku i kupio stari socket.

Evo ti lepe, jeftine a dobre ploce za amd.
MSI 770 c45, oko 5400din.
Uz nju mozes da uparis bilo koji amd cpu, npr. x3 425 i neku ddr3 memoriju.
 
znači, naglasak je na stabilnosti i dugotrajnosti,

kad zašrafim mb u chieftek kućište, nemam nameru dugo da je vadim,

što znači da u narednim godinama mogu da dodajem cpu jači, memorije brže,
graf karte,....

a da ista ostaje u kućištu,....

znači kvalitet,...

I da li MSI ili Gigabyte?
 
Za par godina ces jedino (mozda) moci da ubodes novu graficku ako ti napajanje bude izdrzalo, procesor i memoriju zaboravi, vec sada su prakticno u penziji. Tu stabilnost i dugotrajnost pretpostavljam vezujes za Intel, ok tvoj stav, moj stav je da si u zabludi :)

Ja bih isao na Gigabyte.
 
+1 za gigabyte
 
ok, tako sam i mislio , navodno bi gigabyte trebao imati bolju podršku,

važno mi zbog linux-a,

a koliko su ove sa sufiksom UD3L kvalitetnije, ako su, u odnosu na ove druge?

imas na gigabytovom sajtu Comparison Sheet Search pa ubaci i uporedi
moj savet ti je GA-EP45-UD3P nema ddr3 ali se pokazala kao odlicna ploca ili ako zelis na msi varijantu MSI P43-C51 LGA 775 sa dd3
 
Poslednja izmena:
Poslušaj ljude u pogledu AMD vs Intel, ja sam oduvek koristio Intel-a, ali sada da kupujem, ako ne bih imao para za i5 ili i7, išao bih pre na AMD procesor.

Predlog:
Athlon II X4 620 -- 8.080 din
Gigabyte GA-MA785GT-UD3H -- 7.790 din
2 x 2GB DDR3 Kingston HyperX Black Edition, PC1600, Cl9 -- 9.230 din

Ova ploča ima integrisanu grafičku koja je dovoljna za sve, osim za igre, tako da ti ostavlja slobodu da ne kupiš grafičku odmah, nego kad skupiš dovoljno para za odgovarajuću, a i ako ti dosadi igranje možeš da prodaš grafičku i da ti ostane računar u funkciji.
 
hvala puno na savetu, verujem, tj znam da je to tako, ali....

ali ja MORAM biti na Intelu, da ne širim i ne dubim razloge, ima ih i to jako čvrstih,

jednostavno 775 i gotovo, ko u onom vicu,.. makar cjela Njemačka ostala trudna,...

a i budžet mi je plafon 60e za mb, a graf ne računam jer je mogu pozajmiti na duže,

bitno mi je da mogu naknadno malo ubrzati pc po nekoj budućoj potrebi a da mi ne zastari,
ovaj koji sad koristim sam isto tako sklapao, ... pre 5 godina,.....

i još radi, al počeo je da štuca,....

veće je pitanje koji čipset mi zadovoljava potrebu i ima li veze da li je south ich7 ili ich10 za neku buduću priču tipa ubrzanja i proširenja,...
 
Ovo sto hoces da uzmes, moze se reci da je vec zastarelo i bez buducnosti.
Ne znam koji su toliko jaki razlozi da ne uzmes bolju konfu za iste i manje pare, al dobro. Tvoje pare, tvoja odluka.
 
kazi molim te da se salis...hoces da kupis socket 775 sa ddr2 memorijom i da budes miran 5 godina stim da ces povremeno da ga poboljsavas? pa to sto kupujes vec sada je penzionisano,a ste ce tek da bude za 5 godina...ti ustvari ne pitas za savet vec si sam doneo odluku i tvrdoglavo se drzis jedne price bez obzira sto ti svi na netu kazu...samo ti kupi 775 i zivi u ubedjenju da si dobro uradio i nemoj nikog da slusas sta ti kazu na benchu...nemoj da mi pricas o linuxu i podrsci jer ga koristim godinama paralelno i radi podjednako dobro i na intel-u i na amd-u...tvoje su pare pa kupi sto se mene(mislim da i ostali tako misle) tice i pentium 3 ali onda nemoj da kukas kad ne budes mogao da ga nadogradjujes i kad shvatis da si se zeznuo jer nisi poslusao ljude sa bencha koji izgleda vise cene tvoje pare od tebe samog
 
Poslednja izmena:
hvala puno na savetu, verujem, tj znam da je to tako, ali....

ali ja MORAM biti na Intelu, da ne širim i ne dubim razloge, ima ih i to jako čvrstih,

jednostavno 775 i gotovo, ko u onom vicu,..

Pa ako MORAS bit na intelu, i to na 775 koji je vec u grobu jednom nogom, tj. jos malo se koprca onom drugom, onda ti ni jedna od tih ploca koje spominjes nece obezbijediti dugotrajnost. Doci ces u situaciju za 2-3 godine da ce ddr2 memorije bit na kasicicu i bice jako jako skupa, procesore ces traziti po oglasima i oni ce biti nerealno skupi i najjeftinije ce ti biti da sve prodas za kesicu chipsa i flasu coca cole.

Znaci ako hoces neki upgrade path idi na AMD ili i5/i7, ali posto kuburis sa finansijama ostaje ti AMD. Ako insistiras na intel-u bilo koja od ploca ce ti raditi posao, samo gledaj da je noviji chipset i da imas sto vise konektora. Ako ne moras ne uzimaj P3x chipset. I da, gledaj da uzmes neku sa ddr3 memorijom.
 
Ma ako je baš zacrtao S775, nema smisla da uzima DDR3 memoriju.

Polovna ploča Gigabyte P35, DS4 ili DS3 za 35-45e, 2GB DDR2 RAM-a za 30e, CPU po želji za 30-40e i vozi Miško. :)

Znači polovno, ali da je još pod garancijom, na RAM je obično 5 godina ili doživotna, CPU i ploče dolaze sa 3 godine, tako da možeš da uzmeš neku staru godinu-dve.

Nema smisla da ide na novo, ništa sa nekim novijom čipsetom ili DDR3 neće dobiti, samo će dati više para.
 
Vladej, pazi ovako, ljudi hoće da ti pomognu a ti zapeo moram pa moram, spominješ Linux a uglavnom se kriješ iza neke magle.

Došao si na pravi forum, dobićeš pomoć ali budi konkretan i nemoj da motaš.
Umaraš one koji žele da ti pomognu a to ni najmanje nije fer.

Reci iskreno šta te muči, iznesi precizno stanje i sigurno ćeš dobiti najbolje i najkorisnije preporuke a šta ćeš ti kasnije učiniti manje je nama važno, ti treba da brineš.

E, da na limundu možeš da kupiš EXSTRA ploču za 10 dinara ;) :)

PS.
Znam kako se piše ekstra ali pre neki dan videh ovu novu verziju pa ... ;)
 
Znači, sad sam tek malo bolje pogledao ovu GA-785GT-UD3H,

pa to je baš, baš,....

počinjem da razmišljam, jedino mi je nejasno kojem je to čipsetu kod Intela ekvivalent,

a sve ostalo me je oduševilo, baš,

i totalna mi je nepoznanica kojem je procesoru pandan tako neki duron ili phenom,

i ima li jeftinijih ddr3 memorija, recimo ako bi krenuo sa 2gb da me ne košta duplo u odnosu na ddr2?

Hvala puno na jako rezonskom predlogu (ovo baš ispunjava većinu mojih uslova, čak je i ploča ud3), ovako nešto već opravdava sve što moram uraditi da se odreknem Intela.
 
Znači, sad sam tek malo bolje pogledao ovu GA-785GT-UD3H,

pa to je baš, baš,....

počinjem da razmišljam, jedino mi je nejasno kojem je to čipsetu kod Intela ekvivalent,

a sve ostalo me je oduševilo, baš,

i totalna mi je nepoznanica kojem je procesoru pandan tako neki duron ili phenom,

i ima li jeftinijih ddr3 memorija, recimo ako bi krenuo sa 2gb da me ne košta duplo u odnosu na ddr2?

Hvala puno na jako rezonskom predlogu (ovo baš ispunjava većinu mojih uslova, čak je i ploča ud3), ovako nešto već opravdava sve što moram uraditi da se odreknem Intela.

cena ddr2 i ddr3 je sada ista tako da ne dajes vise para za bolji standard...sto se tice procesora slobodno uzmi athlon2 240-ku(2 jezgra) ili ako imas da das oko 800dinara vise imas athlon2 425 sa 3 jezgra i oba su dosta bolja od onog celerona kojeg si hteo da kupis(mislim na e3300)
 
Jako su mi pomogli vaši saveti da sagledam realno situaciju. HVALA PUNO!
Izvinite mi na nerazumevanju u početku, verujte da sam bio uplašen cenama onog što se vidi u reklamama i savetima nekih koji nisu toliko u toku.

Da skratim: Pečen sam! Pogledao cene, u performanse se ne razumem tako detaljno ali sam tehnički obrazovan, pa mi nisu strane brojke,...

Ono oko čega se vrti ova priča je matična ploča i ja sam odlučio koju ću, HVALA VAM EKIPO, jako mi je značilo i to ću kupiti jer opravdava skoro sve logike gore pomenute:

GA-MA785GT-UD3H (marko n - special thanks)

Treba mi još par saveta, da nebi napravio glupost.
Znam da je logično i najbolje u tu ploču zabosti 425, pitanje je isplati li se za 450 din više staviti 435, da li se time išta dobija?
Ima tu još jedan finansijski momenat, pa je opcija u startu nešto drugo, zato pitanje:
da li je besmisleno zabosti za početak 140 - (kupim sad za 27e novo, teram dok mogu i dok ne skupim za jače napajanje i proc, a tad ću moći da ga prodam za 20e, biće još u garanciji)?
Koju memoriju, budget varijantu staviti a da bude dovoljno za office rad pod linux-om, jel dosta 1Gb, gledao sam Kingstone, ima 1333 cl9 i 1066 cl7, ista cena, šta je bolje?

Možda mi rezon nije baš 100% ali zato slušam vas.
 
Nazad
Vrh Dno