Šta je novo?

MSI EX623 matična crkla?

rdjavi

Cenjen
Učlanjen(a)
03.07.2009
Poruke
213
Poena
169
imam laptop MSI EX623 i star je oko 4 godine. sinoć ga normalno ugasim i kad sam ga jutros upalio nema slike na ekranu i samo se čuje da radi kuler. onda sam ga otvorio, vadio ram, ima dva modula pa palio samo sa jednim i ništa. kopčao sam i monitor externi i opet ništa. menjao sam i grafiku i opet isto. palio sam ga i na bateriju i na punjač i opet isto. nemam procesor drugi da probam pa da budem siguran da li je ploča otišla mada mislim da nije do njega. kad se laptop upali i kad pitisnem capslock i numlock tipke lapmice se uredno gase i pale. da li je ovo ploča otišla ili šta već?
 
Ploca ocigledno, da je proc otisao bar bi se ekran upalo.
Procesori ne riknjavaju lako,narocito ti mobilni.
Pade mi na pamet jedan slucaj neispravnog start dugmeta i jedne maticne koja je iz nekog
razloga pogubila sve podatke iz cipa biosa.
Isto takvi simptomi sve radi vrti kulere a slike nigde.
 
Poslednja izmena:
Secas li se dali si sklopio laptop posle tog kobnog gasenja?
Ima li kakvog zvuka pri paljenju?
A da skines procesor i ponovo ga vratis,mozda je izgubio kontakt.
 
Poslednja izmena:
nisam sklopio laptop, samo ga ugasio i ujutro upalio. nema nikakvog zvuka, bip se ne cuje, samo kuler. probacu da skonem procesor pa da ga vratim. a ako izvadim ram i upalim bez njega da li bi se morao cuti bip ako je ploča ispravna? mislim da bi trebao pa ako ne bude ništa onda je valjda ploča crkla.
 
vadio sam procesor i ništa. palio sam ga bez rama i bip se ne cuje, samo je razlika da tastatura ne reaguje kad stisnem caps lock, ne pali se lampica.
 
Kad Cpu rikne nema slike, to zasigurno, mada se slazem da se to gotovo nikad ne desava.
Ako si probao sa drugom grafikom, za koju si siguran da je ispravna, onda ti je ploca riknula.
Ako izvadis ram i upalis trebalo bi da pisti mada ima laptopova koji ne daju nikakvu zvucnu signalizaciju.
Jesi probao da drugim ekranom, malo mi to cudno da uredno pali caps lampicu?
 
ploca je 100 %
 
matična je bila crkla, zamenio sam je i sad radi sve uredno.
 
I jesi li radio sam ili si nosio u servis?
 
ma nasao jednu jedinu na kupindu pa narucio, 4900 dinara. sam je zamenio uz pomoc youtube-a :), nema u selu servis za laptopove. ma nije to tesko zameniti, samo treba znati rasklopiti laptop pa to sve vratiti kako je i bilo i tu pomaze youtube. hvala mu :D!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno