Šta je novo?

MSI Driver Utility "virus"

PPC

Slavan
Učlanjen(a)
08.11.2019
Poruke
663
Poena
495
Moja oprema  
Mobilni telefon
uzmi brate Xiaomi, veruj mi
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Sedim ja tako za kompom danas, browsujem nesto, manje vise ubijam vreme i install splash screen niotkuda, MSI Driver Utility Installer, WTF?!

Pretpostavljam da je ploca, MSI Tomahawk Z490, ali ja nisam instalirao nikakav MSI utility niti ista slicno, Dragon center, itd. Ponajmanje da sam nesto instalirao sad skorije, Dragon center sam mozda instalirao, i ekspresno mako, kad sam sklapao komp, pre 4 godine. Nista MSI nemam sem MSI Afterburnera koji je 3rd party ustvari (i cisto sumnjam da je on uzrocnik). Ni Afterburner nije updateovan neko vreme. Folder je kreiran danas, kad je iskocio i splash screen.

Imam Avast instaliran, reda radi, nije ni false positive prijavio godinama, common sense mi je prva odbrana. Ovo deluje legit MSI program ali apsolutno mi nije jasno kako se sam downloadovao i pokrenuo install?! Evo par screenshotova svega. Sistem apsolutno nije svez, nikakve bitne promene nisu radjene barem ove nedelje, mozda je bio neki update windowsa prosle, ne secam se.

Ako treba thread negde da se pomeri, slobodno, ni sam nisam imao ideju gde ovo da postujem.
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-09-24 163538.png
    Screenshot 2024-09-24 163538.png
    679.7 KB · Pregleda: 28
  • Screenshot 2024-09-24 163706.png
    Screenshot 2024-09-24 163706.png
    252.1 KB · Pregleda: 30
  • Screenshot 2024-09-24 165108.png
    Screenshot 2024-09-24 165108.png
    549.3 KB · Pregleda: 30
To je stiglo sa windows update-om, ali pogledaj dali imas u bios-u "advanced settings>MSI driver utility Installer", pa DISABLE...
 
Imam ja Disable u biosu , pa mi je danas stigla kao instalacija ja odbio medjutim ne moze i onda otisao u taskmanager i uklonio prozor , iz kog razloga to dolete tek tako ne znam.
 
Proverio isto, bilo je disabled mada nisam ni bio svestan te opcije, bios nije diran jako dugo. Cak stoji tooltip na opciji da bi trebala da se aktivira samo pri prvoj instalaciji sistema, cak i kad je enabled.

Apsolutno asshole design.
 
Treba se kloniti tih programa, ništa nije bolji Asrock utility ni Asus AI_Suite.
 
Nisi ispratio radnju do kraja Mike, ploca je sama povukla da instalira sa interneta ovaj program, pored disabled setovanja. Otuda i post, otuda i cudjenje.
 
Svejedno kako je program stigao. Na mojoj Asrock iz BIOS-a ima opcija za drajver update pa i pored toga što je opcija na disable, ipak se po nekad pojavi u windows.
 
Ovo cudo pre sta vremena i kod mene na kompu, ne odustaju da na silu utrpaju ovo bespotrebno programce.
 
To "programče" je u BIOS-u.
 
Nazad
Vrh Dno