Šta je novo?

MSI c45 i AMD 1090t

Soltek

Cenjen
Učlanjen(a)
02.01.2010
Poruke
79
Poena
159
Imam msi c45 i amd 1090t 4 gb rama i gigabayte ati 6870oc,. imam problem oko battlefield 3 kad stavim sve u ultra dolazi do malog seckanja nije stalno ali zasecka na sec. imam i problem u call of duty mw3 uvek zadji mi loduje igru neznam zbog cega dal je do sistema ili je ploca slabija pa uvek mi kasni load. dal da promenim plocu. Ako ima neko misljenje bilo bi mi od pomoci.
 
Prvo proveri koliki FPS imas na ultra setovanju, ako ti u nekim trenucima opada FPS ispod 30, logicno je da zasecka, u tom slucaju, smanji nesto od video setovanja u samoj igri pa probaj opet.
Ako je sve ok, probaj drugi crack u slucaju da igru nisi legalno kupio ili zadnji patch za igru.
Loading ti najvise zavisi od brzine hard diska, tj kojom brzinom moze da ocita podatke, a tu naravno ima velikog udela i ploca, zavisno od toga da li je SATA300 ili SATA600.
 
sad sam probao i stavio sam fraps to je to pada mi fps ispod 30 dolazi do 26 fps ali kad setujem na ultra i stavim antilaising na 16x a ovaj drugi na 2x radi 40 fps najmanje 36 fps. krastavac moracu da menjam grafiku :). U svakom slucaju ploca nije nesto ali za neko vreme ce posluziti.
Sto se tice hdd on je wd blu serije pa verovatno zbog toga sporije loaduje, ali sad cu cene malo jace za hdd cekamo :)
Hvala!!
 
Sad se ne isplati uzimati HDD,ako zelis bolje performanse,uz bolju plocu kupi SSD.Imaces neverovatno brz boot windowsa kao i ucitavanje programa i igara(u odnosu na HDD),i sve to za samo 100e,naravno moze i za manje pare i za vece pare da se uzme u zavisnosti od tvojih potreba :)
 
Poslednja izmena:
Čovek ima jako dobru mašinu izuzev matične ploče. Idealno bi bilo ako može da nabavi neku Asusovu am3+ matičnu i HDD. Naravno sada nije nikakvo vreme da se kupi HDD (opšte poznata situacija). Što se tiče SSD a tu bi performase najviše porasle. Ono što me nervira kod SSD je njihova cena i kapacitet. Može da se pojavi i neki BSoD - nisu još savršeni. Ja planiram za sebe da pazarim SSD kada 250 GB bude oko 100-120 e. Znam da to neće biti brzo, ali šta me briga. Od običnih normalnih HDD preporučujem Samsung F3 Spinpoint od 1TB. Ti diskovi su ugrađivani i u Benchmark mašine, a i sam posedujem jedan.

* Da bi ti ljudi odgovorili bolje, popuni u profilu "moja mašina , tj My computer.
 
ta ploca i taj procesor nikako ne idu zajedno...gledaj da je memnjas sto pre i juri nesto sa 8 +2 naponskom.
 
sad sam probao i stavio sam fraps to je to pada mi fps ispod 30 dolazi do 26 fps ali kad setujem na ultra i stavim antilaising na 16x a ovaj drugi na 2x radi 40 fps najmanje 36 fps. krastavac moracu da menjam grafiku :). U svakom slucaju ploca nije nesto ali za neko vreme ce posluziti.
Sto se tice hdd on je wd blu serije pa verovatno zbog toga sporije loaduje, ali sad cu cene malo jace za hdd cekamo :)
Hvala!!

Np. ;)
Kao sto su kolege rekle, sada kupovina HDD-a nije isplativa jer su preskupi, strpi se malo, ako nista drugo, uzmi malo bolju plocu u medjuvremenu.
SSD bi ti znacajno skratio loading, prakticno ne bi ga ni bilo i za oko 100e moze dobar SSD da se uzme od 60GB, dovoljno za Windows, neki program i neku igru, pritom sve bi ti letelo. :)
 
imam kupca za plocu razmisljo sam koju da kupim sta mislite o ovoj GIGABYTE
GA-970A-UD3
 
ove asususove koje gledam ASUS MB - SOCKET AM3+ - M5A99X EVO je dosta skuplja
 
imam kupca za plocu razmisljo sam koju da kupim sta mislite o ovoj GIGABYTE
GA-970A-UD3

Korektna ploče, nema šta, samo kod nje mi se ne dopada to što nema UEFI Bios. Možda je bolji izbor, ali i oko 1.500,00 skuplji, M5A99X EVO. Ona ima digitalnu naponsku jedinicu

ASUS Digital Power Design :
- Industry leading Digital 6 +2 Phase Power Design
- ASUS DIGI+ VRM Utility

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A99X_EVO/#specifications

i još neke fore. Pogledaj specifikaciju.
 
Poslednja izmena:
da sad gledam tu plocu odlicna je samo da je nadjem u prodaji i moja je :)
 
Naruči preko BG a. Inače tu ploči merkam za sebe, i ako meni trenutno moja GA-MA785GT-UD3H i više nego zadovoljava posao.
 
Imam msi c45 i amd 1090t 4 gb rama i gigabayte ati 6870oc,. imam problem oko battlefield 3 kad stavim sve u ultra dolazi do malog seckanja nije stalno ali zasecka na sec. imam i problem u call of duty mw3 uvek zadji mi loduje igru neznam zbog cega dal je do sistema ili je ploca slabija pa uvek mi kasni load. dal da promenim plocu. Ako ima neko misljenje bilo bi mi od pomoci.

Koju plocu imas MSI 770-C45 ili 870-C45.

Ja imam slican problem sa prvom plocom i sa Phenomom II 955 + MSI 560 Ti. Na Karkandu mi padaju frejmovi na Medium-High podesavanjima cak i na 30 u nekim momentima.
 
870 c45 mada gledam da uzmem i ssd hdd ili da cekam da padnu cene pa da uzmem za te pare neki hdd od 500 gb
 
I tvoja i moja ploca imaju samo 4 pin za napajanje za procesor, i verovatno zbog toga ne moze izgurati maksimum tamo gde je potrebno.


Sta drugi misle o tome? Zamenio sam sve zivo iz racunara sem ploce i procesora da probam da li ce bolje raditi i sve je bilo neuspesno :(
 
Šta je na kraju rešio čovek ???
 
Narucio sam idem sutra da podignem asus M5A99X EVO mislim da je najbolje resenje, i uzecu jos 4 gb rama a za ssd cu da pricekam puno parica :)
 
Čestitam na izboru i da te lepo služi.
 
hvala sutra cu ostaviti komentar samo da istestiram
 
Kingston SSD SV100S2D/64G kakav je ovo ssd jel vredi kupovati
 
Da dodam, da je takođe zanimljiv izbor i matična 990XA-GD55

http://www.msi.com/product/mb/990XA-GD55.html#?div=Detail

Ima naponsku 8+2 , i zanimljive je izrade • Superb Stability: Military Class II

Ovo sam napisao iz poštovanja prema Milici :D

Uzeo je moj drug ovu plocu i ima dosta problema sa biosom, takodje naponi dosta variraju sa 1,4 u biosu pri opterecenju dodje do 1,46...po meni je to mnoga. a pri tome su mu iz msi-a poslali beta verziju uefi biosa kad se zalio ali opet ne postoji opcija za smanjene llc.
 
Uzeo je moj drug ovu plocu i ima dosta problema sa biosom, takodje naponi dosta variraju sa 1,4 u biosu pri opterecenju dodje do 1,46...po meni je to mnoga. a pri tome su mu iz msi-a poslali beta verziju uefi biosa kad se zalio ali opet ne postoji opcija za smanjene llc.

Ovo sam napisao iz poštovanja prema Milici ;)
 
Nazad
Vrh Dno