Šta je novo?

MSI B450-A Pro - problem sa zvukom i mikrofonom

Shomy#1

Slavan
Učlanjen(a)
25.03.2008
Poruke
124
Poena
320
Kolege,
imam problem sa zvukom na MSI B450-A Pro ploči jer je naprasno nestao.
Sistem detektuje kada se pozadi ubodu slušalice ili mikrofon ali ništa se ne čuje niti mikrofon reaguje.
Povežem se sa posla preko anydesk-a da nešto klincu podesim kad ono čujem zvuk. Na slušalicama koje su ubodene nema zvuka.
Skinem DDU i pobrišem drivere i za grafiku i za zvuk, instaliram audio driver sa cd-a i dalje ništa, ja na poslu čujem a on na slušalicama ne čuje.
Slušalice su ispravne :)
Ima li ko ideju šta može biti?
Ostatak sistema je Ryzen 7 2700x cpu, rx-580 vga i 16 gb rama.
 
Nemoj sa CD-a, već sa sajta, imaš od pre par dana (2021-12-02), kao i napomena: Recommend installing this driver for Windows 10 RS3 or later versions. Ako je Win10 to može biti problem.
 
Skidao sam i sa sajta (verziju pre ove) pa rekoh daj da probam i sa cd-a. Pokušaću ovo danas a Win 11 je na kompu.
 
Pokusao sve moguće, poslednji bios, svež windows, poslednji driver od zvučne ali bez uspeha. Detektuje kada se ubodu slusalice i mikrofon ali ništa radi. Povezao prednje ulaze sa kućišta na ploču ali na njih ne reaguje kada se ubodu uređaji. Ako je otišla zvučna zašto onda reaguje na ubadanje i šta onda daje zvuk preko Anydeska?
 
Preko Anydesk-a i sl. transmituje se digitalni stream, tebi je verovatno otišao analogni deo na ploči. Dali si potražio nameštanja za zvuk u Control panelu ?
1638863353107.png

Ovako nešto rešava situaciju na brzinu ako je kvar na ploči.
1638863185525.png
 
Prvo podigni neku live verziju OS-a, linux sa flesha ili slično, da budeš siguran da je do hardvera. Proveri da li je default output na speakers, često sistem povuče neki od HDMI uređaja pa zvuk ide preko grafičke.
 
a jesi probao jos neke zvucnike npr? kad se setim davne 2006. core2duo nov pc, msi ploca, posle 2 meseca samo naprasno ode zvuk. sve ispravno prijavljuje u win reaguje na ukljucivanje mic i zvucnika ali nista od zvuka.
 
Pokušao sva moguća podešavanja, brisao i driver za grafičku da budem siguran da nije prebacilo na HDMI.
Pokušaću i sa nekom live verzijom linux.

Imam eksternu zvučnu ali problem sa njom je što se mikrofon čuje u slušalicama, isključena je opcija "Listen to this device" ali i dalje probija.
Klinac me ugnjavi da to rešim pa tako to krene :)
Ako ne uspem ni sa linux-om na kraju ću kupiti neku kao što je CountMike predložio i nju postaviti samo za mikrofon.
a jesi probao jos neke zvucnike npr? kad se setim davne 2006. core2duo nov pc, msi ploca, posle 2 meseca samo naprasno ode zvuk. sve ispravno prijavljuje u win reaguje na ukljucivanje mic i zvucnika ali nista od zvuka.
Probao troje slušalice :(
 
Nazad
Vrh Dno