Šta je novo?

MSI 890FXA GD70

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Goor

Slavan
Učlanjen(a)
31.10.2008
Poruke
130
Poena
320
Uskoro ću s otarasiti Biostara TA790GX 128 ploče i 4x1 GB DDR2 OCZ SLI 1066 memorije koje su do sada baš lepo šljakale Phenom II X2 550BE iliti Phenom II X4 B50 :) pa me zanima posebno ova MSI ploča gore pomenuta. E sad zanima me ako je neko imao iskustava sa tom pločom, ja lično nisam nikada bio ljubitelj MSI ploča ali ova mi je baš ok. Pored ploče zanima me koja bi DDR3 memorija u kombinaciji 2x2GB lepo legla na ploču i cpu ?
 
^ Hoces reci da MSI ne moze 100% stabilno da otkljuca procesor?

Upravo to hoću reći reći, tj. da budem precizniji sa MSI-em ne bi bio siguran. Kod MSI-a sve to moraš testirati, kod ASUS-a samo pomeriš prekidač sve ostalo ti odradi sistem sam, bez bIOS-a itd. Bio je jedan 555 koji je kružio po redakcijama, čak ni na asus 790 čip baziranoj ploči nije radio stabilno. Prođe sve testove i ponekad baci plavi ekran, dolaskom novih 890 Xtreme design ploča toga više nema... Za MSI ne mogu da garantujem da je ista priča...
 
Upravo to hoću reći [1] reći, tj. da budem precizniji sa MSI-em ne bi bio siguran. Kod MSI-a sve to moraš testirati, kod ASUS-a samo pomeriš prekidač sve ostalo ti odradi sistem sam, bez bIOS-a itd. Bio je jedan 555 koji je kružio po redakcijama, čak ni na asus 790 čip baziranoj ploči nije radio stabilno. Prođe sve testove i ponekad baci plavi ekran, dolaskom novih 890 Xtreme design ploča toga više nema... Za MSI ne mogu da garantujem [2] da je ista priča...

Kako onda mozes to da u istom postu tvrdis [1] i da opovrgnes to dole [2] na kraju konstatacijom da nisi siguran da li je i na MSI-ju tako.

Neko ko ne zna iz biosa da otkljuca jezgra, tih par uboda tastera na tastaturi i ne treba da otkljucava jezgra.

Mislim da ono sto si ti hteo da kazes je da bi ti pre uzeo Asusa. ;)
 
Nisi me razumeo, kod MSI-a sigurno možeš da otključaš jezgra, samo što moraš da ulaziš u BIOS, i opet da li će biti stabilno, hmmm pa moraš da proveriš, testiraš izgubiš dosta vremena oko podešavanja napona ako je potrebno i to itd, dok kod ASUS-a za tako nešto samo jedan klik te deli do uspeha, zato je ASUS sa Core Unlockerom provereniji. MSI po ovom pitanju ne može da se meri sa ovim rešenjima, o čemu pričam - http://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=2255082#post2255082
 
NHF ali ja to smatram za cist marketing.

Isto kao sto i MSI-ju stoji ovde:
Unlock CPU Core
• Help user to unlock hidden CPU Core quickly
• Freely choose lock or unlock CPU Core(s)
• Easy to upgrade system performance
• Boost CPU performance 104% up

A sa linka iz teme koju si dao:
Kako otključati dodatna dva jezgra kod Phenom II 555 procesora i dobiti dva puta brži sistem?

Dva puta brzi sistem. :D

Xexe, zanimljivo. :)
 
Razumeo sam ja to, i lepo ti rekoh gore sta mislim o tome. ;)

Ne smatram to kao dovoljan razlog za preporucivanje ploce.

btw Meni izgleda lakse da se ukljuci opcija u biosu za tako nesto nego da se otvara kuciste iako meni to nije problem... ali ima ljudi kojima je to veci cim. Itd.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pre ubacivanja ploče u kućište prekidač može da se pomeri, ali opet izgleda ne shvataš, isto tako i kod ASUS-a ne moras da korstis prekidać, može sve i iz BIOS-a, kako god ti je lakše :)
Ali ajde nacrtaću ti. :)

Uzmeš MSI i šta treba da uradiš:
1. Odeš u BIOS podesiš šta treba i posle par restarta sve proradi
2. Uđeš u win, pokreneš links i tražiš stabilnost
3. Recimo da nisi imao sreće i da ti za stabilnost treba promena nekoliko napona od kojih je jedan i napon za procesor
4. Našao si napone i sve bi trebalo da radi
5. Moža i ne ;) sistem počne da se pregreva i eto novih problema

Uzmes ASUS Xtreme Design ploču sa Core Unlockerom, šta treba da uradiš je:
1. Samo pomeriš prekidač. :) Sve ostalo ti ploča sama odradi, ako je sistem nestabilan neće ga otključati el sad jasno :)?
 
Poslednja izmena:
Posle par restarta? Uff...

Ne moras nista da mi crtas, moj cpu je otkljucavan na dve ploce i otkljucavao sam jos neke. ;)

Sve si ti to lepo prezentovao, a ne verujem da bi slagao tu pricu da ne radis za Asus. A za MSI si i sam rekao da ne mozes da garantujes a sada pominjes restarte, pregrevanje, trazenje stabilnosti...

Danas se objektivnost postuje. ;)
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim da i ono što iznosiš po ko zna koji put iznosiš iz svog ugla gledanja u opšte ne čitajući napisano (reči tipa, "recimo, "možda" si uzeo zdravo za gotovo), ali da se ne ponaljam i da ne spamuješ više, zatvorićemo temu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno