Šta je novo?

MSI 870A-G54 da li...

schkurtta

Slavan
Učlanjen(a)
17.11.2008
Poruke
28
Poena
304
Imam MSI 870-G54 maticnu i AMD Phenom II x4 955 black edition moze li se na doticnu maticnu flesovati graficki BIOS:)
 
Ne moze, a i da moze da li mozes da nam objasnis prednosti grafickog biosa? Ko da se u biosu cacka svaki dan(cast izuzecima koji rade OC).
 
Koji grafički čip ??? Ta ploča nema integrisanu grafiku .
 
bez ljutnje zemljanine to je bilo samo pitanje nema glupih pitanja samo ima glupih ... ako moze da preformulisem pitanje imam to gore navedeno +chieftec napajanje 600w full+ati 5770 +4gb ddr3 1600mhz rama valja li ta maticna ista ili sam pogresio i da li je bolja maticna sa integralnom grafikom ili bez nje ova moja je Crossfire pozz
 
Nema ljutnje daleko bilo , više zbunjenost pitanjem . Grafičke karte se fleshuju samo ako ta serija ima neki problem pa postoji mogućnost da se sa novim video biosom reši problem . Matične za razliku od grafičkih karti novim biosom dobijaju na boljoj podršci po pitanju memorija ili procesora a ponekad su prisutna i poboljšanja po pitanju overkloka . Tvoja mašina je dobro sastavljena i jedino bi ja stavio neku 6850 , mada je i 5770 dovoljna za sada . Veliki pozdrav .
 
Nema ljutnje daleko bilo , više zbunjenost pitanjem . Grafičke karte se fleshuju samo ako ta serija ima neki problem pa postoji mogućnost da se sa novim video biosom reši problem . Matične za razliku od grafičkih karti novim biosom dobijaju na boljoj podršci po pitanju memorija ili procesora a ponekad su prisutna i poboljšanja po pitanju overkloka . Tvoja mašina je dobro sastavljena i jedino bi ja stavio neku 6850 , mada je i 5770 dovoljna za sada . Veliki pozdrav .

to brate tako sam i mislio ali nisam bio siguran znate kako je kad nepoznajete materiju dovoljno hteo sam misljenje kompetentnih osoba pozz
 
nije mislio da fleshuje graficku,valjda je mislio da stavi UEFI bios? :D Ako je to pitanje,odgovor je ne.
 
@škurta ili ti "kratki":
Nemoj ni da pomisliš da si pogrešio.
Ja imam istu kombinaciju ploče i procesora + 2x2 GB Kingston hyper X memorije, 1TB WD Black sata600 i grafiku 6850 i to sve sa CM 460W napajanjem ...
Ljudi, ko ne koristi, kajaće se, ko je koristi, kajaće se (što nije ranije kupio ovu ploču već jurio kojekakve Gigabyte i skuplje Asus-e bez potrebe).
Ploča je fenomenalna u svakom pogledu! Jednom rečju - savršena!
P.S. dosta polemike je bilo oko tog Sata600 interfejsa tj. popularnog sata III i toga da nema razlike izmedju istog i vec standardnog sata II, bla, bla, ... eh, pa ima i te kakve. Mnogo brže vrši prebacivanje fajlova kroz particije, brže je kopiranje sa CD-a na HDD, kada je vezan na ovu ploču sata600 HDD poput ovog WD-a black modela, nego ranije kada je isti HDD bio vezan na ploču koja nema SATA600 interfejs.
Nema potrebe ni za skupljim Asus-om ili Gigabyte grejalicama, ploča ima sve, vrhunske komponente na njoj, USB3 standard ... zvučna integrisana kartica je odličnog kvaliteta, bolja od mnogih dodatnih Creative kartica, što je za pohvalu, .... cenu ispod 80€, pa šta bolje za AMD?!?
Jedino neki okoreli gejmer može naći zamerku da nema cevovode po njoj sa tečnim azotom, no to je već neka druga priča.
Poz.!
 
Poslednja izmena:
sve bolje od boljeg drago mi je za takve ocene elem ja sam potpuno sam sastavio doticnu konfiguraciju i to prvi put u zivotu i to ispada po Vasem misljenju dobro sto bi mi rekli sto ludji svabo veci krompir:lupko:pozdrav
 
evo mene opet molim za pomoc dakle imate konfiguraciju moju gore problem je sledeci BIOS mi nece da zapamti podesavanja koja ja postavim konkretno nece da zapamti vreme i datum ako to zapamti onda nece da zapamti podesavanja vezana za broj jezgara i brzinu memorije to je u cell meny neznam sta je uzrok toj pojavi molim Vasa iskustva i pomoc BIOS je american megatrends ili tako nekako verzija 8 to je poslednja verzija
 
ako ti se gube podesavanja u biosu, moze da znaci da ti je baterija na ploci pri izdisaju, da nisi vratio jumper za clr cmos od zadnjeg reseta, ili da ti se bios resetuje zbog necega, tako da svaki put ucita nazivene vrednosti.

ucitavanje nazivnih vrednosti je jos moguce u nekim slucajevima " automatske " zastite od preteranog overkloka ili nepravilnog podesavanja biosa, kada ploca krece u " samoizlecenje " ucitavajuci nazivne vrednosti.
 
ako ti se gube podesavanja u biosu, moze da znaci da ti je baterija na ploci pri izdisaju, da nisi vratio jumper za clr cmos od zadnjeg reseta, ili da ti se bios resetuje zbog necega, tako da svaki put ucita nazivene vrednosti.

ucitavanje nazivnih vrednosti je jos moguce u nekim slucajevima " automatske " zastite od preteranog overkloka ili nepravilnog podesavanja biosa, kada ploca krece u " samoizlecenje " ucitavajuci nazivne vrednosti.

racunar sam kupio pre otprilike mesec dana apsolutno nista nije dirano na ploci ili racunaru cudno mi je da ako zapamti datum i vreme onda ne zapamti ukljuceno manualno podesavanje broja jezgara i overclock genuie ili to uopste ne treba ukljucivati molim za savet jer
 
Kako "apsolutno ništa nije dirano" a ti već hakerišeš po BIOS-u, usput ti osnovni BIOS na ploči nije dobar već bi isti zamenio "grafičkim" BIOS-om, ili pak flešovao "grafički" BIOS (aludirajući valjda na grafičku karticu koja btw. i ne postoji na ovoj ploči '!'), onda ti neko spomene projekat "UEFI BIOS", a ti odmah potvrdiš da je baš to što želiš jer tvoje OC domete ne zadovoljava osnovni klasični B I O S, .... i na kraju svih krajeva, ovde nam se žališ, da fora, ploča, elem, ne valja, ne pamti tvoje "overklokerske" parametre?!?

Zezaš li ti nas ovde onako "na sitno" kao majmune, ili si stvarno toliko "zelen" u ovim vodama, da si odmah poput mog suseda koji je komp isključivao vadjenjem kabla (jer nije znao za klik mišićem na "start/shut down"), ali odmah na početku već zamislio da hakuje facebook naloge, jer je hejjj - zato i kupio k o m p j u t e r, a ne dvd plejer?!?
 
Poslednja izmena:
Kako "apsolutno ništa nije dirano" a ti već hakerišeš po BIOS-u, usput ti osnovni BIOS na ploči nije dobar već bi isti zamenio "grafičkim" BIOS-om, ili pak flešovao "grafički" BIOS (aludirajući valjda na grafičku karticu koja btw. i ne postoji na ovoj ploči '!'), onda ti neko spomene projekat "UEFI BIOS", a ti odmah potvrdiš da je baš to što želiš jer tvoje OC domete ne zadovoljava osnovni klasični B I O S, .... i na kraju svih krajeva, ovde nam se žališ, da fora, ploča, elem, ne valja, ne pamti tvoje "overklokerske" parametre?!?

Zezaš li ti nas ovde onako "na sitno" kao majmune, ili si stvarno toliko "zelen" u ovim vodama, da si odmah poput mog suseda koji je komp isključivao vadjenjem kabla (jer nije znao za klik mišićem na "start/shut down"), ali odmah na početku već zamislio da hakuje facebook naloge, jer je hejjj - zato i kupio k o m p j u t e r, a ne dvd plejer?!?

u sto smo nagli prikoci zemljanine malo kao prvo ne zezam nikoga znam koliko znam i trudim se da napredujem postavio sam pitanje jer sam video cudno ponasanje biosa prilikom memorisanja zadatih parametara a za overklokovanje postovana ciglo ukljucio sam opciju u biosu da on to sam uradi zato sto doticna ploca ima tu mogucnost i NISTA drugo nije dirano sto se grafickog biosa tice zar je greh postaviti pitanje i postovani gospodine nema glupih pitanja nego glupih odgovora pa neka se svako prepozna u ovoj prici ne teram te da mi odgovaras na pitanja posto ima drugih ljudi voljnih da daju koristan savet i pomognu ljudima od jednostavnog si napravio citavu zaveru jer se nisam zalio da ploca ne valja ako si toliko pametan valjda znas procitati moje gornje postove jasno i glasno sam pitao da li se moze flesovati graficki bios na doticnu maticnu ne na graficku karticu nego na plocu dobi sam odgovor da ne moze i ok posle sam cisto iz radoznalosti gledao bios i ukljucio overclock genuie ili je to zabranjeno samo pitam za vase misljenje zasto nece da zapamti datum i vreme kad je to ukljuceno
 
Mislim da sam negdje vidio da te ploče znaju da dođu sa jumperom postavljenim u poziciju "Clear CMOS" - da li fabrička zabuna ili šta. Vrijedi pogledati.
 
Mislim da sam negdje vidio da te ploče znaju da dođu sa jumperom postavljenim u poziciju "Clear CMOS" - da li fabrička zabuna ili šta. Vrijedi pogledati.
hvala na savetu pogledat cu obavezno pa javljam slabije se snalazim sa tim novim maticnim plocama i sa procesorima sa vise jezgara pozz
 
Odlicna ploca, skromna cena za poprilican kvalitet, nisi pogresio.
 
Nazad
Vrh Dno