Šta je novo?

MSI 870 C45

Soltek

Cenjen
Učlanjen(a)
02.01.2010
Poruke
79
Poena
159
Uzeo sam ovu plocu i amd x6 1090, kad pokusam da upalim overclocing centar softwer koji dolazi uz disk izadje mi plavi ekran na slici i resetuje se komp. Dal da u opste pokusavam u biosu.
Da li je normalno da se box kuler stalno vrti na 5000 obrtaja u igrama ide i do 7000 temperatura je ok ali je bucan.
 
1, overklokuj manuelno , a ne preko automatizovanih opcija. imaš vodič za OC amd-a ovde u sticky .
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?244507-OVERKLOK-UPUTSTVO-AMD-PHENOM-II-i-ATHLON

2, što se tiče broja obrtaja kulera, odi u PC health opciju u biosu , i odi na fan control.
Uključi na auto i Stavi da ti željena temperatura bude 40 celzijusa


inače amd box kuler je veoma bučan , i mogao bi da razmisliš o kupovini nekog boljeg hladnjaka .

za to imaš temu koji hladnjak da kupim za amd .
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?266054-koji-kuler-za-cpu
 
ne.... na toj ploči nema overkloka..... nikako.... ne klokuj, nego skupi 120€ i kupi novu ploču..... ja imam tu ploču i 1055T.... da si pročitao temu dve ispod znao bi. a skupi ~30 i kupi cooler master hyper 212 +, i računar neće da s čuje, a i biće hladan, ali prvo proveri da li 212+ može da stane u tvoje kućište....

edit: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?266312-msi-870-c45-klokovanje evo teme......
 
Poslednja izmena:
Ok shvatio sam sa ovom polocom nema oc, mada mi za sada ni netreba. Ali ploca nadam se da gura sve normalno imam garanciju a prodali su mi zajedno sa plocom tako da nebrinem. Uzecu samo kuler da bi smanjio buku pa kad dodje vreme zamenicu plocu.
Sta mislis da pazarim TX3
 
nemoj da se zezaš sa njim, uzmi 212+ i rešićeš posao, a posle kada zameniš ploču, možeš sa njim i solidno klokovati cpu. ja sam uzeo istu pliču i malo slabiji procesor (1055T) i naravno da mi ne treba oc, ali ja ću kupiti novu ploču da mogu da klokujem kao čovek...
 
Nije mi zbog para za kuler jedino me brine da li ce stati jer mi je iznad napajanje poklopac ionako nedrzim.
 
može da stane, onda jer kuler ide 1 cm u unutrašnjost matične ploče.... znači njegovi gabariti ne idu izvan ploče, tako da će stati onda...... koje kućište imaš?
 
Neko noname, planiram da uzmem termaltake m5 u skorije vreme. Jel si probao crysis 2 na tvojoj konfiguraciji i sa kojim podesavanjima?
 
sve sam igrao, samo njega nisam.... nisam imao vremena, ali znam da će da ide glatko na ultra.... nego, koju grafičku imaš? sad ovih dana ću da ga instaliram....
 
Gigabayte 6870 oc to sam uzeo. Igram Bad Company 2 sve na max i ide glatko ali Crysis 2 kao da nesto laguje tj. kad udjem u prostoriju zarenda na sek sad sam stavio druge drajvere da probam.
Crysis seting ultra, 1920x1080, 26 incni monitor.
 
Daj jos 120e na plocu i jos 30 e na CPU, lol.

Bolje uzmes SB i prodas to.
 
Daj jos 120e na plocu i jos 30 e na CPU, lol.

Bolje uzmes SB i prodas to.

naravno da nije bolje da uzmem SB.... on je bolji, ali mnogo skuplji.... SB ti je za nešto drugo, nešto što nije gaming, procesori se skoro isto ponašaju u igricama (razlika nekoliko FPS)... dok van igrica SB je neuporedivo bolji.... a meni konfa trenutno služi samo za igrice....
druga stvar: ta grafička će da gura sve igrice na max dugo..... a ako mu zatreba može eventualno da napravi CF, da kupi istu ili 6850 recimo.....
 
Poslednja izmena:
promeni plocu uzmi ba M5A97 pozeljno M5A97 PRO da bi bio miran oko OC-a
 
pa mislim da bi mi duže služila... da li se isplati? :D msm na tu razliku u ceni?
 
ako ti se ne daje skoro 2k vise za 99x onda uzmi 97 PRO al vredi tih 2k vise...:)
 
Nazad
Vrh Dno